UFC, K-1, Pride, MMA, BJJ... życie to walka!

• imgoingtomirage
      imgoingtomirage
      Head admin
      Head admin
      na forum od: 03.07.2010 Posty: 23 239

Howdy!

Kto z Was się interesuje sztukami walki, kto trenuje, a kto tylko kibicuje jak ja? :)

Wasze ulubione formuły, ulubieni fighterzy, nadchodzące i minione gale, Polacy w UFC - zapraszam do dyskusji!

Podrzuciłem pomysły do dyskusji, to wypadałoby samemu zacząć :coolface:

Ogólnie MMA zainteresowałem się oglądając K-1 (z tego co pamiętam, a mogę nie pamiętać bo było to bardzo dawno, to co środy lub czwartki na EuroSporcie był "fight time"). Były to czasy Le Bannera, Ernesto Hoosta, Petera Aertsa, Marka Hunta, Remyego Bonjasky'ego i jego latającego kolana :)

Później przyszedł czas na Pride, którego niestety niezbyt wiele widziałem i chciałbym to nadrobić, ale dostępność materiału jest bardzo słaba, poza wybranymi i legendarnymi bitwami dostępnymi na YouTube.

UFC natomiast pochłonęło mnie już totalnie. Widziałem wszystkie gale, włącznie z wszystkimi seriami The Ultimate Fighter. Jestem wielkim fanem tej organizacji, zresztą to chyba nie dziwne, bo poziom fighterów jest po prostu niesamowity. Od zawsze największą sympatią darzyłem Franka Mira, który niestety po wypadku już nigdy nie powrócił do poprzedniej, szczytowej formy, jednak zawsze imponowała mi jego finezja i technika jaką dysponował w parterze, co przy takich warunkach fizycznych (waga ciężka) nie jest czymś czego można by się spodziewać. Poza nim, jestem fanem braci Diaz i ich... nieortodoksyjnego podejścia if you know what I mean :D Z obecnych topowych zawodników, ciężko byłoby mi wybrać jednego ulubionego (poza Rondą :f_love: ). Świetnie jednak radzi sobie nasz rodak Piotrek Hallmann, mam też nadzieję, że zobaczymy wkrótce Janka Błachowicza.

Co do KSW to nie chce się tutaj specjalnie wypowiadać. Fajnie, że mamy taką organizację, z dość sporym rozmachem i ciekawymi zawodnikami, jednak podejście właścicieli np. do fanów, pozostawia w moim odczuciu wiele do życzenia.

:f_cool:
  • 380 odpowiedzi
    • kapelusznik
      kapelusznik
      Brąz
      na forum od: 12.01.2009 Posty: 18 046
      http://vimeo.com/89472599

Ja w ramach ciekawostki podrzucę coś z naszego podwórka. Dokument o przygotowaniach Michała Materli do walki z Jayem Silvą.

UFC - oglądam większość gal, w Bellatorze dopinguję Marcinowi Heldowi. I to tyle :D Wielkim znawcą tego sportu nie jestem, ale czasem fajnie popatrzeć na efektowne armbary :pokerface: KSW to dla mnie tylko ciekawostka lokalna. Poziom sędziowania jaki jest, każdy wie. Stosunek Martina do kibiców jest nieprofesjonalny. Może gale zyskają na renomie dzięki klatce, która się ostatnio pojawiła. Oj długo trwała ta wojna z Polsatem, oj długo... :f_confused:

A tak z innej beczki. Kusi mnie zapisanie się na trening muay thai, także jeśli jest tu ktoś, kto trenuje, to niech podrzuci kilka ciekawostek, rad, opinii :)
    • najgorszybogus
      najgorszybogus
      Brąz
      na forum od: 26.09.2012 Posty: 13
      idealny wątek, jak zapatrujecie się na news, który zapodało UFC odnośnie zastępstwa kontuzjowanego gustaffsona przez cormiera na 178?? lepiej być nie może, chyba najlepiej obstawiona karta tego roku
    • Ludovic94
      Ludovic94
      Brąz
      na forum od: 12.09.2013 Posty: 101
      Niestety długo wyczekiwana walka Jones vs Gustafsson II, do której miało dojść na gali UFC 178 nie odbędzie się z powodu kontuzji Maulera :why: Ale wszystko wskazuje na to, że Szweda zastąpi Cormier :happy:

Co do rozpiski, na papierze zapowiada się na najlepszą galę roku. Osobiście oprócz na Main Event z niecierpliwością wyczekuję również pojedynków Cruz (jestem ciekawy, w jakiej formie powróci do oktagonu po baaardzo długiej przerwie) vs Mizugaki oraz Poirier vs McGregor
    • NoviRM
      NoviRM
      Brąz
      na forum od: 13.02.2013 Posty: 276
      No i nawet pojawił się temat o którym mogę coś powiedzieć z własnego doświadczenia. Przez ponad 4 lata trenowałem kickboxing (z elementami MMA). Zacząłem w sumie tak dla sprawdzenia ale jest to formuła, która z każdym treningiem coraz bardziej wciąga. Miałem kilka amatorskich walk ringowych (gdzieś na dysku mam nawet nagrania) ale nigdy nie odważyłem się spróbować czegoś więcej, może dlatego, że głównie robiłem to dla własnej satysfakcji (nie ukrywam, że zdarzyła się niekiedy tę wiedzę wykorzystać :truestory: ). Niestety kontuzja przerwała moje treningi, a później nie było już takiego zapału jak na początku :( . Teraz tylko biernie śledzę to co pokazują w telewizorni no i kibicuje naszym. POLECAM DLA KAŻDEGO! Praktycznie każda szkoła daje możliwość przyjścia pare razy na trening bez wnoszenia żadnych opłat.
    • Skroderis
      Skroderis
      Brąz
      na forum od: 14.01.2014 Posty: 122
      Też jestem fanem UFC :D Oglądałem oglądałem aż w końcu zapisałem się na bjj, lecz niestety po pół roku musiałem sie wypisać powód: nauka . Bardzo fajnie się trenowało i poznawało nowe techniki, z okresu treningów jestem bardzo zadowolny. A teraz sporadycznie oglądam ufc oraz od czasu do czasu umawiamy się z ziomkami na partyjke w UFC na ps3 albo xboxie :D
      Ulubenie fighterzy hmm? jako iż jestem zwolennikiem parteru moim prosem jest Minotauro Nogiera :P oraz ekipa z black house.
    • najgorszybogus
      najgorszybogus
      Brąz
      niestety złote czasy minotauro (jak i całej ekipy blackhouse juz mineły), minotauro jest już cieniem samego siebie co pokazał w ostatnich walkach, a juz dobitnie uświadomił mu to Nelson, posyłając go nieprzytomnego na deski, podejrzewam że podobnie będzie w sobotę z jego bratem, który dostanie oklep od wracającego do organizacji "rumble" johsnosa, który ośmieszył przymierzającego się do pasa phila davisa. jeśli chodzi o moich ulubieńców w klatce to będą to przed wszystkim reprezentancji AKA, czyli cain, dc i rockhold. Jeśli chodzi o parterowców to lubię popatrzeć co wyprawiają jim miller i joe lauzon (ich pojedynek przeciw sobie to chyba jeden z najlepszych jakie było mi dane oglądać), dorzucę jeszcze do tego towrarzystwa conora mc gregora o którym się ostatnio robi coraz głośniej, i który również na 178 skrzyżuje rękawice, tym razem z poirerem. myslę ze ta walka pokaże czy faktycznie "the notorious" ma szanse na title shota w niedalekiej przyszłości
    • Mnichu
      Mnichu
      Srebro
      na forum od: 16.11.2009 Posty: 248
      Go hard or go home ...
      Generalnie Buakaw jest dobry w tym co robi.

Osobiście lubię i trenuję ile wlezie zaczynając od boksu pożniej KB i do mojego wyjazdu MT. Ale na obczyźnie formę trzymać trzeba.
      Motto przewodnie " Nie ma że boli idź przez życie z podniesionym czołem..
      Per aspera ad astra
    • imgoingtomirage
      imgoingtomirage
      Head admin
      Head admin
      na forum od: 03.07.2010 Posty: 23 239
      Ja uważam, że Jones vs Cormier to dużo ciekawszy match-up niż vs Gustafsson i liczę na epicką bitwę :pokerface:

Buakaw

Pamiętam gościa z K1, dobry maniak :D
    • rusher88
      rusher88
      Trener
      Trener
      na forum od: 26.06.2008 Posty: 38 130
      Napisane przez imgoingtomirage
      Ja uważam, że Jones vs Cormier to dużo ciekawszy match-up niż vs Gustafsson i liczę na epicką bitwę :pokerface:

Buakaw

Pamiętam gościa z K1, dobry maniak :D
      Cormier jest świetny ( biedny Hendo :< ), ale Jones go zatłucze imo i to dosłownie :P
    • PabloPLG
      PabloPLG
      Brąz
      na forum od: 31.05.2013 Posty: 79
      Proszę Wszystkich sympatyków sztuk walki o kibicowanie naszej Joannie Jędrzejczyk! Pierwszej polce w UFC! Już w ten weekend walczy w swoim debiucie najlepszej na świeccie federacji!! WARR JOANNA!!!!
      :truestory:
    • najgorszybogus
      najgorszybogus
      Brąz
      gdzieś mi się obiło o uszy ze ma być notowana jako #4 w rankingach UFC
    • 2Full0fJokes
      2Full0fJokes
      Global
      na forum od: 03.05.2012 Posty: 405
      .
    • kepke1
      kepke1
      Brąz
      na forum od: 31.03.2008 Posty: 69
      szkoda że nie lecą już transmisje w pl tv,czy może o czymś nie wiem??
    • macaco2
      macaco2
      Brąz
      na forum od: 01.03.2010 Posty: 1 253
      Dorzuć jeszcze do tytułu wątku "Vale Tudo", ja najbardziej lubiłem dawny Pride i Adcc i walki tamtych herosów, od kilku lat przestałem się interesować i tylko nasze ksw śledze :)
    • okipoki
      okipoki
      Brąz
      na forum od: 21.02.2013 Posty: 208
      wreszcie temat dla mnie :nh z pewnoscia bede sledzil i komentowal !!
      4 lata temu poszedlem na pierwsze treningi mma oraz bjj i stalo sie :heart: :heart: :heart:
      niestety w ostatnim czasie z powodu nadmiaru pracy nie bywam na treningach, jednak od wrzesnia wszystko wroci do normy, juz sie nie moge doczekac :coolface:

UFC , uwielbiam. Mam nadzieje ze wspolnie bedziemy przezywac walki na forum :D
      Omielanczuk, Pawlak ,Jotko , Blachowicz, Hallman .. teraz Sajewski , juz nie ogarniam wszystkich , bedzie sie dzialo :s_cool:
      KSW, Mirage wyczerpal temat ;) ogladam i tyle w temaacie.
    • najgorszybogus
      najgorszybogus
      Brąz
      pawlak i omielańczuk w ufc po ostatnich wyczynach długo miejsca nie zagrzeją, hallman będzie sobie jakoś radził raz lepiej raz gorzej i może sie troche dłuzej utrzyma bo LW jest dość obszerna dywizja, najwieksze szanse daje Asi, ona faktycznie moze cos zdziałać. Co do błachowicza wstrzymam się z wypowiedzią dopoki nie zobacze go w akcji za oceanem, bo jego dokonania vs. kelnerzy na krajowym podwórku nijak sie maja do poziomu prezentowanego przez zawodników UFC, pominąlem chyba dżotkę, ale podjerzewam ze on również furory nie zrobi, niemniej jednak zawsze trzymam kciuki za polskich zawodników gdy tylko mają okazje zaprezentować swoje umiejetności, choć realnie oceniam ich szanse, stad ta dośc krytyczna ocena. O MMA w PL, nie mam zamiaru sie wypowiadać bo jak jest kazdy kto ogarnia temat dobrze widzi. Czekam tylko kiedy Danka zawita ze swoja gala nad Wisła.
    • michalstanislawgodlewski
      michalstanislawgodlewski
      Brąz
      na forum od: 10.02.2009 Posty: 235
      Niestety ja nie interesuje się takimi rzeczami.
    • fspl95
      fspl95
      Brąz
      na forum od: 22.01.2014 Posty: 58
      najgorszybogus ma rację, jedynie hallman ma szanse utrzymać się w ufc, jotko raczej też długo tam nie zabawi, po pierwszej walce myślałem, że zrobił jakiś postęp ale ostatnia przegrana pokazała prawdziwego krzyśka... o polskim mma również nie będę sie wypowiadał bo to bez sensu, polskie mma to teatr a nie sport ;)
    • okipoki
      okipoki
      Brąz
      na forum od: 21.02.2013 Posty: 208
      jotko raczej też długo tam nie zabawi, po pierwszej walce myślałem, że zrobił jakiś postęp ale ostatnia przegrana pokazała prawdziwego krzyśka...

co masz na mysli ? imo chlopak sie podpalil , pewnie wynikalo to rowniez ze zmeczenia... przytrzymal by go seat beltem i wyczekal odpowiedni moment , a tak stracil pozycje i wyszlo jak wyszlo.