[HM2] Problem z bazą danych

• pershing
      pershing
      Brąz
      na forum od: 26.12.2006 Posty: 177
      Witam,

Przy uruchomieniu HM2 wyskakuje mi komunikat iż nie może się połączyć z PostgresSQL database server, następnie klikam next, jest do wpisania
      server
      port
      user
      psw

Wszystkie pola były uzupełnione, mam do wyboru retry connection (nie przynosi skutku) - wyskakuje komunikat; cant connect to postgresSQL (wrong server, port, or firewall enabled? Click Retry Connection to try again. Nie mogę w ogóle kliknąć w "Start service" oraz przycisk Reset password - po kliknięciu wyskakuje komunikat - sorry, we were unable to reset your psw"

Jest jakiś sposób, aby sprawdzić jakie powinny być powyższe dane do wpisania? Lub ja je odnaleźć? Miał ktoś podobnie, wie co zrobić?

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc :why:
  • 4 odpowiedzi
    • gofermarcin
      gofermarcin
      Srebro
      na forum od: 11.01.2009 Posty: 510
      Panel sterowania > Narzędzia administracyjne > Usługi > POSTGRESQL

zobacz czy masz uruchomioną usługę, jeżeli nie to klikasz PPM(prawym myszy) >> Uruchom

powinno zadziałać

• pershing
      pershing
      Brąz
      na forum od: 26.12.2006 Posty: 177
      Nie wiem dlaczego, ale już wszystko działa, dałem w ustawieniach postgresSQL Server logowanie jako -> lokalne konto systemowe i za każdym razem włączam bazę ręcznie i śmiga, przy ustawieniach logowanie jako -> to konto...nie działa. Ale najważniejsze, że problem rozwiązany :sdrink
    • japan93
      japan93
      Brąz
      na forum od: 20.08.2012 Posty: 24
      Sorry, że wtrącę do nieswojego wątku, ale mam podobną sytuację.
      Próbuję uruchomić postgresql i pojawia się komunikat " Usługa postgresql-x64-9.3- postgresql 9.3 na Komputer lokalny uruchomiła się, a następnie zatrzymała. Niektóre usługi zatrzymują się automatycznie, jeśli nie są używane przez inne usługi lub program".
      Komunikat pojawia się niezależnie od tego, czy HM2 jest w tym czasie włączony czy nie.
      Z góry dziękuję za odpowiedź.
    • Vestelth
      Vestelth
      Global
      na forum od: 01.09.2011 Posty: 1 889
      Hej japan93,

na Twoim miejscu zrobiłbym reinstalację Postgresa, usuwając go wpierw jakimś programem do deinstalacji.

Pozdrawiam.