Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby dostosować zawartość witryny do Twoich preferencji. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby uzyskać więcej informacji i zmienić swoje ustawienia, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookie i Polityką Prywatności. Zamknij

GET HIGH

• nojapier
      nojapier
      Brąz
      na forum od: 17.05.2010 Posty: 49
      Siema! W karty gram dla zabawy od kilku lat, w tym głównie casch games z przedziału od nl2 do nl25. Od Listopada tamtego roku zacząłem uczyć się grać mtt sng i tak wylądowałem na 45man turbo. Od tego czasu zagrałem ok 6k sitków w tym formacie na stawkach z przedziału od 0.5$ do 7$ z całkiem przyzwoitym rezultatem. Pewne czynniki poza-pokerowe sprawiły, że do dzisiaj z niezłej jak dla mnie kwoty, zostało ok.108$ :D , tak więc:

Od dzisiaj podejmuje challange, mający się skończyć zrobieniem ze 100$- 5k$ rolla.
      założenia przedstawiam poniżej:

SnG

108 – 225 – BI 0.5$ - 1 miesiąc
      225 – 1.2k – BI 1.5$ - 5 miesięcy (od 500$ chce dorzucać do sesji MTT z BI 2$,
      a od 800$ - 3$)

Mam zamiar grać 45man turbo i dorzucać 90 turbo.

MTT

1.2k – 3k – BI 3-5$ - 4 miesiące
      3k – 5k – BI 5-10$ - 3 miesiące

Tutaj chce grać niskofieldowe turnieje z powyższego przedziału na iPokerze, FTP, Party i 888.

Jeśli chodzi o volume, to w czasie grania sng, chce grac co najmniej 4 sesje w tygodniu po ok 70 sitków. Po przeskoczeniu na MTT chce grac co najmniej 3 sesje tygodniowo. Stawiam sobie tutaj trzy, bo sesje MTT prawdopodobniej będą dłuższe. Nie wiem ile uda mi się zagrać turniejów podczas jednej sesji, jest to dużo bardziej „płynne” w tym formacie.

Do rolla będzie wliczać będę też rake back, choć nie spodziewam się z tego tytułu wielkich profitów ;)

Dodatkowo – planuje regularne treningi korzystając z materiałów ze Strategy a także pracę z Holdem Resources Calculator po wejściu na 1.5$sng.

W miarę możliwości po każdej sesji będę wrzucał posta z odczuciami po sesji a nie z wynikami, a raz w tygodniu, najprawdopodobniej w sobotę pojawi się podsumowanie tygodniowych wyników. Nie będę sprawdzał wyników po każdej sesji, ze względu na kwestie mindsetowe.
      Chciałbym rozpocząć zdrowy tryb życia – regularne pory zasypiania i wstawania, podobnie jeśli chodzi o posiłki oraz poprawa ich jakości. Do tego chciałbym dorzucić regularne uprawianie sportu – puki co zainwestowałem w rolki :D

Niezależnie od wyniku challnge'u, na końcu chce przeznaczyć na Szlachetną Paczkę 5% profitu :)

Feedback porady i sugestie mile widziane, trzymajcie kciuki, pozdro600! :)
  • 12 odpowiedzi
    • Elzo2012
      Elzo2012
      Moderator
      Moderator
      na forum od: 10.11.2011 Posty: 2 839
      Witaj nojapier

Ambitne plany, jeżeli utrzymasz dyscyplinę dotyczącą updatów bloga - na pewno będziesz miał sporo czytelników.
      Może przy okazji w ramach dodatkowej motywacji podłączysz się do naszej zabawy:

Niezależnie od wyniku challnge'u, na końcu chce przeznaczyć na Szlachetną Paczkę 5% profitu
      Ładny gest. Znam osobę, która od kilku lat aktywnie wspiera tę inicjatywę - jeżeli chciałbyś dołączyć do nazwijmy to "jej grupy" to mogę dać Ci kontakt.
      Ciekawostka: do niedawna osoba ta, grała całkiem udanie 45-tki (rekreacyjnie 3,5$, 7$ i 15$), ale coś ostatnio odpuściła, prawdopodobnie z braku czasu.
    • nojapier
      nojapier
      Brąz
      Elizo, bardzo chętnie dołączę do obu inicjatyw =)

UPDATE
      Minął pierwszy dzień! Zagrałem 73 sitki, sesja trwała 5h. W tym tygodniu nie będę miał już czasu na granie, więc już dzisiaj podaję wyniki tego obfitujący w grind tygodnia :sfishy:

Wynik sesji: + 28.39$ :badteeth:
      BR: 136.56$

Gry na tym limicie wydają się być bardzo łatwe, większosć graczy nie ma pojęcia o call i push range'ach, nie mówiąc o postflopie czy ICM'ie. Zapowiada się ciekawie, trzymajcie kciuki. Feedback mile widziany! :megusta:
    • RubinPlayer
      RubinPlayer
      Brąz
      na forum od: 15.05.2011 Posty: 2 557
      To żeby wziąć udział w promocji MBC nie trzeba mieć bloga w dziale blogów?
      Wystarczy wątek w dziale wyzwań i sukcesów?
    • nojapier
      nojapier
      Brąz
      Na to wygląda ;)
    • nojapier
      nojapier
      Brąz
      siema!

tak jak wspominałem, nie mam czasu na granie w ten weekend - jedna sesja dla mnie to minimum 5h, bo bez sensu odpalać 30 sitków jednego dnia. Tak więc skoro nie mam czasu na granie, poświęciłem chwilę na naukę. Pojawił się nie tak bardzo dawno temu filmik szkoleniowy Avrilla, który pokazuje jak dostosować się do gry, kiedy już od początku mamy ante. Bardzo przydatny materiał! Co prawda na sitkach za 0.50$ wydaje mi się, że należy grać jednak ciut węższymi zakresami openów, to na wyższych stawkach sprawdzi się to idealnie :) nie dam rady zapamiętać tych open rangeów, więc do wydrukowanej tabelki push/fold dochodzą jeszcze te :roto2:

Mam nadziej, że nauczę się ich na pamięć wraz z grindem :pcuser:
    • nojapier
      nojapier
      Brąz
      Niestety - nie mam czasu na odpalanie sesji sng, bo do końca września muszę skończyć pracę magisterską i zarejestrować ją w dziekanacie. Każdy kto przez to przechodził, wie o czym mówię. Resztki wolnego czasu poświęcam na oglądanie filmików Moshmana (polecam, ten pan liznął nieco strategii grania sitków) i grania zoomków na nl2, czego nie doliczam do challange, ale będę wchodził na wyższe stawki zgodnie z przewidzianymi w pierwszym poście pułapami.

Poza tym opowiem Wam pewną historię - jak dobry wujek z wąsem. Kiedy zacząłem swoją przygodę z sitkami, a były to 0.50$, myślałem, że chwyciłem Boga za nogi. Dobry run, spoko jak na te stawki wyniki, zapał do nauki gry. Było super! Zacząłem wspinać się na wyższe stawki i doszedłem do 3.5$ mixowanych z słaboodpalającymi się 7$. Obie stawki są już mocno zaregowane, choć wiadomo, że regowie z najwyższej pułki to to nie są. No i się zaczęło :D Większe swingi, niższe ROI - wszystko co jest potrzebne, by poczuć się lekko poddenerwowanym, a kiedy porówna się spokojne życie na niższych stawkach sfrustrowanym. Zaczęły wychodzić braki w mindsecie - zacząłem się bawić w 18 i 180 turbo, sitki 6 osobowe, HU, zooma nl25 i MTT. Większość z niedostosowanym do tego bankrollem i umiejętnościami. Do tego zafundowałem sobie wakacje, na które co prawda miałem pieniądze, ale obciążyły mój bankroll, który dodatkow musiał znieść wyprowadzenie się od rodziców (bo jestem taki dorosły), opłacanie sobie mieszkania i wyżywienia. (co robiłem już wcześniej w dużej mierze, ale teraz jest to niemal w 100%). Cóż - nadzieje na high life i życie tylko z pokera zweryfikował czas :D Dzisiaj nie popełniłbym tego błędu i staram się odbudować rolla. Teraz jestem na stażu i mam nadzieje na pracę w tym miejscu, bo pewne zaplecze finansowe jest jak już się dowiedziałem bardzo ważne dla gracza tak niskich stawek. Po godzinach piszę magisterę a po jej obronie siadam do grindu. Ponadto oglądam filmy szkoleniowe, uczę się gry i dodatkowo staram się mieć jak najwięcej czasu dla dziewczyny, rodziny i znajomych. :)
      WISH ME LUCK! :)
    • nojapier
      nojapier
      Brąz
      Ostatnio odnotowałem tak dużą ilość wyświetleń mojego bloga, że Head Admin musiał skasować cały wynik i dlatego teraz jest taki niski.

rekordowa w tym tygodniu była nie tylko frekwencja, ale też też wyniki. Mimo braku czasu, postanowiłem zagrać choć jedną sesję sng, coby wstydu nie było. Okazał się to strzał w dziesiątkę, bowiem nie pamiętam, żebym przegrał choć jednego flipa. Dodatkowo, kiedy stakowałem zdominowaną rękę, z dużą dozą przekonania o wygraniu spoglądałem na procenty. zagrałem w sumie 86 sitków inkasując 49.28$ w złotych monetach. Dodatkowo z nl2, które sobie pogrywałem wolnymi, krótkimi chwilami, wycisnąłem 27.41$. Po tak udanym tygodniu, moim pięknym oczom ukazały się jakieś zaległe punky FPP, które za pomocą satek udało mi się przekuć na 4.22T$

jak wcześnie wspominałem, nie wliczam do stanu challange zarobków/strat wynikających z gry czegoś innego niż sng, ale wskakuje na stawki zgodnie z załorzeniemi z pierwszego wpisu. Wskakuje więc teraz na sitki za 1.5$, bo total roll to 217.47$

UPDATE#2

wynik sesji: + 49.28$
      BR: 185.84$

PS: Tępo przyrostu rolla jest wynikiem świetnej gry, umiejętnym rozgrywaniu coin flipów i zręcznym radzeniem sobie z sytuacjami, kiedy to mam zdominowaną rękę. Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu regularnie zacznę grać super tuesday, żeby na spokojnie przygotować się do zagrania super highrollera WCOOP. :milord:
    • Skibcio
      Skibcio
      Brąz
      na forum od: 03.11.2010 Posty: 9 760
      Napisane przez nojapier
      Ostatnio odnotowałem tak dużą ilość wyświetleń mojego bloga, że Head Admin musiał skasować cały wynik i dlatego teraz jest taki niski.
      :thinking:

Raporty do MBC umieszczaj na blogu i link do tego posta umieść w wątku MBC. Zobacz jak inni to robić :s_drink:
    • WaffleBubble
      WaffleBubble
      Złoto
      na forum od: 07.05.2012 Posty: 130
      .
    • nojapier
      nojapier
      Brąz
      Skibcio - trafna uwaga dotycząca ilosci wyswietlen :yaoming:

Postaram się ;)
    • nojapier