Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby dostosować zawartość witryny do Twoich preferencji. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby uzyskać więcej informacji i zmienić swoje ustawienia, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookie i Polityką Prywatności. Zamknij

[SH NL2-16] AKo

• 16 odpowiedzi
    • Pavluchenko
      Pavluchenko
      Brąz
      na forum od: 23.01.2016 Posty: 157
      Jak często przeciwnik będzie blefował tego spota? Ok mamy value od sabszych Kx, ale czy zagrałby je agresywnie? W większości czasu dostaniemy call
      Na turnie mamy rainbow, kompletują się strity, może 2-pary które chciałby tak zagrać no i sety które sie odezwą po trafieniu suchego flopa. Gramy w 3-bet i stół jest skoordynowany, wolę go zatrzymać na jego zakresie tylko z czego tu brać value? Myślę, że wyjście z tej sytuacji zostaje nam tylko wykorzystanie fold equity... chodz na takiej strukturze stołu wolę poczekać aż ktos bardziej wtajemniczony wypowie się na ten temat :P
    • baadnewz01
      baadnewz01
      Moderator
      Moderator
      na forum od: 29.03.2010 Posty: 9 087
      Jakie dwie pary on tu ma :f_confused:

Pomimo tego, że mamy TPTK w 3-betpot, to ja z ciężkim sercem gram b/fold. Na micro IMO rzadko zobaczysz tutaj coś słabszego i przeważnie takie raise c-bet tym bardziej na Turnie oznacza siłę. Oczywiście c-bet Flop, Turn jak najbardziej :f_thumbsup:
    • Pavluchenko
      Pavluchenko
      Brąz
      Masz racje poniosło mnie :f_o: , nigdy tu nie zobaczymy 2-par. Przeciwnik otwiera nisko z intencją budowania pota i grania w multi-way'u
      pozdrawiam
    • Pavluchenko
      Pavluchenko
      Brąz
      :) Jeśli chodzi o linię na turnie to wolałbym zagrać bet/fold tak jak pisze baadnewz01, ale mi chodzi o zbalansowanie swojego zakresu, czy ma kto jakikolwiek sens? No no bo taki turn częśniej dostaniemy x/fold, ponieważ stół jest suchy a my nie mamy od czego brać value, dużo rąk wyrzucamy które chciałyby nas opłacic w tym spocie.
      PS. Nie używam żadnego oprogramowania wspomagającego by mówić tu o jakiejkolwiek próbce
    • aleasy77
      aleasy77
      Brąz
      na forum od: 03.03.2014 Posty: 1 345
      No najlepszym wyjściem wydaje się turn bet-fold jak na tego typu spoty patrzę. Chyba nie ma takiej ręki, która by mnie wku****** jak to AK, za dużo kłopotów przeważnie jest z tą ręką, a value niewielkie.
    • Jeeex
      Jeeex
      Brąz
      na forum od: 05.12.2010 Posty: 1 728
      3bet do 0.28$ lub nawet 0.30$ bo jestescie na deepach i stackoff na T
    • nikoro309
      nikoro309
      Brąz
      na forum od: 09.09.2014 Posty: 866
      z readów wiesz że to jest słabszy gracz. Z moich obserwacji w 3bet potach słabsi gracze mogą raisować mając tp, na turnie otworzył się draw to przeciwnik mógłby wymyśleć raise z tp.
    • Endurx
      Endurx
      Brąz
      na forum od: 13.11.2008 Posty: 3 465
      Jeśli nie mam notki że CS to nigdy nie widzę 3 streetów value, ja od turna daję typowi blefować, KQ KJ KT i tak zapłaci tylko dwa streery a dodatkowo nie zrzucimy na turnie 88-JJ które często opłaci niski bet na river po check na turnie. Granie tego przez bet/fold na turnie jest mega weak.
    • aleasy77
      aleasy77
      Brąz
      Czy ktoś uprzejmy wytłumaczy mi w takim razie po co wogóle 3betować bądź w pewnych sytuacjach 4betować to AK preflop? Na tych limitach ludzie nie umieją pasować, a z AK bardzo rzadko coś trafiam w 3bet/4bet potach a jeśli już trafię to i tak trzeba pasować, bo przeciwnicy muszą przeważnie złapać coś lepszego, a nawet jak jest board typu A82 rainbow to i tak nie dostanie się nawet jednego sprawdzenia ani przeciwnik sam nie zabetuje jak się sprawdzi. Mam problem z tymi wysokimi asami, bo za cholerę nie można zahaczyć boardu z tymi rękami.
    • Aseort
      Aseort
      Brąz
      na forum od: 15.02.2017 Posty: 178
      Zachaczyć można ale mój drogi - AK to bardzo ch*** ręka do multiwaya. Poza A-high i K kicker nie masz nic. Musisz zachaczyć board zwłaszcza vs FISH który przecież nie wyrzuci swojej 4 pary w ręku. Na jakiekolwiek pary masz praktycznie coinflipa a na reszte układów jesteś z przodu. Twoim zadaniem jest wywalenie tylu przeciwników ilu jesteś w stanie pre by móc zgarniać easy money a jak się nie uda nadal masz mase equity - jak już coś zachaczysz (ja tu tylko o NL2) Nie bierzesz pod uwagę że przeciwnicy to też ludziki i jak widzą kombinacje dajmy na to AQ, AJ, KQ, KJ, KT, exc z chęcią podejmą wyzwanie pod multiwaya a wtedy tracisz swoje equity ze względu na ilość kart pozostającą w talii więc dużo ciężej jest zachaczyć board zwłaszcza przy większej ilości przeciwników ale gdy już Ci się to uda to z chęcią Ci się wypłacą (dlatego według mnie częste pakowanie c-beta z Ak na flopie nawet z kompletnie missniętym boardem ma sens oczywiście tylko nie vs total fish). Niestety najczęściej na czym tutaj zarobisz to TPTK które nie jest specjalnie mocne do otrzymania 3 streetów value. Nie masz co liczyć na inne układy. 4 Bet z AK to praktycznie tylko na późnych pozycjach i tylko po to by wpakować staka na jakiegoś ludzika co to sobie zaspazował A3s. Tak mnie też wnerwia że fishki nie rozumieją że sprawdzenie z 44 3 beta to jest samobójstwo ale jednak ... Jak dla mnie pomimo tego że turn to rzeczywiście bardzo weak ale jednak fold. Skoro wiesz że on lubi sobie otwierać z każdym syfem to dlaczego akurat nie trafił jakiegoś K2s które sobie callną bo myślał że dobierze do koloru? - Niby baadnewz01 ma racje że rzadku tu je zobaczymy ale jednak ostatnio widuje coraz częściej takie "perełki". Tylko szukać takich i otwierać z mocnymi układami a profit sam wleci. P.S Dużo weselej jest samemu pakować all ina jak sprawdzać takie zagranie. To samo tyczy sie AK pre.
      Ale kto tam wie może się myle z chęcią usłysze feedback.
    • aleasy77
      aleasy77
      Brąz
      Właśnie na tych stawkach często mam nawet 3-way action w 3bet potach (przeważnie jest to jeden rekreacyjny gracz i drugi regularny) to w takich sytuacjach jak nic nie trafię to nawet nie ma sensu c-beta grać. Dlatego mówię, że vs fish muszę ten board dobrze zahaczyć, bo ta ręka jest bezwartościowa wtedy. Tutaj właśnie spora część osób sprawdza za dużo rąk, a inni na SB czy na BB za nic w świecie nie 3betują całej palety wysokich asów vs open raise button.
    • Aseort
      Aseort
      Brąz
      na forum od: 15.02.2017 Posty: 178
      Pamiętaj - ja wychodzę z założenia że fish jest fishem i najczęsciej nie ogarnia strategii pozycji. Go interesuje tylko to co ma na łapie. Więc przy jakichś 3 way action bez Asa i króla to easy fold. Przy A-K jedno sprawdzenie jeśli to nie jest all in spokojnie można zrobić praktycznie 100% czasu - oczywiście to zależy od boardu a dalej to już niestety zależy od przeciwników i tego co spadnie. Po prostu musisz czasem sobie foldnąć te TPTK. Wychodziłem z podobnych założeń jak ty ale przy dużej agresji w 3 bet pocie z jakimś takim powiedzmy 58T spocie z drawem do koloru nie mam problemów wyrzucić KK jeśli tylko dostane akcje od regularsa a po nim check od fisha. Tak wiem że to cholernie trudne zwłaszcza przy fishku ale czasami w taki sposób pomimo faktu że fish miał gorzej zaoszczędzisz sobie sporej masy nerwów i będziesz mógł nadal kontynuować waląc A lub B - Game. Bo nie okłamujmy się przy TPTK przegranym przeciwko czemuś takiemu to zaraz się włączają spazziki lub dla odmiany passive a to kosztuje dużo dużo więcej. A gracze NL2 raczej mindsetu nie mają wystarczająco mocno poukładanego.
    • aleasy77
      aleasy77
      Brąz
      Na fisha znak rozpoznawalny, że ma coś mocnego to przeważnie minraise turn bądź donkbet na river (niektórzy jeszcze lubią all in nagle zagrać jak mają coś mocnego), ale to zależy od gracza (a i też czasem jakiś dziwny spory raise na flopie). Czasami też regularny gracz utrudnia rozdanie, jak też się pcha do rozdania (np. miałem spota co był jednostolikowiec, nie potrafił się od niczego odkleić i sprawdzić ten regularny gracz z dziesiątkami mój 4-bet chyba pod seta, bo innego wytłumaczenia nie widzę).
    • MTTPS
      MTTPS
      Brąz
      na forum od: 07.10.2017 Posty: 30
      OP, większość tego co tu napisałeś to kompletne idiotyzmy
      Napisane przez aleasy77
      Na tych limitach ludzie nie umieją pasować, a z AK bardzo rzadko coś trafiam w 3bet/4bet potach a jeśli już trafię to i tak trzeba pasować, bo przeciwnicy muszą przeważnie złapać coś lepszego
      Zakładam się, że nie sprawdziłeś w trackerze ile foldują i zapewniam Cię, że od preflopa każdy strit jest overfoldowany, oczywiście się takie kombinacje flop turn river gdzie to nie działa ale generalnie pier##isz głupoty i nie zadałeś sobie trudu, żeby to sprawdzić. Tak samo jak, teza
      że jak trafisz to muszą złapać coś lepszego. Typowa results oriented paplanina, informacje wprost ze znanego Instytutu Danych z dupy

Napisane przez aleasy77
      a nawet jak jest board typu A82 rainbow to i tak nie dostanie się nawet jednego sprawdzenia ani przeciwnik sam nie zabetuje jak się sprawdzi.
      No to w końcu foldują za mało czy za dużo, już się pogubiłem
      Napisane przez aleasy77
      Właśnie na tych stawkach często mam nawet 3-way action w 3bet potach (przeważnie jest to jeden rekreacyjny gracz i drugi regularny)
      Co znaczy często? pewnie z 10-20% czasu, weź pod uwagę że sa 2 spoty 3bet bb vs btn i bb vs sb gdzie nie może być 3waya. Wiele innych jak 3bet SB v BN czy CO warunkiem koniecznym 3waya postflop jest cold call 3beta przez BB, też rzadkie i drogie zagranie, abstrakcja dla nitów. Dlatego ch##a się znasz nie chce Ci się przejrzeć tych spotów żeby mieć jakieś dane więc przestań płakać
    • aleasy77
      aleasy77
      Brąz
      Tak sprawdziłem to i zawsze najwięcej trudu sprawia mi rozgrywanie AK oraz AQ i AJ. Czasami też nieraz zapisuje ręcznie po za oprogramowaniem te spoty, więć nie pierdol głupot Ty tak samo.
    • pawelplay
      pawelplay
      Srebro
      na forum od: 27.11.2014 Posty: 248
      A ja trafione AK w 3bet pocie traktuje jak monstery, stakuje to i jebie mnie co ma przeciwnik :f_cool: bo częściej wygrywam.