[SH NL2-16] NL5 AA

• Stalmi321
      Stalmi321
      Srebro
      na forum od: 22.07.2014 Posty: 678
      Poker Stars, $0.02/$0.05 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $3.88 (77.6 bb)
      BB: $4.97 (99.4 bb)
      UTG: $5.02 (100.4 bb)
      MP: $5 (100 bb)
      CO: $5.12 (102.4 bb)
      Hero (BTN): $9.63 (192.6 bb)

Preflop: Hero is BTN with :Ad: :As:
      3 folds, Hero raises to $0.12, SB folds, BB calls $0.07

Flop: ($0.26) :8d: :Qs: :4d: (2 players)
      BB checks, Hero bets $0.20, BB raises to $0.40, Hero calls $0.20

Turn: ($1.06) :4h: (2 players)
      BB bets $4.45, Hero calls $4.45

River: ($9.96) :3d: (2 players)

BTN 64/0 po 15h więc rysuje się na turbo fisha. Miałem notkę, że zagrał x-minraise mono flop z flushem i x-shove turn

Na flopie standard cbet i dostaję minraise. I pytanie, przebijacie albo wrzucacie już tutaj? Ja stwierdziłem, że nie chcę się za bardzo wyizolować na lepsze ręce i nie wiem czy by mi np. Qx nie zrzucił, jakby postanowił z taką ręką tak zagrać. Poza tym mam blokera do flush draw, więc trochę zmniejsza mu się ilość kombinacji, z którymi by mógł mnie sprawdzić. No i jeżeli blefuje, to nie chcę mu przeszkadzać.

Na turnie dostaję wrzutkę. Spada 4 która jest spoko, bo zmniejsza mu kombo jakichś Q4, 84, 44. Wcześniej jak napisałem wyżej miałem info, że z nutsem OOP trapował i grał x-shove, a nie sam wrzucał. No ale z drugiej strony nie miałem info, żeby jakoś dziko blefował. Co robicie?

Jak sprawdziłem z racji tego, że rysuje się na fisha więc nie wiadomo co takiemu w głowie siedzi i wcześniej nutsa trapował.
  • 3 odpowiedzi
    • yoovan
      yoovan
      Srebro
      na forum od: 09.11.2009 Posty: 2 193
      To jest nl5. Jakie kombo, zakresy itd? Najwięcej przewalałem szukając jakiejś logiki tutaj.
      Allin na flopie albo fold jeśli masz na gościa jakieś straszne noty.
    • axxtil
      axxtil
      Złoto
      na forum od: 01.03.2016 Posty: 148
      Jeżeli masz fishy na blindach (SB i BB niepełne staki) to otwieraj 3x z dobrymi łapami. Tracisz value zmiejszajac sizing otwarcia, fishe i tak nie zauważą, że grasz na nich w ten sposób.
    • trzasku
      trzasku
      Złoto
      na forum od: 19.11.2013 Posty: 4 195
      Preflop: Jak mam fisha przed sobą nie obniżam sizingu, myślę że 3 BB to minimum, co myślicie o 4 BB? Walać mniej zmniejszasz sobie końcową pulę, winrate i hourly. Prawdopodobnie callnie dokładnie ten sam range na oba sizingi.

Flop: Cbet za 90-120% puli od Qx, 9x, FD GS - Jak fisz ma to nie spasuje nawet na overbeta. Bez większego info o agresji przeciwnika gram raczej na raise just call i zamieniam swoją rękę w bluffcatchera. Raise pewnie też wchodzi w grę na tym limicie bo może callnąć/zestakować się z FD, Qx. Z racji, że blokujemy flushe na Ax oraz AQ wolę jednak call.

Turn: Wydaje mi się, że jeżeli ma fulla to raczej grałby go wolniej/słabiej. Częściej widzę tutaj FD/Qx. Oprócz tego bijemy teraz two pair na Q8. Grałbym call. Biją nas tylko 1 kombinacja quada oraz 9 kombinacji fulli - łącznie tylko 10 kombinacji, tyle ma jedna ręką zawierająca Q, np. KQ. Co o tym sądzicie?