[HM2] HM2 przycina pokerstarsa

• DMatysiak147
      DMatysiak147
      Brąz
      na forum od: 23.04.2011 Posty: 18
      Do gry korzystam z laptopa HP pavilion dv7 procesor: intel core i7 Q720 @ 1,60GHz, 4GB RAM, karta graficzna: AMD Radeon HD 6500M/5600/5700 series.
      System operacyjny windows 7 home premium 64-bit SP1. HM2 przycina mi nie tylko starsa, ale też cały komputer tak na 10 sek i potem pół minuty jest ok. Czasami jest tak, że muszę zamknąć HM2 przez menadżer zadań, bo nic się nie da zrobić.

Wie ktoś jak mogę sobie z tym poradzić? Gram około 20 stołów jednocześnie. Kiedyś jak grałem 5-8 używając HM2 to było OK.

Pozdrawiam
  • 9 odpowiedzi
    • exculibrus
      exculibrus
      Brąz
      na forum od: 24.01.2013 Posty: 197
      Start> Control Panel > Programs > Unistall a program > HoldemManager2 i double click

A tak poważnie to masz trzy opcje:
      1. Bawić się z ustawieniami postgresql.conf i zainwestować kilka dobrych tysięcy w kompa.
      2. Bawić się z ustawieniami postgresql.conf i pogodzić się z tym, że nie pograsz spokojnie całej sesji na 20+ stołach
      3. Zmienić program.
    • DMatysiak147
      DMatysiak147
      Brąz
      taki komputer jak mam powinien to udźwignąć. niedawno go kupowałem. 4-rdzeniowa i7...
    • Cebulaczek
      Cebulaczek
      Brąz
      na forum od: 26.02.2013 Posty: 616
      dyszk SZSZDE musisz kupić

Polecane laptopy oraz dyski ssd do pokera.

pytaj miszcza
    • wantmemoney
      wantmemoney
      Diament
      na forum od: 25.11.2010 Posty: 723
      dokladnie hm przymula Ci calego kompa bo masz za wolny dysk ! kup ssd tam zainstaluj HM i cala baze i powinno smigac
    • DMatysiak147
      DMatysiak147
      Brąz
      ok. tak zrobię. dzięki za pomoc
    • Vestelth
      Vestelth
      Global
      na forum od: 01.09.2011 Posty: 1 889
      Heja,

a dlaczemu nikt mu nie dał linka do naszego wypaśnego poradnika? ;)
      -> Link do wypaśnego poradnika

Pozdrawiam. :)
    • DMatysiak147
      DMatysiak147
      Brąz
      Oto prędkość zapisu i odczytu danych na moim dysku C, na którym jest zapisany HM2:

http://postimg.org/image/uf83wyq71/[/IMG]

Prędkość jest chyba nienajgorsza. Spróbuję zatem najpierw zrobić to co podesłał Vestelth.
    • exculibrus
      exculibrus
      Brąz
      na forum od: 24.01.2013 Posty: 197
      To ja zarzucę jeszcze swoim:
      Mini przewodnik PL

Tylko spokojnie opuść 7 punkt.

Prędkość zapisu/odczytu nie ma aż tak dużego znaczenia. Liczy się ilość operacji I/O czyli czas dostępu do pliku.

powinno smigac

No właśnie nie bardzo. Sam HM2 nie jest super napisanym programem. Powinien on chodzić bez problemów na prawie każdym komputerze z dobrze skonfigurowanym serwerem PG, biorąc pod uwagę zapytania do PG, których używa. SSD pomoże, ale nie oznacza to, że problem zniknie albo nie będzie widoczny. Może będzie mniej irytujący. To jak ze stosowaniem większości lekarstw - skupiają się na objawach a nie przyczynach.

Mój komputer to i7 860 2.8GHz, 8GB DDR3, SSD Samsung 840 EVO, 64-bit Win7, PG 9.2.
      Nie jestem w stanie ogarniać więcej jak 20 stołów bez wyjebania monitora przez okno. Nawet grając na 18 co 2-3h muszę odpalać pgAdminIII i odkurzać bazę, która ma dopiero trzeci dzień.... :truestory:

Komp dupy nie urywa, ale daleko mu do tego aby być za słabym na taką apkę jak HM2. Od jakiegoś czasu męczę fora IT i wsparcie HM2. Na forach z IT dowiedziałem się, że to jak HM2 komunikuje się z DB jest brzydkie i tak się tego nie robić. Zadałem kilka pytań wsparciu HM2, ale jeszcze na większość nie odpowiedzieli, choć zdążyli mi już odpowiedzieć na to o co nie pytałem :thinking:
    • DMatysiak147
      DMatysiak147
      Brąz
      Zrobiłem tak jak w poradniku co Vestelth przesłał. Wszystko śmiga teraz pięknie. Dzięki za pomoc Vestelth. Duży plus i browar dla Ciebie! Pozdrawiam i powodzenia przy stołach życzę. :sdrink