Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby dostosować zawartość witryny do Twoich preferencji. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby uzyskać więcej informacji i zmienić swoje ustawienia, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookie i Polityką Prywatności. Zamknij

Permanentny downswing

• pajczukin
      pajczukin
      Basic
      na forum od: 11.08.2017 Posty: 21
      Witam,
      mam takie pytanie, które może wydawać się głupie, ale chyba w końcu czas je komuś zadać bo w inaczej pójdę z torbami :s_smile:

Zacząłem swoją przygodę z pokerem w wieku około 7 lat, ale wtedy tylko poznałem dokładnie reguły gry, dziadek mnie nauczył, wtedy jeszcze nie było mowy o grze na pieniądze, tylko na zapałki. No ale już wiedziałem o co kaman.

A od około siedmiu lat mam konto na Full Tilt i na Pokerstarsach i teraz uwaga:
      od tej pory (7 lat) mam ciągły downswing, jeszcze nigdy nic nie wypłaciłem, wciąż tylko wkładam.

Kurcze, nie chcę mówić, że jestem niewiadomo kim, ale jestem tam w miarę inteligentny, może nie za bardzo :) , ale lekko ponad przeciętny iloraz osiągam w testach

Jestem też całkiem niezły z matmy, na studiach inżynierskich i w liceum to zawsze był mój ulubiony przedmiot. Dlatego myślę, że całkiem nie najgorzej potrafię ocenić prawdopodobieństwo pojawienia się poszczególnych układów.

Oczywiście też od czasu do czasu blefuję, a nie liczę tylko na udane układy. Czasami blef się uda, a czasami nie. Ale to chyba normalne.

Kurcze co ja nie tak robię? Jakieś porady macie - oprócz tej, aby nie grać. Za bardzo lubię :s_biggrin:

Może jeszcze warto wspomnieć, że gram raczej na niskich stawkach. Mój max to turniej z wpisowym około 30$. Czasami dojdę do pierwszych miejsc płatnych, ale to tylko czasami, no i nigdy nie wyżej niż te pierwsze miejsca płatne.
      Mam też trochę doświadczenia w zoom poker oraz spin & go stawki głównie 3$.
      Na samym początku kariery, tzn. downswinga :) również grywałem w zwykłym cash roomie, czy jak tam to nazwać.

Proszę po pomoc.
  • 43 odpowiedzi
    • weirdcreep
      weirdcreep
      Trener
      Trener
      na forum od: 10.04.2014 Posty: 2 272
      Mam przykrą ( a raczej dobrą) wiadomość, to nie downswing. Raczej po prostu grasz słabo.
    • EmiyaKiritsugu
      EmiyaKiritsugu
      Brąz
      na forum od: 13.08.2013 Posty: 4 004
      To,że nie wygrywasz na najniższych stawkach dowodzi,że masz elementarne braki w swojej strategii gry i chyba nie pozostaje Ci nic innego niż zacząć ponownie czytać/oglądać materiały dla początkujących.
    • niemambopoco
      niemambopoco
      Złoto
      na forum od: 22.12.2010 Posty: 970
      Napisane przez EmiyaKiritsugu
      nie pozostaje Ci nic innego niż zacząć ponownie czytać/oglądać materiały dla początkujących.
      Ponownie?

A to ty myslisz, ze przy jego 'permanentnym downswingu" kiedykolwiek czytal/ogladal materialy dla poczatkujacych?:f_biggrin:
    • DzikiHenry
      DzikiHenry
      Brąz
      na forum od: 08.01.2007 Posty: 1 175
      zacznij wstawiac rozdania, nie mysl o wygranej , badz cierpliwy, szanuj oppo dopuki oppo nie pokarze zenujacej gry ktora mozesz exploitowac. i worc do wontku za 2 tyg :D
    • adifanstal
      adifanstal
      Brąz
      na forum od: 30.12.2015 Posty: 356
      DzikiHenry szanuj język polski.
    • DzikiHenry
      DzikiHenry
      Brąz
      na forum od: 08.01.2007 Posty: 1 175
      Napisane przez adifanstal
      DzikiHenry szanuj język polski.
      wybacz
    • pajczukin
      pajczukin
      Basic
      Witam,
      dzięki za odpowiedzi, ale chyba trochę co niektórzy niepotrzebnie sie na mnie wyżywają, jakieś frustracje mają? :)

Dobra, a tak poważnie, rzeczywiście moje wyniki przemawiają za tym, ze mam jakieś podstawowe braki. Przyznam, że jest sporo kwestii, które wydają się podstawowe i ja ich nie rozumiem, choćby pojęcie EV. Czytałem różne objaśnienia z przykładowymi wyliczeniami, ale mimo wszystko jakoś to było dla mnie nieprzystępnie wyjaśnione, a obecnie studiuję inżynierie oprogramowania i naprawdę jestem w stanie zrozumieć bardziej zawiłe kwestie. Może ktoś by podesłał link do strony gdzie jest to dokładnie opisane, bo to co znalazłem na pokerstrategy com, jakoś do mnie nie przemawia.

Moje problemy z przegrywaniem wiążą się głównie z tym, że często dobrze mi idzie, cegiełka po cegiełce sobie zbieram żetony, aby nagle w jednym rozdaniu stracić wszystko. Często np. przez nieudany blef. Z blefami ja mam przynajmniej tak, że jak się nie udają to są zazwyczaj bardziej kosztowne, niż zyski z udanych blefów. Bo często jednak musisz zainwestować większą sumę w blef, aby wystraszyć przeciwnika, jeżeli się uda to zyskujesz tylko tych kilka żetonów na stole, a jak się nie uda to tracisz zdecydowanie więcej, a każdemu chyba czasami się nie udaje. Jak unikać takich sytuacji, przecież wiadomo, że od czasu do czasu trzeba blefować i nie zawsze to wyjdzie.

Oczywiście można też dużo zarobić przez stawianie pułapek, wtedy odwrotnie, mało ryzykujesz a dużo zyskujesz. No ale u mnie najwyraźniej jakoś się to nie równoważy.

A propos rozdań, mam np. takie jedno. Jesteś na BB masz As 4 NIE w kolorze, jeden koleś tylko sprawdził, a Ty nic nie postawiłeś bo w gruncie rzeczy nie masz wyjątkowo silnego układu. Ale na flopie pojawia się As 4 w jednym kolorze i 6 w innym kolorze. Pierwsza decyzja należy do Ciebie. Co robisz? Zakładając, że nic nie wiesz o kolesiu.
      Ja bym obstawil 3 razy obecny pot, a koleś na to odpowiada all inem. A Ty aby sprawdzić musisz użyć wszystkich żetonów jakie masz.Co robisz?
      Koles może być wariatem, który blefuje, albo ma na rece np. dwie szóstki, albo As i 6, albo ma ciąg do koloru, i do strita z obu stron, czyli ma jakieś 9 outów.
      Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że jeżeli blefuje to kij mu w oko, jest też mało prawdopodobne, że akurat ma dwie szóstki, lub As 6 choć możliwe, a jeżeli ma drawa, to mogę się mylić, ale chyba mimo wszystko ja mam przewagę, delikatną ale jednak. Czyli zatem na dłuższą metę więcej takich rozdań wygram niż przegram, no ale z drugiej strony - i tu chyba pojawia się temat EV i pokrewne - czy moja minimalna przewaga upoważnia mnie do zaryzykowania tak dużej sumy? No ale z drugiej strony koleś zaryzykował a Ty masz przewage, to mam się dać wystraszyć z dwoma parami?
      Ja sprawdziłem i koleś dostał na turnie dopełnienie do strita, a ja już nic nie dostałem i przegrałem.

Albo inne rozdanie. Jesteś na poz. UTG masz na ręce As K w kolorze, stawiasz dużo, np. 4 razy BB. Koleś za Tobą sprawdza. Na flopie pojawia się 5 i dwa króle. Masz trójkę króli i mocnego kickera, stawiasz kolejny raz dużo. Koleś robi all ina. Już nie chce mi się zagłębiać teraz w przewidywania co koleś ma na ręku, ale wydaje się oczywiste, że sprawdzasz takiego allina. No i okazuje się, że koleś miał na ręce dwie piątki i ma fulla.

No i właśnie w takich sytuacjach tracę najwięcej, zdecydowanie więcej niż zyskuję, bo jeżeli to ja mam najlepsze karty to koleś zazwyczaj spasuje, albo się nie często nabierze specjalnie na pułapkę.

A jak Wy byście rozegrali takie rozdania.
      Druga sprawa, czy ktoś zna jakieś oprogramowanie, w które mogę sobie wpisać różne układy i sprawdzić, który ma przewagę nad którym. Jak np. ta sytuacja, że koleś ma drawa do kolora i do strita z obu stron, a ja mam dwie pary.
    • KrzNow
      KrzNow
      Brąz
      na forum od: 03.08.2014 Posty: 858
      Jesteś na BB masz As 4 NIE w kolorze, jeden koleś tylko sprawdził, a Ty nic nie postawiłeś bo w gruncie rzeczy nie masz wyjątkowo silnego układu. Ale na flopie pojawia się As 4 w jednym kolorze i 6 w innym kolorze. Pierwsza decyzja należy do Ciebie. Co robisz? Zakładając, że nic nie wiesz o kolesiu.
      Ja bym obstawil 3 razy obecny pot, a koleś na to odpowiada all inem
      :f_rolleyes: W jakim celu obstawiłbyś "3 razy obecny pot" ?? Dlaczego taki sizing ?? To jakaś abstrakcja. To turniej czy cash?
      Na all in snap call.

Albo inne rozdanie. Jesteś na poz. UTG masz na ręce As K w kolorze, stawiasz dużo, np. 4 razy BB. Koleś za Tobą sprawdza. Na flopie pojawia się 5 i dwa króle. Masz trójkę króli i mocnego kickera, stawiasz kolejny raz dużo. Koleś robi all ina. Już nie chce mi się zagłębiać teraz w przewidywania co koleś ma na ręku, ale wydaje się oczywiste, że sprawdzasz takiego allina. No i okazuje się, że koleś miał na ręce dwie piątki i ma fulla.
      No tu nie ma nad czym myśleć, cooler.

Druga sprawa, czy ktoś zna jakieś oprogramowanie, w które mogę sobie wpisać różne układy i sprawdzić, który ma przewagę nad którym. Jak np. ta sytuacja, że koleś ma drawa do kolora i do strita z obu stron, a ja mam dwie pary.
      https://pl.pokerstrategy.com/poker-software-tools/equilab-holdem/
    • DamianLuna
      DamianLuna
      Moderator
      Moderator
      na forum od: 11.01.2013 Posty: 1 717
      Napisane przez pajczukin
      Proszę bardzo Equilab.

Polecam też zajrzeć na nasze darmowe treningi, na pewno w twojej sytuacji będą bardzo pomocne.
    • weirdcreep
      weirdcreep
      Trener
      Trener
      pajczukin, akurat tutaj nikt nie wylewał frustracji, dostałeś odpowiedzi zgodne ze stanem rzeczy. Patrząc po tym jak opisujesz rozdania już widac, że masz spore braki. Zachęcam do uczestnictwa w dziale analiz, przejrzenie blogów, zainstalowanie HM2 lub PT4 w celu zgromadzenia danych i rozdań.

Jeśli masz chęci i zamiar nie tracić, to trzeba się wziąć za to nieco poważniej. Nikt nie urodził się geniuszem, w pokerze jak wszędzie potrzebna jest mozolna praca :)
    • pajczukin
      pajczukin
      Basic
      Hej,
      wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi. No z tymi frustracjami to troche może przedobrzyłem, sorry.

Odpowiadam Krznow:
      Taki sizing dlatego, aby po prostu zbudować większą pulę i jednocześnie bronić uzyskanego układu, a gra typu cash. A mógłbym w takim razie poprosić o opis jak ta ręka powinna być rozegrana?
      Szczerze mówiąc w tej konkretnej sytuacji to ja byłem kolesiem z drawem i wygrałem rozdanie i to ja z tym drawem zrobiłem all ina, ale zastanawia mnie co mój przeciwnik mógł/powinien zrobić w takiej sytuacji, oczywiście też mnie interesuje co sądzicie o mojej zagrywce z alkinem.

Druga kwestia do Weirdcreep, piszesz, że po moim opisie rozdania widać, że mam braki. A mógłbyś opisać po swojemu takie rozdanie? Czy chodzi Ci głównie o moje braki w znajomości terminologii, czy także o samą logikę analizy?

Jeszcze raz z góry wielkie dzięki za wszelką pomoc.
    • KrzNow
      KrzNow
      Brąz
      Odpowiadam Krznow:
      Taki sizing dlatego, aby po prostu zbudować większą pulę i jednocześnie bronić uzyskanego układu, a gra typu cash. A mógłbym w takim razie poprosić o opis jak ta ręka powinna być rozegrana?
      Szczerze mówiąc w tej konkretnej sytuacji to ja byłem kolesiem z drawem i wygrałem rozdanie i to ja z tym drawem zrobiłem all ina, ale zastanawia mnie co mój przeciwnik mógł/powinien zrobić w takiej sytuacji, oczywiście też mnie interesuje co sądzicie o mojej zagrywce z alkinem.
      Troszkę zwątpiłem bo raz pytasz o sytuację gdy masz A4o a drugi gdy masz draw :f_p:
      W sytuacji gdy trzymasz A4o - jest to limpowana pula więc zakres Twojego przeciwnika (fisha) będzie szeroki. Ma on wszystkie Ax w swoim zasięgu, trochę drawów i od tych układów chcesz dostać sprawdzenia. Pula jest mała więc pot size bet będzie dobry, ewentualnie lekki overbet ale 3 razy pot to trochę przesada.
      Na all in nigdy tu nie folduję na fisha ze względu o którym pisałem wyżej. Ma on wszystkie Ax włączając w to te najwyższe czyli AK i AQ z którymi tak zagra.

Jeżeli chodzi o drawawanie to zależy od tego jaki masz ten draw. Jeśli masz oesd plus fd (ciąg do strita na dwie strony i do koloru) to można zagrać all in generując maksymalne fold equity (szansa, że przeciwnik spasuje) a gdy zagra call to najczęściej mamy flipa.
    • pajczukin
      pajczukin
      Basic
      Acha,
      dodam jeszcze, że mam jednego huda zainstalowanego. Nazywa się Poker Coiler, próbowałem PT4, ale nie działał jak należy, pokazywał statystyki tylko dla aktualnego stołu, czytałem na forach, że inni mieli podobne problemy, a oficjalny support odpisal mi po 5 dniach kiedy juz mialem Poker Coilera, z którego jestem zadowolony, ale nie ukrywam, że na razie przydaje mi się głównie do śledzenia moich własnych statystyk, mam keszcze za mało zawodników w swojej bazie.
    • pajczukin
      pajczukin
      Basic
      Ponownie bardzo dziękuję za pomoc.
      Kurcze, ale rzeczywiście męczące są te moje braki w terminologii.
      Nie rozumiem, co to znaczy limpowana pula, i że na dodatek na tej podstawie można określić, że zakres rąk fisza jest szeroki. I dlaczego chcę od niego dostawać sprawdzenia, i co znaczy dostawać sprawdzenia? :)
      To ostatnie to jeszcze ogarniam ale bez przekonania.
      W tym przypadku to ja byłem fiszem i on sprawdził allina tak ja Ty byś to zrobił, no i przegrał.
      Z drugiej strony piszesz, że ten z drawem może zagrać allina, więc zagrałem dobrze, czyli chyba nie jak fisz, to skąd ten z As 4 miałby wiedzieć, że jestem fiszem? Pogmatwane to wszystko, ale bardzo ciekawe.
    • weirdcreep
      weirdcreep
      Trener
      Trener
      Załóż temat/bloga, który będzie takim "pokerem od zera", tam pytaj o wszystko. Na pewno chętnie ludzie pomogą. Dobrze będzie też, jak sam zaczniesz szukać :)
    • KrzNow
      KrzNow
      Brąz
      skąd ten z As 4 miałby wiedzieć, że jestem fiszem?
      Bo limpowałeś przed flopem :f_cool: Limpowałeś czyli tylko sprawdziłeś jako pierwszy. Powinieneś ZAWSZE przebijać.
      No Ci powiem, że jak na 7 lat pokera online to cienko :f_wink:

co znaczy dostawać sprawdzenia? :)
      Dostawać sprawdzenia oznacza sytuację w której Twój rywal sprawdza (gra call) Twój zakład (bet).

Wpisz sobie na youtube "wszystko o pokerze" i obejrzyj wszystkie odcinki. Bardzo fajna seria dla początkujących.
      Sporo podstaw, które są podane w bardzo przystępny sposób.
    • pajczukin
      pajczukin
      Basic
      Hej Ok, sprawdzałem przed flopem, czyli limpowałem, ale przecież miałem tylko 75 w kolorze, czy to są naprawde na tyle mocne karty by stawiać? No dobra wiem, że zawodowcy stawiają z gorszymi kartami, no ale chyba nie zawsze jak piszesz. Czy zawsze? nawet jak masz 7-2 nie w kolorze?
    • KrzNow
      KrzNow
      Brąz
      Zależy od pozycji. 75s (s - suited czyli w kolorze) jak już chcesz wejść z tą kartą do puli to przebiciem. Otwieram tę rękę (przebijam jako pierwszy przed flopem) z CO i BTN (późne pozycje). Otwarcia z tych pozycji to tak zwane steale (dużo puli kończy się po otwarciu, gdyż wszyscy pasują. mówi się wtedy, że kradniesz blindy).
      72o (offsuit - nie w kolorze) to jest fold zawsze i wszędzie. Każdy kto tam jakoś gra regularnie w tego pokera powinien mieć przygotowane zakresy rąk z którymi otwiera.
    • pajczukin
      pajczukin
      Basic
      Ale ja nie chciałem wejść, niejako zostałem zmuszony bo byłem na big blindzie i zostalem sprawdzony. :)