Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby dostosować zawartość witryny do Twoich preferencji. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby uzyskać więcej informacji i zmienić swoje ustawienia, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookie i Polityką Prywatności. Zamknij

[SH NL2-16] NL5 QQ

• BroKosa
      BroKosa
      Brąz
      na forum od: 12.01.2012 Posty: 608
      PokerStars, Hold'em No Limit - $0.02/$0.05 - 6 players
      Hand delivered by Upswing Poker

UTG: $5.00 (100 bb) 25/18/12,1
      MP: $5.24 (105 bb)
      CO: $5.05 (101 bb)
      BU: $1.62 (32 bb)
      SB: $6.06 (121 bb)
      BB (Hero): $6.57 (131 bb)

Pre-Flop: ($0.07) Hero is BB with Q Q
      UTG raises to $0.12, 1 fold, CO calls $0.12, 2 players fold, Hero 3-bets to $0.51, UTG calls $0.39, 1 fold

Flop: ($1.16) T 6 7 (2 players)
      Hero bets $0.59, UTG calls $0.59

Turn: ($2.34) J (2 players)
      Hero bets $0.94, UTG calls $0.94

River: ($4.22) 8 (2 players)
      Hero checks, UTG bets $2.96 (all-in), BB (Hero) folds

Siema.

Co sądzicie o łapce?

Sizingi są ok?

Stół: T:heart: 6:heart: 7:spade:  J:club:  8:club:
             Equity  Wygrana  Podział
      MP2    25.00%   25.00%    0.00% { QhQs }
      MP3    75.00%   75.00%    0.00% { JJ-TT, AhKh, AhJh }

Tak widzę river.

Dostajemy pot oddsy: 2,43:1(41%)

Mamy 25% szans wygranej.
  • 5 odpowiedzi
    • trzasku
      trzasku
      Złoto
      na forum od: 19.11.2013 Posty: 4 632
      Flop: Gram valuebet za 2/3 Tx, JJ, 99-88, FD. Według mnie nie musisz tutaj uderzać za 1/2 ponieważ jak przeciwnik ma jakąkolwiek rękę którą wymieniłem to sprawdzi również za 2/3 i dostaniesz więcej value.

Turn: Jx niestety uzupełnia JJ oraz powoduje, że 99-88 nie sprawdzają już. Myślałem, że mamy tam valuebeta ale po sprawdzeniu w equlabie różnych rangy jesteśmy zawsze ostro behind i betując popełniamy chyba spory błąd - valuebetujemy sami siebie, betujemy w pulę którą 60% czasu przegrywamy. Głownie przez to, że blokujemy sporo FD na Qh i tego J który spada. Gram check/fold.

Stół: T:heart: 6:heart: 7:spade:  J:club:
             Equity  Wygrana  Podział
      MP2    41.48%   41.48%    0.00% { QhQs }
      MP3    58.52%   58.52%    0.00% { JJ-TT, ATs, AhKh, AhQh, KhQh, AhJh, KhJh, QhJh }

River: As played check/fold ponieważ nasz percieved range jest mega mocny i przeciwnik nie będzie praktycznie w ogóle blefował (nie ma też za bardzo z czym z powodu tego, że blokujemy FD).
    • baadnewz01
      baadnewz01
      Moderator
      Moderator
      na forum od: 29.03.2010 Posty: 9 122
      trzasku villain nie może mieć AhQh, KhQh, QhJh, bo hero trzyma Qh a tego nie uwzględniłeś w tym screenie z Equilaba, ale mimo wszystko ciężko tu o vbeta bo zostają tylko dwa kombo FD które nam płacą, więc chyba check/decide jest tu lepszy rzeczywiście lepszy?
    • superciocia
      superciocia
      Srebro
      na forum od: 07.01.2016 Posty: 113
      Nie mam tyle doświadczenia, żeby się wymądrzać, która linia jest tu najlepsza.

Ale as played to oddsy na call to 29% (a nie 41%). Zważywszy na normalne staty rywala (czyt. nie jest pokerowym debilem) nie widzę tu możliwości uzbierania więcej niż 20%, choć gimnastykowałem się chwilę w Equilabie. Przykre ale na rega x/f R, natomiast na dużego fisha, moim zdaniem, wrzutka R.

Co do sizingów to mi się akurat nie podoba obniżenie sizingu na T, bo to może prowokować agro rusków właśnie do takich akcji na R, a z tą świadomością (że go sprowokowałeś) masz większy ból serca przy foldzie. Wg mnie znacznie większą szczerość u rega dostaniemy tutaj sizingami 33-40% F + 55-60% T, ale czy to się w long runie opłaci... nie wiem ;)

Proponuję też dodawać do handa (ręcznie, skoro nie robi tego konwerter) chociaż AFq i liczbę handów. Idealnie byłoby też widzieć, jak ciebie widzą rywale, bo to też może mieć znaczenie. Widząc np. WTSD 22 mogą tym bardziej robić takie akcje po zmniejszeniu sizingu na T.
    • BroKosa
      BroKosa
      Brąz
      na forum od: 12.01.2012 Posty: 608
      Dziękuję bardzo za udzielenie się w ocenie mojej ręki.

@superciocia
      Właśnie tutaj mam taki problem z liczeniem pot oddsów, że w HM2 wykorzystuje się wzór {twój zakład} : {zakład przeciwnika} + {pot} + {twój zakład}, a w artykule pokerstrategy stosowany jest wzór: {twój zakład} : {zakład przeciwnika} + {pot}.

Trochę bez sensu wydaje się branie pod uwagę wygraną jako zakład który ja sam muszę wrzucić do puli. Ktoś mógłby mi to wyjaśnić?

Dzięki za uwagi co do AFq, handsów. Dodam to następnym razem.
    • superciocia
      superciocia
      Srebro
      na forum od: 07.01.2016 Posty: 113
      Nie ma co obstawiać/zgadywać, który wzór jest lepszy, tylko trzeba takie rzeczy samemu sobie rozpisać, jeżeli nie starcza abstrakcyjnego myślenia (mi często nie starcza;)

To co poniżej to tylko przykład, abstrahujący od rozważanego rozdania.