Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby dostosować zawartość witryny do Twoich preferencji. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby uzyskać więcej informacji i zmienić swoje ustawienia, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookie i Polityką Prywatności. Zamknij

Altimejt czelendź - 0 gry tylko czytanie :)

• venatici
      venatici
      Brąz
      na forum od: 15.03.2010 Posty: 3 027
      Cześć,

Zaczynam challenge, który potrwa do końca grudnia. W tym czasie 0 gry, za to chciałbym zrobić trochę innych rzeczy, a mianowicie:
      Po pierwsze primo, rozwój mindsetowy - 1 godzinka dziennie przeznaczona na mindset. Będzie to głównie The Mental Game of Poker + samodzielna praca w ciszy z notatnikiem i moimi przemyśleniami.
      Po drugie primo, zero fast-foodów i słodyczy - nie chcę wydawać kasy na takie pierdoły
      Po trzecie primo, ultimo!, zdecydowanie się wreszcie na jakąś odmianę i nauka podstaw od strony teoretycznej - za dużo ostatnimi czasy skaczę po odmianach i chciałbym zacząć swoją pracę nad mindsetem od tego aspektu.

Codziennie będę wrzucał update czy udało mi się wypełnić moje zadania :)

Zastrzegam sobie prawo do modyfikowania zadań, dodawania ich i odejmowania.

Wish me GL
      Pozdrawiam :)
  • 29 odpowiedzi
    • Crimson
      Crimson
      Brąz
      na forum od: 08.05.2013 Posty: 3 769
      Powodzenia! :pcuser:
    • venatici
      venatici
      Brąz
      Hej,

Czas na podsumowanie po pierwszym dniu :)

Ad. 1 To uznaję dzisiaj za wykonane, było czytanie i jeszcze będzie, plan wykonany z nawiązką :)
      Mega mnie The Mental Game od Poker wciągnęło, fajne pomysły i praktyczne rady mindsetowe, polecam :)
      Strategię mam taką, że chcę pierwszy raz szybko przeczytać książkę, a potem wybrać ciekawe strategie i je stosować :)

Ad. 2 Fail. Do tej pory w tym miesiącu (a przypominam, że jest dopiero 4 grudnia) wydałem na tego typu sprawy 23,15zł. To jest prawie fajna książka, która niewątpliwie dałaby mi dużo więcej przyjemności niż te słodycze, które notorycznie jem!

Ad. 3 Jeszcze dzisiaj stworzę plik excellowy, w którym wypiszę to co w danych odmianach lubię i dam im punkty, ta która zdobędzie ich najwięcej - wygra :)

Na koniec cytat z The Mental Game of Poker

Let's take a bad beat for example. A bad beat does not cause tilt. If it did, then every player would have the exact same reaction to one, but some players continue to play well no matter how many bad beats they take. Thus, it can't be the nature of a bad beat that causes tilt; tilt must be caused by something else. It's caused by a flaw in a player's approach to poker, such as a form of entitlemen where a player believes he's too good to lose to a weaker player.

Pozdrawiam i do jutra :f_drink:
    • Crimson
      Crimson
      Brąz
      Spisujesz gdzieś swoje wydatki? Jeśli nie to polecam zacząć, będziesz mógł później sobie spojrzeć ile wydajesz na poszczególne rzeczy (np. na słodycze) i przeanalizować na czym można zaoszczędzić. Ja używam Kontomierza.
    • venatici
      venatici
      Brąz
      Tak, korzystam z toshla :D
    • venatici
      venatici
      Brąz
      Cześć,

Dzisiaj krótko bo piszę z telefonu.

Ad. 1 Fail - zabrakło czasu, a później też nie będę miał kiedy spokojnie usiąść i poczytać
      Ad. 2 Fail - wydałem 3zł na pepsi :(
      Ad. 3 Sukces! - wczoraj zrobiłem plik w excelu, który wyliczył mi co chce grać. Ten pkt możemy uznać za wykonany :)

To by było na tyle. Do jutra ;)
    • venatici
      venatici
      Brąz
      Cześć,

Podsumowanie dnia dzisiejszego.

Ad. 1 Sukces :)
      Ad. 2 Fail, mikołajki to ciężko bez słodyczy :ayfkm:
      Dzisiaj chciałbym dodać nowy punkt do wyzwania. Będzie nim:
      4. Stworzyć plan rozwoju mojej kariery pokerowej i grudniowy plan nauki strategii. Daję sobie tydzień na wykonanie tego zadania :)

Pozdrawiam i powodzenia przy stolikach :)
    • venatici
      venatici
      Brąz
      Hejka,

Czas na podsumowanie dnia dzisiejszego :pokerface:

Ad. 1 Sukces, dzisiaj obejrzałem produkcję Robmafa, na którą trafiłem zupełnie przypadkiem, ale jest ona baaaardzo wartościowa, polecam każdemu - 20 Sposobów
      Ad. 2 Fail, kurcze muszę się za to wziąć, bo jeszcze nie udało mi si e jednego dnia bez słodkiego wytrzymać, ale wiadomo - cukier uzależnia :ayfkm:
      Ad. 4 Dzisiejsza praca to film Robmafa (ten sam co wrzuciłem pod zadanie mindsetowe) i notatki z niego, do tego dochodzi zrobienie jako - takiego zarysu materiałów szkoleniowych do przyswojenia. Już teraz wiem, że jeszcze przed końcem grudnia wrócę do gry, nie wiem dokładnie kiedy to będzie, do końca tygodnia powinienem zdecydować ;)

A tymczasem pozdrawiam :f_drink: :f_drink:
    • Crimson
      Crimson
      Brąz
      Pokażesz ten arkusz? Też bym go sobie wypełnił z ciekawości. :f_wink:
    • venatici
      venatici
      Brąz
      Hej,

@Crimson, niestety już go nie mam. Ale to jest prosta rzecz, wypisujesz odmiany które Cię interesują w jednym rzędzie, potem w kolumnie wypisujesz aspekty, które są dla Ciebie ważne lub którymi charakteryzują się te gry. Następnie już tylko punktujesz odmiany i dajesz każdemu aspektowi wagę, mnożysz pkt x waga i dodajesz i masz :D

Podsumowanie wczoraj:
      Ad. 1 Fail - chciałbym powiedzieć, że zabrakło mi czasu, ale z drugiej strony wiem, że to mój zły time management jest winny temu, że nie dałem rady :(
      Ad. 2 Fail - wypiłem puszkę pepsi ;(
      Ad. 4 Obejrzałem i zrobiłem notatki z filmu: Mały błąd, duży problem - Opening i calling range

Wymyśliłem sobie, że codziennie rano zapisuję kilka rzeczy, które chcę danego dnia wykonać, zaczynam od 4-5 i staram się je zrobić, jeżeli zobaczę, że znajduję czas na obijanie się to dorzucę coś jeszcze! Dlatego dorzucę 5 pkt, którym będzie zrobienie listy i wykonanie wszystkich zadań ;)

Pozdrawiam ;)

EDIT;
      Jeszcze do tego skakania po stawkach! Jeżeli ktoś jeszcze boryka się z podobnym problemem to polecam najpierw zapoznać się z tym filmem z TED talks: The paradox of choice
    • Crimson
      Crimson
      Brąz
      Ok, dzięki. Co tobie wyszło, o ile to nie tajemnica? :)
    • venatici
      venatici
      Brąz
      Hejka,

@Crimson
      Nie jest to tajemnicą, a nawet dodam, że w poprzednim poście dałem pewną podpowiedź ;)
      Będę grał NLSH

Podsumowanie wczorajszego dnia:
      Ad. 1 Sukces, godzinkę przed wyjściem do pracy siedziałem na fotelu z kubkiem gorącej herbatki i czytałem The Mental Game of Poker - niczym baron :milord:
      Ad. 2 Uwaga, uwaga - tutaj pokusiłem się o przerwanie złej passy i pierwszy raz udało mi się nie kupić żadnych słodyczy itp :profit:
      Ad. 4 Jestem już bardzo blisko wykonania tego zadania, wczoraj porobiłem sobie tabelki ORC. Jednakże trochę odbiegam od założeń tego pkt, jutro lub jeszcze dzisiaj jeżeli czas pozwoli to stworzę listę celów jakie chcę osiągnąć i plan działania na najbliższe kilka miesięcy. Ogólny zarys stworzyłem już przedwczoraj, ale trzeba to dopiąć i będzie można wykreślić ten pkt z listy ;)
      Ad. 5 Na razie roboczo zapisuję w kalendarzu (taki zeszytowy, jeden dzień na stronie) zadania na ten dzień i je odhaczam w przypadku wykonania. Wczorajszy dzień cały odhaczony :profit:
      Docelowo chcę stworzyć listę zadań do wykonania i do każdego z zadań pod punkty, tak żebym widział, że zbliżam się do wykonania każdego z zadań i miał z tego satysfakcję. Do tej pory zadania typu "Przeczytanie książki xyz" nie działało na mnie zbyt motywująco, ale za to zadanie typu "Przeczytanie 15 stron książki xyz" jest dużo fajniejsze - lepiej na mnie działa jak codziennie mogę odhaczyć jeden z podpunktów w jakimś zadaniu i mogę odhaczyć wszystko z mojego kalendarza ;)

Zastanawiam się też nad założeniem nowego bloga, który będzie miał podobny sposób prowadzenia do tego challenge'u :thinking:

Pozdrawiam i powodzenia przy stolikach :f_drink:
    • venatici
      venatici
      Brąz
      Cześć,

Podsumowanie z wczoraj:

Ad. 1 Tak samo jak przedwczoraj ;)
      Dodam, że przeczytałem już The mental game of poker tak na szybkości, a teraz czytam od nowa i z ważniejszych pkt robię notatki (niektóre fragmenty omijam bo nie wydają mi się być tak ważne, żeby je czytać drugi raz)

Ad. 2 Fail, brzuch mnie bolał i doszedłem do wniosku, że najlepsze na ból brzucha to cola :yaoming:

Ad. 3 Ten punkt wznowię, bo nie czuję się dobrze ze swoją decyzją :f_frown:

Ad. 4 Ten punkt zawieszam, aż do wykonania pkt 3

Ad. 5 Nie mogę znaleźć na rynku nic co by odpowiadało moim oczekiwaniom co do takiej to-do listy, a nie szukam rozwiązań elektronicznych. Postanowiłem zatem zrobić własny folder / zeszyt z taką to-do listą. Zastanawiam się tylko, czy stworzyć sobie odpowiednie pliki w wordzie, wydrukować i zbindować, czy też kupić zwykły zeszyt i w nim pracować :thinking:

Jak już wcześniej wspomniałem nie czuję się dobrze ze swoją decyzją, serce nakazuje mi robić jedno, a rozum drugie. Prosta tabelka w excelu nie spisała się aż tak dobrze jak bym tego chciał. Wydaje mi się, że muszę sobie zadać jedno bardzo ( :coolface: ) ważne pytanie: co lubię w życiu robić? A potem zacząć to robić. Dam sobie jeszcze trochę czasu na odpowiedź na to pytanie :roto2:

Tymczasem powodzenia przy stolikach :sfishy:
    • venatici
      venatici
      Brąz
      Cześć,

Podsumowanie wczorajszego dnia:
      Ad. 1 Od kilku dni robię to tak samo, siadam w fotelu i czytam ( + robię notki), doszło do tego, że nie mogę się doczekać tej czynności ;)

Ad. 2 I znowu była puszka :ayfkm:

Ad. 3 Podczas tworzenia arkusza kalkulacyjnego nie wziąłem pod uwagę bardzo ważnego czynnika - frajdy z gry. NLSH i FLSH były bardzo blisko w punktacji, ale to grając fixa mam największą frajdę, NL to trochę taka kopalnia, daje kasę, ale nie daje mi frajdy ani satysfakcji, a to wydaje mi się być bardzo ważne, dlatego decyduję się na fixa :sfishg:

Ad. 4 Dzisiaj postaram się wyznaczyć moje cele pokerowe i na ich podstawie opracuję plan działania na najbliższe kilka tygodni

Ad. 5 Ten pkt, tak jak i pkt 3 został wykonany ;)
      Kupiłem sobie taki fajny folder i wydrukowałem kilka kartek gdzie mogę wpisać swoje to-do i podpunkty od nich i włożyłem je do tego folderu :nh:

Dzięki za uwagę, do zobaczenia :f_drink:
    • xeperek
      xeperek
      Srebro
      na forum od: 17.08.2012 Posty: 1 128
      Ciekawy challenge - życzę wytrwałości i przełożenia teorii na wyniki! :f_drink:
    • Skibcio
      Skibcio
      Brąz
      na forum od: 03.11.2010 Posty: 9 758
      Odnośnie Ad. 2 to nie myślałeś o tym, żeby zastąpić to czymś innym? Cola -> sok, jakieś słodycze -> owoce. Mi ostatnio zasmakowały banany i przez ostatnie 3 miesiące zjadłem ich chyba więcej niż przez całe życie. Kiedyś też lubiłem słodzone napoje, ale coraz częściej kupuję jakieś soki.
    • Ashikaga
      Ashikaga
      Brąz
      na forum od: 17.08.2013 Posty: 839
      Tylko pamiętaj soki 100% :) żeby nie było że napój tymbark, gdzie jest sama woda z cukrem
    • sojowyjarz
      sojowyjarz
      Brąz
      na forum od: 30.05.2010 Posty: 5 491
      Napisane przez Ashikaga
      Tylko pamiętaj soki 100% :) żeby nie było że napój tymbark, gdzie jest sama woda z cukrem
      Nie wiem skąd pomysł, że w prawdziwym soku jest mniej cukru? Może dlatego, że nie jest "dodawany", tylko od początku tam jest? Polecam czytać etykiety :f_thumbsup:

Śmiesznie mi się czytało ten wątek, bo NIE ZNOSZĘ słodyczy! :D Spróbuj sobie wyobrazić, że jesteś mną i po problemie :f_thumbsup:

edit: następnym razem jak kupisz coś słodkiego i po odejściu od kasy poczujesz wyrzuty sumienia, to jeszcze masz ostatnią szansę wrzucić do jakiegoś kosza caritasu czy coś ;)
    • Ashikaga
      Ashikaga
      Brąz
      na forum od: 17.08.2013 Posty: 839
      Napisane przez sojowyjarz
      Napisane przez Ashikaga
      Nie wiem skąd pomysł, że w prawdziwym soku jest mniej cukru? Może dlatego, że nie jest "dodawany", tylko od początku tam jest? Polecam czytać etykiety :f_thumbsup:
      Zgadzam się w 100%, chodziło mi o napoje w których jest dodawany cukier a cały smak pochodzi z ulepszaczy i innych sztucznych barwników.
    • venatici
      venatici
      Brąz
      Cześć,

@xeperek
      Dzięki :f_drink:

@Skibcio, @Ashikaga, @sojowyjarz
      Generalnie odkąd u mojej żony stwierdzono cukrzycę to patrzę na etykiety i nie znalazłem jeszcze takiego soku, który byłby dobry do spożycia. Mogę się trochę bardziej pogrążyć i dodam, że kupiliśmy sokowirówkę, z której często korzystamy i mógłbym taki sok sobie przelać do jakiejś buteleczki i to pić, ale jednak to słodkie strasznie mnie korci! Na swoją obronę chciałem dodać, że najczęściej jednak piję wodę, różnego typu cukry w puszcze to około 300ml, a wody 2l dziennie...

Podsumowanie z wczoraj:
      Ad. 1 Tak samo jak przez ostatnie kilka dni :appl:

Ad. 2 :facepalm: :facepalm: :facepalm:

Ad. 4 Zrobione :profit:

Dorzucam pkt 6 czyli codzienna nauka i praca nad grą. Muszę wykonać 9 punktów programu mojego kickstartera, możliwe, że w ciągu jednego dnia wykonam 2-3, po tym etapie będzie granie i analizy :badteeth:

Pozdrawiam
    • 1
    • 2