Ram 4x4 czy 1x8 i 2x4?

• 9 odpowiedzi
    • bambucza1988
      bambucza1988
      Srebro
      na forum od: 05.01.2012 Posty: 1 262
      dobre pytanie
    • baadnewz01
      baadnewz01
      Moderator
      Moderator
      na forum od: 29.03.2010 Posty: 8 666
      Ja wziąłbym 2x4 jak jedna się zepsuje, to druga będzie wciąż działać :D
    • halabasa
      halabasa
      Brąz
      na forum od: 02.07.2010 Posty: 510
      2 x żeby używać dual chanela.. albo 4x nie pamiętam jak to dizałało dokładnie ..googel it. DUAL CHANEL RAM
    • EmiyaKiritsugu
      EmiyaKiritsugu
      Brąz
      na forum od: 13.08.2013 Posty: 3 924
      Tak jak kolega wyzej pisze. Ta płyta obsluguje technologie Dual Channel więc najlepiej kupić parzystą ilość pamięci ram. Skoro piszesz ,że 8gb tańsze sporo to nawet sie nie zastanawiaj i bierz 2 x 8, ewentualnie 4x4. Mam nadzieję,że nie muszę mówić,że najlepiej współpracują ze sobą kości z tej samej serii?
    • aleurwal
      aleurwal
      Brąz
      na forum od: 17.05.2010 Posty: 436
      Napisane przez EmiyaKiritsugu
      Tak jak kolega wyzej pisze. Ta płyta obsluguje technologie Dual Channel więc najlepiej kupić parzystą ilość pamięci ram. Skoro piszesz ,że 8gb tańsze sporo to nawet sie nie zastanawiaj i bierz 2 x 8, ewentualnie 4x4. Mam nadzieję,że nie muszę mówić,że najlepiej współpracują ze sobą kości z tej samej serii?
      tylko ze już mam 2x4gb i sie zastanawiam czy teraz dokupic 1x8 czy kolejne 2x4
    • bambucza1988
      bambucza1988
      Srebro
      na forum od: 05.01.2012 Posty: 1 262
      mam ten sam problem teraz, mam 2x4 i brakuje
    • EmiyaKiritsugu
      EmiyaKiritsugu
      Brąz
      na forum od: 13.08.2013 Posty: 3 924
      Napisane przez aleurwal
      Napisane przez EmiyaKiritsugu
      tylko ze już mam 2x4gb i sie zastanawiam czy teraz dokupic 1x8 czy kolejne 2x4
      Tak jak napisałem w poście który cytujesz - technologia Dual Channel do działania potrzebuje dwóch kości sprzężonych ze sobą. Jeśli chcesz więc skorzystać z niej także w kolejnych 8 GB które dokładasz to musisz brać 2 x 4 GB.

ps. sprzężone RAMy powinny być włożone do slotów o tym samym kolorze - w przypadku tej płyty pary tworzą sloty 1 i 3 oraz 2 i 4.
    • trzasku
      trzasku
      Złoto
      na forum od: 19.11.2013 Posty: 4 195
      Ja dodam, że kupując ramy nie musisz jakoś szczególnie zwracać uwagę na timingi i taktowanie ponieważ ma to tak znikomy wpływ na pracę, że nie-entuzjasta tego praktycznie nigdy nie zauważy. Jedyne na co powinieneś zwrócić uwagę to dobra firma i najlepiej gwarancja lifetime. :f_thumbsup:
    • aleurwal
      aleurwal
      Brąz
      na forum od: 17.05.2010 Posty: 436
      dzieki =) ! zamowie 2x4