[SH NL2-16] NL2 KQo

• michie14
      michie14
      Brąz
      na forum od: 14.09.2017 Posty: 6
      SB: $3.21 (160.5 bb)
      BB: $2.29 (114.5 bb)
      UTG: $2.23 (111.5 bb)
      MP: $4.64 (232 bb)
      CO: $2.09 (104.5 bb)
      Hero (BTN): $1.91 (95.5 bb)

Preflop: Hero is BTN with :Qs: :Kc:
      2 folds, CO raises to $0.06, Hero calls $0.06, 2 folds

Flop: ($0.15) :2c: :Kd: :5d: (2 players)
      CO bets $0.11, Hero calls $0.11

Turn: ($0.37) :2s: (2 players)
      CO bets $0.18, Hero calls $0.18

River: ($0.73) :Ac: (2 players)
      CO bets $0.35, Hero folds

Results: $0.73 pot ($0.03 rake)
      Final Board: :2c: :Kd: :5d: :2s: :Ac:
      CO mucked and won $0.70 ($0.35 net)
      Hero mucked :Qs: :Kc: and lost (-$0.35 net)

Przeciwnik (50) 24/24/63% [ CO: 44(9) ] Koleś agresywny, być może byłem z przodu i lepszy call na river. As na river zmniejszył ilość kombinacji AK ale stwierdziłem że mógł tutaj rozgrywać agresywnie jakiegoś Ax, lepszy raise flop/turn? Pre-flop może 3bet?
  • 7 odpowiedzi
    • baadnewz01
      baadnewz01
      Moderator
      Moderator
      na forum od: 29.03.2010 Posty: 8 802
      Co prawda są tu missnięte FD, ale rąk które trafiły jest tu IMO więcej niż blefów więc ja gram tak samo.
    • trzasku
      trzasku
      Złoto
      na forum od: 19.11.2013 Posty: 4 290
      Preflop: Również gram call (jest to mój bottom na tych pozycjach). 3-betem izolujesz się na mocniejszy range.

Flop: Również gram call ponieważ może c-betować air, drawy, słabsze TP. Mając TPGK nastawiam się w standardzie na tych pozycjach na 2-3 calle.

Turn: Ponownie gram call tak jak ty ponieważ może barrelować swoje drawy, betować słabszą TP.

River: Wydaje mi się, że przeciwnik może tutaj dalej betować mając FD aby wyrzucić Cię z pocketów których nie pozbył się na turnie. Może również valuebetował Axy które cbetował dla blefu bo ty nie masz w rangu dużo lepszych asów. Ja tutaj również gram fold ponieważ nie widzę wystarczającej ilości blefów.
    • Aseort
      Aseort
      Srebro
      na forum od: 15.02.2017 Posty: 121
      Zzgadzam się z tobą trzasku tylko powiedz mi dlaczego na NL2 KQo chcesz tylko callować preflop? Nie lepiej i weselej brać value od fishy generując fold equity lub z trafionym K lub Q? Według mnie call wporządku jeśli za nami jest jakiś aggro lub reg ale chyba wolałbym 3 betnąć od jakichś luźniejszych graczy. Jak sprawdzą - 100% racji praktycznie izolujemy się na top range - ale z drugiej strony jak trafimy nasze K lub Q to łatwiej będziemy mogli zrzucić przy większej agresji. W dodatku na Nl2 jest masa ludzi co overfoldują do c-beta a nasz Hero jest jeszcze na BTN więc mógłby to sobie czasem wykorzystać for bluff. Z chęcią czekam na feedback.
    • trzasku
      trzasku
      Złoto
      na forum od: 19.11.2013 Posty: 4 290
      @Aseort - Nie wiemy czy przeciwnik jest rybką. Może to być regulars a wtedy nie widzę powodu aby 3-betować KQo. Najsłabszą rękę którą ja 3-betuje na tych pozycjach to AKo. AQo itp. mam w callu i ogólnie maksymalnie polaryzuje mój 3-betting range z racji na to, że mam pozycję postflop i jest mała szansa squeezu.
    • weirdcreep
      weirdcreep
      Trener
      Trener
      na forum od: 10.04.2014 Posty: 2 212
      Najsłabszą rękę którą ja 3-betuje na tych pozycjach to AKo.
      Z poczucia trenerskiego obowiązku dodam tylko, że takie coś to ogromna nitowatość, bo to oznacza ze Twoj 3bet BTNvsCO to pewnie 3%.

ogólnie maksymalnie polaryzuje mój 3-betting range z racji na to, że mam pozycję postflop i jest mała szansa squeezu.
      To już jest prawie herezja. CO otwiera 30%, Ty grasz cc vs 30%, więc myślący blind squeezuje tu sobie to na co ma ochotę i na pewno nie będzie to niski %.

Preflop: Również gram call (jest to mój bottom na tych pozycjach). 3-betem izolujesz się na mocniejszy range.
      bez przesady...
    • Jeeex
      Jeeex
      Brąz
      na forum od: 05.12.2010 Posty: 1 702
      Napisane przez trzasku
      przeciez na nl2 to oni tam callna bardzo szeroko

3bet preflop
    • dudixo
      dudixo
      Srebro
      na forum od: 26.02.2015 Posty: 130
      Zdecydowanie 3bet preflop. Grając call dajemy możliwość SB i BB do sqezzu i już się sytuacja komplikuje. VS Open range przeciwnika z CO jesteśmy mocno z przodu.