PL 5 Card Omaha 100-200, 10.98 bb/100 po 100k rozdań

• Rust888
      Rust888
      Brąz
      na forum od: 18.03.2017 Posty: 145
      Przeczytałem i zaakceptowałem regulamin i zasady stakingu oraz regulamin PokerStrategy.com. Zapoznałem się z poradami dotyczącymi stakowania. Rozumiem, że PokerStrategy.com nie bierze żadnej odpowiedzialności za umowy i transakcje przeprowadzane między użytkownikami. PokerStrategy.com nie będzie pomagało w rozwiązywaniu potencjalnych problemów między użytkownikami w tym dziale, ani wyciągało z tego tytułu konsekwencji.

Feedback - Rust888

1. Wykresy z 100-200 (96k rozdań, 10.98 bb/100).
      1.1. USD

1.2. BB (Big Bets)
      5254 Big Betów = 10508 big blindów = 105 buy-inów

2. Wykresy z 400-2000.
      Po dobrym runie na 100-200, zacząłem shotować 400-600, a kiedy i tam szło dobrze, to dołożyłem kilka rozdań na 1000 i 2000. Początek był obiecujący i myślałem, że uda mi się zaaklimatyzować na tych stawkach, które - uważam - są bardzo mocno "beatable", ale w końcu trafiłem na 20 buy-inowego downswinga. Nie potrafiłem - w między czasie - zejść niżej, a był to mój cały roll.
      2.1. USD.

2.2. BB (Big Bets)

3. Pozostałe wygrane.
      Resztę pieniędzy wygranych na 100 i 200 straciłem na życie przez ostatnie pół roku (ubrania, elektronikę, wyjścia do restauracji, wakacje, pierścionek zaręczynowy itp.).

4. Depozyty, wypłaty, profit - dokładne dane.
      20 września zacząłem prowadzić arkusz z kilkoma danymi. Można zapoznać się pod kątem wysokości wygranych, ilości dni na plus i minus itp. Wychodzi na to, że rozegrałem od wtedy 47 sesji i wygrałem $5036, czyli średnio $107 na sesję (dzień).

5. Staty, nauka gry.
      5.1. Moje staty to 26/14/5. Na pewno jest kilka rzeczy do poprawienia. Kolejne 50k rozdań chcę grać 24/16/6(7), co oznacza, że planuję zawęzić zakres defendów i coldcalli, a z drugiej strony poszerzyć zakres steali, 3betów i reasteali.

5.2. Jestem aktywnym członkiem "PLO Lab" na Upswing Poker i staram się conajmniej raz na kilka dni popracować nad grą: oglądnąć filmy szkoleniowe i zrobić quizy z PLO Lab, a także przeglądnąć rozdania i sprawdzić w tabelkach czy dane otwarcie/coldcall/3bet było zasadne, pomyśleć nad najlepszym rozegraniem post-flop itp. Na pewno nie jestem tytanem pracy poza stołem, ale nie jest też tak, że nic nie robię.

6. Doświadczenia z poprzednich stakinów i wnioski.
      6.1. Byłem już stakowany 2 razy: raz przez napalma (wraz z coachingiem), a drugi przez kolegę 89deny89 z tutejszego forum. Niestety, ani razu nie odpaliło i zarówno w pierwszym jak i drugim przypadku, stakingi kończyły się tylko malutkim profitem.
      6.2. Nauczony poprzednimi stakingami, nie chcę umawiać się na zbyt dużą ilość rozdań. Ostatni staking wziąłem na 100 tys. rozdań i niestety nie przewidziałem kilku rzeczy, przez co staking za bardzo się przeciągnął, za co jeszcze raz przepraszam stakera. Nie chcę też obiecywać, że będę prowadził bloga z wynikami dzień po dniu, bo jest to męczące i łatwo w pewnym momencie to olać. Dlatego też wolałbym umówić się na mniejszą ilość rozdań, a zamiast aktualizacji na blogu, przesyłać stackerowi screeny z wykresami (np. poprzez Skype), a na forum zamieścić tylko podsumowanie na koniec stakingu.

7. Warunki.
      7.1. Uważam, że jestem w stanie zagrać max 25 dni w miesiącu średnio po 2k rozdań, czyli max 50k rozdań. Maksa jednak nie zawsze jest łatwo osiągnąć, dlatego myślę, że optymalnie byłoby umówić się na 40k rozdań w ciągu miesiąca (+/- tydzień). Jeżeli to dla kogoś za mały volume, mogę zapowiedzieć się na 2 miesiące, czyli 2 x 40k rozdań (z rozliczeniem po każdym miesiącu osobno).
      7.2. Zdaję sobie sprawę, że mam małą próbkę: niestety, ale gier nie ma przez całą dobę, a do tego jest to odmiana którą ciężko mi grać więcej niż na 6 stołach na raz. Z tego względu, pomimo wysokiego bb/100, proponuję 50/50. W przypadku deala na 2 miesiące, chciałbym jednak zostawić sobie opcję zmiany na 60-40 w drugim miesiącu, gdybym nadal miał dobre wyniki (min. 8 bb/100).

PS Nie interesuje mnie stacking na niższych stawkach. Ze względu na rake, 25 i 50 są moim zdaniem często cięższe do bicia niż 100-200. Nie interesuje mnie także stacking na pojedynczym limicie (czy to 100 czy 200) ze względu na zbyt małą ilość stołów.
      PPS Bardzo chętnie związałbym się z kimś na dłużej, ponieważ po zakończonym, udanym stakingu na pewno dalej będę agresywnie shotować mid/high, więc kolejna torba prawdopodobna. Idealnie by było, gdyby była to osoba, która też gra w PL 5 Card Omahę na PS, ale wiem, że o to będzie trudno.

EDIT: W starym temacie w podpunkcie 3 są jeszcze moje wyniki z 25 i 50 (bodajże z kwietnia i maja tego roku): 32k rozdań i 8.55-10.16 bb/100. Ostatnio jednak na tych stawkach byłem b/e, więc w rzeczywistości jest to trochę mniej.
  • 3 odpowiedzi