[PT4] Podział bazy - Poker Tracker 4

• Garggamel
      Garggamel
      Złoto
      na forum od: 13.09.2013 Posty: 735
      Cześć.

Mam PT4, moja baza nie jest jakaś wielka (5GB, ponad 400 tyś rąk), ale denerwuje mnie coraz większe mulenie Huda - gdy najeżdżam myszką na jakąś statystykę to często nie pokazuje "białego okienka" z informacjami Player,stat,value - trzeba resetować hud, a i tak pomaga tylko na chwile. Na początku jak miałem 2 razy mniej rąk to nie mulił, więc pewnie trzeba odchudzić bazę...tylko jak najlepiej to zrobić?
      Komp - szybki procek, SSD na pokładzie i 8GB ramu, czy przy SSD ma sens robienie Rebuild Cache w Database Management, czy coś to pomoże? A może jakąś inną opcją przyśpieszę PT4?

Jeśli się nie da, to z racji, że niebawem ( w końcu :why: ) wchodzę na NL10 chciałbym oddzielić (nie usunąć) od bazy ręce i notatki z NL2 , da się to w jakiś sposób zrobić?

Jeśli powyższa opcja odpada to rozumiem, że zaczynając NL10 mógłbym utworzyć nową bazę danych w której PT4 by zapisywał całą historię (ręce, notatki itp), ale chciałbym jednocześnie mieć historię z NL5 (często gracze miksują limity) - da się to jakoś ogarnąć?
      Co będzie najlepsze w moim przypadku żeby nie stracić historii z NL5 wchodząc na NL10, i jednocześnie przyśpieszyć huda?
  • 8 odpowiedzi
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      na forum od: 03.11.2010 Posty: 9 535
      Hej,

Przeprowadzenie Rebuild Cashe może pomóc w szybkości działania bazy danych jeśli są z nią jakieś problemy. Tu raczej nie ma znaczenia czy mamy dysk SSD czy zwykły HDD. Oba muszą dokonać pewnych działań, różnicą jest tylko szybkość z jaką to zrobią.

Jest w PokerTrackerze opcja dotycząca przydzielenia większych zasobów systemowych dla PokerTrackera. Jednak ja nigdy nie musiałem z niej korzystać i nie wiem na ile jest ona przydatna:

-> Tuning your PostgreSQL Database Server

Gdy to zrobisz nie zapomnij zrestartować Postgrsql lub całego systemu.

Na podział rąk są dwa sposoby:
      1. Hud -> Edit HUD Options -> Stats From Current Cash Stake Only (musi być zaznaczone) Wtedy HUD będzie wyświetlać się tylko dla danego limitu.

2. Utworzenie nowej bazy danych. Database -> Database Management -> New. Jeśli będziesz chciał korzystać z nowej bazy to po jej utworzeniu, zaznacz ją i ustaw jako podstawową i aktywną w tym samym oknie.

Pozdrawiam.
    • evLeisure
      evLeisure
      Brąz
      na forum od: 14.11.2011 Posty: 3 051
      Kurwa. Jak ja widzę takie "pomocne" odpowiedzi jak powyżej to mi ciśnienie skacze. Jeżeli "moderatory" nie macie nic pomocnego do napisania to na cholerę piszecie? Aby posty nabić i aktywność wyrobić. Najlepsze są jeszcze te posty, w których jedynie co piszecie to "Jest dokładnie tak jak powiedział XXX. Dzięki za pomoc!" :facepalm:

Garggamel
      5GB to całkiem duża baza, ale jeżeli masz dobry komp z SSD to nawet 3 razy większa powinna działać płynnie. Wykonaj Analize oraz Reindex bazy, najlepiej z poziomu PostgresSQL'a. Jak nie wiesz jak to zrobić to ostatecznie z poziomu PT też powinno wystarczyć - masz te opcje pod "Housekeeping" w Database Mangament.

W Database masz opcje Purge Hands. Jest to nic innego jak opcja usuwania rąk. Masz tam milion opcji - ramy czasowe, poker roomy, limity - według których możesz ustalić jakie ręce wywalić.

Masz tam też opcje Export Hands z taką samą ilością opcji. Możesz za jej pomocą wyeksportować ręce z limitu NL5 do jakiegoś folderu i potem zaimportować je od nowa do nowo utworzonej bazy.

Jeżeli Analize i Reindex nie pomogą to polecam utworzenie nowej bazy i wrzucenie tam rąk z limit NL5 niż korzystanie z opcji "Pure Hands".
    • Garggamel
      Garggamel
      Złoto
      Dzięki Panowie za rady :fdrink.

Zrobiłem trzy czynności.
      Po pierwsze tak jak pisze Skibcio:
      Jest w PokerTrackerze opcja dotycząca przydzielenia większych zasobów systemowych dla PokerTrackera. Jednak ja nigdy nie musiałem z niej korzystać i nie wiem na ile jest ona przydatna: -> Tuning your PostgreSQL Database Server Gdy to zrobisz nie zapomnij zrestartować Postgrsql lub całego systemu.

Zrobiłem też Analize oraz Reindex bazy z poziomu PT4, ku mojemu zaskoczeniu obie te czynności trwały kilkanaście sekund każda, nie było komunikatu o pozytywnym zakończeniu ich a jedynie okienko progresu się zamknęło - czy to normalne że tak krótko, czy ja z trackerem mam coś nie tak?? :f_ugly:

Masz tam też opcje Export Hands z taką samą ilością opcji. Możesz za jej pomocą wyeksportować ręce z limitu NL5 do jakiegoś folderu i potem zaimportować je od nowa do nowo utworzonej bazy.

evLeisure - czy jak zrobię tak jak napisałeś, to czy notatki zrobione przez PT4 i moje własne też zostaną przeniesione do nowej bazy?

Po tym co powyżej niestety nie poprawiło się i dalej są lagi, czyli zostaje chyba tylko utworzenie nowej bazy po wejściu na NL10...
    • evLeisure
      evLeisure
      Brąz
      na forum od: 14.11.2011 Posty: 3 051
      Notatki stworzone przez PT4 będą musiały utworzyć się ponownie. Kilka razy zostawisz komputer na noc z klikniętym"Run" w NoteTrackerze i masz wszystko z powrotem. Twoje możesz przenieść eksportując je do pliku, a potem importując w nowej bazie. Potrzebne opcje znajdziesz pod Database --> Notes.

Analize i Reindex zależnie od komputera i wielkości bazy mogą trwać po naście sekund i nie wyświetla się żadne powiadomienie po ich zakończeniu. Jednakże nie ufam temu na ile skuteczne są te czynności wykonywane z poziomu PT4.
    • Garggamel
      Garggamel
      Złoto
      Jeszcze raz dzięki evLeisure za pomoc :milord: .

Uporządkowałem bazę z poziomu PostgresSQL'a, zobaczymy podczas dzisiejszej sesji czy będzie lepiej. Jeżeli nie to będę musiał zrobić nową bazę, mam nadzieję, że już sobie poradzę :)
    • Garggamel
      Garggamel
      Złoto

Jeszcze pytanko w sprawie importu rąk do nowej bazy, czy robimy to przez "Get hand from disk"?

Notatki stworzone przez PT4 będą musiały utworzyć się ponownie. Kilka razy zostawisz komputer na noc z klikniętym"Run" w NoteTrackerze i masz wszystko z powrotem. Twoje możesz przenieść eksportując je do pliku, a potem importując w nowej bazie. Potrzebne opcje znajdziesz pod Database --> Notes.

Czyli jak włączę "Run" i notki nie zdążą się zrobić to jest opcja pauzy i ponownego wznowienia, czy za każdym razem będą się robić "od nowa" i będę musiał zostawić grę na kilka dni? ?(

Co do exportu/importu własnych notatek - nie widzę żadnej opcji związanej z ustawieniem sobie okresu z którego chce mieć notki w nowej bazie, chciałbym mieć je np. z ostatnich 4 miesięcy, a starsze usunąć, da się to jakoś zrobić?

Po zrobieniu nowej bazy i przeniesieniu do niej tego co chcę, starą bazę lepiej usunąć czy zostawić? Chciałbym aby nowa baza działała jak najdłużej bez mulenia itp :)

Mam nadzieję, że nie za dużo tych pytań ;)
    • dragoste
      dragoste
      Brąz
      na forum od: 07.05.2010 Posty: 4 468
      Napisane przez Garggamel
      Jeszcze pytanko w sprawie importu rąk do nowej bazy, czy robimy to przez "Get hand from disk"?
      Tak, do tego służy ta opcja.

Napisane przez Garggamel
      Czyli jak włączę "Run" i notki nie zdążą się zrobić to jest opcja pauzy i ponownego wznowienia, czy za każdym razem będą się robić "od nowa" i będę musiał zostawić grę na kilka dni? ?
      Nie. Notki automatyczne PT4 robią się w momencie importowania rąk na bieżąco ( czyli przy włączonym Get hands while playing), lub gdy wymusimy przetwarzanie zaimportowanych już rozdań poprzez opcję Run, o której mówisz. Działa to podobnie jak import, czyli co się zrobi to zrobione a co nie to zrobi się potem. Możesz swobodnie robić to na raty. Swoją drogą podczas gry nie ma aż tylu rozdań do importu, więc tak czy inaczej z czasem PT4 nadrobi przetwarzanie rozdań pod kątem notek.

Napisane przez Garggamel
      Co do exportu/importu własnych notatek - nie widzę żadnej opcji związanej z ustawieniem sobie okresu z którego chce mieć notki w nowej bazie, chciałbym mieć je np. z ostatnich 4 miesięcy, a starsze usunąć, da się to jakoś zrobić?
      Tutaj nie pomogę. Zdaje się, że nie ma takiej opcji.

Napisane przez Garggamel
      Po zrobieniu nowej bazy i przeniesieniu do niej tego co chcę, starą bazę lepiej usunąć czy zostawić? Chciałbym aby nowa baza działała jak najdłużej bez mulenia itp :)
      Osobne bazy nie wpływają na siebie nawzajem pod względem wydajności w żaden sposób, więc jeśli chcesz zachować sobie starą bazę jako archiwum to możesz to zrobić. Jeśli nie chcesz, to możesz usunąć bazę. Przy czym jeśli zamierzasz usunąć starą bazę to zalecam zrobienie tego dopiero po upewnieniu się, że z nową jest wszystko ok.
    • Garggamel
      Garggamel
      Złoto
      Dzięki za wyczerpujące odpowiedzi, mam nadzieję już nie mieć pytań w tym temacie ;)