Historia rozdań do pracy magisterskiej

• losnamgra
      losnamgra
      Brąz
      na forum od: 09.07.2017 Posty: 11
      Cześć,

Chcę napisać pracę magisterską w której chciałbym przedstawić pokera jako grę umiejętności, ograniczając losowość i dopasowywanie strategii to graczy siedzących przy stole.

Chciałbym zestawić ze sobą różne strategie, tight/loose. z dużym/małym VPIP/PFR, o różnych współczynnikach 3bet, C-Bet etc.
      Chciałbym to zestawić z średnim BB/100.

Wymarzona historia rozdań to taka w której widać progress wraz z doskonaleniem gry (przykładowo zwiększenie BB/100 lub regularne otrzymywanie swojego poziomu min. 3bb/100

Tutaj chciałbym się zwrócić o pomoc czy ktoś jest w stanie udostępnić mi swoje statystyki rozdań lub czy jest gdzieś taka baza do pobrania?

:f_drink: Przyłączcie się proszę do powstania naukowej pracy nt. pokera! :f_drink:
      Jestem również otwarty na Wasze pomysły - co i w jaki sposób poruszyć w tej pracy magisterskiej!
  • 14 odpowiedzi
    • Corristo233
      Corristo233
      Brąz
      na forum od: 14.10.2012 Posty: 470
      jak masz czas to wykup subskrypcje na handy i czekaj az sie uzbieraja, bo raczej tak z dupy swoich statystyk to nikt wyzej niz nl5 ci nie da.
    • Luffyy213
      Luffyy213
      Brąz
      na forum od: 12.11.2011 Posty: 153
      Na pewno fajnie by było, jakbyś nie tylko poruszył kwestię samego doskonalenia gry, ale również dobrze przedstawił, jak ważny w pokerze jest mindset, opisał go na tle tzw, downswingów, jak długie mogą być te downswingi, na ile sposobów można runować dobrze i źle itp. itd.

Podjąłeś się ciekawego wyzwania. Sam w sumie chciałbym napisać pracę magisterską lub inżynierską na temat pokera, ale niestety, studiuję nie ten kierunek :D
    • dlugassss
      dlugassss
      Srebro
      na forum od: 22.03.2015 Posty: 114
      Ja handów nie mam, ale proponuje abyś poszukał sobie pracy dr hab. Mikołaja Czajkowskiego prof. UW pt." Poker - gra szczęścia czy umiejętności? Przegląd analiz teoretycznych i empirycznych oraz wnioski dla regulacji"

Może coś z niej wykorzystasz :)
    • sojowyjarz
      sojowyjarz
      Srebro
      na forum od: 30.05.2010 Posty: 5 401
      Wow, co to za kierunek?

Poker chyba nie jest zbyt wdzięcznym przedmiotem prac magisterskich...
    • slawciu
      slawciu
      Brąz
      na forum od: 07.08.2011 Posty: 6 155
      Napisane przez sojowyjarz
      Poker chyba nie jest zbyt wdzięcznym przedmiotem prac magisterskich...
      Też chciałem na ten temat pisać, to promotorka szybciutko mnie naprostowała "nie będzie pan mi tu o hazardzie pisał" i elo.
    • Edited212
      Edited212
      Brąz
      na forum od: 22.06.2015 Posty: 343
      Z ciekawości - co studiujesz? :p
    • DzikiHenry
      DzikiHenry
      Brąz
      na forum od: 08.01.2007 Posty: 976
      rozdania mozna dostac za darmo z pewnej stronki nl5-nl25
    • losnamgra
      losnamgra
      Brąz
      @DzikiHenry - mógłbym prosić o więcej szczegółów?

Studiuje ekonomie, a prace chciałem pisać u promotorki która specjalizuje się w modelach ekonometrycznych i statystyce. Ma męża który gra w pokera i chyba stąd jej poparcie :)
      I z tego właśnie powodu że jest to ekonometria - niestety muszę chyba odpuścić mindset jak i również sytuacje prawną a szkoda - gdyż tematyka szeroka.

Natomiast pomysł o downswingach bardzo dobry.

Czekam na kolejny pomysły i pomoc przy historii rozdzań - bez tego nie ruszę, mógłbym tylko analizować pojedyńcze rozdzania z wielkich turniejów..

Sam nigdy nie grałem z HUD'em i teraz tego żałuje, ale obawiam się że nie zdąże uzbierać sensownej próbki godząc pisanie pracy magisterskiej i pracując :(

@dlugassss znam tę pracę i m.in. ona mnie nakłoniła do napisania czegoś w tym stylu, nawet napisałem maila do dr Czajkowskiego - niestety bez odpowiedzi.

:f_drink: Licze na Waszą pomoc:f_drink:
    • Chamberlion
      Chamberlion
      Brąz
      na forum od: 15.12.2009 Posty: 343
      gdybyś chciał hand history gracza przegrywającego z okresami b/e to zapraszam po odbiór :P
    • losnamgra
      losnamgra
      Brąz
      Puściłem zaproszemoe @Chamberlion - przygarne wszystko, nawet -20BB/100 :f_cool: grunt żeby mieć jakąkolwiek baze do analizy i wyciągać jakieś wnioski.

Jak praca powstanie to oczywiscie podziele się tym z Wami tutaj - myślałem żeby założyć z tego bloga, ale chyba lepiej jak będzie całość dostępna od razu.
    • adifanstal
      adifanstal
      Srebro
      na forum od: 30.12.2015 Posty: 327
      Priv
    • losnamgra
      losnamgra
      Brąz
      Adifanstal - odezwałem się :f_thumbsup:
      Gdyby udało mi się złożyć stolik six-max to może byłbym w stanie poddać analizie jak rozgrywać poszczególne boardy w zależności do różnych typów graczy biorąc pod uwagę pewne statystyki. Myślicie że uda się to w jakiś realny/zrozumiały sposób przedstawić?

Które statystyki waszym zdaniem będą przydatne w analizie oprócz tych podstawowych vpip/pfr, 3bet, 3bet call, f-3bet, c-bet, fold c-bet
      Jaka powinna być próbka by móc coś wywnioskować ze statystyk typu 4bet / 4bet call / 4bet fold lub WTSH ?
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      na forum od: 03.11.2010 Posty: 9 564
      Z tym warto się zapoznać: Matematyka w pokerze - dyskusja tam dalej są linki do newsów z PokerStrategy.com. Może to pomóc przy pisaniu pracy lub być jakimś dobrym punktem odniesienia.
    • losnamgra
      losnamgra
      Brąz
      Dziękuje @Skibcio!

Będe również wdzięczny za każdą podesłaną literaturę którą uważacie za pomocną - w końcu bibliografia jakaś się przyda :f_tongue: