Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby dostosować zawartość witryny do Twoich preferencji. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby uzyskać więcej informacji i zmienić swoje ustawienia, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookie i Polityką Prywatności. Zamknij

Omaha challenge na wakacje \m/

• Pacx93
      Pacx93
      Brąz
      na forum od: 27.12.2011 Posty: 406
      Cześć,

jeżeli ktoś chciałby poznać moje wcześniejsze perypetie to zapraszam na Bloga - Blog. Z racji tego, że faktycznie sekcja Omahowa na PS trochę ledwo dycha, sam przestałem się udzielać z tego względu, że mało było feedbacku to może jakiś challenge ją rozrusza.

Cele challengu na lipiec:
      - podejmowanie jak najlepszych decyzji
      - 65k hands od 4 lipca, godz 14:00 do 1 sierpnia.
      - średni ev bb 5/100 przy czym na każdych stawkach dodatni
      wiem, że teoretycznie wynikowe cele nie są zbyt polecane, ale uważam, że przy moim obecnym poziomie jest to min. jakie powinienem robić na tych stawkach w longrunie.

Kodowanie:
      (tutoriale z Microsoft Visual Academy + książka)
      - c# fundamentals
      - jump in C# start
      - XAML
      - dokończenie książki do c#

Pozapokerowe:

- szwedzki 15 min dziennie
      - 3-4 razy w tygodniu aktywność fizyczna (rower,bieganie,sport zespołowy)
      - przeczytać 2 ksiażki (Minimalizm w życiu codziennym, Pułapki Myślenia?)
      Co do Pułapek Myślenia to jeszcze się zastonowię czy tego nie zamienię, bo niestety mam tylko w pdfie.

Jak będę grał?
      - będzie to 9-10 stołów, PLO10/25 na P*. Przy czym maksymalnie gram 5 stołów 25. Chyba, że jakiś tam wyłączę i już nowy skoczy, to czegoś takiego nie liczę.
      - wyniki finansowe będę wrzucał co 10k hands może 15, wiec jak ktoś chce masę wykresów to niestety, ale nie tutaj. :)
      - update max. co 2 dni, gdzie napiszę o tym jak volume. Przy czym postaram się wrzucać 3-4 ciekawsze ręce. Myślę, żę przy takiej ilości rozdań nie będzie problemu ze znalezieniem takich rąk.

Na dobry początek 2 rozdania:
      1:

PokerStars Pot-Limit Omaha, $0.25 BB (4 handed) - PokerStars Converter Tool from http://poker-tools.flopturnriver.com/Hand-Converter.php

UTG ($30.23)
      Hero (Button) ($25)
      SB ($24.04)
      BB ($25.02)

Preflop: Hero is Button with K:club: , J:heart: , K:heart: , 3:heart:
      UTG raises to $0.75, Hero raises to $2.60, 2 folds, UTG calls $1.85

Flop: ($5.55) 9:spade: , Q:club: , 2:spade: (2 players)
      UTG checks, Hero checks

Turn: ($5.55) 3:club: (2 players)
      UTG bets $2.65, Hero calls $2.65

River: ($10.85) 7:diamond: (2 players)
      UTG bets $6, Hero calls $6

Total pot: $22.85 | Rake: $0.97

Hero had K:club: , J:heart: , K:heart: , 3:heart: (one pair, Kings).
      UTG had 5:heart: , 10:heart: , 8:club: , J:spade: (high card, Queen).
      Outcome: Hero won $21.88

Std. 3bet vs fish 100/31. Na F nie cbetuję, możę to być trochę słabe, ale gram vs fish z dużym x/r i postanowiłem tu przyjąć pasywną linię callując na T każdego blanka. Spada 3 clubs, która otwiera tutaj masę dodatkowych drawów i znów postanowiłem tutaj zagrać tylko call. Fish jest agresywny, więc fold będzie słaby, bo on tutaj ma masę drawów, które nie wchodzą, a granie raise/fold z taką ręką jest słabe + jakbym dostał call na raise to nie wiem na jakich riverach mogę bluffcatchować czy też xbackować. Na R spada tutaj kompletny blank, jest tutaj tyle busto drawów, że nie widzęe tutaj folda, jak pokaże jakieś dwie parki z Q to trudno.

2

PokerStars Pot-Limit Omaha, $0.25 BB (6 handed) - PokerStars Converter Tool from http://flopturnriver.com/

Hero (UTG) ($29.42)
      MP ($30.51)
      CO ($26.12)
      Button ($15.26)
      SB ($57.44)
      BB ($25)

Preflop: Hero is UTG with K:heart: , 3:heart: , K:diamond: , 7:heart:
      Hero raises to $0.85, 4 folds, BB calls $0.60

Flop: ($1.80) 3:diamond: , 2:diamond: , Q:club: (2 players)
      BB checks, Hero bets $1.30, BB calls $1.30

Turn: ($4.40) 10:heart: (2 players)
      BB checks, Hero bets $3.20, BB calls $3.20

River: ($10.80) J:heart: (2 players)
      BB bets $4.86, Hero calls $4.86

Total pot: $20.52 | Rake: $0.87

BB had 10:spade: , A:spade: , 5:diamond: , 9:diamond: (one pair, tens).
      Hero had K:heart: , 3:heart: , K:diamond: , 7:heart: (one pair, Kings).
      Outcome: Hero won $19.65

Nie jest to standardowy open z UTG, ale stolik miałem na tyle dobry, że nie widzę tutaj open folda. Call dostaję od typa na BB, którego mam oznaczonego jako fish rega, który strasznie overplayuje w 3bpotach, 23/15/6,2. Na flopie standardowy cbet, najczęściej mam najlepszą rękę + mam blockera K do flusha, więc zmniejsza to jakoś liczbę fd w jego range'u. Po jego x/c obstawiłem go na Qx, może też jakieś KK, JJ z fd, 3 lub 2 z fd. Na turnie spada 10, która jest w sumie średnią, ale nie najgorszą kartą dla mnie, bo jakieś Q + 3 overy mogły złapać jakieś dodatkowe equity. Postanowiłem jednak betować ten T, bo zazwyczaj mam wtedy darmowy showdown na R. Nie jestem jakimś fanem tego beta, ale jak nie zabetuję teraz to pewnie dostanę tutaj w większość beta na R i nie za bardzo wiem co wtedy robić.
      Na river dostaję donkbeta za jakieś 45% puli. Biorąc pod uwagę to co on tak może grać, QT, QJ raczej powinien grać poprzez x/decide. Jakieś AK, K9 pewnie grałby mocniej + mam blockery, więc to jest serio mała część jego range. Swierdziłem, że on tutaj próbuje mnie dziwnie zrzucić z jakimś 54, 654, busto fd z tego wzgledu callnąłem. Pewnie jakby betnął za 70% + to bym to odpuścił.

Wieczorem edytnę wpis i dopiszę jakieś cele pozapokerowe, :f_drink:

@1 edit
      wkleję może jakieś total wyniki z ostatniego miesiąca:

uciąłem podczas edytowania ale lewa kolumna jest do net won, a prawa do EV. Na szczęście udało się shipnąć turek co pokryło różnicę w EV.

Pewnie okazjonalnie dokładał będę turki, bo poziom jest tragiczny, ale jak będę miał czas to jak najbardziej. :)
  • 14 odpowiedzi
    • kejsper
      kejsper
      Brąz
      na forum od: 01.08.2008 Posty: 1 547
      powodzenia!
    • bodek1983
      bodek1983
      Brąz
      na forum od: 02.06.2011 Posty: 159
      gl :f_drink:
    • tematznany
      tematznany
      Brąz
      na forum od: 29.04.2008 Posty: 925
      będę czytać
    • darekuryga
      darekuryga
      Srebro
      na forum od: 19.12.2007 Posty: 224
      powodzenia! czekam na kolejne wpisy :)
    • Pacx93
      Pacx93
      Brąz
      Witam,

Volume – 5108 / 65k

w 1 poście pojawił się edit odnośnie celów jakie sobie stawiam póki co do tego 1 sierpnia. Zobaczymy jak będzie to szło, bo mam maaaasę roboty przy domu i dziś do swoich rzeczy byłem w stanie siąść dopiero o godzinie 18. Dziś napotkałem pierwszą przeszkodę.
      Pierwsza sesja do której siadłem była kolokwialnie pisząc, chujowa. Nie wiem co się działo, przed startem zrobiłem swoją standardową rutynę przed sesyjną, a mimo to bardzo szybko utraciłem koncentrację i zrobiłem z ręką na sercu co najmniej 5 calli, o których bym nie pomyślał, że można je znaleźć. Sesje takie jak ta masakrują mój winrate i dalej jestem przez nie na micro, na szczęście się opamiętałem, poszedłem zrobić coś do jedzenia, umyć się, uspokoić. Przed podejściem do drugiej sesji uznałem, że należy powtórzyć rutynę i była to już moja gra, fajne foldy w obv. spotach na fishy i dobre calle na regów :D jeżeli tylko uda mi się utrzymać tą grę na tym poziomie skupienia jak dziś podczas drugiej sesji to jestem spokojny o przyszłość :f_drink:

Rozdania, może nie jakoś bardzo interesujące i pewnie dla osób, które grają wyższe stawki to standardowe spoty, ale póki co tyle. :f_wink:
      3:

PokerStars Pot-Limit Omaha, $0.10 BB (4 handed) - PokerStars Converter Tool from http://www.flopturnriver.com

Button ($8.62)
      SB ($24.88)
      BB ($29.31)
      Hero (UTG) ($15.89)

Preflop: Hero is UTG with 10:heart: , K:diamond: , A:diamond: , 8:diamond:
      Hero raises to $0.35, Button raises to $1.10, SB calls $1.05, 1 fold, Hero calls $0.75

Flop: ($3.48) 10:club: , J:spade: , 3:spade: (3 players)
      SB checks, Hero checks, Button checks

Turn: ($3.48) K:heart: (3 players)
      SB checks, Hero bets $2, Button calls $2, 1 fold

River: ($7.48) 7:heart: (2 players)
      Hero checks, Button bets $4.60, Hero calls $4.60

Total pot: $16.68 | Rake: $0.71

Button had 4:spade: , 6:heart: , 7:spade: , A:heart: (one pair, sevens).
      Hero had 10:heart: , K:diamond: , A:diamond: , 8:diamond: (two pair, Kings and tens).
      Outcome: Hero won $15.97

PF std 3b call vs fisha 57/33/15. Na Flopie mój plan to po prostu x/f. Na T wchodzi w sumie najlepsza dla mnie karta. Myślę, żę ten fish by cbetował na F każde AKQ, jakiś wysoki fd, parka + OESD no i bankowo 2 parki. Po x od rega wiem, że ma raczej słabo, więc decyduję się na steal pota. Trochę zepsułem sizing, powinien być wg mnie większy, tak ze 2,8$. Na R nie cbetuję, bo praktycznie nie dostanę calla od niczego gorszego, więc staram się zabrać value od air fisha, bo raczej teraz ma jakieś busto fd, a do jego OESD mam blockery w postaci A i 8.

4:

PokerStars Pot-Limit Omaha, $0.10 BB (6 handed) - PokerStars Converter Tool from http://www.flopturnriver.com

MP ($39.29)
      CO ($17.04)
      Hero (Button) ($26.79)
      SB ($46.96)
      BB ($25.59)
      UTG ($28.57)

Preflop: Hero is Button with 9:diamond: , Q:club: , Q:heart: , 5:club:
      UTG raises to $0.30, MP calls $0.30, 1 fold, Hero calls $0.30, SB calls $0.25, 1 fold

Flop: ($1.42) Q:spade: , 6:diamond: , 10:heart: (4 players)
      SB checks, UTG checks, MP checks, Hero bets $1.20, SB calls $1.20, UTG calls $1.20, 1 fold

Turn: ($5.02) 2:club: (3 players)
      SB checks, UTG checks, Hero bets $4.35, SB calls $4.35, UTG calls $4.35

River: ($18.07) 4:club: (3 players)
      SB checks, UTG bets $12.70, Hero calls $12.70, SB calls $12.70

Total pot: $56.17 | Rake: $1.50

Hero didn't show 9:diamond: , Q:club: , Q:heart: , 5:club: (three of a kind, Queens).
      SB didn't show
      UTG had 3:heart: , J:spade: , 9:heart: , 5:spade: (straight, six high).
      Outcome: UTG won $54.67

Pf std. Na flopie betuję dużo w 4way chcąc jak najwiecej value wyciagnąć od drawów. Na T zostaje z SB jakiś unk fish i na UTG chyba największy luckbox na 10 LUIS 381 EAB, który gra 51/24/15 i o dziwo jest na sporej próbce wygrywającym graczem . Na T dalej kontynuacja agresji, może mogłem bić po prostu za pot, bo niemal każda karta na R zmienia nutsy i będę miał problem z callowaniem. Na R spada w sumie jedna z w miarę bezpiecznych kart dostaję od LUISa donk, ma donkbet na R 25% 3,5k hands, ja nie potrafię sobie wyobrazić jakiegoś 53 w jego rangu + mam 5 blokującą te kombinację, więc calluję.

5:

PokerStars Pot-Limit Omaha, $0.25 BB (5 handed) - PokerStars Converter Tool from http://www.flopturnriver.com

Button ($25)
      SB ($14.26)
      BB ($50.42)
      Hero (UTG) ($46.78)
      MP ($17.22)

Preflop: Hero is UTG with 5:spade: , J:heart: , A:heart: , J:spade:
      Hero raises to $0.85, 3 folds, BB calls $0.60

Flop: ($1.80) 6:spade: , 3:heart: , J:diamond: (2 players)
      BB checks, Hero bets $1.10, BB raises to $5.02, Hero calls $3.92

Turn: ($11.84) 6:diamond: (2 players)
      BB bets $6.75, Hero calls $6.75

River: ($25.34) 2:heart: (2 players)
      BB bets $14.75, Hero calls $14.75

Total pot: $54.84 | Rake: $2

BB had 3:diamond: , 2:club: , 4:club: , 5:club: (straight, six high).
      Hero had 5:spade: , J:heart: , A:heart: , J:spade: (full house, Jacks over sixes).
      Outcome: Hero won $52.84

Pf mocna ręka, więc std open. Na Flopie nie cbetuję dużo, bo chcę zabrać value od czegokolwiek, a na sporej ilości kart mam czystego 2nd barrela. Dostaję x/r. Gość to 27/20/8,3 z x/r na Flopie 18%. Nie widzę tutaj value w 3betowaniu jego raise, bo ma on tam wg mnie sporo semi air i blefów, bo ten flop jakoś super we mnie nie trafia. Ogólnie na następnmych streetach przyjmuję pasywną linię, na R gram tylko call, a nie raise żeby zobaczyć z czym on mi tak zagrał, bo w sumie po raise raczej nei dostanę calla od niczego innego, i teraz jest notatka, że potrafi zagrać po x/r 2 barrele z semiblefem co jest bardzo cenne i będę wiedział, że w takich spotach np. KKJ6ds jest valuehandem i mogę to 3betować, bo z tym co pokazał chcę zrzucać go z jego w miarę dobrego equity.
    • walker85
      walker85
      Brąz
      na forum od: 31.07.2012 Posty: 355
      Hej,
      Chciałbym się odnieść do 3ciej ręki, a konkretnie do rivera. Uważam, że nie reisowanie to strata value, ponieważ on tam bardzo często ma SD value w postaci tripsów, stritów i fulli(czasami kareta). Wydaje mi się, że obstawiał Cię na overparkę i tym saizingiem wyciągał value.
      E: nie dałeś mu szansy się zlevelować;)
    • Pacx93
      Pacx93
      Brąz
      Hej,
      zmieniłem numerację rąk, będę leciał z 1 numeracją w całym temacie żeby łatwiej było się do nich ew. odnosić w dyskusji.
      @up
      Jeżeli chodzi o to JJ, na fisha zawsze gram tam taką linię jaką zagrałem na F i T i raise na R, bo spokojnie dostanę tam value od gorszych rąk. Tutaj gram vs. reg i ok, w tej ręce nie grałem raise i dostałem dodatkowo info, ale nie wydaje mi się, mimo iż to jest PLO25 żeby po linii b/c,c,r/off za 200bb regulars mnie tam callował np. z tym co mi tutaj pokazał, niektórzy coś tam jednak myślą, więc miejmy nadzieję, że podobna sytuacja vs ten reg nadejdzie to go wtedy zleveluję :P

Volume: 10682/65k

Od czasu tej lipnej poniedziałkowej sesji gram na pełnym skoncentrowaniu, czuję mega zapał do dalszej gry w tym miesiącu, bo gra mnie cieszy, oby to uczucie trwało jak najdłużej! :D
      Myślę, że w końcu trafiło sie jakieś serio ciekawe rozdanie, - nr 7.

Kolejny update będzie po dograniu do ~ 15k hands i wtedy od razu wleci jakiś wykres :)

Rozdania:
      6:

PokerStars Pot-Limit Omaha, $0.25 BB (2 handed) - PokerStars Converter Tool from http://www.flopturnriver.com/

Hero (SB) ($76.51)
      BB ($43.13)

Preflop: Hero is SB with 6:club: , A:spade: , K:heart: , 10:diamond:
      Hero raises to $0.75, BB raises to $2.25, Hero calls $1.50

Flop: ($4.60) 3:heart: , 6:heart: , A:club: (2 players)
      BB bets $2.64, Hero calls $2.64

Turn: ($9.88) J:spade: (2 players)
      BB bets $7, Hero calls $7

River: ($23.88) J:heart: (2 players)
      BB checks, Hero checks

Total pot: $23.88 | Rake: $0.50

Hero had 6:club: , A:spade: , K:heart: , 10:diamond: (two pair, Aces and Jacks).
      BB had 3:club: , K:club: , 9:spade: , A:heart: (two pair, Aces and Jacks).
      Outcome: Hero won $11.69, BB won $11.69

HU vs fish 76/46/25 po 360 rękach, z agg 20%, dość szczery postflop sporo foldujący. Nie wiem czemu regularsi schodzą ze stołów mając takich graczy, nei mój interes xD . 3bPFC w HU standardowy przy takim 3becie. Na F i T chyba nic innego nie da się wymyśleć, bo raisując nie zrzucę i tak nic gorszego ode mnie. Na River zleciał mi timebank, bo chciałem zamienić te 2 parki w blef, bo po mojej linii ja tutaj spokojnie mogę mieć tego flusha na R, a on raczej nigdy nie ma top boat czekając, zagrałem jednak xb i nie jestem przekonany co do poprawności tego zagrania. Z drugiej strony to mam super SD value i w sumie chyba jedyną ręką, którą bym zrzucił i był szczęśliwy, że się udało byłoby inne AK od mojego.

7:

PokerStars Pot-Limit Omaha, $0.25 BB (6 handed) - PokerStars Converter Tool from http://www.flopturnriver.com

Button ($25.77)
      SB ($30.12)
      BB ($29.30)
      Hero (UTG) ($25.35)
      MP ($22.15)
      CO ($25)

Preflop: Hero is UTG with 10:heart: , K:diamond: , K:spade: , 4:spade:
      Hero raises to $0.85, 4 folds, BB raises to $2.65, Hero calls $1.80

Flop: ($5.40) 8:heart: , Q:spade: , 2:club: (2 players)
      BB bets $3.40, Hero raises to $15.37, BB raises to $26.65 (All-In), Hero calls $7.33 (All-In)

Turn: ($50.80) 7:spade: (2 players, 2 all-in)

River: ($50.80) 3:spade: (2 players, 2 all-in)

Total pot: $50.80 | Rake: $2

BB had A:heart: , Q:diamond: , A:diamond: , 6:heart: (one pair, Aces).
      Hero had 10:heart: , K:diamond: , K:spade: , 4:spade: (flush, King high).
      Outcome: Hero won $48.80

Vs reg 24/17/6 z 3betem z bb vs UTG 12% i cbetem w 3bpot 93% po próbce 1,6k hands, zatem w miarę solidna próbka. W czasie gry stwierdziłem, że jest to niezły spot na raise for protection, ze względu na jego bardzo duży cbet z szerokim rangem + board jest naprawdę niezły do cbetowania i powinienem sie tu często zrzucać + on tam tak często nie ma AA, a na resztę z czym może callować jakieś Qx czy 8x jestem w niezłej sytuacji, co ciekawe gość zużył 100s timebank i w ostatniej sekundzie z tym callnął, w koncu variance pomogło.

Jak widać na powyższym screenie nie myliłem się, bo on tam AA ma w 24% przypadków, nie licząc sytuacji gdy ma tutaj flopniętego jakiegoś seta QQ czy 88 to mam mega fold equity, a zrzucając go z tego 8x, bo Qx raczej nie foldnie robię, jak m isię wydaję spota EV+.

8:

PokerStars Pot-Limit Omaha, $0.25 BB (6 handed) - PokerStars Converter Tool from http://www.flopturnriver.com

BB ($75.46)
      UTG ($38.14)
      MP ($160)
      CO ($26.09)
      Hero (Button) ($47.05)
      SB ($24.74)

Preflop: Hero is Button with 8:spade: , Q:spade: , 5:heart: , 6:heart:
      3 folds, Hero raises to $0.75, SB calls $0.65, BB calls $0.50

Flop: ($2.55) 3:diamond: , 7:heart: , A:heart: (3 players)
      SB checks, BB bets $1.75, Hero calls $1.75, 1 fold

Turn: ($6.05) 6:spade: (2 players)
      BB bets $4.16, Hero calls $4.16

River: ($14.37) 8:heart: (2 players)
      BB bets $9.90, Hero calls $9.90

Total pot: $34.17 | Rake: $1.45

Hero had 8:spade: , Q:spade: , 5:heart: , 6:heart: (flush, Ace high).
      BB had K:spade: , A:diamond: , K:heart: , 8:club: (two pair, Aces and eights).
      Outcome: Hero won $32.72

Vs fish 46/33/19,5 z donkbetem 17%, ogólnie gość agresywny. PF std steal z pozycją z ds ręką i to w miarę skoordynowaną. Na Flopie vs szeroki donkbet nie widzi mi się foldować mimo tego, żę mój fd jest słaby, ale na T,9,8,6,5,4 łapię dodatkowe equity, więc jest tego całkiem sporo. On często może tak grać z Ax, 73, coś w tym stylu no i z wyższym fd też, AA raczej przy takim 3becie bym wykluczył. Na T spada jeden z moich dodatkowych bd outów i mam również easy call. Na R poszedł snap bet. Postawiłem go po całej tej linni na jakiegoś Ax, może A7,A6 Uznałem, że gdyby on tam miał flusha to powinien się zastanowić trochę dłużej nad swoim sizingiem.

• Pacx93
      Pacx93
      Brąz
      Hej,

Volume : 15 583/65k

jak obiecałem tak wrzucam wyniki, próbki nie są póki co duże, mogłoby być zdecydowanie lepiej gdyby nie ta jedna felerna sesja, ale i tak jest nienajgorzej. W godzinach porannych często odchodzę od postanowienia odnośnie ilości granych stołów plo25 i zwiększam do 6/7 i czasem gram ich tylko tyle, bo plo10 rano ma bardzo średnie stoły. Muszę też przyznać, że w godzinach porannych gierki są o wiele bardziej pasywne i jakoś tak lepiej mi się gra. Jestem dopiero w ¼ drogi zaplanowanej na ten miesiąc, ale mam nadzieję, że nadal będdę utrzymywał wysoki poziom koncentracji podczas sesji.

PLO10

PLO 25

Staty

Rozdania:

9:

PokerStars Pot-Limit Omaha, $0.25 BB (6 handed) - PokerStars Converter Tool from http://flopturnriver.com/

UTG ($68.65)
      MP ($25.35)
      CO ($48.95)
      Button ($42.78)
      SB ($25)
      Hero (BB) ($49.23)

Preflop: Hero is BB with Q:diamond: , 8:club: , 9:club: , A:club:
      3 folds, Button raises to $0.85, SB calls $0.75, Hero raises to $3.40, Button calls $2.55, SB calls $2.55

Flop: ($10.20) 3:heart: , 7:spade: , 2:spade: (3 players)
      SB checks, Hero checks, Button checks

Turn: ($10.20) 10:club: (3 players)
      SB bets $4.88, Hero calls $4.88, 1 fold

River: ($19.96) 4:spade: (2 players)
      SB checks, Hero checks

Total pot: $19.96 | Rake: $0.85

SB had Q:heart: , K:heart: , Q:spade: , A:diamond: (one pair, Queens).
      Hero didn't show Q:diamond: , 8:club: , 9:club: , A:club: (high card, Ace).
      Outcome: SB won $19.11

PF nie jestem szczęśliwy, że zabieram sobie 1 outa do flusha, ale spoko ręka do sqza vs dwa fish regi, na Flopie gram x/f. Na turnie gość daje mi mega oddsy do callowania + sam wygląda na jakąś słabą rękę, która chce tanio ukraść pulę. Na R zastanawiałem się czy nie zamienic rej ręki w blef, ale raczej gdybym miał flusha to bym tutaj cbetował na F, więc wolałbym tutaj linię cb,x,push , choć tą rękę bym pewnie zrzucił u niego.

10:

BB ($52.56)
      UTG ($25)
      MP ($24.65)
      Hero (CO) ($27.77)
      Button ($52.77)
      SB ($25.80)

Preflop: Hero is CO with K:club: , K:diamond: , 9:club: , 8:spade:
      1 fold, MP raises to $0.85, Hero raises to $2.90, 1 fold, SB calls $2.80, 1 fold, MP calls $2.05

Flop: ($8.95) 4:spade: , 4:diamond: , 5:diamond: (3 players)
      SB bets $6, 1 fold, Hero calls $6

Turn: ($20.95) Q:club: (2 players)
      SB bets $16.90 (All-In), Hero calls $16.90

Running it twice

First River: ($27.38) A:diamond:

Second River: ($27.38) 7:heart:

Board 1: 4:spade: , 4:diamond: , 5:diamond: , Q:club: , A:diamond:
      Board 2: 4:spade: , 4:diamond: , 5:diamond: , Q:club: , 7:heart:

Total pot: $54.75 | Rake: $2

SB had 6:heart: , 5:heart: , 7:spade: , A:spade:
      SB had two pair, Aces and fives on the first board and collected $27.38
      SB had two pair, sevens and fives on the second board
      Hero had K:club: , K:diamond: , 9:club: , 8:spade:
      Hero had two pair, Kings and fours on the first board
      Hero had two pair, Kings and fours on the second board and collected $27.38
      Outcome: SB won $26.38, Hero won $26.37

PF std 3bet na mega fisha 87/70/50, dostaję CC z SB od fishrega znanego mi z tego, że jest donkiem 39/27/15,5 i lubi overplayować. Spada niezły board i dostaję donkbet w 3way, gość ma donkbeta 26%, lubi to robić z semiblefami, więc spokojnie calluję z zamiarem wsuwania na wszystkim co nie jest diamondami i jakimś 3,6,7,8 gdyby znów mi potnął. Spada jeden z bezpieczniejszych turnów i calluję z uśmiechem na twarzy, jak ma tutaj 4x,55 to przykro, ale sporo tutaj ma właśnie semiblefów ze względu na swój szeroki donkbet i gamestyle.

11:
      PokerStars Pot-Limit Omaha, $0.25 BB (4 handed) - PokerStars Converter Tool from http://flopturnriver.com

Button ($15.43)
      SB ($19.44)
      Hero (BB) ($38.18)
      UTG ($37.01)

Preflop: Hero is BB with A:diamond: , 3:diamond: , J:club: , K:club:

UTG raises to $0.75, 1 fold, SB calls $0.65, Hero raises to $3, UTG calls $2.25, SB calls $2.25

Flop: ($9) Q:spade: , 10:club: , 4:club: (3 players)

SB checks, Hero bets $8.62, UTG calls $8.62, 1 fold

Turn: ($26.24) 2:heart: (2 players)

Hero bets $25.24, UTG calls $25.24

River: ($76.72) 6:spade: (2 players)

Hero bets $1.32 (All-In), UTG calls $0.15 (All-In)

Total pot: $77.02 | Rake: $1

Hero had A:diamond: , 3:diamond: , J:club: , K:club: (high card, Ace).
      UTG had 7:diamond: , 8:diamond: , A:club: , 3:club: (high card, Ace).
      Outcome: Hero won $76.02

• Pacx93
      Pacx93
      Brąz
      Hej,

Volume: 17806 /65k

Ze względu na moją chorobę + pewne sytuacje w życiu osobistym nie jestem teraz w stanie grać tyle ile bym chciał, sytuacja powoli sie uspokaja, następny update będzie w czwartek wieczorem wrzucę wtedy obiecane rozdania, w ilości 3 + 3 zaległe z dziś.
    • Pacx93
      Pacx93
      Brąz
      Hej,

Od ostatniego wpisu:

Overall:

Jak widać okres 13k rąk bycia b/e, szkoda, że ostatnie 2k hands binkowali we mnie wszystko w 4bpotach, ale mniejsza. Jakość gry siadła na maksa, bo się skupiałem na volume, głowę miałem zaprzątnietą czym innym.
      Póki co updaty będą nieregularne, niestety, ale mam dni, kiedy nic nie gram, a w inne robię po 4k hands ze względu na sytuację osobistą i strasznie źle wpływa to na jakość gry, nie myślałem, że aż tak. Póki co poker schcodzi na drugi plan, bo bez sensu jest taki tryb grania, updaty nie będą co dwa dni, ale będę starał się co jakiś czas dodawać info, volumowo raczej się nie wyrobię, ale są ważniejsze rzeczy, gl i pozdro na stołach.

12:

PokerStars Pot-Limit Omaha, $0.25 BB (4 handed) - PokerStars Converter Tool from http://poker-tools.flopturnriver.com/Hand-Converter.php

SB ($21.38)
      BB ($25)
      UTG ($43.60)
      Hero (Button) ($25.67)

Preflop: Hero is Button with Q:diamond: , 7:club: , 9:heart: , A:diamond:
      UTG raises to $0.75, Hero raises to $2.60, 2 folds, UTG calls $1.85

Flop: ($5.55) Q:spade: , 4:heart: , 10:club: (2 players)
      UTG checks, Hero checks

Turn: ($5.55) 6:diamond: (2 players)
      UTG bets $4, Hero calls $4

River: ($13.55) 7:diamond: (2 players)
      UTG bets $10.50, Hero calls $10.50

Total pot: $34.55 | Rake: $1

Hero had Q:diamond: , 7:club: , 9:heart: , A:diamond: (two pair, Queens and sevens).
      UTG had 9:club: , 6:heart: , J:diamond: , J:heart: (one pair, Jacks).
      Outcome: Hero won $33.55

Vs reg 35/21/6 z bet T vs miss cb 42%. Standardowo na tym boardzie gram pewnie cb, ale zważywszy, że gram vs ten reg, to postanowiłem dać mu zablefować, często gdy gram tux b F to do R powinienem zrzucić swoją rękę, bo board jest idealny do stabowania. Także call T zaplanowany, i na R łapiąc drugą parkę spokojnie mogę go tam bluffctachować + jego sizing, raczej ma tam więcej blefów, bo z made handem grałby trochę mniej.

13:

PokerStars Pot-Limit Omaha, $0.25 BB (4 handed) - PokerStars Converter Tool from http://www.flopturnriver.com

BB ($25)
      UTG ($25)
      Button ($25)
      Hero (SB) ($26.21)

Preflop: Hero is SB with K:diamond: , 9:spade: , K:club: , 8:diamond:
      2 folds, Hero raises to $0.75, BB calls $0.50

Flop: ($1.50) 9:heart: , 4:club: , 8:heart: (2 players)
      Hero bets $1.10, BB calls $1.10

Turn: ($3.70) 10:club: (2 players)
      Hero checks, BB bets $2.76, Hero calls $2.76

River: ($9.22) 3:diamond: (2 players)
      Hero checks, BB bets $6.88, Hero calls $6.88

Total pot: $22.98 | Rake: $0.98

Hero had K:diamond: , 9:spade: , K:club: , 8:diamond: (two pair, nines and eights).
      BB had Q:heart: , 10:diamond: , 7:diamond: , 5:diamond: (one pair, tens).
      Outcome: Hero won $22

Rozdanie podobne do poprzedniego tylko tym razem jestem OOP, na flopie std. cb z top2 na mokrym boardzie. Na T wchodzą tylko jakieś gs lub wrapy i decyduję się na pasywną linię, bo gdybym zagrał bet T, a nie x/c to na masie R mam ciężką decyzję. River przynosi blank i jeszcze raz gram x/c. Gdyby villain nie miał takiego b vs miss cb to chyba skłaniałbym się to b T, decide R.

14:

PokerStars Pot-Limit Omaha, $0.25 BB (5 handed) - PokerStars Converter Tool from http://flopturnriver.com

Hero (BB) ($25)
      UTG ($37.55)
      MP ($73.47)
      Button ($25.32)
      SB ($34.27)

Preflop: Hero is BB with 9:heart: , A:heart: , 10:spade: , Q:club:
      2 folds, Button raises to $0.85, 1 fold, Hero raises to $2.65, Button calls $1.80

Flop: ($5.40) 6:diamond: , 7:club: , 9:spade: (2 players)
      Hero checks, Button bets $2.58, Hero calls $2.58

Turn: ($10.56) 2:club: (2 players)
      Hero bets $6.90, Button calls $6.90

River: ($24.36) 6:club: (2 players)
      Hero checks, Button checks

Total pot: $24.36 | Rake: $1.04

Button had 3:club: , K:diamond: , 5:heart: , K:club: (flush, King high).
      Hero had 9:heart: , A:heart: , 10:spade: , Q:club: (two pair, nines and sixes).
      Outcome: Button won $23.32

Vs 38/26 z openem z BTN 45, b vs miss cb 41. Na F zdecydowałem się na pasywną linię i granie x/c, oraz donkbet T na każdym blanku i barrelowanie na R ze wzgledu na mojego T blockera. Wszystko poszło niby po myśli prócz R, bo myślę, że on tam może mieć trochę tych bdfd + 6x, których nie zrzuci, w ogóle nie grał thin valuebeta z 2nd flushem co jest trochę słabe.
      Po analizie tego rozdania doszedłem jednak do wniosku, że trochę je skopałem, jest to idealny board do stabowania i ja moje gotowe układy raczej grałbym poprzez x/r, a nie x/c i donkbet T mając na uwadzę przeciwnika z takim betem vs miss cb

15:

BB ($61.17)
      Hero (UTG) ($27.91)
      MP ($70.25)
      CO ($49.50)
      Button ($62.50)
      SB ($231.28)

Preflop: Hero is UTG with 10:diamond: , J:club: , 7:diamond: , 8:spade:
      Hero raises to $1.15, 4 folds, BB calls $0.90

Flop: ($2.70) 4:diamond: , 8:diamond: , 5:heart: (2 players)
      BB checks, Hero bets $2, BB calls $2

Turn: ($6.70) J:spade: (2 players)
      BB checks, Hero bets $4.90, BB calls $4.90

River: ($16.50) 6:diamond: (2 players)
      BB checks, Hero checks

Total pot: $16.50 | Rake: $0.70

BB had 2:spade: , K:diamond: , A:diamond: , 4:spade: (flush, Ace high).
      Hero didn't show 10:diamond: , J:club: , 7:diamond: , 8:spade: (flush, ten high).
      Outcome: BB won $15.80

Open z UTG nie jest standardowy, ale tutaj miałem tak syty stolik, że stwierdziłem iż można spokojnie spróbować grać to postflop. W rozdaniu został gość 78/25/10, który mało folduje. Na F i T standardowe cbety, może mogłem nawet zwiekszyć sizing vs fish, bo i tak on mi tutaj nic nie odpuści. Na R nie wezmę value od niczego co jest gorsze ode mnie i sprawdzą mnie tylko lepsze ręce, tym bardziej, że blokuję straighty z moją 7, więc zdecydowałem się na xb.

16:

PokerStars Pot-Limit Omaha, $0.10 BB (6 handed) - PokerStars Converter Tool from http://flopturnriver.com

MP ($5.98)
      CO ($6)
      Button ($5.62)
      SB ($10)
      Hero (BB) ($10.47)
      UTG ($8)

Preflop: Hero is BB with J:spade: , 4:diamond: , 7:spade: , Q:heart:
      UTG (poster) checks, MP calls $0.10, CO calls $0.10, Button calls $0.10, SB calls $0.05, Hero checks

Flop: ($0.60) 7:heart: , 4:heart: , J:club: (6 players)
      SB bets $0.57, Hero calls $0.57, 4 folds

Turn: ($1.74) 4:club: (2 players)
      SB checks, Hero checks

River: ($1.74) 6:heart: (2 players)
      SB checks, Hero bets $0.95, SB raises to $4.52, Hero calls $3.57

Total pot: $10.78 | Rake: $0.46

SB had 10:spade: , K:club: , 7:diamond: , J:diamond: (two pair, Jacks and sevens).
      Hero had J:spade: , 4:diamond: , 7:spade: , Q:heart: (full house, fours over Jacks).
      Outcome: Hero won $10.32

Vs unk fish 50/22. Flop, gdybym nie dostał donkbeta to sam bym to potował moje 3 parki, raisować póki co nie ma sensu. Na T trafiam swój bottom boat i dostaję x, zdecydowałem się na xb żeby dać mu dobrać do jakiegoś flusha, bo po jego donkbecie i x raczej dawałbym mu w rangu jakieś wrapy + wysokie fd. Na R spada flusha i dostaję x i zdecydowałem się na mały valuebet żeby dostać call nawet od jakichś stritów i dostaję raise. Stwierdziłem, że to strasznie dziwna linia, bo z JJ,77 powinien już zagrać sam bet na R biorąc value + mój sizing jest taki, że on mógł uznać, że blefuję z jakimś stritem, więc zdecydowałem się na call.

• Pacx93
      Pacx93
      Brąz
      Hej,

dawno nie pisałem. Tak jak wspominałem, ale średnio było z czasem. Robię już dziś podsumowanie lipca, bo w wykresy nie patrzę przez kolejne 15k rąk. Okres od 30-40k rąk był najgorszy w tym challengu, zmniejszyłem liczbę stołów, ale spazowałem, źle grałem co było spowodowane tym, że nie mogłem się odciąć od problemów osobistych. Powiedziałem sobie, żę gram od tej chwili 30k rąk i jeżeli nie będzie to jakoś wyglądać to daję sobie spokój z poksem. Najbardziej cieszy mnie to jak wyglądało ostatnie 6k rąk na 25 gdy zmieniłem styl gry, a szczególnie nonSD, bo w końcu zacząłem kraść poty, gdzie czułem, że przeciwnik nic nie ma. Mam nadzieję, że przez kolejne 15k hands znów uda się podejmować jak najlepsze decyzje, bo teraz wiem, że gdy potrafię się odciąć to jestem w stanie. :)

Staty:

Wykresy:
      PLO25, last 6k:

last 15k hands:

overall:

Cele challengu na lipiec:
      - podejmowanie jak najlepszych decyzji - różnie z tym było, mniej więcej 50/50 :<
      - 65k hands od 4 lipca, godz 14:00 do 1 sierpnia.
      wiem, że teoretycznie wynikowe cele nie są zbyt polecane, ale uważam, że przy moim obecnym poziomie jest to min. jakie powinienem robić na tych stawkach w longrunie.

[color=blue][b]Kodowanie[b][/color]: (tutoriale z Microsoft Visual Academy + książka)
      - c# fundamentals
      - jump in C# start
      - XAML
      - dokończenie książki do c# - zostało 20 stron.

Pozapokerowe:

- 3-4 razy w tygodniu aktywność fizyczna (rower,bieganie,sport zespołowy)
      - przeczytać 2 ksiażki (Minimalizm w życiu codziennym, Pułapki Myślenia?)
      Co do Pułapek Myślenia to jeszcze się zastonowię czy tego nie zamienię, bo niestety mam tylko w pdfie.

Kolejne cele pewnie zamieszczę ok. 1 sierpnia. GL
    • Pacx93
      Pacx93
      Brąz
      Siema, zapomniałem wkleić tutaj cele na sierpień, więc się poprawiam :f_drink:

Cele challengu na sierpień:

- podejmowanie jak najlepszych decyzji
      - Przepisanie ręcznych notatek do Worda/OneNote w celu zwiększenia ich przejrzystości
      - 1 film szkoleniowy/tydzień wraz z notatkami
      - 45k hands

Kodowanie: (tutoriale z Microsoft Visual Academy)
      - ASP.NET apps
      - XAML
      - Stworzenie własnej aplikacji opartej na bazie danych (po asp.net zobaczę czy webowa czy będę udoskonalał dekstopową)

Pozapokerowe:
      - 2-3 razy w tygodniu aktywność fizyczna (rower,bieganie,sport zespołowy)
      - przeczytać 3 ksiażki (,,Paradoks Szympansa",",,Muzyka duszy", ,,Potęga teraźniejszości")

Moje 30k hands "prawdy":

Volume prawie 50/50 z mixowania. Wynikowo z PLO 25 miałem ev 4bb/100~ a real 6,6/100 na PLO10 byłem b/e. Z 25 jestem zadowolony, ale z 10 nie chyba spowodowane jest to tym, że tak jakby sie nie przykładałem i często grałem na odwal się. Nie wiem czy nie przejdę na system grania 6 stołów samych 25, bo mam spokojnego rolla, a jak mam odwalać akcje jakie czasem robiłem na 10 to chyba jest to spoko opcja. Tylko z drugiej strony jest szansa na SN gdybym nadal grał te 9 stołów mixa. Kwestia jeszcze do przemyślenia, bo muszę wziąć po uwagę czy do końca roku idę po volume kosztem jakości, żeby w przyszłym iść spokojnie na jakość + mieć fajny rb.

Również postaram się wrócić do wrzucania rozdań tutaj to tematu, ale traktuję to jako luźną sprawę. Volume zamierzony w tym miesiącu o wiele mniejszy, bo nie będzie mnie co najmniej przez tydzień, przez zamierzony wyjazd w góry :f_love: . W kodowanie się nieźle wkręciłem, ale kurwicy czasem idzie dostać jak piszę do kumpla z moim problemem on mi mówi jak to się u nich w pracy robi i okazuje się, ze 2h poszło w dupe :D

• Pacx93
      Pacx93
      Brąz
      Hej,

Volume nie powala, a jeszcze nie byłem na wyjeździe, więc pewnie nie uda się w tym miesiącu tego dobić, ale bywa. Zależy mi jedynie na tym żeby utrzymać Platynę, co powinno się jakoś udać.

EV bb/100 powinno być równe mojemu real bb/100. Kij z tym, że mi żre, jak dziś na szybkości tylko wyfiltrowałem poty, gdzie bez equity przegrałem 80bb+ i je na spokojnie przeanalizowałem to wyszło mi 12 stacków, jebane 12 stacków co daje przy tym volume prawie 10bb/100. :f_cry:
      Nie mówię tu np. o spotach set vs set w 3bpotach, bo już dawno mnie to nie rusza tylko o ew. spazzach, gdzie widzę, że nie mam FE i jak mówi kolega "brnę w swoje kłamstwo" i wypierdalam ot tak te 50bb na R albo niektóre herocalle na R, gdzie powinienem sie pożegnać ze swoim equity, którego już nie mam i nie mogę patrzeć na przeszłość tylko to co jest tu i teraz na Riverze a z jakiegoś dziwnego powodu nie potrafię - DO POPRAWY!

Nawet nie wiem czy jest sens sprawdzać poty mniejsze żebym się bardziej denerwował :f_love:

Także no cóż, jest dobrze, ale mogłoby być zajebiście. Z czego jestem zadowolony to z tego, że czerwona mi nie opada jak szalona i jak dziś sprawdzałem wyniki to w wielu sesjach potrafiłem ją utrzymać na zerowym/małym minusie. Lepiej dobieram agresję kiedy blefuję, ale muszę to robić na osoby o których wiem, że zrzucą, a nie tak jak wyżej pisałem na jakichś unków.:f_cool: Cieszy mnie również fakt, że nie sprawdzałem wyników przez te 2 tygodnie, domyślnie chciałbym ich nie sprawdzać przez miesiąc, ale nie mam jeszcze takiego skilla żeby być super pewnym swoich wyników + nadal się pnę po stawkach :f_drink:

Do wieczornej sesji dorzucę pewnie z 1-2 super,hiper,extra stoły PLO50, bo mam rolla, który pozwala mi na to żebym zobaczył jak jest wyżej. Moim celem z bloga do końca roku było podejście do PLO50, mamy 14 sierpnia. Jestem pełen dobrej energii i mam nadzieję, że będzie tylko lepiej.
    • Pacx93
      Pacx93
      Brąz
      Hej,

update będzie 1 września na moim blogu i tam dalej będę pisał co i jak jako, że koniec wakacji, proszę o zamknięcie tematu.