Challenge 100 dni - zwycięstwo albo koniec z graniem

• Stafu
      Stafu
      Brąz
      na forum od: 15.02.2008 Posty: 822
      UPDATE ZASAD

Cześć, podejmuję wyzwanie 100 dni gry. W tym czasie jeśli nie zrealizuje mojego celu kończę z pokerem i szukam pracy. Mija 3 rok mojej gry w pokera, studia skończone a perspektywa na najbliższą przyszłość wiązana z grą w pokera jest słaba. Jeśli będę grał tak jak do tej pory, nie dojdę do niczego. Rozegrałem ponad 7mln rąk do tej pory, większość na nl2 i część na nl5. Na wyższych stawkach grałem bardzo mało, zawsze traciłem. Na studenckie życie starczyło, odpalałem maksymalną ilość randomowych stolików i bez stresu grałem czy to na padzie czy klawiaturze i myszy.

Dlatego cel jaki stawiam to w ciągu tych 100 dni ogarnąć się, skupić na rzeczach ważnych, które doprowadzą mnie do nl10, na tym limicie muszę rozegrać minimum 50k rąk. Na nl10 nie muszę być wygrywającym, lecz najważniejsze jest dla mnie to żeby przejść zgodnie z bankroll managementem nl2 i nl5 i rozegrać założoną liczbę rąk na nl10. Wtedy będę mózg dalej uzupełniać swoją wiedzę aby na tym limicie zostać i starać się o kolejny awans ale to nie jest na razie ważne. Nigdy wcześniej nie grałem regularnie na nl10, dlatego jest to dla mnie wyzwaniem, a jeśli osiągnę ten cel to będzie oznaczało, że jest jeszcze szansa na lepsze wyniki. Jeśli nie uda się to z przykrością będę musiał przestać grać i rozpocząć inna pracę. Wtedy poker będzie jedynie grą dla przyjemności w czasie wolnym i nic więcej.

Założenia BRM - 35bi wchodzę na stawki, 30bi schodzę (wchodzę na nl5 ze 175$, schodzę na nl2 ze 150$, wchodzę na nl10 z 350$, schodzę na nl10 z 300$)
      EDIT(tu nastąpiła zmiana, 25bi na limit, zejście niżej z 20bi, ponieważ planuje grać 10-12 stołów)

Zaczynam challenge ze 100$ od nl2, gram normalne stoły full ring.

Po każdym dniu gry będę umieszczał raport, jeśli nie będę grał w jakiś dzień, ten nie będzie liczony, challenge dotyczy 100 dni w których gram.

Mam nadzieję, że będzie dobrze, bo nie chciałbym kończyć z grą za 3 miesiące :f_frown:
  • 188 odpowiedzi
    • baadnewz01
      baadnewz01
      Moderator
      Moderator
      na forum od: 29.03.2010 Posty: 8 680
      Napisane przez Stafu

Mam nadzieję, że będzie dobrze, bo nie chciałbym kończyć z grą za 3 miesiące :f_frown:
      To nie kończ,nie każdy musi być poker pro.:truestory:

Po co rezygnować z czegoś co daje Ci przyjemność.Mimo wszystko trzymam kciuki i powodzenia :f_thumbsup:
    • Stafu
      Stafu
      Brąz
      koniec w sensie porzucenie nadziei na bycie pokerzystą, grania długich sesji, na rzecz innej pracy której się poświęcę, nie chcę kończyć ale jak się nie uda to będę musiał, bo wygrywanie sum typu 500-1000zł nie zapewni mi bytu
    • wg123
      wg123
      Moderator
      Moderator
      na forum od: 05.05.2014 Posty: 2 974
      Powodzenia!

Ringi czy SH?
    • Stafu
      Stafu
      Brąz
      napisałem w pierwszym poście, full ringi
    • Stafu
      Stafu
      Brąz
      Dzień 1/100

limit: nl2
      bankroll: 115$

rozdanie dnia:

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Graj rękę

$0.01/$0.02 No-Limit Hold'em (9 handed)

Known players:
      MP3:
      $7.99
      CO:
      $3.21
      BU:
      $1.56
      SB (Hero):
      $2.00
      BB:
      $3.13
      UTG1:
      $4.45
      UTG2:
      $1.58
      MP1:
      $2.11
      MP2:
      $1.02

Preflop: Hero is SB with Q, Q.
      3 folds, MP2 raises to $0.04, 2 folds, BU calls $0.04, Hero raises to $0.20, BB calls $0.18, MP2 calls $0.16, BU calls $0.16.

Flop: ($0.8) 4, 5, 5 (4 players)
      Hero bets $0.56, BB calls $0.56, MP2 raises to $0.82(All-In), BU calls $0.82, Hero calls $0.26, BB calls $0.26.

Turn: ($4.08) 5 (3 players)
      Hero bets $0.98, BB calls $0.98, BU calls $0.54.

River: ($6.58) 9 (4 players)

Final Pot: $6.58.
      Results follow:

Hero shows a full-house, fives full of queens(Q Q).
      BU shows a full-house, fives full of fours(4 6).
      BB shows a full-house, fives full of tens(T T).
      MP2 shows three of a kind, fives(T K).

Hero wins with a full-house, fives full of queens(Q Q).
    • bambucza1988
      bambucza1988
      Brąz
      na forum od: 05.01.2012 Posty: 1 284
      jak chcesz sie rozwijac to raczej bedziesz musial porzucic otwieranie maksymalnej ilosci stolow, waznejsze zebys dobrze dobieral przeciwnikow, obserwowal co i z jakimi kartami graja, uczyl sie z gry, a nie tylko tlukl $
      moze na poczatku bedziesz mniej zarabial, ale pozniej jeden stack z nl50 przy np 6 stolach moglby ci pokryc zarobki z paru dni na nl2
    • Stafu
      Stafu
      Brąz
      racja
    • Tubaris
      Tubaris
      Brąz
      na forum od: 21.05.2012 Posty: 671
      Napisane przez Stafu
      racja
      "w ciągu tych 100 dni ogarnąć się, skupić na rzeczach ważnych"
      Niby racja, a nadal jedziesz 24 stoły. Przy takiej ilości nie skupisz się na rzeczach ważnych :P
    • Stafu
      Stafu
      Brąz
      W poście wyżej była mowa o nl50, ale zauważ że 24 stoły nl2 to jak bułka z masłem, buduje się do nl5, tam już na pewno zmniejszę ilość jeszcze bardziej, bo już zmniejszyłem, pokażę Ci wykres z mojej ostatniej gry na nl2 gdzie grałem cały czas 32 stoły (2200 rąk na godzinę):

zmniejszenie do 24 stołów na nl2 i tak dużo daje, a jak pisałem od nl5 zmniejszę jeszcze bardziej a na nl10 jeszcze. Także plan jest. :f_thumbsup:
    • bambucza1988
      bambucza1988
      Brąz
      z tego co policzylem na szybko wyszlo mi, ze wygrywales 5,3bb/100h, jak na nl5 szczyt mozliwosci to nie jest
      w tej chwili zarobki rekompensuje ci ilosc stolow i duza ilosc rak na godzine, ale prawdopodobnie jezeli z takim winrejtem przjedziesz na nl5 to bedziesz gral na zero badz na lekkim minusie, dojda nerwy i moze sie to zle skonczyc, dlatego warto byloby sprobowac juz teraz wygrywac minimum 10bb/100h kosztem zmniejszenia ilosci stolow, zebys nie mial w przyszlosci zawodu po zmianie stawek

masz tylko 100 dni, a czas goni
      powodzenia
      Yo.

edit: dotarlo do mnie teraz, ze juz zmniejszyles stolikow w porownaniu z tym wykresem, spoczko i oby caly czas zarlo ci tak jak wczoraj :f_drink:
    • Stafu
      Stafu
      Brąz
      Dzięki za komentarz bambucza1988 oczywiście masz racje, dodam tylko że na nl5 fr zagrałem już ponad 1,2 miliona rąk i winrate miałem 1bb/100 plus jakieś 0,7bb/100 do tego należało by dodać rakeback, łącznie było to mniej niż 5bb/100 na nl2 dlatego głównie grałem nl2.

Zmniejszenie ilości stolików, granie głównie ze słabszymi graczami, czyli selekcja stolików powinna pomóc. Oczywiście umiejętności gry muszę znacznie poprawić bo leaków jest pełno. Więc myślę że nl5 mogę już powoli wprowadzać do moich sesji ponieważ wiem, że na tym limicie nic mi się jednak nie stanie.

Dzień 2/100

limit: nl2, nl5, nl10
      bankroll: 130$

Wyjaśnię co się dzisiaj działo, pierwsze prawie 5k rąk to nl2, później postanowiłem zagrać nl5 ponieważ roll już stał się bezpieczniejszy (na początku konstruowałem mój BRM dla gry na 24 stołach a przecież znacznie zmniejszę ta liczbę, dlatego muszę zmniejszyć ilość buy inów na limit z 35 na 25), grałem 14 losowych stolików przez 1k rąk a kolejne 1k rąk grałem 10 stolików ręcznie wyselekcjonowanych, zwracałem uwagę na graczy słabych. Druga cześć dzisiejszego można powiedzieć shota na nl5 jest na samom końcu sesji, jak widać całkiem inaczej niż pierwsza część, potwierdza to, o czym piszecie, że zmniejszenie stolików w pierwszej kolejności mi pomoże.

Jutro planuje podobnie wieczorem dodać do sesji nl5.

AHA, jeszcze coś ważnego, bo jak widać na wykresie jest spora wygrana nad EV, usiadłem na jednym stole nl10 z frosty012, chciałem tylko na chwile tam usiąść bo wiem że nie powinienem, akurat dostałem KK a przebieg rozdania zamieszczę poniżej, zagrałem na tym stole 15 rąk a właściwie jedno rozdanie z KK plus raz kradłem blindy z BB :p nie zrobię tego więcej, czekam na odpowiednią ilość buy inów w rollu!

rozdanie dnia:

Graj rękę

$0.05/$0.1 No-Limit Hold'em (6 handed)

Known players:
      SB:
      $10.45
      BB:
      $10.45
      MP2:
      $10.00
      MP3 (Hero):
      $10.00
      CO:
      $24.75
      BU:
      $11.29

Preflop: Hero is MP3 with K, K.
      MP2 folds, Hero raises to $0.30, CO calls $0.30, BU folds, SB raises to $1.40, BB folds, Hero raises to $10.00, CO folds, SB calls $8.60.

Flop: ($20.4) 3, 5, 7 (2 players)

Turn: ($20.4) T (2 players)

River: ($20.4) A (2 players)

Final Pot: $20.4.
      Results follow:

Hero shows a flush, ace high(K K).
      SB shows a pair of kings(K K).

Hero wins with a flush, ace high(K K).
    • bambucza1988
      bambucza1988
      Brąz
      czyli na nl10 masz najwiecej bb/100 :profit: , warto tam grac :badteeth:
    • Stafu
      Stafu
      Brąz
      Dzień 3/100

limit: nl2, nl5, nl10
      bankroll: 128$

Dzisiaj większość sesji, około 4k rąk to nl5, ev 3bb/100, mało ale jestem zadowolony, dwa razy zrobiłem hero call na river które oczywiście przegrałem :p 400 rąk zagrałem na nl10, tak mnie korciło żeby pograć z kilkoma rybami, skończyło się praktycznie na zero, -2$, 1000 rąk zagrałem również na nl2.

Niepotrzebnie gram kilka limitów, jeśli zgodnie z planem powinienem w tej chwili grać tylko nl5, muszę się przypilnować w kolejnym i następnych dniach !

Wykres w mojej gry wygląda trochę nieciekawie, ale nie ma to znaczenia, plan realizuje, jeszcze 97 dni do końca, myślę, że jeśli będę zdyscyplinowany powinno się udać. Przypomnę, że muszę na nl5 zbudować roll do 25bi na nl10 oraz rozegrać na nl10 50k rąk. Oczywiście trzymając się zasady, gdy zejdę do 20bi schodzę i znowu buduję do 25bi.

ręka dnia:

Graj rękę

$0.02/$0.05 No-Limit Hold'em (7 handed)

Known players:
      BB (Hero):
      $5.63
      MP1:
      $1.90
      MP2:
      $5.00
      MP3:
      $5.11
      CO:
      $5.00
      BU:
      $8.02
      SB:
      $5.71

Preflop: Hero is BB with K, A.
      MP1 folds, MP2 calls $0.05, 3 folds, SB calls $0.03, Hero raises to $0.25, MP2 folds, SB calls $0.20.

Flop: ($0.55) 4, 4, K (2 players)
      SB bets $0.53, Hero calls $0.53.

Turn: ($1.61) 5 (2 players)
      SB checks, Hero bets $1.13, SB calls $1.13.

River: ($3.87) 9 (2 players)
      SB bets $3.71, Hero calls $3.71.

Final Pot: $11.29.
      Results follow:

Hero shows two pairs, kings and fours(K A).
      SB shows two pairs, kings and fours(K 8).

Hero wins with two pairs, kings and fours(K A).
    • Stafu
      Stafu
      Brąz
      Dzień 4/100

limit: nl5, nl10
      bankroll: 132$

Dzisiaj bardzo fajnie mi się grało, początek dnia i sesji był dość ciężki, ale nie brałem do siebie nic co działo się na stołach nieprzyjemnego, starałem się trzymać strategii co popłaciło pod koniec dnia.

Pierwszy raz od ponad 2 lat zmieniłem layout stolików w sofcie, żeby kolorki na graczy były bardziej widoczne, kilkakrotnie próbowałem robić to wcześniej ale zawsze wracałem do poprzedniego ponieważ grało mi się niekomfortowo. Teraz było podobnie przez chwilę ale przetrwałem okres przyzwyczajania jest już super. Dodatkowo nie stakuje już stolików ale mam je rozłożone na całym ekranie, lekko zachodzące na siebie 12 stołów. Zmiana na plus.

Zagrałem dzisiaj 200 rąk na nl10 ze słabymi graczami. Mam wrażenie, że nl5 i nl10 nie różnią się tak jak to jest widoczne pomiędzy nl2 a nl5 więc to dobra wiadomość. Pokażę poniżej wykres wszystkich rąk z nl10 z ostatnich 3 dni. Oczywiście to jest dość mocne naciąganie BRM ale robię to bardzo rozważnie, wchodząc na kilka stołów i obserwując dokładnie co się dzieje na stołach. Jednak 99% sesji to cały czas nl5, powoli i do przodu.

rozdanie dnia:

Graj rękę

$0.02/$0.05 No-Limit Hold'em (8 handed)

Known players:
      SB:
      $5.00
      BB:
      $10.52
      UTG2:
      $4.59
      MP1:
      $5.00
      MP2:
      $5.07
      MP3:
      $3.18
      CO:
      $2.12
      BU (Hero):
      $6.64

Preflop: Hero is BU with 8, 8.
      5 folds, Hero raises to $0.15, SB raises to $0.45, BB folds, Hero calls $0.30.

Flop: ($0.95) 7, 6, 2 (2 players)
      SB bets $0.65, Hero calls $0.65.

Turn: ($2.25) 9 (2 players)
      SB checks, Hero bets $1.12, SB calls $1.12.

River: ($4.49) 7 (2 players)
      SB bets $2.78, Hero calls $2.78.

Final Pot: $10.05.
      Results follow:

SB shows two pairs, sevens and fours(4 4).
      Hero shows two pairs, eights and sevens(8 8).

Hero wins with two pairs, eights and sevens(8 8).
    • MrSolidPlaya
      MrSolidPlaya
      Brąz
      na forum od: 06.06.2014 Posty: 19
      Powodzenia, będę śledził, ciekawy challenge!
    • Stafu
      Stafu
      Brąz
      Dzień 5/100

limit: nl5
      bankroll: 120$

Niestety chyba nic z tego nie będzie, staram się, gram głównie ze słabszymi graczami, ale nie ważne ile stolików gram na nl5 wynik jest taki sam, przez ostatnie dni zagrałem 17k rąk na nl5 i jestem -2bb/100. Gra się średnio, gdy pojawi się jakaś ryba, przegra i stół się natychmiast reguje. Gra z tymi graczami jest uciążliwa i bezowocna. Nie widzę możliwości osiągnięcia lepszych wyników na nl5 niż na nl2, limity mocno się różnią. A dzisiejszy dzień dołujący.

Bankroll stoi w miejscu dzięki wygranym na nl2 i tym kilkuset rąk na nl10. Nie wiem w jaki sposób można osiągnąć nawet 4bb/100 na nl5. Nawet grając na 10 stołach przez 5 godzin to wynik z 4bb/100 był by 8$ :D na nl2 w tym czasie mam 10$. Nie mówiąc o tym że nawet 2bb/100 bym nie osiągnął. Bo wręcz mam ujemny winrate. Dziwne bo szkole się już tak długo i na prawdę gram dość poprawnie i zdaję sobie sprawę z wielu aspektów dotyczących strategii i mindsetu. Mino to nie umiem przejść drugiego najniższego limitu w sieci.

Żałosne. Nie wiem co zrobić, tracić czas dalej, siedzieć na nl2 już na zawsze czy całkowicie zrezygnować.
    • Swiezak
      Swiezak
      Brąz
      na forum od: 03.01.2014 Posty: 817
      Na początku jak to czytałem to aż mi cie żal było, ale potem zobaczyłem że to 5/100 dni, co mnie totalnie rozwaliło.
      Po pierwsze ciekawe było to jak stwierdziłeś że "nl2 to bułka z masłem" a potem pokazujesz wykres na 5bb/100. A po drugie: nie mogłeś przejśc jakiegoś limitu pomimo wielu lat gry i milionów rozdań ( kiedyś pamiętam że mówiłeś o 8 milionach rozdań na micro) , a teraz po 5 dniach chcesz crushować nagle zarówno nl5 na którym po 1,2 miliona rozdań byłeś praktycznie rakeback pro, jak i wbijać na nl10.

Nie wierzę że grasz poprawnie, założę się że twoja zła gra zaczyna się już od złych range openów/ call open/ 3betów, jak u wszystkich 24+ stolikowców zawsze to samo, żeby wygrywać na 24 stołach muszą pomijać dużo profitowych spotów, nie rozumiem też co ci w ogóle chodzi po głowie żeby napierdalać tyle stołów na micro, przecież jedynym powodem grania takiej ilości stołów, jest maksymalizacja zysku, powiedz mi co to za różnica czy będziesz miał 7$ czy 8$ czy 9$, praktycznie żadna.

A jak chcesz grać 30 stołów to idealna wręcz sprawa granie sit&go pod rb.
    • nikoro309
      nikoro309
      Brąz
      na forum od: 09.09.2014 Posty: 863
      Może wrzuciłbyś kilka rozdań do forum oceny rozdań, mógłbyś skonfrontować swoje myślenie o pokerze z opiniami innych graczy?
    • Stafu
      Stafu
      Brąz
      Właśnie siedzę w holdem manager i analizuje swoje range z każdej pozycji, są dobre, nie wiem gdzie tracę, nie mogę tego znaleźć, na mniejszej ilości stołów podejmuję takie same decyzje, nie wiem w jaki sposób sprawdzić co robię nie tak, kouczing za drogi.

Wszystko co sprawdzam, 3bety, calle preflop, otwarcia itp itd, profituje, ale blindy pożerają nieco więcej. Możliwe, że nie wyciągam odpowiedniej ilości value ze spotów jakie gram, może w tym jest problem. Od czasu gdy się nie uczyłem strategii i miałem ten 1bb/100 na nl5, wyeliminowałem pełno błedów i nauczyłem się dużo rzeczy a moja gra wręcz się pogorszyła. Nie widzę możliwości abym sam sobie z tym poradził.