Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby dostosować zawartość witryny do Twoich preferencji. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby uzyskać więcej informacji i zmienić swoje ustawienia, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookie i Polityką Prywatności. Zamknij

Dziennik gracza rekreacyjnego

• PanAleksander
      PanAleksander
      Basic
      na forum od: 05.02.2017 Posty: 10
      Witajcie :f_drink:
      Na wstępie napiszę, że ten temat będzie inny niż większość na tym forum. Będziecie mogli poczytać relacje kogoś z innym podejściem do pokera, na zupełnie innym etapie rozwoju i pewnie trochę inaczej dążącego do celu.

Nie jestem do końca pewny czy w dobrym dziale umieściłem ten temat. Wahałem się między tym a blogiem, jeśli nie trafiłem, proszę o przeniesienie. Dlaczego "Challenge i sukcesy"? Sukcesy może z czasem przyjdą ale bardziej chodzi o drugi człon. Zamysł mam taki, że cały ten dziennik będzie polegał na tym, iż będę stawiał sobie pewne wyzwania, dążył do nich i monitorował postępy. Ale prawdziwym "challengem" jest dla mnie samo podjęcie się tego przedsięwzięcia z tego względu, że jestem osobą bardzo niezorganizowaną, nigdy nie działałem w ten sposób, że stawiałem sobie cele i do nich dążyłem, planowanie czegokolwiek i trzymanie się tego stanowi dla mnie ogromną trudność. Usystematyzowanie mojej gry w pokera jest więc niejako też próbą takiego zwykłego, życiowego "ogarnięcia się" przynajmniej w tej dziedzinie.

Jeśli chodzi o mnie jako gracza to jestem fishem. Takim przez duże "F". Zainteresowałem się pokerem kilka miesięcy temu, może pół roku. Zafascynowały mnie turnieje MTT. Jednak wszystko, jak to u mnie, odbywało się zupełnie bez ładu i składu. Tu coś obejrzałem, tam coś przeczytałem, potem siadałem i grałem. Efektu łatwo można się domyślić, przegamblowana pewna suma pieniędzy (dla regularnych graczy malutkie pieniądze, dla mnie na pewno strata dość mocno odczuwalna).
      Ostatnio zdobyłem trochę więcej wiedzy oglądając materiały szkoleniowe, analizy rozdań, wydaje mi się, że zdecydowanie poprawiłem też mindset i ogólnie bardziej "zrozumiałem" tę grę, chociaż wiem, że to sam początek drogi, jeśli kiedyś będę chciał być graczem regularnym. Jednak tę drogę będę przechodził małymi kroczkami.

No więc kroczek pierwszy, pierwszy mały cel jaki przed sobą stawiam:
      Zagrać 50 turniejów w miesiąc (06.02-06.03)

No... nie pomyliłem się o jedno zero, chodziło mi o pięćdziesiąt. Ostrzegałem, nie będzie tutaj nic spektakularnego. Dlaczego w ogóle 50 jest dla mnie jakimkolwiek wyzwaniem? Po pierwsze, 4-5 dni w tygodniu praca, która w raz z dojazdami zajmuje mi kilkanaście godzin, więc niedużo zostaje na grę. Po drugie, nie czuję się jeszcze pewnie multitablując, wydaje mi się, że znacząco wpływa to na jakość mojej gry więc wolę na razie tego unikać. No i kolejny powód... zwyczajnie na chwilę obecną poker nie jest dla mnie absolutnym priorytetem i pewnie nie raz zrezygnuje z gry z jakiegoś trywialnego powodu, jak pójście na mecz czy na piwo ze znajomymi (chociaż te spotkania i tak będę musiał ograniczyć żeby w ogóle te 50 zrobić)

Grać zamierzam turnieje o wpisowym ~1$ (45/90/180os SnG; rzadziej hot/big 1,10; bardzo ewentualnie jakieś satelity do ciekawych, większych turniejów). Na cel tego wyzwania wpłacam 50$. Codziennie będę pisał czy grałem, co grałem i z jakim efektem, postaram się wymyslić sobie jakiś w miarę czytelny 'szablon'.

Prawdopodobnie pierwsze turnieje rozegram dzisiaj wieczorem a teraz, póki siedzę w pracy i nie mam zajęcia, odpalam jakieś materiały szkoleniowe.
  • 7 odpowiedzi
    • PanAleksander
      PanAleksander
      Basic
      Bankroll startowy: 50.01$
      Dzień 1/29
      1/50 1$ 45 SnG - busted

Bankroll: 49.01$ (-1$)

Dzisiaj więcej nie zagram bo wyskoczyła sprawa do załatwienia.
    • PanAleksander
      PanAleksander
      Basic
      Dzień 2/29
      2/50 0.55$ Bounty Builder - busted
      3/50 1$ 90 SnG - final table - 2nd - 15.15$
      4/50 1$ 90 SnG - busted

Bankroll: 61.61$ (+12.60$)

Jeśli coś jeszcze zagrał to zedytuję post. Wydaję mi się, że te 15$ to najwyższa moja wygrana do tej pory :f_tongue: A łatwo mógło być 1msc, miałem gościa na 5bb. Pomału, do przodu. ;)
    • Kazar89
      Kazar89
      Brąz
      na forum od: 20.11.2014 Posty: 6
      Witam ! Trzymam kciuki☺Będę śledził z ciekawością. Życzę powodzenia i wytrwałości w dążeniu do wszystkich założonych celów 👍
    • PanAleksander
      PanAleksander
      Basic
      Napisane przez Kazar89
      Witam ! Trzymam kciuki☺Będę śledził z ciekawością. Życzę powodzenia i wytrwałości w dążeniu do wszystkich założonych celów 👍
      Dzięki, zapraszam do śledzenia ;)
      Dzisiaj kilka turniejów, efekt marny, czułem dzisiaj, że wariancja nie jest po mojej stronie ale podejrzewam, że w dużej mierze to ja się pakowałem w niepotrzebne spoty itp.
      Dobrze, że wczoraj wpadło te 15bi to jest pewność, że po challange'u nie będę spłukany :f_cool:

Dzień 3/29
      5/50 Hot 0.55$ - busted
      6/50 1$ 90 SnG - busted
      7/50 1$ 180 SnG - busted
      8/50 7.50 Bounty Builder Sat (1.10$) - busted

Bankroll: 57.96$ (-3.65$)
    • PanAleksander
      PanAleksander
      Basic
      Dzień 4/29
      9/50 1$ 90 SnG - busted
      10/50 1,10$+R 1kGtd- bubble - 80msc (71płatnych) (2 rebuye i add-on - łącznie 4,40$)
      11/50 1$ 90 SnG - final table - 2nd - 15.15$

Bankroll: 66.71$ (+8.75$)

Sporą część rolla przeznaczyłem na 1,10 rebuy ale nie żałuję, wydaję mi się, że zagrałem nieźle. Przez długi czas utrzymywałem się w top10, uważam, że kilka fajnych zagrań z mojej strony było. Praktycznie 3 rozdania wyrzuciły mnie z turnieju tuż przed miejscami płatnymi- dwa z nich to ewidentnie moje błędy, a kolejny to 2 outer przeciwnika trafiony na river.
      Dzień, po raz kolejny, ratuje turbo SnG na 90 osób, ale znowu też pokazuje, że muszę popracować nad heads upami.
      Kończę na dziś grę ponieważ mam kilka rzeczy do załatwienia. Dzisiaj dzień profitowy o te niespełna 9 dolarów a od początku challangu jestem +16,70$ z czego jestem bardzo zadowolony. :f_drink:
    • PanAleksander
      PanAleksander
      Basic
      Wczoraj:
      Dzień 5/29
      12/50 1$ 90 SnG - busted
      13/50 1,10 Bounty Builder - busted
      14/50 1$ 180 SnG - bubble - 28msc (27 płatnych :f_mad: )

Bankroll: 63.61$ (-3.10$)
    • PanAleksander
      PanAleksander
      Basic
      Dzień 6/29
      day off
      Dzień 7/29
      15/50 1,10 PKO - busted
      16/50 1$ 90 SnG - busted
      17/50 1$ 90 SnG - busted
      18/50 1$ 90 SnG - busted
      Dzień 8/29
      19/50 1$ 90 SnG - busted
      20/50 1$ 90 SnG - busted
      20/50 Hot 7,50 Sat (0.55$) - busted

Bankroll: 56.96$ (-6.65$)

Ostatnie dni słabiutko, nie mogę się skupić, robię dużo błędów. Być może zrobię sobie teraz 1-2 dni przerwy.