[NL2-NL16] 9 9 nl10

• witoldkoziol
      witoldkoziol
      Brąz
      na forum od: 02.12.2007 Posty: 51

HERO: 9 :club: 9 :diamond:
      ENEMY1: J :club: K :spade:
      ENEMY2: K :diamond: 10 :spade:

Siedze na SB, dwoch limperow, ten typ przedemna strasznie pewny siebie oglądając jego gre można powiedzieć że calling station. Teraz w rozdaniu na chatcie pisze "all-in", wiedziałem ze to blef i nic nie ma, było dwoch limperow wiec chcial sobie zgarnac za darmo 3bb + 1sb, ja mam 9,9 na łapie. To był moj ostatni stol z ktorego jeszcze nie wyszedłem (nie osiagnalem 2.50) wiec nie bawiac sie dałem all-in bo czułem ze to rozdanie jest moje. Nie byłem tylko pewny co ma ten drugi typ.
      Ten drugi typ też w to wszedł.
      Okazalo sie ze mialem racje ten typ wbil all-in z K :diamond: T :spade: wiec z niczym ciekawym.

FLOP:

6 :heart: 3 :spade: A :club:

Flop dla mnie.

TURN:

7 :heart:

Turn dla mnie.

RIVER:

10 :heart:

................

Czemu takie pajace zawsze mają szczęście? Niedość ze najmadrzejszy na chatcie to ma farta w kartach.

Gdybym się trzymał SSS wiadomo, że bym zfoldował, ale poraz kolejny zostałem wydymany przez swoja glupote i przez pecha :]

Czy wy też byście w to weszli gdybyście wiedzieli że on blefuje? Czy nie powinienem callować ? Stawka była dość duza i w dodatku niewiele brakło do zwyciestwa.
  • 5 odpowiedzi
    • Eclipt
      Eclipt
      Brąz
      na forum od: 11.05.2007 Posty: 755
      Na takiego to trzeba usiąść i poczekać cierpliwie na kartę lepszą (dużo lepszą) niż 99. Jeżeli ktoś wchodzi all-in, to sprawdzamy go tylko z JJ+, AK.
      Nigdzie nikomu się nie spieszy i nie musisz nikomu nic udowadniać :) . Lepiej poczekać, aż się będzie miało solidną przewagę, a nie rzut monetą.

Oczywiście, koleś znajduje się na twojej liście znajomych? :D
    • witoldkoziol
      witoldkoziol
      Brąz
      Nie, nie mam zwyczaju mieć pajaców za znajomych. Musiałem po prostu przypadkowo zaznaczyć buddy-list gdy pisałem notkę na niego i nie zauważyłem.

No cóż trudno, zapamiętam jego nick i go zjem jeszcze :)
    • Eclipt
      Eclipt
      Brąz
      na forum od: 11.05.2007 Posty: 755
      Ty chyba nie wiesz, do czego służy "buddy list". Właśnie do zaznaczania takich pajaców i szybkiego wyszukiwania ich na stolikach :D
    • witoldkoziol
      witoldkoziol
      Brąz
      Aha, dzięki, nie pomyślałem, dobra myśl :D
    • Mooris
      Mooris
      Brąz
      na forum od: 04.11.2007 Posty: 15 122
      Gdybym się trzymał SSS wiadomo, że bym zfoldował, ale poraz kolejny zostałem wydymany przez swoja glupote i przez pecha

Więc trzymaj się SSS

Tutaj, mimo iż miałeś doczynienia z nieprzewidywalnym zawodnikiem powinieneś zrzucić ręke. Z pocketem 99, będziesz ewidentnie z przodu jeśli trafisz seta lub będziesz miał overpair, jeśli tutaj jeszcze gość przed Tobą podbijał - fold

Jest to dział SSS więc mówię Ci jak powinieneś postąpić wg. strategii