Revolut - kolejna alternatywa?

• Rust888
      Rust888
      Brąz
      na forum od: 18.03.2017 Posty: 145
      Revolut

W skrócie:
      - jest to karta debetowa MasterCard
      - pomyślana jest dla osób podróżujących (wpłacasz za darmo PLN, później wydajesz w innych krajach i wypłacasz także za darmo/z małą prowizją)
      - czyli darmowe wpłaty przez transfer bankowy i karty debetowe (konto bankowe i Revolut muszą być w tej samej walucie, jest już także PLN)
      - darmowe wypłaty na konto i w bankomatach do 800 zł miesięcznie, powyżej tej kwoty 2% (jw.)
      - limit dzienny wypłat 2000 zł, limit na płatności kartą 120000 zł rocznie
      - darmowe przelewy pomiędzy kontami Revolut
      - brak opłaty za przewalutowanie do 20000 zł miesięcznie, później 0,5% (rynkowe kursy aktualizowane na bieżąco)

Wygląda super. Co prawda, jest limit na transakcje hazardowe 120 funtów, ale by go znieść wystarczy zweryfikować konto, więc spoko. Jedynie kwestia czy będzie można robić depozyty i wypłaty na tę kartę na roomach. Chyba nie powinno być problemu, bo to normalna karta debetowa MC, do tego nie wydaje ją polska instytucja finansowa. Zakładając więc, że Revolut nie będzie blokował transakcji hazardowych dla Polaków sam z siebie jak Neteller/Skrill, to wszystko wygląda mega.

Jest też opcja karty premium za 7 funtów miesięcznie. Wtedy jest wyższy limit darmowych wypłat - 1600 zł miesięcznie, darmowe przewalutowania powyżej 20000 zł, darmowa wysyłka, priorytetowa obsługa itp.

Nie gwarantuje, że wszystko dobrze przedstawiłem. Na stronie jest FAQ i polecam samemu wszystko sprawdzić.

Ktoś korzysta? Co myślicie?
  • 29 odpowiedzi
    • Rust888
      Rust888
      Brąz
      Niedługo jadę na wakacje, więc pomyślałem, że i tak mi przyda się ta karta. Nie będzie trzeba wymieniać euro w kantorze po niekorzystnym kursie ani płacić żadnych prowizji. Na początek musiałem ściągnąć apkę na telefon, założyć konto i załadować 50 zł. Wpłaciłem kartą debetową bez prowizji. Zamówienie karty kosztowało 25 zł. Jest opcja szybkiej wysyłki (2 dni robocze) za 85 zł, ale mi się nie śpieszy. Można też dodać wirtualną kartę, ale każda kolejna karta to dodatkowy koszt (chyba 25 zł).

Jak karta dojdzie, to zamienię (w aplikacji) PLN-y na USD i spróbuję wpłacić na Stars, a później wypłacić na Revolut, a w końcu w bankomacie. Jestem ciekaw czy pójdzie i czy wszystko faktycznie będzie darmowe.

PS Przy zamawianiu karty należy być uważnym, bo szybko klikając łatwo dodać opcję śledzenia przesyłki za 40 zł.
      PPS Revolut dodał potencjalnie ciekawą opcję dla nas. Od teraz można za darmo za pomocą aplikacji założyć szybko i łatwo imienny rachunek bankowy w EUR (na razie nie mogę aktywować tej opcji, nie wiem czy dlatego, że mam niezweryfikowane konto czy może jest ona niedostępna dla użytkowników z PL).

EDIT: Podam jeszcze aktualne kursy z Revolut i NBP:
      1 PLN = 0.2718 USD (Revolut) = 0.2753 (NBP)
      1 PLN = 0.2330 EUR (Revolut) = 0.2363 (NBP)
    • Varrancomando
      Varrancomando
      Platyna
      na forum od: 30.09.2011 Posty: 6 029
      Co z tym dolarem?? Od marca leci na łeb na szyję. Jak tak dalej pójdzie to wrócimy do poziomu 3 PLN
    • michal19888
      michal19888
      Brąz
      na forum od: 04.01.2012 Posty: 273
      Napisane przez Varrancomando
      Co z tym dolarem?? Od marca leci na łeb na szyję. Jak tak dalej pójdzie to wrócimy do poziomu 3 PLN
      Jak widać w tym kraju nie jest tak źle jak to niektórzy opisują. Wystarczy popatrzeć na wyniki osiągane przez spółki państwowe, gdzie wcześniej przynosiły straty a teraz "magicznie" przynoszą zyski.
    • Varrancomando
      Varrancomando
      Platyna
      na forum od: 30.09.2011 Posty: 6 029
      Napisane przez michal19888
      Napisane przez Varrancomando
      Jak widać w tym kraju nie jest tak źle jak to niektórzy opisują. Wystarczy popatrzeć na wyniki osiągane przez spółki państwowe, gdzie wcześniej przynosiły straty a teraz "magicznie" przynoszą zyski.
      to raczej dolar słabnie na rynkach światowych. Popatrz na relację EUR/USD np
    • babcia2333
      babcia2333
      Brąz
      na forum od: 09.12.2012 Posty: 342
      dla graczy niedzielnych przy piwku nie będzie się opłacało takie kombinowanie z kartami debetowymi...
    • nivero
      nivero
      Brąz
      na forum od: 14.05.2012 Posty: 464
      Czy to działa ja karta wielowalutowa?
      Czy w razie kradzieży jest jakaś gwarancja?
    • Rust888
      Rust888
      Brąz
      Po udanej weryfikacji (skan dowodu + zdjęcie), która zajęła 20 minut, udało się otworzyć jednym kliknięciem rachunek bankowy w EUR.
    • Rust888
      Rust888
      Brąz
      Napisane przez nivero
      Czy to działa ja karta wielowalutowa?
      Nie wiem jak działa karta wielowalutowa. Revolut działa tak:
      - wpłacasz kasę z rachunku czy karty (za darmo),
      - możesz podzielić sobie depozyt na różne waluty, jeśli chcesz, i wtedy płacąc w EUR ściągnie Ci z salda EUR itp.
      - jeśli nie, to system sam wykryje walutę płatności i zamieni potrzebną kwotę (bez prowizji i spreadu - do 20k PLN miesięcznie).
    • Wojtas4pok
      Wojtas4pok
      Brąz
      na forum od: 25.10.2008 Posty: 45
      Napisane przez Rust888
      Po udanej weryfikacji (skan dowodu + zdjęcie), która zajęła 20 minut, udało się otworzyć jednym kliknięciem rachunek bankowy w EUR.
      Czyli zalozyles konto w pln, zweryfikowales je i wtedy mogles zalozyc drugie w EUR?
    • Rust888
      Rust888
      Brąz
      Założyłem konto Revolut w PLN, zweryfikowałem je, a później mogłem otworzyć rachunek bankowy w EUR.

BTW Ten rachunek bankowy w EUR jest na Litwie, więc nie wiem jak roomy będą się zapatrywały na wpłaty i wypłaty za jego pośrednictwem. Ja raczej nie będę nawet próbował, bo planuję wpłacać i wypłacać za pomocą karty.
    • Wojtas4pok
      Wojtas4pok
      Brąz
      do tego rachunku w EUR tez mozesz zamowic karte?
    • mosel123321
      mosel123321
      Brąz
      na forum od: 09.03.2017 Posty: 173
      Ktoś zna może podobną firmę, tylko że z karta VISA?
    • Wojtas4pok
      Wojtas4pok
      Brąz
      Jak tam, doszla wyplata?
    • Rust888
      Rust888
      Brąz
      Jaka wypłata?

Na razie czekam na plastik.
    • oceter
      oceter
      Brąz
      na forum od: 27.08.2015 Posty: 349
      Widze u nich tez opcje karty wirtualnej.
    • above20yea
      above20yea
      Brąz
      na forum od: 26.06.2009 Posty: 57
      doladuje ta karte revolut za pomoca skrilla bezproblemowo?

Rust zaakceptuj prosze zaproszenie.
    • oceter
      oceter
      Brąz
      na forum od: 27.08.2015 Posty: 349
      Mi wirtualna karta revoluta nie zasililo starsow, odrzuca. EDIT : i ta sama karta zasililem skrill wiec do wplat to sie nie zda.
    • VooCash7
      VooCash7
      Brąz
      na forum od: 23.02.2015 Posty: 247
      Korzystam z tej karty. Jest spoko. ale mieszkam w UK
    • ripper92
      ripper92
      Black
      na forum od: 20.11.2008 Posty: 1 272
      Napisane przez oceter
      Mi wirtualna karta revoluta nie zasililo starsow, odrzuca. EDIT : i ta sama karta zasililem skrill wiec do wplat to sie nie zda.
      Testował jescze ktoś?
    • 1
    • 2