[HM2] Usunięcie starych rozdań z bazy

• kulinho92
      kulinho92
      Brąz
      na forum od: 12.05.2012 Posty: 315
      Miejsce na dysku mi topnieje, więc zwracam się do was po wskazówki jak usunąć stare rozdania z bazy danych? Widzę opcje purge, ale jak możecie to powiedzcie mi to jak dokładnie działa i co trzeba zrobić? Pytam, bo nie chce coś źle kliknąć i wszystko stracić :P .
  • 3 odpowiedzi
    • innocent2102
      innocent2102
      Brąz
      na forum od: 27.08.2010 Posty: 4 587
      Witaj,

Game Type - wybierasz rodzaj gier

Stakes - stawki

Save Hands Played By - wybierasz nazwę gracza, którego statystyki mają zostać w bazie. Najlepiej wybrać siebie, by zostawić własne ręce w bazie.

Poker Sites - Poker roomy

Date Range - wybiera przedział czasowy, z którego mają zostać usunięte rozdania. Z własnego doświadczenie wiem, że zawsze warto wybrać jakiś przedział czasowy, gdyż nie wybranie go wydłuża proces kasowania rozdań.

Uwaga!: Ważne, by po skończonym purgingu zrobić vacuum bazy. Dzięki temu nasz rozdania zostaną na nowo "poukładane" i zwolni nam się miejsce na dysku.

Pozdrawiam
    • kulinho92
      kulinho92
      Brąz
      na forum od: 12.05.2012 Posty: 315
      Dzięki. Troche to vacuum mnie przeraża, ale niestety za jakiś czas będę raczej zmuszony do działania :P
    • innocent2102
      innocent2102
      Brąz
      na forum od: 27.08.2010 Posty: 4 587
      Każdy powinien robić vacuum raz na jakiś czas, bo pomaga zoptymalizować działanie bazy, no i zwalnia trochę miejsca na dysku:) Robienie vacuum jest bardzo proste:)