[PT4] Custom Stats - Kolorowanie graczy

• SweetPaul
      SweetPaul
      Brąz
      na forum od: 17.03.2011 Posty: 297
      Cześć,

Chodzi mi o rozwiązanie problemu poruszonego w tym wątku: https://www.pokertracker.com/forums/viewtopic.php?f=59&t=53530

Dokładniej chodzi o to, że chce zrobić global aliance wszystkich graczy, w celu analizy tendencji populacji. Jednakże chcem to zrobić odzielnie dla regów i reszty graczy. Jak się domyślacie regów i fisz koloruję inaczej w PT4 i chciałbym mieć możliwość wyizolowania rąk w raporcie, granych tylko przeciwko graczom, których zaznaczyłem na określony kolor.

Czy wie ktoś jak to zrobić? A może ma już gotowy kod do custom stats?

Pozdro
  • 3 odpowiedzi
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      na forum od: 03.11.2010 Posty: 9 605
      Witaj SweetPaul,

Jest jedno ale. Nie zrobisz globalnego aliasu dla danych grup graczy.

1) Dodanie jednego gracza do aliasu trwa stosunkowo długo. Do tego nie jest to proces automatyczny.

2) Jeśli dobrze pamiętam to alias w PokerTrackerze może składać się maksymalnie z 10 lub 20 graczy. Jednak ja nigdy nie robiłem aliasu większego od 4-5 graczy.

Nie wiem czy to jest najlepsze rozwiązanie i nie wiem jak chcesz sprawić aby to działało. Możliwe, że Ciebie nie zrozumiałem.

Pozdrawiam.
    • SweetPaul
      SweetPaul
      Brąz
      na forum od: 17.03.2011 Posty: 297
      Hej ! :)

Być może źle wyraziłem swoje myśli. Nie chodzi mi o łączenie statystyk np. 2-3 graczy za pomocą tej metody: https://www.pokertracker.com/guides/PT4/tutorials/player-name-aliases

Chodzi mi o PT4 Global Alias, żeby populację przeanalizować. Watek poruszany był na kilku forach i coffeeyay też go omawiał w swoim MathPack'u. Jak trzeba to mogę podrzucić odnośniki. Od razu nie dałem, bo nie wiem, czy można...

PT4 Global Alias wiem jak to zrobić. Robiłem dla wszystkich graczy z danej bazy danych. Chodzi mi tylko jak odfiltrowywać daną grupę graczy, żeby tylko ich turnieje/ręce się w danej chwili wyświetlały. Standardowe filtry w PT4 nie umożliwiają wyizolowania grupy graczy na podstawie kolorów jakimi zostali oznaczeni. Można filtrować przez wielkość staków, daty, buy-in i tysiące innych rzeczy, ale nie kolory :( Jak bym umiał odfiltrowywać graczy, którymi jestem zainteresowany, czyli tak np. żeby mi tylko turnieje z regami (na czerwono) się wyświetlały w danej chwili, to potem mogę wyeksportować wszystkie rece, które spełniają moje kryteria do nowej bazy danych, następnie lecę poprzez standardową procedurę tworzenia PT4 Global Alias i po sprawie.
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      na forum od: 03.11.2010 Posty: 9 605
      Niestety nie znam wspomnianego przez Ciebie global alias :( Miałeś na myśli View stats -> Results -> Report: Player Summary?

Nie ma teraz możliwości filtrowania po kolorze gracza, który mu przypisałeś: https://www.pokertracker.com/forums/viewtopic.php?t=52811

kraada napisał, że jest to możliwe, jednak ja się tym do tej pory nie interesowałem i nie wiem jak to zrobić. Jeśli jednak będzie więcej użytkowników to może taki filtr zostanie dodany.

Pozdrawiam.