Wyjazd do Tajlandii

• zbok
      zbok
      Brąz
      na forum od: 14.10.2008 Posty: 1 263
      Czołem!
      Z tego co zauważyłem, jest na forum sporo osób, które mieszkają/przez jakiś czas mieszkały w Tajlandii.
      Też planuję przenieść się tam na kilka miesięcy, ale nie wiem gdzie znaleźć nie drogie i pewne mieszkania na dłuższy okres czasu.

Możecie polecić jakieś sprawdzone stronki na których można szukać takich ofert?

Planuję ruszyć w lutym, więc im wcześniej zarezerwuję, tym oczywiście taniej.
      Dlatego zależy mi na sprawdzonych, aktualnych i rzetelnych ofertach.
  • 24 odpowiedzi
    • przemek9422
      przemek9422
      Brąz
      na forum od: 02.05.2011 Posty: 1 212
      https://www.airbnb.pl przydatna stronka
    • zbok
      zbok
      Brąz
      Napisane przez przemek9422
      https://www.airbnb.pl przydatna stronka
      Dzięki :f_drink:
      Znam i korzystam, przeglądałem dziś trochę ofert.
    • koval21
      koval21
      Brąz
      na forum od: 03.07.2010 Posty: 116
      Ja bym Ci polecił wynająć sobie jakiś pokój na kilka dni w miejscowości w której planujesz spędzić czas, i będąc już na miejscu, poszukać ciekawych ofert, przejrzeć ogłoszenia przy ulicach, popytac w biurach turystycznych no i co najważniejsze, idziesz na miejsce i samemu oglądasz i oceniasz czy ci odpowiada i wtedy wynajmujesz już na kilka miesięcy.
    • Ares1986
      Ares1986
      Brąz
      na forum od: 15.04.2007 Posty: 343
      A gdzie konkretnie planujesz zamieszkać?

Przychylam się do tego co napisał koval, sam tak robiłem i jest to najlepsza opcja.
    • Sosen91
      Sosen91
      Platyna
      na forum od: 02.08.2009 Posty: 2 111
      Siemanko,

Ja własnie we wrzesniu wróciłem po kilku miesięcznym pobycie w Taj,

Ogólnie też Ci polecam to co pisał Koval, Ja rownież tak zrobilem i mega trafilem. Ogólnie ja jakoś bym nie polecal szczególnie stronek, bo tam jest zwykle drożej przez posredników itp, a Airnb ma np tez opłate seriwsowa w wysokosci parunastu % czy jakoś tak :D

Ja np pododawałem się na wszystkie grupy na FB z danej wyspy (Byłem akurat na Koh Samui) I tam znalazlem oferte bezsporednio od Hosta, jak coś to możesz sam napisać, że poszukujesz czegoś to sami hostowie się odezwą do Ciebie, ewnetualna inna opcja, którą polecal mi kumpel który tam mieszka 2 lata to wlasnie wynajecie hotelu na pare dni i np samemu wejście w jakąs uliczke, na większosci domów jest"House for Rent", i jak Ci pasuje jakas okolica, skrecasz w boczna ulice i coś zawsze znajdziesz ;)

btw. Jaki Rejon planujesz uderzyc ? Jeżeli z dziewczyna to polecam Koh Samui/Ko Phangan/Ko Tao, jeżeli męska ekipa która chce pozaczepiac Tajki to wiadomo, że niezastąpiony Phuket. :D

Pozdro !
    • CreepyPasta
      CreepyPasta
      Brąz
      na forum od: 23.07.2014 Posty: 160
      Siema, też lecę pod koniec lutego w kilka osób na Phuket :D . Jak wspominasz miejsce, kulture, ceny etc Sosen? :)
    • zbok
      zbok
      Brąz
      Dzięki Panowie za odpowiedzi! :f_drink:
      Nie mam jeszcze żadnego planu, więc każda rada na wagę złota - również te odnośnie miejsca, także dzięki Sosen. :f_thumbsup:

Pomysł z pokojem na kilka dni super i pewnie tak własnie zrobię.
    • aceventura013
      aceventura013
      Brąz
      na forum od: 14.02.2012 Posty: 107
      Polecam grupę na FB Polacy w Tajlandii.
    • Mareckiy
      Mareckiy
      Brąz
      na forum od: 04.08.2012 Posty: 437
      a byl moze ktos z Was w wietnamskich stronach?
    • cisek1111
      cisek1111
      Brąz
      na forum od: 23.03.2009 Posty: 32
      Napisane przez Mareckiy
      Tez jestem zainteresowany Wietnamem. Moze ktos orientuje sie jak to jest z wiza na dluzszy okres niz 3 miesiace ? Sa jakies problemy z przedluzeniem?
    • Mareckiy
      Mareckiy
      Brąz
      Napisane przez cisek1111

Tez jestem zainteresowany Wietnamem. Moze ktos orientuje sie jak to jest z wiza na dluzszy okres niz 3 miesiace ? Sa jakies problemy z przedluzeniem?
      a da sie bez korzystania z uslug posrednikow wyrobic 3miesieczna? bo wydaje mi sie, ze strata pieniedzy korzystanie z takich uslug a pamietam, ze nie moglem sie doszukac konkretniejszego info nt dluzszych niz 1 miesiac bodajze
    • cisek1111
      cisek1111
      Brąz
      Napisane przez Mareckiy
      Napisane przez cisek1111

a da sie bez korzystania z uslug posrednikow wyrobic 3miesieczna? bo wydaje mi sie, ze strata pieniedzy korzystanie z takich uslug a pamietam, ze nie moglem sie doszukac konkretniejszego info nt dluzszych niz 1 miesiac bodajze
      Z tego co wyczytalem za 3 miesieczna wize placi sie 450zl wiec nie jest to jakis ogromny wydatek, chyba ze gdzies sa jeszcze jakies ukryte koszta :)
    • Sosen91
      Sosen91
      Platyna
      na forum od: 02.08.2009 Posty: 2 111
      Ogólnie piękne życie tam jest. I gdyby nie studia dziewczyny zostalibysmy na dłużej. Każdy obcokrajowiec którego tam poznaliśmy, mówił ze nigdzie Europie nie ma takiego życia jak jest tam i ma to naprawdę sens ;D

Dla mnie sa 3 rzeczy dla których na pewno warto sie wybrać do Tajlandii. Pogoda, Ludzie, Jedzenie.
      Wiekszosc czasu swietna pogoda, w przerwach między sesjami pływando w basanie albo paneng na taraise :f_biggrin: :f_biggrin:

Wszędzie tajskie knajpy dokoła gdzie za jedzenie dla dwóch osób płaciliśmy 20zł, jeszcze zawsze dostawalismy talerz owoców w gratisie do tego (raz trzeba bylo zjesc pół kilo duriana, aj aj!)
      Ogólnie Tajowie to mega pozytywny i uśmiechnięty naród, na każdym rogu wszyscy sie do Ciebie usmiechaja, nie ma zawiści, czułem się tam bezpieczniej niż na osiedlu na którym się wychowałem i znam wszystkich. Cała ich kultura mega mi przypadła do gustu, to sciaganie butów przed sklepami czy urzędami ma też swój klimat ;D Życie tam jest wolniejsze niz w Europie, Tajowie pracuja prawie cały czas ale swoim tempem i sam już po kilku tygodniach złapałem ten luz, polecam !:D

Co do Miejsca ja byłem dokładnie na Koh Samui, nie jest to wyspa tak popularna jak Phuket, ale ma to swoje zalety takie, że nie jest tak zurbanizowana jak typowo Turystyczny Phuket, Koh Samui samui ma również lepszą pogode przez cały rok, ze względu na to że jest w Zatoce Tajlandzkiej a Phuket ma blizej do Oceanu.
      I wlasnie taka uwaga dla wszystkich planujących ! Sprawdzajcie sobie pogode na rejon i date w której ruszacie. Raining season bywa czasem uciążliwy. Ja właśnie destynacje wybierałem po pogodzie na dany okres. Zasadniczo na tych wszystkich wyspach jest co robić, mi by zajęło rok moim żółwim tempem zwiedzenie i zobaczenie wszystkiego ;D

Co do cen, to kurdeee więcej w Polsce wydaje niż tam wynajmując Domek i będąc z dziewczyna. Najdroższy obiad dla dwóch osob jaki placiłem to nawet nie było 80zł, a wynajecie domu z dostepem do 3 basenów kosztowało mnie niecałe 2k zł, obiady dla dwóch osób od 2 dych, a resztaa to już jak kto rząaadzii !:D
    • Nicodem0
      Nicodem0
      Black
      na forum od: 30.03.2010 Posty: 992
      Napisane przez Mareckiy
      Ja siedziałem w Nha Trang jakieś 2-3 lata temu. W trakcie mojego pobytu trochę się skomplikowała sprawa wyrabiania tej wizy bez konieczności wyjazdu, także nie jestem pewien jak to teraz wygląda,my robiliśmy visa runy co 3 miesiące. Coś tam kiedyś na blogu pisaliśmy Wietnam, także może się Wam przyda :)
    • cisek1111
      cisek1111
      Brąz
      Napisane przez Nicodem0
      Napisane przez Mareckiy
      Ja siedziałem w Nha Trang jakieś 2-3 lata temu. W trakcie mojego pobytu trochę się skomplikowała sprawa wyrabiania tej wizy bez konieczności wyjazdu, także nie jestem pewien jak to teraz wygląda,my robiliśmy visa runy co 3 miesiące. Coś tam kiedyś na blogu pisaliśmy Wietnam, także może się Wam przyda :)
      Dzieki wielkie :f_drink: kiedys sledzilem Waszego bloga, napewno sobie odswieze :)
    • Mareckiy
      Mareckiy
      Brąz
      Ja to samo, też go sledzilem i w dodatku też celuje w to miasto :) ale dopiero za tydzień będę miał czas na organizację ewentualnej emigracji, będę musiał się sprezyc, żeby mnie zima nie zastała :D wysyłam zapro Nicodem, może będę miał jakieś pytania w przyszłości ;)
    • cisek1111
      cisek1111
      Brąz
      Napisane przez Mareckiy
      Ja to samo, też go sledzilem i w dodatku też celuje w to miasto :) ale dopiero za tydzień będę miał czas na organizację ewentualnej emigracji, będę musiał się sprezyc, żeby mnie zima nie zastała :D wysyłam zapro Nicodem, może będę miał jakieś pytania w przyszłości ;)
      Mareckiy ja planuje ruszac w lutym, wiec jesli bedziesz na miejscu to daj znac to pewnie rusze z pytaniami do Ciebie :)
    • aleurwal
      aleurwal
      Brąz
      na forum od: 17.05.2010 Posty: 429
      Lecę z dziewczyną w kwietniu na rok, zastanawiamy sie nad phuket lub phangan. Byłem juz na phangan kilka dni i spokojna wysepka, bardzo ladna.
      Sosen jaka zalatwiales wize?
      Pozdro
    • insanePL1
      insanePL1
      Black
      na forum od: 21.12.2012 Posty: 346
      Byłem w Phangan też na parę dni, jak akurat był Songkran i szczerzę nie polecam tego miejsca na dłuższy pobyt :) . Jeśli nie impreza która się tam odbywała, full moon party to bym całkowicie mój wyjazd ocenił negatywnie. Miejsce dobre na wybranie się raz w życiu na 2dni i nic poza tym. Lepiej wybrać inne miejsce, czy to Phuket czy Koh Samui ale tylko nie Phangan :D . Jeśli chodzi o ceny jedzenia w Tajlandii to jasne, można zjeść za 20zł w 2 osoby ale trzeba mieć na uwadze, że jedzenie typu ryż z kurczakiem bardzo szybko się nudzi. Nie wspominając o tym, że w Tajlandii nikt nie kontroluje tych knajpek więc często można coś złapać, sam raz byłem w ciężkim stanie i byłem w szpitalu bo zatrułem się nie wiadomo czym. Co do pogody na Phuket to siedzę tutaj cały rok i zdarza się parę dni deszczowych ale nic specjalnego , czego nie można byłoby zaakceptować. Phuket jest o wiele większe niż takie Koh Samui i można wybrać wiele lokalizacji gdzie można się osiedlić na dłuższy czas. Tutaj jak w każdym kraju możesz oszczędzać na wszystkim i wydawać podobnie jak w Polsce albo bardzo łatwo wydawać 3-4x tyle co w Polsce.

"btw. Jaki Rejon planujesz uderzyc ? Jeżeli z dziewczyna to polecam Koh Samui/Ko Phangan/Ko Tao, jeżeli męska ekipa która chce pozaczepiac Tajki to wiadomo, że niezastąpiony Phuket. :D "

co do tego co napisał Sosen, to pozaczepiać tajki to można wszędzie :) Nie ważne czy jest to Phuket, Koh Samui czy Chiang Mai. Jak wyjazd ma być głównie imprezowy to już lepiej wybrać okolice bkk-Pattayi niż Phuket ;)
    • 1
    • 2