[PT4] [PT4] Różnica profitu pomiędzy trackerem a softem?

• matirix20
      matirix20
      Brąz
      na forum od: 09.08.2008 Posty: 826
      1) Witam. Gram teraz w sieci Ipoker i po kilku dniach mam profit 31.82 dol. Jednak w trackerze profit ten wynosi dokładnie 37.48. Skąd ta różnica? Możliwe że ten profit w trackerze to jest brany jakby nie było pobieranego rake? ( Na 100 % się nie pomyliłem ponieważ zaczynając grę miałem bankroll z okrągłą kwotą i baza danych w trackerze również była stworzona nowa.)

2) Takie dodatkowe pytanie. Da się jakoś włączyć na chwile w hudzie, żeby moje statystyki były wyświetlane z wszystkich rozegranych rąk, a nie na podstawie ilości rąk rozegranych na stoliku?
  • 4 odpowiedzi
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      na forum od: 03.11.2010 Posty: 9 604
      Witaj matirix20,

1) Profit w PokerTrackerze jest brany razem z rake. Jednak te dane nigdy nie będą się zgadzały, tzn. mogą się zgadzać na małych próbkach albo w szczególnych przypadkach.

PokerTracker oblicza wynik na podstawie danych z plików .txt. Pliki te nie mają zabezpieczeń przed błędami oraz czasem mogą zostać źle wysłane, np. plik zostanie wysłany, a program w tym czasie zamknięty i nie dojdzie do zapisu.

Jeśli w PokerTracker znajdzie błąd w takim pliku (np. różnica w pobranym rake'u o 0.01$) to całe rozdanie jest uznawane za uszkodzone i nie będzie zapisane w bazie danych. Powiedzmy, że rozegrałeś kilka tysięcy rozdań i w jednym rozdaniu był mały błąd (w pliku txt). W rozdaniu tym mogłeś np. przegrać 100bb na nl4 GBP. Wtedy PokerTracker to rozdanie uzna jako nieistniejące, a Twoje saldo w poker roomie zostanie obniżone o ~6,5 $.

Do tego występuje kwestia konwersji waluty. Jednak na tak małych stawkach nie ma ona większego znaczenia.

Jeszcze inną kwestią są bonusy. PokerTracker nie jest w stanie odczytać kiedy taki bonus został przyznany.

2) To jest podstawowa cecha PokerTrackera oraz Hold'em Managera. W jakim celu chcesz wyświetlić swojego HUDa ze wszystkich rozdań podczas gry?

Pozdrawiam.
    • matirix20
      matirix20
      Brąz
      2) Mam poustawiane kolory w hudzie w zależności od wielkości statystyk i po prostu chciałem na chwile zobaczyć jak wyglądały by moje statsy :)
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      na forum od: 03.11.2010 Posty: 9 604
      Analizę własnych statystyk lepiej nie robić podczas gry (dlatego nie ma opcji wyświetlania własnych statystyk podczas gry).

Własne statystyki możesz sprawdzić gdy otworzysz dowolne rozdanie w replayerze PokerTrackera 4 -> View Stats -> Results -> wybrane rozdanie -> w oknie, które się wyświetli zaznacz poniższe opcje:

Pozdrawiam.
    • matirix20
      matirix20
      Brąz
      Dzięki o to mi chodziło :)
      Pzdr