Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby dostosować zawartość witryny do Twoich preferencji. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby uzyskać więcej informacji i zmienić swoje ustawienia, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookie i Polityką Prywatności. Zamknij

Palenie zabija... twoje A-game! Razem wygrywamy z nałogiem!

• gama87
      gama87
      Brąz
      na forum od: 03.02.2009 Posty: 59
      Witajcie

W nawiązaniu do artykułu Palenie zabija... twoje A-game! zaczynamy challenge, w którym cel jest jeden - PRZESTAĆ PALIĆ!

Zachęcamy wszystkich do udziału. Korzyści przeogromne, a wspierając się nawzajem, można zdziałać więcej i z pewnością będzie łatwiej.

Zapisuję się jako pierwsza. Palę od 15 roku życia, rzucałam wielokrotnie, jednak zawsze po kilku miesiącach przerwy wracałam do palenia. Teraz chcę rzucić definitywnie. Idę dzisiaj zakupić Desmoxan lub Tabex - tabletki, które zamiast nikotyny mają w sobie cytozynę, która działa na te same receptory, ale wypiera nikotynę i odzwyczaja od niej nasz organizm. Jutro od rana zaczynam je brać.

To kto następny? :)
  • 87 odpowiedzi
    • kloda1
      kloda1
      Moderator
      Moderator
      na forum od: 11.03.2009 Posty: 1 345
      Jestem :fdrink Dzisiaj o 10:00 ostatnia fajka poszła :fuckyeah
    • xeperek
      xeperek
      Srebro
      na forum od: 17.08.2012 Posty: 1 128
      Od jutra :p

P.S challenge a nie challange
    • gama87
      gama87
      Brąz
      Literówka się wkradła, już poprawione :) Fajnie, że jest zainteresowanie, czekamy na kolejnych odważnych :)
    • ZolnierzSkez
      ZolnierzSkez
      Brąz
      na forum od: 17.03.2012 Posty: 529
      Nie polecam "od jutra", "od nastepnej fajki", "ostatnia paczka".

Najlepiej wyrzucic aktualna paczke do kosza i cisnac.

:truestory:
    • giuseppePK
      giuseppePK
      Brąz
      na forum od: 19.06.2009 Posty: 2 259
      Ja nie palę już z 8 lat :D Rzuciłem z silnej woli albo ze strachu przed rakiem na badaniach płuc :truestory: Czasem sobie zajaram bucha ale bez zaciągania...
      Powodzonka Madzia :pcuser:
    • URJoke0
      URJoke0
      Brąz
      na forum od: 21.07.2011 Posty: 1 315
      Rzuć palenie, uzależnij się od leków. :yaoming :
    • NoviRM
      NoviRM
      Brąz
      na forum od: 13.02.2013 Posty: 276
      Spróbuje... Ostatniego papierosa wypaliłem wczoraj o 23.55 (przerwa w sesji) i był to ostatni papieros z paczki, a postanowiłem odpalić jeszcze lapka przed wyjściem po papierosy tak więc odpuszczę sobie może tę podróż dzisiaj ;D
    • lesny2008
      lesny2008
      Brąz
      na forum od: 03.05.2013 Posty: 51
      Ja tam pale bo lubie, moze za kilka lat mi się odwidzi to rzucę :coolface:
    • nommine
      nommine
      Brąz
      na forum od: 07.04.2011 Posty: 943
      let me try :thinking:

wczoraj 23.35 :rage:
    • Azkalle
      Azkalle
      Brąz
      na forum od: 11.11.2010 Posty: 1 115
      Od dzisiaj chciałem rzucać. Nawet elektryka sprawiłem sobie. Oddam go bratu i spróbuję bez. Pozdro :sdrink
    • szczyp1989p
      szczyp1989p
      Brąz
      na forum od: 23.03.2012 Posty: 5
      Witam, informuję iż wszelkiego rodzaju leki jak desmoksan, tabex ( te dwa są najbardziej znane) oraz wszystkie inne bardziej i mniej znane jak np plastry z nikotyną nie działają! Są to tylko zamienniki i nie usuwają problemu. Korzystałem z desmoksany i tabex co prawda po tabeksie nie paliłem przez rok ale później nałóg wrócił ze zdwojoną siłą. Wtedy nie wiedzałem o co chodzi. Przez kolejne 3 lata próbowałem wżucić - bez skutku. Co się okazało? Co jest potrzebne aby skutecznie rzucić palenie ? Silna wola ? Hahaha - niestety nie. Silna wola tylko przeskadza w rzuceniu. Silna wola sprawia że dalej palisz nie zwarając uwagi na tragiczne skutki czyli - niszczenie zdrowia poprzez wdychanie rakotwórczych substancji oraz problemy finansowe (
      wydajesz pieniądzę na coś co cię uzależnia i jest kompletnie nie potrzebne) . Tylko problem w tym że palenie to taki sprytny pomysł natury i człowieka. Po 1 nikotyna to narkotytk i podobnie jak inne wywołuję w palaczu efekt "pustki". To chyba najgorszę w tym wszystkim. Ale dobrze opowiedzałem troszkę o tym co to jest palenie. Więc teraz czas na to żeby wam powiedziec jak rzucic. Dlatego że was lubie to wam powiem. Easy WAY to książka Allena Carra. Ja ją przeczytałem raz i już wiem że nie zapale. I mam pytanie czy ktoś kto ją czytał dalej pali?
    • Raul1984
      Raul1984
      Brąz
      na forum od: 17.08.2007 Posty: 370
      To wcale nie jest trudne.
      Pierwszego zapaliłem w 6 klasie podstawówki, drugiego tydzień później i rzuciłem to. Do dzisiaj nie palę a minęło już kilkanaście lat i ani razu nałóg ze mną nie wygrał.

Tak więc i wy dacie radę, albo i nie.

Mindest ze stali i do przodu
    • Dandex
      Dandex
      Brąz
      na forum od: 12.11.2009 Posty: 439
      @szczyp
      Co do plastrów z nikotyną się zgodzę, to jak leczenie alkoholika piwem. Natomiast jeśli chodzi o tabletki moim zdaniem są skuteczne, jestem tego przykładem. Kolega, który mi je polecić również rzucił, choć teraz zdarza mu się okazjonalnie zapalić.
      W rzuceniu pomogła mi też książka Allana Carra, choć skończyłem ją, gdy już nie paliłem od ok 2 tygodni.
      Najtrudniej było pogodzić się z myślą, że już nigdy nie zapalę. Z czasem się udało teraz nie wyobrażam sobie, że mógłbym kiedykolwiek jeszcze zapalić.
    • zdrojek24
      zdrojek24
      Brąz
      na forum od: 29.01.2011 Posty: 5 594
      Napisane przez szczyp1989p
      Witam, informuję iż wszelkiego rodzaju leki jak desmoksan, tabex ( te dwa są najbardziej znane) oraz wszystkie inne bardziej i mniej znane jak np plastry z nikotyną nie działają! Są to tylko zamienniki i nie usuwają problemu. Korzystałem z desmoksany i tabex co prawda po tabeksie nie paliłem przez rok ale później nałóg wrócił ze zdwojoną siłą. Wtedy nie wiedzałem o co chodzi. Przez kolejne 3 lata próbowałem wżucić - bez skutku. Co się okazało? Co jest potrzebne aby skutecznie rzucić palenie ? Silna wola ? Hahaha - niestety nie. Silna wola tylko przeskadza w rzuceniu. Silna wola sprawia że dalej palisz nie zwarając uwagi na tragiczne skutki czyli - niszczenie zdrowia poprzez wdychanie rakotwórczych substancji oraz problemy finansowe (
      wydajesz pieniądzę na coś co cię uzależnia i jest kompletnie nie potrzebne) . Tylko problem w tym że palenie to taki sprytny pomysł natury i człowieka. Po 1 nikotyna to narkotytk i podobnie jak inne wywołuję w palaczu efekt "pustki". To chyba najgorszę w tym wszystkim. Ale dobrze opowiedzałem troszkę o tym co to jest palenie. Więc teraz czas na to żeby wam powiedziec jak rzucic. Dlatego że was lubie to wam powiem. Easy WAY to książka Allena Carra. Ja ją przeczytałem raz i już wiem że nie zapale. I mam pytanie czy ktoś kto ją czytał dalej pali?
      +10000000000

Wszelkie polecane w reklamach specyfiki, służą po prostu zarabianiu pieniędzy przez ich producentów. Kupowanie niquitin, desmoksanów itp , mija się kompletnie z celem i tyle samo da wam cukierek, jeśli sobie wmówicie że pomaga on zwalczyć palenie.

Jedynym i najlepszym sposobem jest książka Allena Carra :
      http://mojawyspauk.com/wp-content/uploads/ALLENCARR.pdf
      http://mojawyspauk.com/latwy-sposob-jak-rzucic-palenie-allen-carr-prosta-metoda/

lepszej metody nie ma i szkoda czasu na głupie środki na rzucenie, skoro macie za 30zł gwarancję sukcesu.

Ja paliłem 10 lat, bardzo dużo, nie pomagało nic. Natomiast od przeczytania nie palę już 3 lata (nawet buszka!!) i nie wyobrażam sobie bym kiedykolwiek miał zapalić.

I mam pytanie czy ktoś kto ją czytał dalej pali?
      Osobiście nie znam takiej osoby. Aczkolwiek według danych zawartych w tej książce 95% rzuca palenie. Pozostałe 5% to ludzie, którzy czytali to tylko żeby "odbębnić" , bez skupienia.
    • spinek
      spinek
      Head admin
      Head admin
      na forum od: 27.09.2009 Posty: 6 156
      Powodzenia wszystkim rzucającym!

Sam rzuciłem bez żadnych wspomagaczy. Nie czytałem też tej książki.

Około 2 lata zajęło mi pozbycie się resztek myśli "a może bym sobie zapalił", a początki były dość trudne, bo jednak zbyt dużo było tych sytuacji, które automatycznie przywoływały chęć sięgnięcia po papierosa.
    • gama87
      gama87
      Brąz
      Na szczęście nie zdążyłam jeszcze iść do apteki, więc nic mi nie szkodzi spróbować najpierw Waszej metody :)

Zatem wieczorem czytam :)
    • Pomarancza
      Pomarancza
      Brąz
      na forum od: 31.08.2011 Posty: 1 755
      Napisane przez ZolnierzSkez
      Nie polecam "od jutra", "od nastepnej fajki", "ostatnia paczka".

Najlepiej wyrzucic aktualna paczke do kosza i cisnac.

:truestory:
      Potwierdzam!
    • budakov
      budakov
      Brąz
      na forum od: 02.08.2012 Posty: 8
      1 lipca 2014

podejście setne

Davidoff Gold [*]
    • daniel22233
      daniel22233
      Brąz
      na forum od: 18.10.2008 Posty: 80
      Wyrzucałem na pewno z kilkanaście razy, przyszło kolejne wyjście na piwo i po 2-3 już stałem przy barze kupując kolejną paczkę papierosów. Przyszedł moment kiedy powiedziałem STOP. Znajoma rzuciła po przeczytaniu książki Allena Carra, "Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie". Czytam ciekawsze rzeczy więc tu postanowiłem w weekend przesłuchać 6h audiobooka. Jakie było moje zdziwienie kiedy przy kolejnym wyjściu na piwo nie miałem ani jednej myśli żeby zapalić papierosa. W sierpniu mija rok jak nie palę. Polecam każdemu tę książkę.