[NL2-NL16] KQ sss nl10

• moto2
      moto2
      Brąz
      na forum od: 24.12.2007 Posty: 265
      TEXAS_HOLDEM, NO_LIMIT, P4-62194164-62
      played at "Addis Abeba" for USD RM from 2008-03-04 09:56 until 2008-03-04 09:57

Seat 1: bernik1 ($2.95 in chips)
      Seat 2: pszycho69 ($3.55 in chips)
      Seat 3: jakabx2 ($1 in chips)
      Seat 4: marbesa666 ($1.85 in chips)
      Seat 5: moto2 ($1.85 in chips)
      Seat 6: stephFZ1 ($7.15 in chips)
      Seat 9: Tr1X3r ($1.85 in chips)

ANTES/BLINDS
      stephFZ1 posts blind ($0.05), Tr1X3r posts blind ($0.10).

PRE-FLOP
      bernik1 folds, pszycho69 folds, jakabx2 folds, marbesa666 folds, moto2 bets $0.40, stephFZ1 calls $0.35, Tr1X3r folds.

FLOP [board cards: A:club: ,J:spade: ,5:diamond: ]
      stephFZ1 bets $0.30, moto2 bets $1.45 and is all-in, stephFZ1 calls $1.15.

TURN [board cards: A:club: ,J:spade: ,5:diamond: ,4:club: ]

RIVER [board cards: A:club: ,J:spade: ,5:diamond: ,4:club: ,2:heart: ]

SHOWDOWN[/B]
      moto2 shows [ K:club: ,Q:spade: ]
      stephFZ1 shows [ 5:heart: ,K:spade: ]
      stephFZ1 wins $3.65.

SUMMARY
      Dealer: moto2
      Pot: $3.80, (including rake: $0.15)
      bernik1, loses $0
      pszycho69, loses $0
      jakabx2, loses $0
      marbesa666, loses $0
      moto2, loses $1.85
      stephFZ1, bets $1.85, collects $3.65, net $1.80
      Tr1X3r, loses $0.10

Pytanie do mojego All-in'a. Czy on był zagrany dobrze? Moje rozumowanie podczas rozdania było takie: "Mam drawa.. więc gram jak made hand", ale teraz już mam wątpliwości czy powinienem.. więc "przyszedłem" zweryfikować, bo sam już nie wiem. ;)
  • 11 odpowiedzi
    • Krasu
      Krasu
      Brąz
      na forum od: 10.01.2008 Posty: 3 137
      Masz drawa (gutshot) ale jest on bardzo słaby. Jedynie T ratuje Cię w tym rozdaniu. Na stole jest As więc nawet jakby doszedł K lub Q nie dałoby Ci to tp. Masz przewagę pozycji , gość betuje - należy tutaj kliknąć FOLD :)
      Żeby drawa grać jak made hand to trzeba mieć co najmniej OESD lub Flushdraw. (według mnie, nie wiem co by powiedział na to magic83 albo Mooris)

Ps. Wiesz co to jest table selection ? :D
    • moto2
      moto2
      Brąz
      Aha. No chyba że tak.

Ps. table-- co?? :D
    • Krasu
      Krasu
      Brąz
      >>>>> Table selection (wybór odpowiedniego stolika) w SSS <<<<<
    • Mooris
      Mooris
      Brąz
      na forum od: 04.11.2007 Posty: 15 122
      Tutaj należało wcisnąć oczywiście fold.
      Drawy które gramy to flushdaw i OESD - reszta jest poprostu "za słaba" - tutaj miałeś 4 outy a to stanowczo za mało.
      Otrzymałeś bet ze strony przeciwnika na flopie i trzebabyło na tym poprzestać. Fold :)
      Pozdrawiam
    • moto2
      moto2
      Brąz
      Aaaaa.. toooo! :)

No cóż poradzę, że powyłazili ze stolika.. Karta doszła zanim go zmieniłem więc ją zagrałem. :P

Prosze mnie nie posądzać o nieznajomość wyboru stołu dla SSS, bo dzięki waszym niezastąpionym radom i własnej wytrwałości dziś udało mi się wskoczyć na wyższy limit! :D
    • Mooris
      Mooris
      Brąz
      na forum od: 04.11.2007 Posty: 15 122
      Z czego należy się tylko cieszyć :) - gratulacje :)

Ja zawsze robię tak, że gdy mam więcej nić 25BB lub gdy stól robi się zbyt "krótki" poprostu czekam aż będzie moja kolej płacienie blindów i uciekam z tego stołu - czekając gram tylko KK i AA. Jeśli nie będziesz grał zbyt wielu stołów na raz możesz również zwracać uwagę jakcy zawodnicy siedzą z Tobą - jeśli jest zbyt wielu shortów też warto pomyśleć o zmianie stołu
    • lucXsus
      lucXsus
      Brąz
      na forum od: 27.12.2007 Posty: 478
      Mooris napisał
      Jeśli nie będziesz grał zbyt wielu stołów na raz możesz również zwracać uwagę jakcy zawodnicy siedzą z Tobą
      jesli grasz na wiecej nzi 5 stolach, zwracanie uwagi na poszczegolnych graczy jest zbyt absorbujace wiec polecam bardzie patrzenie na ilosc callerow i raise'y na danym stole. Jesli limperow niemal brak i tym samym leca masowe foldy na pf to uciekamy jak najszybciej

jesli zgarniesz SB siedzac na BB to znaczy ze nalezy wziasc stolik mocno pod lupe aby wiedziec czy warto placic kolejnego BB

Co do wyzszego limitu, jesli myslisz:
      Zarabiam na NL10 to na NL25 zmieni sie tylko to ze bede zarabial wiecej
      to mam nadzieje ze sie nie przekonasz jak bardzo sie mylisz ;]
      Poziom jest diametralnie wyzszy, nie bedziez gral 100% sss to zaczniesz przegrywac, zwalisz swoje bledy na badbeat'a pozniej na downswing az wkoncu przywita Cie nizszy limit z otwartymi rekoma ;]

Tak wlasnie bylo w moim przypadku i musialem zejsc na nizszy, a powrot jest trudny. Siadasz z 2$ zamaist 5$ i wydaje Ci sie ze grasz o nic. Dostajesz JKs i myslisz, callne sobie albo nawet podbije, gram o przecierz grosze
      i sss przestaje byc EV+

Widizalem jak grasz na mansionie wiec masz mozliwosc przejscia na NL15 jesli tak wlasnie zdecydowales to zalecam abys gral jednoczesnie NL10 i NL15 bo na samym NL15 ciezko znalesc 6-9 dobrych stolow naraz
    • moto2
      moto2
      Brąz
      lucXsus napisał
      wiec polecam bardzie patrzenie na ilosc callerow i raise'y na danym stole. Jesli limperow niemal brak i tym samym leca masowe foldy na pf to uciekamy jak najszybciej

jesli zgarniesz SB siedzac na BB to znaczy ze nalezy wziasc stolik mocno pod lupe aby wiedziec czy warto placic kolejnego BB
      Zapisać zapamiętać. :) ok.. tak będę robił :)

lucXsus napisał
      Zarabiam na NL10 to na NL25 zmieni sie tylko to ze bede zarabial wiecej
      to mam nadzieje ze sie nie przekonasz jak bardzo sie mylisz ;]
      Tutaj się z Tobą zgodzę i jednocześnie zaprzeczę. Tak.. w pewnym sensie tak myślę.. że skoro zarabiam na niższym to na wyższym też będę (stąd przecież filozofia, że jeśli na niższym poziomie nie będziesz zarabiał to tym bardziej na wyższym.. dlatego zaczynamy na niższym), ALE... :) myślę, że będę zarabiał, pod warunkiem.. że dostosuje się do nowego środowiska - tj. nowy limit - NL25! - nowe doświadczenie.

W ogóle to jak zacząłem grać kilka pierwszych rąk na NL25.. to zobaczyłem, że ten limit całkiem różni się od NL10, tutaj rzeczy dzieją się tak inaczej!

lucXsus napisał
      Widizalem jak grasz na mansionie wiec masz mozliwosc przejscia na NL15 jesli tak wlasnie zdecydowales to zalecam abys gral jednoczesnie NL10 i NL15 bo na samym NL15 ciezko znalesc 6-9 dobrych stolow naraz
      Właśnie szczerze powiem, że trochę przegapiłem ten NL15 - po prostu nie zdawałem sobie sprawy z tego, że mogę w pewnym momencie na niego przejść.. a teraz skoro bankroll mi pozwala.. to wsiadłem na NL25.

Pozdrawiam.
    • Krasu
      Krasu
      Brąz
      Skoro masz ponad 150$ i czujesz że opanowałeś NL10 i jesteś tam wygrywającym graczem to nie zastanawiaj się długo i wskakuj na NL25. Szkoda że nie masz srebra bo magic83 przygotował specjalne video o przejściu na NL25 w sss. Polecam też zajrzeć do tego tematu: Pokonywanie limitów w pokerze.
    • lucXsus
      lucXsus
      Brąz
      na forum od: 27.12.2007 Posty: 478
      [quote]lucXsus napisał
      [quote]Zarabiam na NL10 to na NL25 zmieni sie [b]tylko to[/b] ze bede zarabial wiecej[/quote]to mam nadzieje ze sie nie przekonasz jak bardzo sie mylisz ;][/quote]
      moto2 napisał
      o zobaczyłem, że ten limit całkiem różni się od NL10, tutaj rzeczy dzieją się tak inaczej!
      czyli jednak myslsiz dobrze i wiesz co sie czai na NL25 wiec pozostaje zyczyc powodzenia :)
    • moto2
      moto2
      Brąz
      Dzięki chłopaki! :)

Krasu: z tymi punktami to brakuje mi do srebra 12 punkcików. Na mansionie mam tych punktów całkiem więcej.. (ponad 250) ale to przeliczanie MCP na PS jest jakieś zakombinowane. A poza tym to spełniam wszystkie warunki co napisałeś, więc raczej dobrze, że zmieniłem limit. ;)

I do tematu tego też zajrzałem i przeczytałem wszystko, dzięki za linksa.

Mam tylko nadzieję, że kolejna aktualizacja PS, będzie jak najszybciej. ;)