[SH NL2-16] AQs symulacja NL10

• Slooneeek
      Slooneeek
      Brąz
      na forum od: 23.09.2014 Posty: 342
      Hejo, mam pytanka.

https://www.weaktight.com/h/59e5dda1d3904369258b47e0

Co jeżeli w spocie powyżej dostajemy 4bet. Gramy vs reg jest on dość tight, ale umie stealować.
      Myślę, że możemy dać mu range w próżni w stylu AJs+ AQo+ i A5s-A2s stricte dla blefu) Dodatkowo ma tam na pewno parki jak JJ+.
      Ogólnie JJ+, AJs+, A5s-A2s, AQo+ Jeżeli ktoś inaczej widzi range 4beta na bb w tej sytuacji chętnie przeczytam.
      Zmierzam, moze do czegoś oczywistego, ale AQs vs ten range posiada 45.9% a TT 46.56%.
      99 i 88 są tutaj niemalaże na równi z AQs.
      Moim pytaniem jest czy mimo że TT mają delikatą przewagę nad AQs w tej sytuacji, to czy callowanie 4beta oop i granie tej ręki post ma sens? No bo jakby nie patrzeć nie będziemy w stanie zrealizować 100% equity z tymi dychami a spada masa flopów na których dyszki grają słabo i musimy foldować

Do tego jeżeli spojrzymy na sytuacje w której gramy 5b jam, no to calling range przeciwnika to JJ+, AKs, AKo.
      Vs ten calling range każdy pocket jest lepszy niż AQs. AQs vs call ma 32%, TT mają już 33.6%. 99-77 33.2%.

Dochodzę do wniosku, że AQs sprawdza się tutaj lepiej jako call 4beta, a pockety jak 77-TT ( no bo JJ+ to oczywiste) sprawdzają się lepiej jako jam.

Dobrze kminie?
  • 4 odpowiedzi
    • Pavluchenko
      Pavluchenko
      Brąz
      na forum od: 23.01.2016 Posty: 101
      Moim zdaniem skoro stawiasz bet forvalue z AQs ma szerokich zakresach to 1010 też powinny się tam znalezc dla value, może 99 dla bardziej kumatych?
    • allinntopsad
      allinntopsad
      Brąz
      na forum od: 16.04.2010 Posty: 858
      a czy twoje AQs bedzie grać inaczej jeśli zcallujesz tego 4-beta preflop ??? jeśli nie trafisz to co chcesz robić dalej z tą łapą ??? co się takiego zmieni w range 4-bet twojego przeciwnika ??? ktoś kto 4-bet blefuje na NL10 to dość rzadko blefuje i to zwłaszcza z BB , czasami zdarzy się jakiś koleś z zasięgiem 99+AQs+,AKo ale nawet jeśli go zcallujesz do 4-bet potrafią się kolesie zatrzymać z blefami i odpuszczają i idą tanio na showdown a ty obawiając się lepszego zasięgu u przeciwnika również czekasz i przegrywasz na showdownie od pocketów lub AK czy tam AJ bo nie hitneles flopa .

AQs jest dość fajnie spolaryzowane na zasięg BB i myślę że bez pozycji i inicjatywy powinniśmy wsuwać preflop z samego faktu
      że z BB niektórzy jedank dość często próbują "wystraszyć " przeciwników mocnym zagraniem jakim jest 4-bet . bottom z jakim się spotkałem do tej pory to jakieś 66+,A9o więc wsuw nie jest taki tu najgorszy na NL10 .

twój range odwijki na 4-bet z BB to tak na lajcie JJ+AKo,AQs+ uśredniając playerpool i tendencje , bardziej tight to QQ+,AKs only i bardziej tego bym się trzymał .
    • Slooneeek
      Slooneeek
      Brąz
      na forum od: 23.09.2014 Posty: 342
      Tak, będzie grać inaczej, będzie trafiać lepsze flopy, na ktorych mozna semiblefowac. FD openendy. Może trafiać Q vs AK mojego przeciwnika np.
      Gdy gram call z dyszkami to moge liczyc tylko na trafienie seta albo niskiego boardu i modlić się aby przeciwnik grał x do końca ze swooim AK np.
      Pozostałe flopy z J,Q,K,A są dla mnie potencjalnie scary.
      Do tego w jego 4betting range'u ma dużo Axs ( uwzględniłem w pierwszym poscie) dla blefu vs ktore moje AQs gra znakomicie.
      Policzyłem przecież, że 77-TT grają lepiej od AQs vs calling range = JJ+,AK, więc jak możesz mówić, że range odwijki to JJ+AK i AQs a 88-TT to nie...
    • allinntopsad
      allinntopsad
      Brąz
      na forum od: 16.04.2010 Posty: 858
      -bo grasz na SB gdzie masz największe straty pozycyjne w kasie

-bo nie masz pozycji ani inicjatywy aby callować 4 bet ,masz tylko grywalną rękę i to jeszcze nie z topowego zakresu premium a to chyba najważniejsze ,

- bo callem 4 beta jesteś comitted w puli i masz związane jaja .

co jeszcze chcesz wiedzieć ?