Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby dostosować zawartość witryny do Twoich preferencji. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby uzyskać więcej informacji i zmienić swoje ustawienia, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookie i Polityką Prywatności. Zamknij

czy wszystko się zgadza w ofercie stakingu??

• rayanG
      rayanG
      Basic
      na forum od: 25.11.2016 Posty: 4
      Dzień dobry, mam pytanie czy wszystko się zgadza w stakingu. Około rok temu zaczął stakować mnie pewien gracz. Od czasu do czasu mielismy jakieś wspólne analizy itp. itd. Gdy rozpoczynaliśmy współpracę byłem graczem kiepskim i raczej nie wiedziałem nic o samych zasadach stakingu i zdałem się na doświadczenie mojego stakera tym bardziej że była mi to dobrze zaufana osoba.
      Zawarł on wtedy podpunkt w którym będzie odemnie roszczył wykupienia 25% udziałów po zakończeniu naszej współpracy.
      Po roku współdziałania przerwaliśmy stakowanie, i on domaga się odemnie teraz owych udziałów ktore chce wykupować, oraz chce aby tego typu możliwość miał na okres bezterminowy, tudzież na dłuższy okres jaki sobie wymyśli. Czy tego praktyki mają miejsce, i czy są w one uczciwe pod każdym względem??
  • 16 odpowiedzi
    • arkhos
      arkhos
      Brąz
      na forum od: 09.06.2015 Posty: 2 879
      Hej rayanG,

Po raz pierwszy słyszę o tego typu zapisie w umowie stakingowej - tego typu punkt miałby sens, gdyby dotyczył sytuacji, gdy po zakończeniu umowy z nim szukałbyś innych inwestorów i wtedy on miałby zagwarantowane 25%.
    • kamil13151
      kamil13151
      Brąz
      na forum od: 16.11.2008 Posty: 2 142
      Zgodziłeś się na coś, a teraz próbujesz się wykręcać, tak?
    • LAPA2000
      LAPA2000
      Brąz
      na forum od: 01.06.2009 Posty: 595
      Nie można się do czegoś zobowiązać bezterminowo, taki zapis umowny byłby nieważny. Najlepiej wklej treść umowy, bo ciężko odpowiedzieć z samego opisu.
    • rayanG
      rayanG
      Basic
      Nie że próbuje się wykręcić. Po prostu umowę stakingową zawarłem ustnie z dobrym znajomym z którego dobrze już znałem przed jakimkolwiek rozpoczeciem gry w pokera. Ja zaczałem póxniej on wczesniej dzieki czemu nabył odpowiednich umiejętności przedemną. Więc gdy zawierałem z nim umową sądziłem, że sporządzi ja w sposób uczciwy dla obu stron...od to. W skrócie został rozpisany tego typu punkt: 6. ''Po zakonczeniu deala mam opcje wykupienia do 25% udziałów w twoich turniejach'' gdzie jest to opcja jak już wspominałem bezterminowa.
      więc w skrócie czy tego typu praktyki są stosowane?? i jeśli tak czy są uczciwe, odpowiednio moralne itp itd.
    • kamil13151
      kamil13151
      Brąz
      na forum od: 16.11.2008 Posty: 2 142
      Napisane przez LAPA2000
      Nie można się do czegoś zobowiązać bezterminowo, taki zapis umowny byłby nieważny.
      A np. zobowiązanie dożywotniej opieki to już terminowe?

Tego typu praktyki nie są stosowane, przynajmniej nie słyszałem o takich, ale to wcale nie oznacza, że on nie mógł tego tam umieścić.

Czy są uczciwe? Dlaczego nie? W końcu się na to zgodziłeś...

Co do treści punktu 6., to jakiś on dla mnie jest mało precyzyjny... Nie mówi o jakich turniejach mowa, czy wszystkich, czy pojedynczych, czy może sobie sam je wybrać, itp.

Najlepiej pokaż całą umowę.
    • LAPA2000
      LAPA2000
      Brąz
      Jeżeli umowa nie przewiduje możliwość zakończenia tego okresu poprzez wypowiedzenie (np. wykupujesz się z tego podpunktu za określoną kwotę) to taki zapis jest automatycznie nieważny. Przecież to chyba oczywiste, że nie możesz się stać kogoś niewolnikiem na cale życie zawierając jedną umowę. Tak na marginesie to same umowy stakingowe są również nieważne, bo nie możesz się zobowiązać umownie do popełniania przestępstwa. Spróbuj polubownego rozwiązania i zaproponuj np. 3 miesiące w których on będzie mógł te 25% kupować u Ciebie. Jeśli się nie zgodzi, to zawsze możesz go po prostu olać, bo konsekwencji prawnych nie będzie żądnych.
    • LAPA2000
      LAPA2000
      Brąz
      @kamil13151

Jeżeli chodzi Ci o umowę dożywocia, to jest to umowa zawierana w formie aktu notarialnego pod rygorem nieważności, to po pierwsze, czyli musi być akt notarialny. Po drugie jest to umowa, gdzie następuje przeniesienie własności nieruchomości, czyli w zamian za nieruchomość ktoś otrzymuje opiekę lub rentę dożywotnią. Jak widzisz w żaden sposób nie ma to zastosowania do tego przypadku.
    • ONKAM
      ONKAM
      Brąz
      na forum od: 10.07.2015 Posty: 2 241
      Dobry kolega nie ma co. A na marginesie: ile oddawałeś mu do tej pory?
    • macaco2
      macaco2
      Brąz
      na forum od: 01.03.2010 Posty: 1 271
      Napisane przez rayanG
      Nie że próbuje się wykręcić. Po prostu umowę stakingową zawarłem ustnie...
      Napisałeś jakbyś zawarł jakąś umowę notorialnie, a to tylko gentelmen's agreement.
      Mówisz koledze aby walił się, bo cię oszukał i tyle. Nie będziesz miał najwyżej jednego kolegi.
      Umowa ustna to nie umowa.
    • przemek9422
      przemek9422
      Brąz
      na forum od: 02.05.2011 Posty: 1 308
      taka niby umowa nie ma żadnej mocy prawnej, zwłaszcza w polsce, tak jak tutaj w dziale staking wszystko jest oparte na zaufaniu
    • Micholin21
      Micholin21
      Brąz
      na forum od: 23.05.2012 Posty: 597
      Jak dla mnie to jest odpowiednik pożyczki na lichwiarski procent. Przelicz sobie ile $ potencjalnie będziesz musiał oddać.
    • rayanG
      rayanG
      Basic
      Wiem, że nie ma mocy prawnej lecz chciałbym pozostać uczciwy. Gdyby ten zapis był wykorzystaniem mojej początkowej nie wiedzy wtedy bym się zastanawiał co z tym zrobić, dlatego tez utworzyłem ten wątek. Dla Jasności- te 25% osoba też pokrywa. w tej wysokości straty jakie będą uzyskane, ale też 25% dostaje zysków z sesji, twierdzac że niczym nie ryzykuje ponieważ dzięki temu mogę grać wyższe stawki, lecz ja tego nie potrzebuje, wyszedł z tego taki mały kwas:) . Dzięki wszystkim za pomoc!!
    • sojowyjarz
      sojowyjarz
      Brąz
      na forum od: 30.05.2010 Posty: 5 490
      Tylko, że im wyższe stawki tym niższe ROI, czyli to nie jest tak, że podwyższysz sobie wpisowe o 25pro i nie zauważysz różnicy.
    • logik22
      logik22
      Basic
      na forum od: 13.10.2015 Posty: 44
      To gdy ktoś kogoś stakuje to podpisuje sie jakas umowe ?
    • emomaniac
      emomaniac
      Brąz
      na forum od: 11.08.2006 Posty: 2 459
      tylko cyrograf...
    • emomaniac
      emomaniac
      Brąz
      na forum od: 11.08.2006 Posty: 2 459
      dopiero potem musisz podać, najpierw trzeba podać hasło :