Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby dostosować zawartość witryny do Twoich preferencji. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby uzyskać więcej informacji i zmienić swoje ustawienia, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookie i Polityką Prywatności. Zamknij

Hearthstone

• Toluvel
      Toluvel
      Brąz
      na forum od: 27.12.2007 Posty: 1 043
      Wciągająca karcianka od Blizzarda. Model free to play z mikropłatnościami. Kolejny doskonały produkt twórców Diablo i WoWa.

Gra ktoś? Ja obecnie rank 7 na serverze EU i walczę dalej. Gdyby ktoś był zainteresowany szlifowaniem skilla to zapraszam, nick: CardasianSpy
  • 25 odpowiedzi
    • trzasku
      trzasku
      Brąz
      na forum od: 19.11.2013 Posty: 4 672
      Ile czasu zabiera, wciąga? Właśnie leczę moje uzależnienie od dużych gier typu WoW, małymi grami typu Shakes & Fidget które można szybko wyłączyć (u mnie działa :f_thumbsup: ). Daj znać jak sytuacja wygląda z tą.
    • evog
      evog
      Brąz
      na forum od: 17.05.2007 Posty: 2 066
      Ja też lubię Heartsone. Jedna partyjka jest bardzo szybka i raczej nie wciąga. Mi ta gra zajmuje max 2h w tygodniu, a sporo partyjek zdążę rozegrać.
    • trzasku
      trzasku
      Brąz
      Napisane przez evog
      Ja też lubię Heartsone. Jedna partyjka jest bardzo szybka i raczej nie wciąga. Mi ta gra zajmuje max 2h w tygodniu, a sporo partyjek zdążę rozegrać.
      Ciekawie się zapowiada, na S&F więcej przeznaczam więc może to jeszcze bardziej mi pomoże, poczekam na dalsze opinie. :f_drink:
    • Watherek
      Watherek
      Brąz
      na forum od: 13.04.2014 Posty: 480
      Partia Średnio 5-10 minut trwa, kwestia odpowiedniego dobrania decku. Gierka całkiem przyjemna, i dość dobrze ćwiczy umysł.
    • trzasku
      trzasku
      Brąz
      Czy jeżeli zupełnie nie orientuję się w takich grach (karcianych) mam szansę aby stać się szybko dobrym graczem, co należy w tym kierunku robić oprócz grania?
    • Watherek
      Watherek
      Brąz
      na forum od: 13.04.2014 Posty: 480
      Jasne, że tak wszystko kwestia ogrania się, no i wiadomo kart, im więcej kart tym większe możliwości na zbudowanie decku pod podstać daną. Dziennie masz jeden daily quest za który dostajesz golda + co 3 wygrane dostajesz 10. Jedna talia kosztuje 100g w której znajduje się 5 kart(lub 6 nie jestem pewien teraz). Jest też tryb areny na którym walczysz, aż do 3 porażek im więcej zwycięstw tym lepsza nagroda. Podstawy gierki da się ogarnąć już z początkowego tutoriala, resztę trzeba doczytać trochę jak najlepiej zagospodarować początkowego golda + masz mikropłatności gdzie możesz sobie za euroki kupic talie albo bilety na arene.
    • evog
      evog
      Brąz
      na forum od: 17.05.2007 Posty: 2 066
      Napisane przez trzasku
      Czy jeżeli zupełnie nie orientuję się w takich grach (karcianych) mam szansę aby stać się szybko dobrym graczem, co należy w tym kierunku robić oprócz grania?
      Właściwie nie trzeba starać się być dobrym graczem bo system dobiera przeciwnika do umiejętności. Ja wolę traktować to jako rozrywkę, a starać się bym dobrym graczem w pokerze ;) .
    • RetireD2019
      RetireD2019
      Srebro
      na forum od: 10.04.2009 Posty: 793
      HS jest mega Zajebisty, wciąga niesamowicie... Zwłaszcza, że jest zrobiony dobry system rankingowi pod względem turniejów. Gra Blizzarda, duże zainteresowanie, dużo turniejów. Niestety obecna meta aggro deckow (imba Hunter który ma największy WinRatio i najwięcej jest ich w rankach) zabija troche obecnie gre. Naszczęście w grudniu wychodzi kolejny dodatek który mam nadzieje troche mete zmieni.

Gram sporo, oglądam turnieje, gra ma przyszłość. :)
      Polecam, RetireD2019 :D

Jak ktoś chciałby pogadać co i jak, to zapraszam na priv :)
    • bek0n
      bek0n
      Brąz
      na forum od: 05.11.2008 Posty: 426
      ja gram od closed bety, mialem pare miesiecy przerwy przed naxxramas - ale ostatnio calkiem sporo gralem. Co do gierki - odskoczni to ma potencjal, na pewno duzo lepsze od WoWa w ktorego MUSISZ zainwestowac kupe czasu aby miec frajde. Tu mozesz sobie zagrac 3 gierki dziennie w 30 min aby zrobic daily quest. Jak z kazda gierka trzeba uwazac, bo potrafi wciagnac na duzo dluzej :P jak ktos gral wczesniej w karcianki (typu mtg, pokemon etc) to od razu zalapie, gra jest bardzo prosta do 'nauczenia', bardzo trudna do 'zmasterowania' wiec tu ma duzo wspolnego z pokerem. Mozna grac dla frajdy a mozna tez grac 'competetive', jest scena turniejowa i sa juz ludzie ktorzy z tego zyja (oczywiscie nie jest to lvl pokera). W zeszlym roku byly 2 turnieje z ~100k$ do wygrania.
      Przez wiekszosc czasu gralem glownie areny aby zebrac kolekcje (lacznie na 2 serwerach ponad 2500 winow, w tym ~40 runow z 12 winami), ostatnio gram wiecej constructed i w tym miesiacu (S10) pierwszy raz wbilem Legende (kilka razy konczylem na rankach 1-5).

Moj nick na bn to bek0n#2928 na EU jakby ktos chcial pograc/pogadac :)
    • LlorDziq1916
      LlorDziq1916
      Brąz
      na forum od: 04.11.2013 Posty: 55
      ja to 17 ranked, ale wolę grać areny już jedna legendarka mi wypadła :P Pozdrawiam
    • Frukix
      Frukix
      Złoto
      na forum od: 06.08.2014 Posty: 229
      Witam też gram w hearthstone prawie od początku jak ktoś chce teraz zacząć grać i się liczyć w mecie grać turnieje itp to niestety musi wydać troche $$$$$ na tą grę
      na same przygody trzeba wydać ponad 6000 golda nie wspomne o pakietach .... i to że nowe dodaki przygody wychodzą co raz to cześciej
      Ale jeżeli ktoś chce sobie pograć pare parti w tygodnie tak 4fun to zapraszam każdego.
      W końcu to najlepsza karcianka dostępna na rynku.
    • karakanFTP
      karakanFTP
      Brąz
      na forum od: 16.11.2010 Posty: 1 243
      Gra jest kozacka, jak ktoś grał w MTG to praktycznie od razu będzie ogarniał na niezłym poziomie. Ja gram prawie tylko areny, ostatnio pierwszy raz udało mi się zrobić perfect runa :f_thumbsup:

• Sebkrol
      Sebkrol
      Brąz
      na forum od: 13.02.2011 Posty: 1 616
      Mam tylko ogólną koncepcję tego typu gier, więc czy może mi ktoś wyjaśnić jaka w tej grze jest rola skilla ?

Bo rozumiem, że taka gierka w której turowo używamy jakiś kart i potem dostajemy nowe karty i tak az ktos "zginie".

Ale czy w tych konkretnych turach gdy mamy jakieś konkretne karty będą duże różnice miedzy graczami , które karty zostaną użyte ? Czy to nie jest tak że bardzo często różni gracze użyją dokładnie tych samych kart ?

Czy jednak się mylę i mając jakieś konkretne karty można wybrać kilka strategii jak je użyć ?

Mam nadzieje ze moje pytania zostaną zrozumiane :P
    • trzasku
      trzasku
      Brąz
      To jest taki poker tylko, że w świeci magii i fantazji. :f_love:
    • Aratarius
      Aratarius
      Brąz
      na forum od: 04.06.2011 Posty: 195
      Trzasku tutaj nie poblefujesz :P
    • MrLichu
      MrLichu
      Brąz
      na forum od: 05.12.2009 Posty: 387
      @up.
      Jest możliwość. Najczęściej się to zdarza z pułapkami. Czasem można kogoś wkręcić, że masz lethal :f_cool:

@Sebkrol
      Ważne jest złożenie dobrej talii oraz czytanie co może mieć przeciwnik. Na podstawie domysłów starasz się wybrać najlepsze zagranie, tudzież linię.
    • zbok
      zbok
      Brąz
      na forum od: 14.10.2008 Posty: 1 276
      Jeżeli ktoś zaczyna z HS, chce pograć bez inwestowania dużej ilości czasu i kasy to polecam ten artykuł:

http://www.eurogamer.pl/articles/hearthstone-heroes-of-warcraft-poradnik?page=5

Wystarczy dobić postacią do 10 lvl i coś można podziałać.
      Wiadomo, że nie są to topdecki ale na początek pomagają się rozkręcić i grać jakąkolwiek strategią.

Ja HS odstawiłem dość szybko bo wciągnął mnie strasznie :)
      Teraz jakąś arenę odpalę raz w miesiącu jak mam wolną chwilę.
    • Sebkrol
      Sebkrol
      Brąz
      na forum od: 13.02.2011 Posty: 1 616
      czyli umiejętności przejawiają się głównie w zgadywaniu co ma przeciwnik ? a reszta to po prostu ilość czasu poświęcona na zdobycie dobrych kart. Dobrze rozumiem ?
    • Frukix
      Frukix
      Złoto
      na forum od: 06.08.2014 Posty: 229
      Napisane przez Sebkrol
      czyli umiejętności przejawiają się głównie w zgadywaniu co ma przeciwnik ? a reszta to po prostu ilość czasu poświęcona na zdobycie dobrych kart. Dobrze rozumiem ?
      Nie jest tak do konica w tej grze są decki w których naprawde nie trzeba myślec grasz kolejne karty i tyle i wbijasz kolejne rankedy taką talią jest "face hunter"
      ale są decki w których skill ma duże znaczenie nawet niekiedy trzeba liczyć oddsy a co do zgadywania co ma przeciwnik to coś w podobie szachów musisz przewidzieć ruch przeciwnika i go zaskoczyć grać tak żeby karta którą może mieć nie dała mu za dużej przewagi.
      Uważam że w tej grze skill ma duże znaczenie ale zdarzają sie gry że co byś nie zrobił to i tak przegrasz. :/
      Co tu dużo pisać trzeba zagrać
      a w trybie areny jest skill najbardziej potrzebny bo tam grasz losowymi kartami wybierasz 1 karte z 3 i tak 30 razy każdy deck jest inny bo na rankedach to 80% decków to decki pro graczy które są poprostu zgapione :f_frown:
    • 1
    • 2