Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby dostosować zawartość witryny do Twoich preferencji. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby uzyskać więcej informacji i zmienić swoje ustawienia, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookie i Polityką Prywatności. Zamknij

Zrobisz 100 pompek?

• tojaczajka
      tojaczajka
      Brąz
      na forum od: 02.04.2012 Posty: 1 348
      Witam!
      Jutro rano zaczynam challenge 100 pompek.
      Inaczej mówiąc będę ćwiczył pomki do momentu kiedy nie zrobię stu pompek w jedym podejściu.
      Będę podążał planem treningowym ze strony Sto pompek, nie wiem czy jest to najlepsza droga ćwiczeń, ale nie dbam o to. Nie mam zbyt wiele czasu,żeby wyszukiwać najlepszej metody, jeśli zauważę,że idzie kiepsko to będę myślał co mogę zmienic lub jeżeli będę miał lepszą kondycję fizyczną to zwiększę ilości sam.
      Zapraszam wszystkich!
      Im nas więcej tym lepiej.
      W nagrodę dostaniecie lepszą sylwetkę, lepsze samopoczucie ( na końcu, w trakcie może być z tym różnie), mindset zwycięzcy i zdrowie, bo wszyscy wiemy,że sport to zdrowie:)
      Oczywiście postujemy tu nasze rezultaty i postępy!
      Powodzenia!
      Pozdrawiam!
  • 96 odpowiedzi
    • preludiumm
      preludiumm
      Brąz
      na forum od: 15.09.2009 Posty: 6 742
      Może zacznijmy od początku, dlaczego akurat 100 pompek? Czy to jest droga do osiągnięcia jakiegoś celu, czy samym celem jest zrobienie 100 pompek? :P
    • borderliner
      borderliner
      Brąz
      na forum od: 28.06.2010 Posty: 760
      Dzis robilem 3 dzien, poziom 26-30. Rownoczesnie zaczalem robic podciaganie planem z tej samej strony. Pozornie wydaje sie latwo, jednak intensywnosc jest wysoka.

pzdr i gl
    • tojaczajka
      tojaczajka
      Brąz
      Napisane przez preludiumm
      Może zacznijmy od początku, dlaczego akurat 100 pompek? Czy to jest droga do osiągnięcia jakiegoś celu, czy samym celem jest zrobienie 100 pompek? :P
      Zawsze chciałem to zrobić, zrobienie piedziesięciu pompek nie jest wielkim problemem, schody zaczynają się po 60.
      Każdy może ustalić sobie limit jaki chce, jeżeli nie chcesz brać udziału w challengu to nie musisz. Ja tylko zapraszam. To jest tylko forma zachęcająca do pracy nad sobą, napewno będzie miała wpływ na mindset, samo poczucie i dyscyplinę, bo trzeba to robić regularnie.
      Pozdrawiam!
    • tojaczajka
      tojaczajka
      Brąz
      Napisane przez borderliner
      Dzis robilem 3 dzien, poziom 26-30. Rownoczesnie zaczalem robic podciaganie planem z tej samej strony. Pozornie wydaje sie latwo, jednak intensywnosc jest wysoka.

pzdr i gl
      To nie będę sam z pompkami. Ja podciąganie też miałem zacząć, zakupiłem nawet drążek, ale niestety był za mały na moje drzwi, na ścianie nie mogę nic zawiesić, a rozporowe drążki rozpierają futrynę:)
      Napeno jeszcze wrócę do tego tematu.
      Pozdrawiam!
    • smellslikecheapspiryt
      smellslikecheapspiryt
      Brąz
      na forum od: 14.02.2014 Posty: 1 035
      Poczytaj opinie ekspertów (nawet nie, po prostu osób będących w temacie) na temat tego planu. To bardziej chwyt marketingowy niż faktyczny plan.

Kibicuję Ci w całym sobą, ale sam doszedłem kiedyś na 60 i strasznie frustrujące było dla mnie kolejne powtarzanie tygodni skoro już seta miała być, a Ty ledwo jesteś w stanie w ogóle trening wykonać :rolleyes:

Nigdzie nie ma drogi na skróty ;P
    • sodiumnitrat
      sodiumnitrat
      Brąz
      na forum od: 15.01.2013 Posty: 611
      Ja też się zastanawiam na celem takiego challengu. Imo to jest strata czasu i lepiej spożytkować ten czas na siłownię/diętę i przynajmniej dążyć do osiągnięcia zamierzonego wyglądu. Lepiej brzmi jak komuś powiesz: "Biorę 100 na klatkę" niż "Robię 100 pompek" :badteeth:
    • ultrac
      ultrac
      Moderator
      Moderator
      na forum od: 23.10.2012 Posty: 4 681
      nie zrobię :challenge

powodzenia. może się dołączę jutro.
    • smellslikecheapspiryt
      smellslikecheapspiryt
      Brąz
      na forum od: 14.02.2014 Posty: 1 035
      Napisane przez sodiumnitrat
      Ja też się zastanawiam na celem takiego challengu. Imo to jest strata czasu i lepiej spożytkować ten czas na siłownię/diętę i przynajmniej dążyć do osiągnięcia zamierzonego wyglądu. Lepiej brzmi jak komuś powiesz: "Biorę 100 na klatkę" niż "Robię 100 pompek" :badteeth:
      Ogólnie, dużo lepiej pracować nad całym ciałem, bo wtedy dzięki odpowiedzi hormonalnej organizmu progresujesz dużo szybciej.
    • dawid327
      dawid327
      Srebro
      na forum od: 14.05.2010 Posty: 1 610
      Mam wrażenie , że jeśli ktoś zrobi 100 pompek to 100kg na klatę to nie będzie dla niego żadnym problemem oczywiście mowa tu o dorosłych .

Co do robienia pompek to jakieś 7-8 lat temu jak leżałem w szpitalu , na oddział przyjęli chłopaka ~12 lat (około 40kg wagi) który na moich oczach zrobił 168 pompek na raz jednym tempem , dwudziesta pompka wyglądała tak samo jak 140 :badteeth: . 168 dlatego że w tym momencie weszła pielęgniarka i powiedziała że ma przestać bo idą na jakieś badanie .

Dzieciak rozjebał mi czachę , jak widzę kogoś robiącego pompki to od razu mi się to przypomina :yaoming :
    • Watherek
      Watherek
      Brąz
      na forum od: 13.04.2014 Posty: 480
      Napisane przez sodiumnitrat
      Po co komuś mówić w ogóle takie rzeczy :thinking:
      Wiele osób ćwiczy tylko z obciążeniem ciała i też efekty i wymarzony wygląd osiąga, kwestia zaparcia.

Kwestia tego jaką pompkę uważasz za dobrą, polecam wyposażyć się w piłeczkę tenisową i podczas pompowania ustawić ją na wysokości klatki, idealna pompka to taka gdy klatka ma styczność z piłeczką.

Up też obstawiam jak ktoś potrafi zrobić 100perfekcyjnych pompek to całkiem wielce prawdopodobne że wyciśnie sete.
    • Rinnok
      Rinnok
      Brąz
      na forum od: 04.03.2010 Posty: 2 118
      po to komus takie rzeczy :)
      no to jedziemy od 1:24 monsta set ;)
      http://www.youtube.com/watch?v=8hNERmM3vAQ
    • tojaczajka
      tojaczajka
      Brąz
      21 skromnie, ale starałem się robić pompki powoli i dokładnie. Pozdrawiam!
    • DamianDimi
      DamianDimi
      Brąz
      na forum od: 14.12.2012 Posty: 314
      100 pompek na lajta :) tutaj polecam fajne cwiczonka:
      http://www.motywujemy24.pl/1075/4dniowy_zestaw_cwiczen_oparty_na_pompkach.html :milord:
    • szymonpoker11
      szymonpoker11
      Brąz
      na forum od: 27.01.2014 Posty: 58
      Pompki są EV+ jeżeli chodzi o siłownie, bo nie niszczą tak stawów itd. Nie dajmy się zwariować przemysłowi fitness itd. Ilu z was chodzi na siłownię i nie ma wyników? Siłownia to nie recepta na dobry wygląd, tylko ciężka praca. Sam chodziłem na siłownie 3-4 lata, zrobiłem różne kursy, ale zainteresowałem się ostatnio jak byłem w USA kalenistyką-trening z wagą ciała i powiem wam, że w Stanach w parkach spotkałem ludzi, którzy trenując tylko kalenistykę wyglądali lepiej niż 95% ludzi na siłowni w Polsce. Najważniejsze to zap*****. Jezeli ktos powie, zewyciska 100 na klatę to nie zrobi na mnie to takiego wrażenia jak 100 pompek, a wyciskałem na klatkę 120+
    • tossska
      tossska
      Brąz
      na forum od: 09.06.2011 Posty: 127
      ja zrobie 250 ale mi się nie chce :coolface:
    • MarseliusMS
      MarseliusMS
      Brąz
      na forum od: 17.04.2009 Posty: 2 972
      Hmmm, może i ja się dołączę. W grupie raźniej jak to mówią ;)
    • tojaczajka
      tojaczajka
      Brąz
      Dzień pierwszy zrobiony😅
    • MarseliusMS
      MarseliusMS
      Brąz
      na forum od: 17.04.2009 Posty: 2 972
      A mi się odechciało zanim zacząłem ;) W każdym razie powodzenia!
    • mirash84
      mirash84
      Black
      na forum od: 07.07.2009 Posty: 1 695
      Chyba i ja dołączę. Jak wrócę do domu sprawdzę ile zrobię. 60 powinno dać radę, tylko muszę sprawdzić czy technika dobra, żeby nie było. Dam znać wieczorem ile pękło.