[SH NL20-NL50] 66 NL25 - Raise czy Call mając overparę na 553r vs 1/4 cbet?

• trzasku
      trzasku
      Złoto
      na forum od: 19.11.2013 Posty: 4 207
      Poker Stars, $0.10/$0.25 No Limit Hold'em Cash, 5 Players

SB: $36.65 (146.6 bb)
      Hero (BB): $25 (100 bb)
      MP: $25 (100 bb)
      CO: $31.31 (125.2 bb)
      BTN: $24.65 (98.6 bb)

Preflop: Hero is BB with :6s: :6h:
      3 folds, SB raises to $0.50, Hero calls $0.25

Flop: ($1) :5c: :5h: :3s: (2 players)
      SB bets $0.25, Hero raises to $1.22, SB raises to $2.75, Hero calls $1.53

Turn: ($6.50) :9d: (2 players)
      SB bets $3, Hero calls $3

River: ($12.50) :2c: (2 players)
      SB bets $3, Hero calls $3

Preflop: Przeciwnik to agresywna rybka 60/30.

Flop: Mam problem z określeniem czy lepszy jest tutaj just call, trzymanie puli niskiej i dawanie mu blefować czy raise aby chronić naszą rękę i nie dawać mu tanio realizować equity z overkartami - jego bardzo niski bet można byłoby potraktować jako check a wtedy w sumie zawsze to betuje. Będę wdzięczny za wskazanie odpowiedniego toku rozomowania podejmując tu decyzję. Dostaję 3-bet który po tak niskim cbecie wygląda dosyć mocno. Wydaje mi się, że fold jest tutaj lepszym rozwiązaniem. Zagrałem call ponieważ uznałem, że taki typ gracza będzie blefować bardzo dużo airu i mój call będzie profitowy, jednak jak teraz na to patrzę może i jest on ogólnie agresywny i dużo blefuje jednak ważniejsza jest tutaj linia która rzadko będzie blefem nawet u takiego gracza.

Turn: Grając call na flopie nastawiam się na calldown.

River: Grając call na flopie nastawiam się na calldown - tym bardziej z powodu obniżenia sizingu.

• 6 odpowiedzi
    • NegPL
      NegPL
      Brąz
      na forum od: 06.02.2007 Posty: 100
      .
    • 89deny89
      89deny89
      Brąz
      na forum od: 26.12.2010 Posty: 1 418
      .
    • bigabing123
      bigabing123
      Brąz
      na forum od: 09.06.2017 Posty: 138
      1) Pre flop obie opcje sa tu ok i call i raise (ja osobiście wole grać raise na taki sizing sb vs bb, więcej opcji post+fold equity pre)
      2) Nie traktujesz tego beta na flopie jako żaden check - 30%-50% pota standard na dry board tu masz 25%
      3) opcje masz post flop dwie
      a) linia którą wybrałeś i fold do tego co on tu zagral, nie wiem co po takiej linii ty chcesz tu dalej bronić tym bardziej ,że praktycznie kazdy turn i river poza 6 i 5 to dla ciebie potencjalna scary card, a bije cie każda pocket pair poza 44 czyli masz jedynie bleff catcher w praktyce (44, A3, A2 A4)
      b) ja osobiscie gram to call z dwóch powodów :
      - istnieje szansa ze wyrzucisz 77-TT przy dobrych kartach na turn i river
      - po linii którą wybrałeś twój range jest capped i w tym wypadku przeciwnikowi latwiej jest wyrzucić cie z puli
      c) przy tych sizingach na thin value turn river to nie wiem co ty tam dalej robisz, że tak gra overcarty? szczerze wątpię vs większość jego zakresu jesteś behind bijesz pare combo 44 i A3 z którymi mógłby grać thin value bets
    • dziob
      dziob
      Srebro
      na forum od: 02.08.2010 Posty: 1 241
      Hej, ja też przebijam na flopie. Na 3b ciężka decyzja, ale nie lubię pakować się w tak ciężkie spoty.
      Masz nad nim pozycję, będą lepsze spoty żeby go wydoić. Fold.
    • trzasku
      trzasku
      Złoto
      na forum od: 19.11.2013 Posty: 4 207
      @NegPL - Pod delayed cbet na flopie podpiąłem sobie OOP a na river IP, po środku (na turnie) jest średnia. Tak, mam ułożone zakresy. Mój bottom to tutaj TT. Czy 3-betując 66 preflop nie izolujemy się na range który nas bije? Do całej reszty się zgodzę, fold oczywiście chodzi do 3-beta nie do cbeta :f_thumbsup: Na c-bet grasz call czy raise i dlaczego?

@bigabing123 - Dzięki, wszystko dobrze wytłumaczyłeś :f_thumbsup:
    • LAPA2000
      LAPA2000
      Brąz
      na forum od: 01.06.2009 Posty: 587
      Pre to jest call. Im niższy sizing opena tym większa część naszego defend rangu jest callem, a nie odwrotnie. Jeżeli uważasz, że jest aggro to masz tu łatwy calldown. Raise nie będzie dobry. Nie widać, żeby poddawał do raisa ani cbetował zbyt duzo. Do tego nie masz planu na kolejne streety ani dobrych kart. Trzymaj niską pulę ze średnią ręką i calldownuj na aggro rybki.