[PT4] Problemy po aktualizacji

• hazardzistaWD
      hazardzistaWD
      Brąz
      na forum od: 13.07.2012 Posty: 325
      Witam,
      Po dzisiejszej aktualizacji PT4 zesrało sie wszystko. Po zainstalowaniu najnowszej wersji, porgram zasugerował, aby zrobić backup bazy danych-tak też zrobiłem.
      Później wyskoczyło jakieś małe okienko ''Updating pokertracker 4 database'', więc zgodnie ze wskazówkami czekałem aż się coś tam załaduje. Czekałem, czekałem, zielony pasek śmigał sobie w tą i spowrotem, godzine, dwie, trzy. Bazę mam stosunkowo małą, bo 5GB, więc raczej nie możliwe żeby to tyle trwało. Wygooglowałem coś takiego i tak jak tam pisali zamknąłem to gówno.
      Teraz program podczas gry wogóle nie nalicza mi rozegranych rąk, gdy w database management chcę załadować backupowaną bazę wyskakuje komunikat:
      Error: This database can not be destroyed.
      Error: Unable to execute query: Fatal Error; Reason: Error: (ERROR: database "PT4 DB" is being accessed by other users DETAIL: There are 5 other session(s) using the database. )

Nie wiem co robić, a nie chciałbym też stracić swojej bazy.
      Proszę o jakąś pomoc i z góry dzięki.
  • 3 odpowiedzi
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      na forum od: 03.11.2010 Posty: 9 604
      Witaj hazardzistaWD,

Warto czytać komunikaty, które wyświetlają się podczas aktualizacji PokerTrackera.

Wspomnianą aktualizację bazy danych musisz zrobić i nie możesz jej przerywać. Jeśli to zrobiłeś to ją uszkodziłeś i istnieją małe szanse na jej łatwe odzyskanie.

Jaką wersję PokerTrackera zainstalowałeś? Aktualna wersja to 4.11.6. W poprzednich wersjach jest wiele błędów.

Musisz teraz od nowa przeprowadzić "aktualizację" bazy danych. W oknie PokerTrackera -> Database -> Database Managment -> Rebuild Cashe -> Full Cashe Rebuild.

Pozdrawiam.
    • bobek81
      bobek81
      Global
      na forum od: 27.08.2007 Posty: 1 379
      podepne sie.

jest sens w ogole zmieniac z 4.10.9 na 4.11.6??i czy bedzie bez problemu dzialac na starsach ??
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      na forum od: 03.11.2010 Posty: 9 604
      Witaj bobek81,

Wybacz za brak odpowiedzi.

Z wersją 4.11.x było sporo problemów. Zobacz logi aktualizacji (kliknij View Relese Notes). Jeśli nie znajdziesz tam czegoś co jest Ci potrzebne to nie musisz robić aktualizacji.

Weź jednak pod uwagę, że aktualizacja PokerTrackera wiąże się z aktualizacją bazy danych. Jeśli jest ona duża to ta operacja może trochę potrwać. Jeśli w przyszłości wyjdzie nowa wersja PokerTrackera to i tak będziesz musiał zaktualizować bazę danych.

Pozdrawiam.