QTo NL50 - Call overbet za 1800% puli (200bb) wariata z 2nd pair? Brać takie spoty?

• trzasku
      trzasku
      Srebro
      na forum od: 19.11.2013 Posty: 4 020
      $0.25/$0.50 No Limit Hold'em Cash, 6 Players

Hero (SB): $136.89 (273.8 bb)
      BB: $50 (100 bb)
      UTG: $152.65 (305.3 bb)
      MP: $49.75 (99.5 bb)
      CO: $157.92 (315.8 bb)
      BTN: $61.33 (122.7 bb)

Preflop: Hero is SB with :Qh: :Td:
      2 folds, CO calls $0.50, BTN folds, Hero raises to $2.50, BB folds, CO calls $2

Flop: ($5.50) :Jh: :Ts: :4s: (2 players)
      Hero checks, CO bets $90, Hero raises to $134.39 and is all-in, CO calls $44.39

Prelop: Przeciwnik to totalny wariat 3bet shovujący na 300bb ręce typu 54s czy T8o preflop i wrzucający posftlop 100-300bb mając underkarty/air. Mam informacje, że przeciwnik calluje T8o na 20bb open jednak nie wiem czy chcę aż tak budować pulę z ręką która musi coś trafić aby grać dalej więc izoluje za 5bb.

Flop: Tutaj jest meritum rozdania w którym prosiłbym was o opinię dotyczące spotów takiego rodzaju. Głównie chodzi mi o to, czy powinniśmy brać takie spoty w których mamy maksymalnie 50-57% equity na range przeciwnika czy nie. Jego 1600% overbet nie robi na mnie większego wrażenia ponieważ mam notatki, że potrafił to robić wielokrotnie z airem typu underkarty. Dając mu tutaj wszystkie dobre układy i kilka takich spazzów nie trudno osiągnąć +EV call. To, że limp/callował dodatkowo uszczupla ilość jego Jx ponieważ najczęściej grał open shove z 10-20% topu. Dając mu wszystkie Jxy, kilka drugich par i tylko 6 spazów już osiągamy 53% equity więc nawet odejmując rake jesteśmy po dobrej stronie, ale. Ale no właśnie nie jesteśmy dużym faworytem (chyba, że powinienem dać mu więcej kombo spazzów), więc czy powinniśmy brać takie spoty? Możliwe, że popełniam gdzieś błąd myślowy bo będę wdzięczny za poprawę :f_drink:

• 13 odpowiedzi
    • zajcur
      zajcur
      Brąz
      na forum od: 16.10.2011 Posty: 2 069
      Napisane przez trzasku
      Przeciwnik to totalny wariat 3bet shovujący na 300bb ręce typu 54s czy T8o preflop i wrzucający posftlop 100-300bb mając underkarty/air.
      Pics or didn't happen

edit : ja juz cashy nie gram od roku, wiec nie mam kompetencji zeby sie wypowiadac czy jest to dobry play czy zly. Na pewno jest to jedna z lepszych rak jakie masz w range'u, bo TP I OP grasz przez cbet, ale ja bym pewnie i tak obsral zbroje, bo poki co masz tylko info, ze lubi blefowac river.
    • trzasku
      trzasku
      Srebro
      @zajcur - Co sądzisz o mojej logice, ma to sens czy gdzieś popełniam błąd?

• filipescu88
      filipescu88
      Brąz
      na forum od: 06.08.2009 Posty: 326
      nie no na 300bb czekam na tp :P bo jak mi pokaze j2o to mam tilta
    • baadnewz01
      baadnewz01
      Moderator
      Moderator
      na forum od: 29.03.2010 Posty: 8 351
      IMO na kolesia 94/26 znajdziesz masę innych, lepszych spotów w których wyciągniesz od niego stacka.
    • trzasku
      trzasku
      Srebro
      @baadnewz01 - Jak najbardziej się z Tobą zgadzam, że będzie masa innych, lepszych okazji aby zgarnąć od niego kasę. Ale czy jako dobry gracz nie sądzisz, że należy oceniać rozdanie czysto matematycznie w wartościach +EV/-EV i jeżeli jest opłacalne to z tego skorzystać? Chyba, że tym co napisałeś masz na myśli, że moje zagranie było -EV, wtedy jak najbardziej ma to sens, jednak prosiłbym o rozwinięcie jeżeli można :f_thumbsup:

@filipescu88 - Zakładając, że opanujesz kiedyś idealnie mindset i nie będziesz tiltował uznajesz moje zagranie jako +EV czy -EV?
    • DamianLuna
      DamianLuna
      Moderator
      Moderator
      na forum od: 11.01.2013 Posty: 1 530
      A nie sądzisz że to trochę gamblerka z twojej strony. Po pierwsze część air wyrzuci vs shove, gdzie ty pokazujesz siłę, więc tu masz bardziej zgadywankę jak dużo air wyrzucasz. Po drugie jeśli masz zamiar wrzucić i tak wszystkie pieniądze, to ja bym zamknął oczy i grał call call call. Gdy ma np 72o to i tak prawdopodobnie wrzuci resztę staka, aby cię wyrzucić a vs shove zrzuci.
    • filipescu88
      filipescu88
      Brąz
      na forum od: 06.08.2009 Posty: 326
      nawet jak bedzie ev+ to nie biore tego spota, ogromna wariancja a do longrunu w takich spotach/grajkach dalekkkko(ile Ci sie przytrafiło takich akcji w krajerze?). cierpliwosci - zazwyczaj takie ziomki schodza jak bustna.a na 300bb wole miec 80% niż flipować :D

Ps.
      Moj mindset uważam za powyżej przecietnej :P
    • kNoq001
      kNoq001
      Brąz
      na forum od: 15.12.2008 Posty: 37 198
      Napisane przez filipescu88
      nawet jak bedzie ev+ to nie biore tego spota, ogromna wariancja a do longrunu w takich spotach/grajkach dalekkkko(ile Ci sie przytrafiło takich akcji w krajerze?). cierpliwosci - zazwyczaj takie ziomki schodza jak bustna.a na 300bb wole miec 80% niż flipować :D

Ps.
      Moj mindset uważam za powyżej przecietnej :P
      to jest sedno
      bierzesz na klate flipy preflop lub tez minimalne przewagi bo zwyczajnie nawet podczas jednej sesji bedzie kilka takich spotow, ale co mi po spocie minimalnie ev+ ktory przytrafi mi sie raz na xxxk handow?
    • trzasku
      trzasku
      Srebro
      Małe podsumowanie spota zrobiłem, wszystko się zgadza? Dzięki wielki za pomoc :f_drink:

• mampokera
      mampokera
      Brąz
      na forum od: 10.02.2009 Posty: 171
      a jeśli już masz taką faze na łapanie gościa i stakoff to o wiele lepiej nadaje się do twojej linii ręka Ax w spadach - bije jego air, miażdzy inne flushe a w przypadku jak coś ma naprawde to masz spore equity i przynajmniej nigdy nie będziesz dead.
    • EmiyaKiritsugu
      EmiyaKiritsugu
      Srebro
      na forum od: 13.08.2013 Posty: 3 844
      wow zvaluebetował Cię jak jakiegoś walenia z tym J6o. Podziwiam i szanuje - dobrze widać po tym spocie,że strategie grania 20x pot ma dopracowaną do perfekcji i stosuje perfekcyjny mix value i gutshotow.
    • yro77
      yro77
      Brąz
      na forum od: 15.02.2011 Posty: 1 827
      A ja tam na takiego po*eba biorę tego spota, ma tam masę drawów i nie ma co się zastanawiać
    • mampokera
      mampokera
      Brąz
      na forum od: 10.02.2009 Posty: 171
      Napisane przez yro77
      A ja tam na takiego po*eba biorę tego spota, ma tam masę drawów i nie ma co się zastanawiać

niestety się nie zgodzę. ryba rybą ale jak już mówiłem jakiś tam rozum ma. i ryba sama wie że zagrała 15 razy z rzędu z jakimś shitem i jak ma value hand to zagra tak samo.

powtórze jak dla mnie jak chcesz brać takie spoty to tylko Ax w spadach albo tpgk