[NL2-NL16] Ak Nl10 Sss

• artaveld
      artaveld
      Brąz
      na forum od: 05.02.2008 Posty: 551
      Oto pierwsze rozdanie ktore zamieszczam na forum, do ktorego mam najwieksze watpliwosci:

Z mojego punktu widzenia gra na preflopie wygladala dobrze - jedna osoba sprawdzila czyli standardowo 4BB + 1BB. Na flopie niestety nie doszlo nic do made hand i tu zaczely sie male schodki. Ja osobiscie uznalem ta reke za draw (jezeli sie myle to prosze mnie poprawic), wiec obstawilem 2/3 puli... I tu teoretycznie zrobilem blad, gdyz nie spojrzalem, ze moj stack jest mniejszy niz poltorakrotnosc puli. Zastanawia mnie, czy to zagranie zmieniloby cokolwiek w przebiegu gry? Bo tak czy siak skonczylo sie na wejsciu all-in. Turn ani river nie nalezal do mnie... I przegralem z para czworek. Zle rozegrane czy zwykly bad beat?
  • 8 odpowiedzi
    • witoldkoziol
      witoldkoziol
      Brąz
      na forum od: 02.12.2007 Posty: 51
      Trzeba było all-in od razu walnąć na flopie, może byś go zrzucił.
    • Mooris
      Mooris
      Brąz
      na forum od: 04.11.2007 Posty: 15 122
      Witaj
      Bardzo dobrze, że zacząłeś wrzucać rozdania na forum :)
      Jeśli chodzi o sam przebieg rozgrywki, to gra na pre-flopie b. dobra, zagrywasz 4BB + 1BB za limpera który wszedł w rozdanie.
      Na flopa wchodzisz z dwoma przeciwnikami i dostajesz trash hand, zgodnie ze strategią SSS jeśli wszedłeś na flopa z 2 bądź więcej przeciwnikami mając trash hand grasz tylko check/fold więc Twoje podbicie na flopie nie powinno mieć miejsca.
      Mam nadzieje, że rozumiesz
    • artaveld
      artaveld
      Brąz
      Tez o tym myslalem, ze gdybym odrazu wszedl all-in to by sie przestraszyl. Ale na dobra sprawe patrzac na jego gre (Nie mial za wysokiej pary) mimo wszystko wszedl, wiec nie wiem czy mial po prostu duzo farta czy mnie rozgryzl ^^

edit: Hmm czyli blad popelnilem kwalifikujac AK do draw'a. Na przyszlosc zapamietam zeby takiej reki nie grac, dzieki ;-)
    • witoldkoziol
      witoldkoziol
      Brąz
      na forum od: 02.12.2007 Posty: 51
      O sry moj blad, nie zauwazylem ze we 3 jestescie na flopie...

Mooris ma racje, przepraszam za wprowadzenie w błąd, poprostu nie zauważyłem trzeciego.
    • Mooris
      Mooris
      Brąz
      witoldkoziol nic się nie stało :) po to właśnie jest analiza rozdań aby wszystko sobie wytłumaczyć.

artaveld draw to niegotowy układ, któremu brakuje jednej karty aby stać się gotowym układem. Z AKo na ręku i 24Qo nie masz drawa
    • artaveld
      artaveld
      Brąz
      Hmm definicje draw'a rozumiem, ale gdyby doszedl mi As albo K, wtedy mialbym top pair, to wtedy nie jest gotowy uklad? Czy mzoe draw dotyczy wiekszych ukladow, np od dwoch par w gore?
    • Mooris
      Mooris
      Brąz
      draw dotyczy zazwyczaj strita - straight draw oraz koloru flush draw
    • Krasu
      Krasu
      Brąz
      na forum od: 10.01.2008 Posty: 3 137
      Tutaj miałeś co najwyżej backdoor straight. ;)