[SH NL2-16] AT NL2

• Aseort
      Aseort
      Srebro
      na forum od: 15.02.2017 Posty: 29
      Known Players:
      MP2: $3,35 - 168 bb
      MP3: $1,72 - 86 bb
      CO: $4,44 - 222 bb
      BU: $2,00 - 100 bb
      SB: $2,17 - 109 bb
      BB: $2,31 - 116 bb

0.01/0.02 No Limit Hold'em (6 Handed)

Preflop: Hero is BU with A:club: , T:heart:
      SB posts small blind ($0,01), BB posts big blind ($0,02), MP2 folds, MP3 calls, CO folds, Hero raises for $0,08, SB calls, BB folds, MP3 calls

Flop: ($0,26 - 13 bb) T:spade: , 8:heart: , 7:heart: (3 Players)
      2 checks, Hero bets $0,16, SB folds, MP3 calls

Turn: ($0,58 - 29 bb) 9:spade: (2 Players)
      MP3 checks, Hero bets $0,37, MP3 calls

River: ($1,32 - 66 bb) 4:club: (2 Players)
      MP3 checks, Hero checks

A jak wy się zapatrujecie na tego typu rozdanie ? Przyznam się że na turnie to już się mocno pogubiłem. Pootwierały się drawy i inne kombinacje do koloru a jednocześnie uzupełnił się spory range przeciwnika. Jak się na to zapatrywać?
  • 9 odpowiedzi
    • taczkadrzewa
      taczkadrzewa
      Srebro
      na forum od: 05.04.2017 Posty: 62
      Ja bym turn betował za pół puli z racji że grasz ze słabszym przeciwnikiem (niepełny stack), który rzadziej zagra check/raise, a jeśłi tak to oczywiście fold. River check/fold. Myślę że check/fold na turn też nie byłby taki zły, z racji iż flop chyba super dla ryby jest. Zastanawima się czy większy bet na flopie miałby sens?
    • aleasy77
      aleasy77
      Srebro
      na forum od: 03.03.2014 Posty: 1 149
      Wedlug mnie z tym układem nie ma co budować sporej puli na flopie tym bardziej w 3way. Sporo kart nam popsuje akcję na turnie bądź riverze, a ponadto jakieś gotowe układy bądź mocne drawy odezwą się na flopie. Nie ma co mocno betować w tym spocie z naszym układem (ja tak myślę).
    • bigabing123
      bigabing123
      Brąz
      na forum od: 09.06.2017 Posty: 114
      1) po pierwsz nie sądze że ATo to wybitana ręka do izolowania limpera,
      2) na turn bije się już taki zakres jego pre flop limp range ,że moim zdaniem ten bet nie ma tu żadnego sensu i lepiej zrobic check/behind kontrolując pulę, na river, jeżeli po check przeciwnik na blank turn wyjdzie z lead bet masz właściwie tam tylko missed flush blef catcher , decyzja co zrobisz zależy od tego co to za przeciwnik, po check river przeciwnika też zagrałbym check back nie widze tu rąk od których można brać value przy tym boardzie.
    • mistralx
      mistralx
      Srebro
      na forum od: 13.08.2014 Posty: 1 345
      Masz limpującego gracza z niepełnym stackiem. Oczywiście, że ATo to wystarczająceo silna ręka, żeby takie zagranie było profitowe. To co chcesz izolować? AQo+?
    • bigabing123
      bigabing123
      Brąz
      Napisane przez mistralx
      Masz limpującego gracza z niepełnym stackiem. Oczywiście, że ATo to wystarczająceo silna ręka, żeby takie zagranie było profitowe. To co chcesz izolować? AQo+?
      Wolę izolować Axs gdyż mam większe equity tej ręki jeżeli przeciwnik ma A wyższu kicker niż w przypadku ATo
    • bigabing123
      bigabing123
      Brąz
      Napisane przez mistralx
      Jak rozumiem w twoim mniemaniu 86bb ( czyli raptem bez 14bb do pełnego stacka) sprawia że grasz pod niego jak pod shorta
      WELL DONE
    • mistralx
      mistralx
      Srebro
      na forum od: 13.08.2014 Posty: 1 345
      Dlaczego jak pod shorta i jakie to ma tutaj znaczenie?
      Mam limpującego gracza z niepełnym stackiem, więc zapala mi się lampka pt. "słaby gracz/fish".
      Ze słabymi graczami chcę grać straight forward - nie potrzebuję rąk z backdoorowym equity. Nie będę semi-blefował, ani barellował moich backdorów etc.
      ATo to wystarczająco silna ręka, zeby móc dostać value od masy gorszych rąk.
    • trzasku
      trzasku
      Złoto
      na forum od: 19.11.2013 Posty: 4 134
      Flop: Valuebet za 3/4-pot od FD, SD, Tx, 8x.

Turn: Wydaje mi się, że na range przeciwnika mimo uzupełnionego SD dalej jesteśmy z przodu ponieważ na flopie nie ma aż tak wiele GS oprócz rąk typu JT, T6. Z tego powodu gram ponownie valuebet za ~2/3 puli od FD, Tx, 9x z planem x-backowania rivera.

River: Jak nie raisuje flopa/turna to rzadko ma tutaj coś lepszego (sety, dwie pary raisują flop, strity najczęściej turn) ale mimo wszystko gram chyba check-back.

@bigabing123 - Ja tu w standardzie izoluje nawet A2o.
    • bigabing123
      bigabing123
      Brąz
      "@bigabing123 - Ja tu w standardzie izoluje nawet A2o.[/quote]"

Ciesze sie a ja w standardzie mam j9s Q9s np. i wolę ręce s do izolowania niz A2o (moja opinia ,a jezeli A2o masz w HM w holecards z profitem to nie pozostaje mi nic innego jak pogratulować i mówię to szczerze bez żadnego cynizmu)

2) co do teorii na turnie z valuebet za 2/3 na tym board to jest dla mnie jakies totalne nieporozumienie gdzie zawezasz zakres u fisha do fd gdzie moze miec smialo cala mase combosow które ulepszyly sie na turn (79, 89, 9T, 56, jak i nawet w przypadku fisha JQ, 76, 86, pomijam juz made hands z flopa ktore mogly nie podbic , skad zalozenie ze mialby podbijac flopa skoro nie wiesz czy jest agro czy passive(a z akcji pre wynika ze passive). (nie ma zadnych statsow) grasz na unka z jedynym info ze to passive (akcja z pre) fisz (niepelny stack)