BRM, CUT a ROI

• zrobic6zer
      zrobic6zer
      Basic
      na forum od: 10.09.2016 Posty: 9
      Właśnie przymierzam się do rozpoczęcia zabawy w staking. Sporo czytałem, ale liczę na Wasze doświadczenie i pomoc :)

Mam kilka pytań:
      - czy ktoś może posiada jakieś dane odnoszące się do wyników własnej gry (arkusz kalkulacyjny, średnia stopa zwrotu ze wszystkich inwestycji, liczba inwestycji,liczba stakowanych graczy itp.) i mógłby się podzielić albo chociażby napisać, czy przy rozsądnym wybieraniu stakowanych graczy można liczyć na dodatnią stopę zwrotu? Jeśli tak to jakiego rzędu? 10-30 proc. w skali roku? Szczerze mówiąc to na tym forum nie doczytałem się, jakiego rzędu zyski mogą to być.

Drugie pytanie dotyczy BRM. Ile BI powinienem mieć (grając dosyć konserwatywnie), inwestując w graczy oferujących 1-2 dniowe paczki na turnieje MTT, sng i gry cash? Jakie założenia Wy przyjęliście i jak wariancyjna były Wasze wyniki inwestycyjne?

Pozostaje kwestia oceny opłacalności inwestycji. Nawet najlepsi gracze nie zawsze udostępniają aktualne i pełnie staty, ocena profitowości ich ofert jest więc, zdaje się, niemożliwa. Czy chętnie udostępniają te staty indywidualnie? Jaki ROI i ew. ICM jest potrzebny, by oferta na poziomie CUT - 20 proc. była break even?

Jakie strony trakujące graczy polecacie poza tymi, które znajdują się w poradniku znajdującym się na PSTR? Na Sharkscope dokładna analiza bez subskrypcji nie wchodzi w grę (brak filtrów na typy gier).

Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki.

Pozdrawiam i powodzenia w grze!:)
  • 4 odpowiedzi
    • HTAndrzej5
      HTAndrzej5
      Brąz
      na forum od: 28.01.2007 Posty: 6 480
      Napisane przez zrobic6zer
      - czy ktoś może posiada jakieś dane odnoszące się do wyników własnej gry (arkusz kalkulacyjny, średnia stopa zwrotu ze wszystkich inwestycji, liczba inwestycji,liczba stakowanych graczy itp.) i mógłby się podzielić albo chociażby napisać, czy przy rozsądnym wybieraniu stakowanych graczy można liczyć na dodatnią stopę zwrotu? Jeśli tak to jakiego rzędu? 10-30 proc. w skali roku? Szczerze mówiąc to na tym forum nie doczytałem się, jakiego rzędu zyski mogą to być.
      Nie sądzę, żeby ktokolwiek na tym forum posiadał wystarczającą próbkę, żeby móc wyciągać z niej jakiekolwiek wnioski, chyba jedynie wielkie stajnie mogą taką dysponować.
      Nie wiem co dokładnie masz na myśli pisząc stopa zwrotu, jeśli masz na myśli roi, to podejrzewam że powinno ono zawierać się w przedziale 10%-20% w long runie, zakładając że dobrze wybierasz oferty. Z tym, że pamiętaj że roi 10% nie oznacza że twój kapitał wzrośnie w rok o dokładnie 10%, oznacza zysk 10% z obrotu w danym roku. To jak się ma wysokość obrotu do wysokości kapitału to już zależy od twojego brm, aktywności i dostępności opłacalnych ofert.

Drugie pytanie dotyczy BRM. Ile BI powinienem mieć (grając dosyć konserwatywnie), inwestując w graczy oferujących 1-2 dniowe paczki na turnieje MTT, sng i gry cash? Jakie założenia Wy przyjęliście i jak wariancyjna były Wasze wyniki inwestycyjne?
      Imo powinieneś kierować się takim brm jakim powinien kierować się sam gracz i każda odmiana kieruje się swoimi prawami.
      Np w mtt, w zależności od turnieju (field, struktura, poziom graczy etc) brm powinien się wahać od 200-2000 buyinów, ale myślę że można dla uproszczenia przyjąć 1000bi. Wtedy po prostu w ofertę na 10 turniejów inwestujesz max 1/100 swojego aktualnego rolla.
      W sng rostrzał w brm jest dość duży, więc bez sprecyzowania typu sng nie da się podać żadnych rozsądnych założeń. Na cashach w ogóle się nie znam.

Pozostaje kwestia oceny opłacalności inwestycji. Nawet najlepsi gracze nie zawsze udostępniają aktualne i pełnie staty, ocena profitowości ich ofert jest więc, zdaje się, niemożliwa.
      Dobra rada, jak ktoś nie chce udostępniać swoich wyników, to trzymaj się od oferty z daleka ;)

Jaki ROI i ew. ICM jest potrzebny, by oferta na poziomie CUT - 20 proc. była break even?
      Sprawdź co znaczy ICM, bo nie ma tym zdaniu sensu.
      Dyskusja o wyliczaniu opłacalności ofert z cutem już w tym dziale była. Wyliczanie tego jest trudne bo wymaga podania zmiennych które ciężko jest oszacować.

Jakie strony trakujące graczy polecacie poza tymi, które znajdują się w poradniku znajdującym się na PSTR? Na Sharkscope dokładna analiza bez subskrypcji nie wchodzi w grę (brak filtrów na typy gier).
      Do mtt imo nie ma żadnej rozsądnej alternatywy dla sharkscope.
    • zrobic6zer
      zrobic6zer
      Basic
      Nie wiem co dokładnie masz na myśli pisząc stopa zwrotu, jeśli masz na myśli roi, to podejrzewam że powinno ono zawierać się w przedziale 10%-20% w long runie, zakładając że dobrze wybierasz oferty.
      Chodzi mi właśnie o zysk zrobiony na danej próbie i przy określonym obrocie (różnica sumy wszystkich zwrotów minus łączna wartość zainwestowanego kapitału - zysk/strata z niej).

Sprawdź co znaczy ICM, bo nie ma tym zdaniu sensu.
      Oczywiście chodziło mi o ITM (sorry, mindfuck:)

Wielkie dzięki, cenne informacje. Pzdr
    • zrobic6zer
      zrobic6zer
      Basic
      Np w mtt, w zależności od turnieju (field, struktura, poziom graczy etc) brm powinien się wahać od 200-2000 buyinów, ale myślę że można dla uproszczenia przyjąć 1000bi. Wtedy po prostu w ofertę na 10 turniejów inwestujesz max 1/100 swojego aktualnego rolla.
      Rozumiem, że im większy field, trudność turnieju i mniej płatnych miejsc, tym BRM powinien być bezpieczniejszy.

W sng rostrzał w brm jest dość duży, więc bez sprecyzowania typu sng nie da się podać żadnych rozsądnych założeń.
      Powiedzmy - 180-tki i 90-tki (zwykłe i turbo)? Czyli w gierkach o średnim fieldzie.
    • HTAndrzej5
      HTAndrzej5
      Brąz
      na forum od: 28.01.2007 Posty: 6 480
      Rozumiem, że im większy field, trudność turnieju i mniej płatnych miejsc, tym BRM powinien być bezpieczniejszy.
      Tak

Powiedzmy - 180-tki i 90-tki (zwykłe i turbo)? Czyli w gierkach o średnim fieldzie.
      Myślę, że najlepszym źródłem było by google + wyszukiwarki na tym forum i 2+2, ale jakbym miał strzelać to pewnie ok 200bi dla gracza z roi 5%+.