Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby dostosować zawartość witryny do Twoich preferencji. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby uzyskać więcej informacji i zmienić swoje ustawienia, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookie i Polityką Prywatności. Zamknij

Projekt "HUSARIA".

• RubinPlayer
      RubinPlayer
      Brąz
      na forum od: 15.05.2011 Posty: 2 557
      .
      HUSARIA

Być przy stolikach jak polska husaria na polach bitew!

Wygrywać z każdym przeciwnikiem, niezależnie od typu broni i rodzaju wojsk!

Etap 1.

1a. 10 000 rąk.
      Postęp: 11 733

1b. 10 000 rąk.
      Postęp: 10 182

1c. 10 000 rąk.
      Postęp: 10 597

Etap 2.

2. 15 000 rąk.
      Postęp: 10 018

Etap 3.

3. 15 000 rąk.
      Postęp: 0

Etap 4.

4. 15 000 rąk.

Etap 5.

5. 15 000 rąk.

Miejsce na wykresy z poszczególnych etapów.

1a:
      11 733 ręce, WR: 4,43 bb/100, profit 519,5 bb

1b:
      10 182 ręce, WR: 4,31 bb/100, profit 438,4 bb

1c:
      10 597rąk, WR: -4,57 bb/100, strata -484,7 bb

2:
      10 018rąk, WR: 11,05 bb/100, profit 1 107 bb

• 25 odpowiedzi
    • RubinPlayer
      RubinPlayer
      Brąz
      Witam wszystkich serdecznie. :fdrink

Jest to mój pierwszy challenge na tym forum.
      Zdecydowałem się na niego, ponieważ chciałbym wreszcie zrobić coś w pokerze od początku do końca.
      I nie ważne jest tutaj co zrobić. Ważne jest samo postanowienie. Żeby zacząć i skończyć zarazem, coś co sobie planujemy.

Jak widać wyzwanie jest dość tajemnicze. Jedyne co wiadomo (dla Was) to to, że mam do zrobienia minimum 150k rozdań, podzielonych na 4 etapy i w każdym etapie 3 podetapy.
      Przy moich skromnych możliwościach zajmie to sporo czasu. Nie wyznaczyłem sobie sztywnych granic czasowych, bo w moim przypadku takie ograniczenie skazywało by wszelkie wyzwania na niepowodzenie już na starcie.
      Jednak chciałbym ukończyć ten challenge przed końcem budowy na której obecnie pracuję. A zatem mam na to jakieś pół roku z małym hakiem ;)

Wyzwanie co prawda owiane jest tajemnicą, ale mała garść informacji się Wam należy.
      A więc wszystkie gierki związane z wyzwaniem rozgrywane będą na PokerStars na stolikach SH.
      Będę starał się grać nie więcej jak 2 stoliki na raz. Nie jest to sztywna granica ale "twarde zalecenie".
      Gra będzie połączona z intensywną nauką (w miarę moich skromnych możliwości czasowych) i główny nacisk będzie połorzony na osiągnięcie jak najwyższego win rate.
      Po zakończeniu każdego z podetapów, będę wstawiał wykres wyrażony w bb a nie $ i podawał osiągnięty wr (też w bb/100, dodatni lub ujemny).
      Wykresy będą w spoilerze. Wszystkie w jednym, bo w pojedyńczym poście chyba nie może być więcej jak 3 spoilerów.

Wstawienie challengu w tym wątku ma mnie dodatkowo zmobilizować do konsekwentnej realizacji tego planu. Jednak nie szukam rozgłosu. Dlatego też będę się starał edytować mój pierwszy post, bez wypisywania kolejnych w celu odświeżenia tematu na forum.

Jeśli ktoś z czytelników postanowi że warto się jednak wpisać i tym samym odświerzyć temat, będzie mi bardzo miło :)

Dla tych których irytują moje luźne wpisy na forum też mam dobrą wiadomość. Challenge powinno mnie zaabsorbować na tyle że moja aktywność na forum w 90% ograniczy się tylko do mojego bloga. Na którym i tak ostatnio żadko piszę.

Myślę że narazie to wszystko.

Pozdrawiam wszystkich i do zobaczenia przy stolikach.
      :milord:
    • Culber
      Culber
      Brąz
      na forum od: 25.06.2013 Posty: 864
      Hej,
      ledwo challange powziąłeś, a już Cię na głównej reklamują. Traz to nie możesz zbyt łatwo odpuścić. :D Będę śledził i od sierpnia porównywał ze swoim winrate, bo też niedługo zawitam na p*.
      Zapomniałeś tylko dopisać co konkretnie masz zamiar grać. FL czy wracasz na NL ? No i od jakich stawek zaczynasz ?

pozdrawiam i powodzenia życzę :sdrink

p.s. wysyłam też prywatną wiadomość
    • przemasso
      przemasso
      Brąz
      na forum od: 13.10.2013 Posty: 821
      2 stoliki i 150k rąk do rozegrania. Zapowiada się nudno :yaoming :
    • tras
      tras
      Brąz
      na forum od: 22.11.2007 Posty: 547
      Jak chcesz, ale powinno być z małej.

Pamiętam jak w grze Kozacy grało się Polską to husarią się rozjeżdzało wszystkich. Aż chyba sobie zagram.

Powodzenia
    • RubinPlayer
      RubinPlayer
      Brąz
      Ja pierniczę. Człowiek chciał sobie mały challenge zrobić bez rozgłosu a tu info ma głównej stronie :facepalm:
      Teraz pozamiatane. Trzeba brać się do pracy.

Z góry wszystkich przepraszam za błędy, ale mam fatalną dysortografię.
      W dodatku nawaliło mi poprawianie błędów w netbooku a teraz jak na złość nie chce mi działać na stacjonarce w domu.

Z resztą już ledwo na oczy patrzę więc musicie mi wybaczyć pewnie liczne błędy w drugim poście.

tras z dużej litery napisałem z premedytacją, za "ż" dziękuję :fdrink

culber dzięki za wiadomość na priv :fdrink I masz rację. Teraz nie ma przebacz. Teraz to dopiero jest mobilizacja po takim newsie :D :facepalm:
      Trzeba zakasać rękawy i do pracy.

A co do pytania, to w tym właśnie sęk że nie zdradzam co będę grał. Zostanie to w tajemnicy do końca wyzwania. Można zgadywać po wykresach. No chyba że ktoś mnie złapie na stolikach :D
      Co do stawek, to wiadomo że po torbie tylko mikro wchodzi w grę.

przemasso moim celem jest jakość a nie ilość i dotrwanie do końca. Tak jak w triatlonie. Każdy kto ukończy zawody czuje się wygranym.
      Miło że się wpisałeś, ale masz rację. Jest dużo ciekawszych wyzwań.

Na pewno będzie to długo trwało, więc fajerwerek nie będzie.
      Tym którzy mnie nie znają przypominam że pracuję na budowie, więc lekko nie będzie. Sam mam strach :badteeth:
      Ale powiedziało się A, to trzeba teraz powiedzieć B :)

Pozdrawiam i dobrej nocy.
      Czas iść spać regenerować siły. :fdrink
    • smoku
      smoku
      Brąz
      na forum od: 15.05.2008 Posty: 4 251
      Całkiem intrygująca forma :D

Będę pilnował, by wpisy były regularne :milord:

Mimo wszystko mam nadzieję, że będziesz aktywny także w innych częściach forum.

GL :sdrink
    • ultrac
      ultrac
      Moderator
      Moderator
      na forum od: 23.10.2012 Posty: 4 681
      Powodzenia!

Kropkuję!

:milord:
    • 7WaysToWin
      7WaysToWin
      Brąz
      na forum od: 18.12.2013 Posty: 808
      I co i co i co i co ?(
      taka huczna zapowiedź a tu CISZA :deadhappy:
    • RubinPlayer
      RubinPlayer
      Brąz
      Napisane przez 7WaysToWin
      I co i co i co i co ?(
      taka huczna zapowiedź a tu CISZA :deadhappy:
      Dzięki za zainteresowanie :)

Ja nie pragnąłem aż takiego rozgłosu. Ja tylko zrobiłem ciekawą formę wyzwania.
      Widocznie ta "inna" forma tak zaintrygowała Strategię że zostałem opisany w artykule na głównej stronie i zrobiło się głośno :D

Ale do rzeczy.
      Ten challenge jest dla mnie bardzo, ale to bardzo ważny z pokerowego punktu widzenia i będzie przeze mnie wykonany.

Jednak z przyczyn ode mnie niezależnych przez ostatnie dwa tygodnie nawet nie odpaliłem softu pokerowego, a co tu dopiero mówić o grze :facepalm:
      Dlatego mam taki mały falstart.

W moim życiu dość często zdarzają się nieprzewidziane sytuacje które kompletnie burzą i rujnują moje plany.
      Dlatego też nie wyznaczyłem sobie sztywnych granic czasowych, tylko wyraziłem chęć wykonania wyzwania przed końcem obecnej budowy na której pracuję.

Dlatego przepraszam za małe opóźnienie i zapewniam że challenge ruszy.

Pozdrawiam wszystkich.
    • venatici
      venatici
      Brąz
      na forum od: 15.03.2010 Posty: 3 028
      .
    • RubinPlayer
      RubinPlayer
      Brąz
      Witam.
      Skoro venatici odświeżył mój utajony challenge, kropkując go i tym samym przesuwając na początek listy, to wypadało by napisać choć parę słów.

Z powodów ode mnie niezależnych, nie grałem przez 2,5 miesiąca.
      Ale na szczęście w połowie Września, pomalutku zacząłem popychać wyzwanie do przodu.
      Jak wiadomo całość akcji rozgrywać się będzie na szeroko pojętych mikro limitach :D
      Może jeszcze za wcześnie na jakieś daleko idące wnioski.
      Ale póki co moje wyniki zaprzeczają powszechnemu przekonaniu, że "mikro są nie do przejścia".
      4,43 bb/100 może "dupy nie urywa", ale z takim win rate spokojnie można rozbudować rolla na wyższy limit przy odpowiedniej ilości rąk.
      A biorąc pod uwagę że grałem "zardzewiały" po 2,5 miesięcznej przerwie, w dodatku często w pracy i bez HUD-a, czego miałem nie robić, ale żeby nie tkwić w miejscu musiałem.
      W dodatku jak niektórzy wiedzą, sam jestem totalnym fiszem a nie regularsem z wyższych stawek który próbuje Wam coś udowodnić. I gram żeby samemu sobie odpowiedzieć na wiele nurtujących mnie pytań.
      To łatwo się domyśleć że przy odpowiednim skupieniu, i optymalnych warunkach do gry plus regularnej nauce, to i dwu cyfrowe WR jest realne.
      A jeśli nie dwucyfrowe to takie na poziomie 6 do 8 bb/100.

Pozdrawiam.
      :truestory:
    • RubinPlayer
      RubinPlayer
      Brąz
      Witam serdecznie.
      Tempo challenge mocno zwolniło.
      Najpierw były problemy techniczne ze starym komputerem, a później doszły naświetlone oczy przez spawaczy na budowie :badteeth:
      W efekcie przez 2 tygodnie zrobiłem nieco ponad 2k rozdań.
      Ale mam cichą nadzieję że w nadchodzącym tygodniu zamknę etap 1b :)

Pozdrawiam :fdrink
    • Prestiqe
      Prestiqe
      Brąz
      na forum od: 27.06.2010 Posty: 781

GL :f_thumbsup:
    • RubinPlayer
      RubinPlayer
      Brąz
      Tak jak zapowiadałem, udało mi się zamknąć etap 1b wyzwania i nawet
      rozpocząć już etap 1c :)
      Oczywiście nie mogło się obyć bez solidnych swingów nawet już na starcie :D

Oprócz tego w związku z poznawaną cały czas przeze mnie specyfiką odmiany na której obecnie gram. I z czytaniem licznych wypowiedzi i zdań na temat tej odmiany, pisanych przez regularnych graczy na naszym forum.
      Postanowiłem lekko zmodyfikować mój challenge i dodać do niego etap 1d.

Cały czas chodzi mi o pewien eksperyment. A żeby wyniki tego eksperymentu były możliwie jak najbardziej wiarygodne, to uznałem dodanie jednego podetapu za konieczne.

A na koniec chciałem tylko dodać że choć moje wyniki nadal "dupy nie urywają" to jednak ciągle konsekwentnie przeczą tezie, że niby "mikro są nie do przejścia."

Tym bardziej że choć robię postępy, te jednak nadal uważam się za fatalnego gracza. A do tego trzeba jeszcze uwzględnić warunki w jakich gram.
      Którym to daleko do optymalnych.

Pozdrawiam :fdrink
    • Atalol
      Atalol
      Brąz
      na forum od: 10.05.2011 Posty: 881
      Co taka cisza? Jak tam omaszka idzie?
      :coolface:
    • nosferatuPL
      nosferatuPL
      Brąz
      na forum od: 22.03.2010 Posty: 88
      Powodzenia i jak tam postępy ??
    • RubinPlayer
      RubinPlayer
      Brąz
      Witam. Taka cisza bo byłem strasznie zapracowany.
      Do tego doszły problemy zdrowotne i osobiste. Potem kiepska gra i downswing nią spowodowany.
      W końcu trochę się pogubiłem i moje problemy pogłębiające jeszcze bardziej beznadziejną grę, doprowadziły niemal do katastrofy :facepalm:
      Oczywiście challenge trwa nadal. Bo w nim chodzi o coś więcej niż tylko wyciąganie dodatniego wr w każdym etapie.
      I właśnie miałem okazję się przekonać jak problemy i kiepskie samopoczucie mogą dramatycznie pogłębić kiepskie wyniki w grze.
      Nie było mnie tak długo nie dlatego że kiepsko mi szło, ale dla tego że nie miałem czasu. Ale postaram się poprawić :pokerface:

P.S. Te wykresy nie są z Omahy :coolface:
      Ale na PLO też przyjdzie czas w tym wyzwaniu :pokerface:

Pozdrawiam :f_drink:
    • matirix20
      matirix20
      Brąz
      na forum od: 09.08.2008 Posty: 855
      Na jakich stawkach grasz? :)
    • RubinPlayer
      RubinPlayer
      Brąz
      Odmiany i stawki będą dopisane do każdego wykresu, jak ukończę wyzwanie.
      Mogę powiedzieć tylko tyle że gram cash mikro SH ;)
      P.S. mała przerwa w grze.
      Praca i zdrowie nie pozwalają w tej chwili na jakąkolwiek grę.
    • 1
    • 2