[SH NL100+] Q9s

• mariusz0091
      mariusz0091
      Brąz
      na forum od: 07.12.2011 Posty: 208
      Grane na rega, stolik bez huda. Jak to rozgrywacie ? Teraz wydaje mi się, że powinienem zrobić call na turn i river check/fold jeśli kompletuje się układ. Jeśli nie kompletuje i on betuje - sprawdzam river (chyba, że spada A lub K) a jeśli będzie czekał to ja też powinienem.
  • 22 odpowiedzi
    • weirdcreep
      weirdcreep
      Trener
      Trener
      na forum od: 10.04.2014 Posty: 2 107
      Tak jak pisałem, rozdania ze stawek NL100 i wyżej są częścią dyskusji i chętnie poznam też opinie innych.

Preflop to będzi raczej fold, spokojnie wybronimy 50% range bez dokładania Q9s.

As played F call
      T robi sie już trochę dziwny, bo Q9 blokuje potencjalnie jego najlepsze blefy - 98 i T9. Jednak call z TP do tego sizingu pewnie się obroni
      na pewno shove T to potęzny overplay, nie calluje nas nic słabszego, nie foldujemy nic mocniejszego.

W dodatku, patrząc na range, to ta 6 nam bardzo rzadko pomaga i jakie value handy chciałbyś tu shipować? 77 i 76s( 1 kombo). Stąd wniosek, że nie mam raising range na tym T i czasem będzie trzeba callować blankowe rivery, ale Q9 wydaje się być złym handem do tego z ww względów.
    • KrzNow
      KrzNow
      Srebro
      na forum od: 03.08.2014 Posty: 672
      No ja kończę to rozdanie na preflopie. W próżni w spocie CO vs SB bronię od QTs.
      Na turn tylko call. No bo w jakim celu ten all in?? Masz SV więc zamieniać w blef nie ma sensu. Jedyną gorszą ręką, która skusi się na call to chyba A K.
      Ten shove to imo tylko izolacja na zakres, który nas miecie.
    • Sosen91
      Sosen91
      Platyna
      na forum od: 02.08.2009 Posty: 2 111
      Pisaaałem juz w watku trenningowym, ale widzę ze zalozony osobny ;D

Marioo, dla mnie spazz. Nie potrzebujemy tutaj bronic Q9s na CO zeby byc unexploioted, dodatkowo grasz na Unka wiec staral bym sie unikac marginalnych spotow bez znajomosci tendnecji i statystyk.

As Played grałbym 2x call i pewnie fold na River. DLa mnie ten ship nie ma kompletnie sensu, bo nic gorszego nie sprawdzi a lepsze nie folduje, dodatkowo Ty w moim mniemaniu masz bardzo malo 6x na tych pozycjach o ile w ogole, a probujesz je repowac. Więc dla mnie zaden reg nic tutaj nie wyrzuci, a w szczegolnosci na PP gdzie wiekszosc regow ma WTSD 32+
    • mariusz0091
      mariusz0091
      Brąz
      Grając chyba założyłem po prostu, że ma drawy i robiąc all in na turn mam z tego value, ale teraz faktycznie widzę jakie to było złe zagranie.
      Bardziej co jednak rzuciło mi się w oczy, to że obydwoje mówicie, że to jest fold pre, mimo grania z pozycją.
    • mariusz0091
      mariusz0091
      Brąz
      A mając QK, AQ taki all in turn?
    • GetRippedBro
      GetRippedBro
      Diament
      na forum od: 19.02.2013 Posty: 403
      masz słabe capture factor z Q9s vs ręce które grają tutaj 3beta
    • weirdcreep
      weirdcreep
      Trener
      Trener
      na forum od: 10.04.2014 Posty: 2 107
      Bardziej co jednak rzuciło mi się w oczy, to że obydwoje mówicie, że to jest fold pre, mimo grania z pozycją.
      Jak grasz na rega, ale nie znasz jego leakó etc, grałbym std range - 4b z nutsami i paroma blefami, reszte dorzucam do calla tak żeby wyszło w sumie 50% defending range. Jeśli otwierasz na tyle szeroko, że Q9s się mieści, to to jest call.

AQ to jest zawsze call R, chyba ze grasz na nita. KQ bez heartów pewnie też.
    • ripper92
      ripper92
      Black
      na forum od: 20.11.2008 Posty: 1 149
      Napisane przez Sosen91
      Nie potrzebujemy tutaj bronic Q9s na CO zeby byc unexploioted, dodatkowo grasz na Unka wiec staral bym sie unikac marginalnych spotow bez znajomosci tendnecji i statystyk.
      Potrzebujemy, zrzucanie Q9s to będzie overfold, na sizing 4x+ i zbyt tight tendencje graczy fold ujdzie w tłumie, tutaj nie ma opcji, ręka jest zbyt grywalna na pozycji i mamy zbyt dobre oddsy, zasięg opena nie ma tu dużego znaczenia a bez statystyk żadnego(przeciwnik nie zawęzi rangu bo widzi że masz open 20% z CO).
      Turn oczywisty call, river jest close z AQ/KQ ze wzgędu na to że on już przeczeka AJ i JT FD, więc jego frekwencja betowania miss drawów się zmniejszy, obstawiałbym Ze AQ zawsze call a KQ mix strategy ze wskazaniem na call więc najlepiej by było zrzucić KhQ(blokując trochę miss drawów).
      I radziłbym wyrzucić z głowy takie stwierdznie jak unikanie marginalnych spotów, jeśli call ma wyższe ev niż fold to tak powinniśmy zagrać.
    • Sosen91
      Sosen91
      Platyna
      na forum od: 02.08.2009 Posty: 2 111
      Ale z czego to wynika ze potrzebujemy ? Przeciez to wszystko zalezy od naszego open rangu z CO.

Moj range obrony na tych konkretnych pozycjach wyglada tak : https://gyazo.com/fc59156f874e2ed3abfe0fee45560e63
      Range robione przez graczy mid + wykorzystujac do tego CRev

Chociaz w tej konkretnej sytuacji i tak robiłbym to bardziej tajt. Z powodów które wczesniej wymienilem, sa to stoliki annon wiec nawet jak bede foldowal 2% wiecej niz GTO to kto to zauwazy ? Wole foldowac tracac minmalnie nad EV niz wbijac wlasnie w takie spoty, gdzie nigdy nie wiemy gdzie jestesmy, a grajac mocniejszym rangem napewno nadrobie ta miminalna strate EV postflop.

Widzisz sam mowisz, ze River jest close. Pamietajmy tez ze nie kazdy mysli jak my, jeden przeczeka tego FD, a drugi z kazda kombinacja AK tutaj poleci bo zalozy ze ma najlepsze blokery do TP i tak naprawde bez info nigdy nie bedziemy wiedzieli co jest lepsze w tym spocie.

Dla mnie nie potrzebny spot bez info by wygrywac na nl100,

PS. Nie zauwazylem na poczatku, za duzo sizing otwarcia na CO, ludzie nie sa nauczeni szeroko bronic vs CO (jak np vs BU) wiec ja tu otwieram 2,4bb~
    • ripper92
      ripper92
      Black
      Open jest za 3bb a 3bet nawet nie za 11, musimy bronić tu szerzej a nie bardziej tight, nie masz info to patrzysz na grywalność ręki, jej profitowość postflop i oddsy. Ja generalnie wolałbym tu wrzucić Q9s do defending range niż K6/K7s czy ATo, obie ręce mają problemy z dominacją ale Q9 będzie flopowało więcej grywalnych/floatowalnych flopów.
      Wszystko zależy od open range z CO? Hmmmm
      To czy otwierasz 20 czy 25% nie ma wpływu na to że call akurat tej ręki ma wyższe EV niż fold. Nawet jak byś miał staty to twój przeciwnik nie będzie jakąś maszyną GTO że jak zobaczy małą różnice opena to dołoży 2 kombosy rąk do 3bet rangu(jego 3bet range będzie w dużej mierze statyczny), a nawet jakby dołożył to nie zmieni to faktu że call nadal będzie lepszy niż fold.
      To że jeden zrobi to a drugi zrobi tamto a ty nie masz info nie jest podstawą aby overfoldować.
      To że nadrobisz to w innym spocie to jest iluzja, nie ma czegoś takiego, następny spot grasz linią mającą najwyższe Ev tak samo jak i aktualny, i tu nie ma nic do nadrobienia.
    • allinntopsad
      allinntopsad
      Brąz
      na forum od: 16.04.2010 Posty: 858
      ripper a co myślisz o 4bet blefie z tą ręką ? dla balansu ,to jest ręka suite to również nikt nie zauważy z czym blefujemy no bo skoro jest zdominowana na 3-betting range , a jest bardzo close dla obrony ... no to wiesz ,,, czy jest sens valueownować się jakiemuś
      regowi od lepszych QX ??? no bo suma sumarum callujemy 2 streety i river poddajemy poprzez check
      więc showdown nas nie uratuje za często nawet vs blefy .

a co do zapatrywania się w TYM i tylko TYM przypadku EV SPOTA jest też dla mnie coraz bardziej zabawne ... jakby od tej ręki zależało całe nasze życie ...................NOPE .
    • ripper92
      ripper92
      Black
      Jest sens no bo...
      Często możesz trafić najlepszą rękę na flopie, często trafisz dobre drawy, często trafisz słabe drawy które będziesz mógł floatować i na wielu runoutach wyrzucić przeciwnika z lepszej ręki, możesz trafić flusha lub 2 pary i przeciwnik nie zrzuci gorszej ręki. możesz trafić bottom parę i na niektórych runoutach zamienić ją w blef.
      W każdym z tych scenariuszy bardzo pomocna będzie dla ciebie pozycja.
      Jeśli przeciwnik trzyma lepszego Qx, to flopy Qxx będą się trafiać z bardzo niską frekwencją.
      4bet blef nie, bez żadnego info chcemy mieć lepsze blokery, nie możesz zacząć 4betować wszystkich rąk które są close.

Edit:Jeśli preferujesz wybierać linie z niższym EV to twoja wolna wola, jest jak jest taki jest poker że powinniśmy wybierać te lepsze.
    • allinntopsad
      allinntopsad
      Brąz
      tu nie chodzi o to że ja nie potrafię bronić tej łapy czy coś w tym stylu , lub nie mam gameplanu na nią
      ,też czasem luźniej calluje i to jest normalne , tu nie chodzi też o to że mamy wiele możliwości postflop i możemy sukcesywnie kręcić profit na czerwonej kresce na wykresie ,bo wiadomo pozycja ma więcej do życzenia niz grywalność tej ręki , boli mnie dominacja tej łapy , bo odnoszę takie wrażenie że częściej na niej tracę niż zyskuję , szczerze wolę tutaj callować T9s bo prawdopodobieństwo trafienia better flusha czy tam better STR jest niższe niż być zdomonowanym od better QX offsuit gdzie masa osób nadal ma to w 3-bet range lub co gorsza nie daj BOŻĘ ma tendencje do śmiałego overplay river .
    • ripper92
      ripper92
      Black
      Czy ja ci coś mówię że nie umiesz czegoś bronić albo nie masz gameplanu?, prezentuje swój punkt widzenia.
      Zauważyłem że to częsta tendencja, jeśli nie zgadzam się z wieloma rzeczami które ktoś pisze w tych rozdaniach, to jest to odbierane jako atak.
      Odpowiedzi są że ja wolę grać tak i tak i tak jest lepiej(no bo przecież to jest info z mojej głowy więc to musi być prawda:f_wink: )
      Masz inną hierarhię argumentów, to jest naturalne że umysł zapamiętuje więcej sytucji gdy byliśmy zdominowani niż gdy wygraliśmy staka.
      Dlatego większość użytkowników lubi overfoldować w wielu spotach, a jeśli się to skrytykuje to się odzywa mechanizm obronny wywołany przez zapamiętane negatywne emocje z tych zdominowanych spotów.
      To że jakiś luźniejszy call wywołuje dyskomfort to nie znaczy że jest to zła decyzja, warto o tym pamiętać.
    • WirusOls
      WirusOls
      Złoto
      na forum od: 28.12.2011 Posty: 189
      Najwazniejszym argumentem co do obrony danej reki jest przede wszystkim 3 bet przeciwnika bo jesli bedzie 3 betowal np. 5% to ta reka jak i wiele innych nigdy nie znajdzie sie w naszym callu. Wszystkie nasze decyzje powinnismy podejmowac na tej podstawie. Jesli tutaj gramy na unka to trzeba usrednic 3bet jaki playerpool ma na tych pozycjach i wtedy decydowac o callu. Co do rangu wrzuconego przez sosena, to jest nie do konca dobry. Nie wiem kto Ci ukladal ten range, ale pojscie w strone rak offsiutowych nie jest dobry rozwiazaniem. To ze ATo,AJo ma wyzsze EQ reki niz np Q9s i np 54s to nie oznacza ze ta reke bedzie Ci sie lepiej gralo.
      Co do samego rozdania F -C, T-C, R-F
    • allinntopsad
      allinntopsad
      Brąz
      dzięki Reaper92 za wyczerpujące wypowiedzi , zawsze można na ciebie liczyć .:f_thumbsup:
      Staram się bezpodstawnie nigdy nikogo nie atakować , raczej też chciałem ciebie zrozumieć i to co masz na myśli .
    • GoverN666
      GoverN666
      Trener
      Trener
      na forum od: 08.07.2011 Posty: 611
      Kombinatorycznie u naszego przeciwnika.

Made hand - 30 nie uwzgęldniam nawet takiego QJ, QT, gra pewnie check
      Blefy - 10-15 tyle mu wychodzi jak daje ok 10-12% zdepolaryzowanego zasięgu, a pewnie mało kto tyle 3betuje, bo to jest nadal CO.

Stosunek value do blefów jest przytłaczający, nie calluje turna, zbyt często jestem bity, mam lepsze ręcę.
    • WirusOls
      WirusOls
      Złoto
      na forum od: 28.12.2011 Posty: 189
      Jeśli chcesz foldowac Turna z Qx to foldujesz o wiele za dużo na T.
    • GoverN666
      GoverN666
      Trener
      Trener
      na forum od: 08.07.2011 Posty: 611
      77, 66 - 4
      Ax FD - 4
      QJ+ - 27

35 kombo na turnie to nie jest bardzo mało, gdzie na flopie callujemy

sety - 6
      TP - 33
      FD - 9
      TT+ - 12

Wychodzi 60 ze 110-120 zależy od range.

Wyrzucam QT, Q9, bo blokują 89, T9 które czasem pewnie tu ma i potencjalnie będzie to barelował.

Ja to widzę mniej więcej tak, moge się mylić, choć sam w próżni folduję tą rękę i bronie QTs+.
    • 1
    • 2