Na pohybel hejterom!!! NL4 SH 20+bb/100 challenge!

• RubinPlayer
      RubinPlayer
      Brąz
      na forum od: 15.05.2011 Posty: 2 474
      Witam wszystkich.
      Dla lepszej czytelności wątku opis i moje przemyślenia umieściłem w spoilerze.

W brew pozorom mój challenge nie jest wymierzony w Stafa.
      Jego wyczyn mnie tylko zainspirował, a burza w wątku Mwalera zmobilizowała.
      Podziwiam gościa, naprawdę. Pełen szacun dla niego. Tyle że dla mnie osobiście kiedy patrzę na osiągnięte WR podczas tej próby sił, całe przedsięwzięcie przestaje mieć sens.
      Oczywiście to indywidualna sprawa.
      Stafu miał swoje powody, a ja wyrażam tylko swoją subiektywną opinię.

Jeśli chodzi o mnie, to widzę tu tylko sens, jeśli chcielibyśmy sprawdzić swoją wytrzymałość, zobaczyć czy damy radę. Zmobilizować się do regularnej, systematycznej ciężkiej pracy i przy okazji spróbować zarobić na zakładach.
      Innego sensu nie widzę.
      Co innego gdyby to było chociaż mid stakes. No wtedy te 3,0577bb/100 wyglądało by przyzwoicie i dawało realne korzyści.
      No bo co jeśli ktoś chciałby zrobić wyzwanie nie dla wyzwania tylko żeby uzbierać rolla do ataku na wyższe limity.
      Wystarczy że podwoiłby WR z 3 na 6bb/100 a wystarczyło by mu "tylko" 250k rozdań na taki sam wynik finansowy.
      A co jeśli wykręciłby 9bb/100?
      No wtedy 300$ miałby po 167k rąk. To i może byłby czas na naukę.
      A o swobodniejszej i przyjemniejszej grze niż mas multi tabling przez tyle godzin dziennie chyba nawet nie muszę wspominać.
      Ci co czytają mojego bloga, wiedzą że mam problem z wygospodarowaniem czasu na grę, dlatego też tak bardzo zaintrygował mnie challenge Stafu.
      Poker coś słabo mi idzie, pomimo starań i ponownie musiałem wrócić na NL4.
      Więc zacząłem się zastanawiać czy przy tak małym wolume które robię, grając tylko 4 stoliki, jestem wstanie wykręcić na tyle solidne WR żeby w podobnym czasie co Stafu móc osiągnąć podobny wynik finansowy??
      Jeśli się dobrze sprężę, to jestem wstanie średnio rozgrywać 2 500 rozdań dziennie.
      To i tak trudne tempo do utrzymania, bo przy 4 stolikach potrzeba na to 5 do 6 godzin dziennie.
      Ale gdybym utrzymał takie tempo, wykręcając jednocześnie 10bb/100, to po 30 dniach i 75k rąk miałbym 300€ profitu z gry.
      Czyli mniej więcej tyle co Stafu, ale bez wyczerpującego mas tablingu i godząc grę z obowiązkami domowymi.

No i tu narodził się pomysł wyzwania.

Od bardzo dawna nie ukończyłem żadnego postanowienia które sobie zadałem. Więc nadszedł czas żeby to zmienić.
      A ponieważ i tak muszę grindować NL4 żeby odbudować rolla, to jest idealna okazja do tego żeby wreszcie ukończyć jakieś wyzwanie i przy okazji zmobilizować się do regularnej systematycznej pracy. A przy takim wolume jest szansa że i czas na naukę się znajdzie, więc ten challenge nie będzie zmarnowanym czasem w żadnym pokerowym aspekcie.
      W dodatku będę miał okazję rozegrać jakąś sensowną próbkę na jednym limicie żeby się sprawdzić, bo podczas ciągłego skakania po limitach trudno obiektywnie ocenić własnego skilla na poszczególnych stawkach.

Cele wyzwania:
      1. Cel: 100k rozdań w maksymalnie 40 dni z WR nie mniejszym niż 20bb/100 na NL4 SH.

Maksymalny czas wyzwania to 40 dni (2,5k rąk dziennie razy 40 = 100k) jeśli jednak czas pozwoli i wyrobię się wcześniej, to po osiągnięciu 100k rąk wyzwanie zostaje ukończone. Jeśli przekroczę 40 dni, ponoszę porażkę.

Miejsce gry: UNIBET

Warunki gry:
      1. Gra bez trackera.
      2. Bez HUD-a.
      3. Bez selekcji stolików.
      4. Limit NL4 SH regular.
      5. Waluta Euro.

Dla tych co nie znają Unibetu. Na tym roomie nie działa żaden trcker ani HUD ponieważ historia rozdań nigdzie się nie zapisuje. Dostępna jest tylko on-line bezpośrednio w sofcie, w formie uniemożliwiającej jakiekolwiek jej z kopiowanie czy wnikliwszą analizę. Można sobie poprzeglądać pojedyncze rozdania w mało czytelnej formie, to wszystko.
      Selekcja stołów nie istnieje, ponieważ jesteśmy sadzani losowo na stoliki i nigdy nie wiemy gdzie trafimy i z kim.
      Gracze mogą zmieniać nicki i avatary 3 razy dziennie, oraz posiadać 5 nicków i avatarów jednocześnie, dowolnie się miedzy nimi przełączając w ciągu dnia.
      Przykład: schodzimy ze stolika, zmieniamy awatara na inny z naszej kolekcji i wchodząc ponownie do gry mamy już nowy. Jeśli trafimy na ten sam stolik, to nikt nie będzie wiedział że z nami już grał. Ale my również nigdy nie wiemy z kim gramy.

Weryfikacja wyników.
      1. Historia gry.
      2. Historia konta.
      3. Nagrania sesji.

Skoro nie ma HUD-a ani trackera, to jak precyzyjnie zweryfikować wyniki?
      Są na to sposoby, trochę niewygodne, ale są.
      Na Unibecie nie ma licznika rozdań, jest tylko prymitywny (w stosunku do starszej wersji) licznik obejrzanych flopów.
      Ale za to support na prośbę przysyła w pliku csv historię z naszej gry za zadany okres.
      Importujemy ten plik np. do exela i mamy tam daty i dla każdego dnia osobno ilość zapłaconego rake, ilość obejrzanych flopów, ilość rozdań, łączna kwota wejść na stoliki, łączna kwota zejść i wynik końcowy.
      Nie ma limitów, ale to można zweryfikować na podstawie historii konta którą można obejrzeć on line. Tam po kwotach wejść na stoliki można łatwo zweryfikować jaki limit jest grany. Są tam wszystkie wejścia, zejścia oraz dokupienia wraz z datą i dokładną godziną, a także ewentualne bonusy czy premie, więc można łatwo sprawdzić czy odliczyłem je od stanu konta.
      Przykładowa historia gry:

Taki plik można łatwo przerobić, bo to tylko plik tekstowy, ale jeśli będą zakłady, to osobie o najbardziej nieposzlakowanej opinii lub ewentualnie obstawiającej najwyżej, pokarzę na teamviewer moją historię konta oraz przy otwartej skrzynce mailowej poproszę na drugim kompie na czacie o historię gry i otrzymany mail natychmiast przekażę na wskazane mi skrzynki mailowe uczestników zakładu lub zapiszę na dysk i wyślę skypem na żywo, w zależności od życzenia.
      Drugi komp niestety konieczny, ponieważ podczas proszenia o historię gry zawsze trzeba podawać wszystkie swoje dane weryfikacyjne.
      W przypadku zakładów zamierzam też nagrywać wszystkie sesje, więc potem mógłbym udostępnić nagranie np. z najbardziej zarobionej lub najbardziej przegranej sesji uczestnikom zakładu.

Przewidywany start wyzwania: 9 Marca.
      Zakończenie po osiągnięciu 100k rozdań lub 17 Kwietnia o 23:59.

Motywacja?

Sprawić by po tym wyzwaniu, wszelkie inne gówno i dupo challenge na stawkach do NL5 z WR mniejszym niż 10bb przestały mieć sens i stały się raczej powodem do politowania i współczucia a nie podziwu.
      Noi oczywiście NA POHYBEL HEJTEROM !!
  • 272 odpowiedzi