Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby dostosować zawartość witryny do Twoich preferencji. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby uzyskać więcej informacji i zmienić swoje ustawienia, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookie i Polityką Prywatności. Zamknij

Reading Challenge

• Pomarancza
      Pomarancza
      Brąz
      na forum od: 31.08.2011 Posty: 1 755
      Witam szacownych użytkowników!

Pomny sukcesu z mojego poprzedniego challenge'u, postanawiam dalej kontynuować doskonalenie siebie. Tym razem na płaszczyźnie kulturowo-intelektualnej. Zamierzam do końca roku kalendarzowego uskuteczniać regularne czytanie. Jeżeli będą chętni to zapraszam do przyłączenia się i wyznaczenia sobie własnych warunków. Moje wyglądają następująco:

:spade: W miesiącu przeczytać co najmniej dwie książki.
      :spade: Na przestrzeni całego challenge'u przeczytać co najmniej dwadzieścia książek.
      :spade: Poświęcać co najmniej trzydzieści minut dziennie na czytanie
      :spade: Poświęcać co najmniej siedem godzin tygodniowo na czytanie.

Celem jest nie tylko czytanie samo w sobie, ale postawienie sobie wyzwania i nauczenie się pozostawania skupionym. Chodzi o to, że w dzisiejszych czasach jesteśmy otoczeni przez masę rozpraszaczy, które pogarszają naszą produktywność. Ciężko skupić się na jednej czynności i wykonywać ją sumiennie nie myśląc o tym, żeby zaraz przejrzeć facebook'a, albo PokerStrategy.com :) Czytanie jest czymś co skupia naszą uwagę na jednej rzeczy. Mimo to mam problem, bo gdy czytam nawet coś co mnie bardzo wciąga, w dalszym ciągu zdarza mi się uciekać myślami gdzie indziej. Challenge ten ma na celu wyciszenie siebie i nauczenie się spędzania chociaż tych trzydziestu minut dziennie w pełnym skupieniu.

Niżej załączam fajny obrazek, który nawiasem mówiąc, ktoś kiedyś wrzucał tu na forum. Schemat tego jak działać, by być skupionym i produktywnym. A warto pamiętać, że skupienie skutkuje nie tylko lepszą efektywnością pracy, ale także zadowoleniem z życia. Wszystkie techniki relaksacyjne, łącznie z medytacją wymagają bezwarunkowej koncentracji.

Dzisiaj wieczorem będzie czas na pierwszą sesję czytania. W tym temacie nie będę rozpisywał się o tym co czytam, bardziej na samym procesie i zmianach jakie towarzyszą mi w tracie trwania challenge'u. Jeszcze raz zachęcam do przyłączenia się, jeżeli ktoś lubi czytać i doskonalić siebie.

Hej! :sdrink
  • 8 odpowiedzi
    • Khamulx
      Khamulx
      Diament
      na forum od: 18.02.2012 Posty: 759
      I'm in, też się muszę wziąć za czytanie :fdrink
    • kleko91
      kleko91
      Brąz
      na forum od: 26.12.2011 Posty: 2 197
      Propsuję :milord:

Również chętnie dołączę :) . Warunki, które chciałbym realizować to:

:club: W miesiącu przeczytać co najmniej 1 książkę.
      :club: Poświęcać co najmniej 30 minut dziennie na czytanie.

Skromnie ale to nie są wyścigi ;) .

:challenge
    • Pomarancza
      Pomarancza
      Brąz
      Wczoraj drugi dzień challenge'u, a ja już zapomniałem poczytać. :facepalm:
      No, ale muszę przywyknąć, to wejdzie w krew, jak nie przypomnę sobie od razu, to potem zapominam, dlatego chyba będę czytał na początku dnia, żeby mieć potem z głowy.
    • szydlos
      szydlos
      Brąz
      na forum od: 05.12.2010 Posty: 357
      ludzie i tak wam to nic nie da!!! sTRASY I TAK BĘDĄ SE UKŁADĄĆ GRĘ JAK CHCĄ
    • boxer82
      boxer82
      Brąz
      na forum od: 04.02.2009 Posty: 4 476
      Pomysł fajny
      podawajcie tytuły co czytacie i co polecacie przy okazji
      Sam nie przystepuje do chcallenge bo nie jest mi to potrzebne . rok temu (2012) dostałęm kindla na gwiazdke i od tego czasu czytam 9prawie codziennie). Moge sie pochwalić że w tym roku przeczytałem już conajmniej 10 ksiązek m in :

:diamond: Gra Endera i pozostałe z cyklu - cikawe Sf. W 2013 film wiec przed obejrzeniem chciałęm przeczytac ksiązke Polecam
      : Niezgodna j.w wyszedł film wieć najpierw przeczytałem ksiązki (wszystki trzy) a teraz przymierzam sie do filmu. czytałe sie przyjemnie , nie wymaga myslenia

:diamond: Mroczna wieza S. Kinga . czytam ponownie. W mojej ocenie jedez z najlepszych o ile nie najlepszy cykl ksiązek jaki powstał. Rózni sie trochoe od innych ksiązek wydanych przez Kinga

:diamond: Wiedźmin - tegochyba nie trzeba przedstawiać. czytałem pierwszy raz i mi sie podobało

:diamond: pod koniec zeszłego roku czyatłem jeszcze demoniczy cykl - też polecam ale pierwsza ksiazka wydaje sie byc "surowa"

Do tego dochodzą jeszcze poradniki:
      :diamond: inwestuj we własny dług, nic odkrywczego ale z czesci rzeczy nie zdajemy sobie sprawy
      jaki decyzje podejmuja bogaci i dlaczego biedni robią błędy ( w trakcie )
      Szachy poradnik - ucze sie grac z synem ;)
      książka pokerowa,

Trochę sie tego uzbieralo ale jak ktoś ma ciekawe pozycje to z chcecią poczytam ;)
    • Pawelgracz
      Pawelgracz
      Brąz
      na forum od: 24.07.2009 Posty: 659
      Napisane przez kleko91
      Propsuję :milord:

Również chętnie dołączę :) . Warunki, które chciałbym realizować to:

:club: W miesiącu przeczytać co najmniej 1 książkę.
      :club: Poświęcać co najmniej 30 minut dziennie na czytanie.

Skromnie ale to nie są wyścigi ;) .

:challenge
      Ja tez to co przedmowca chcialbym zalozyc sobie za cel.
    • adidadi
      adidadi
      Brąz
      na forum od: 05.08.2012 Posty: 277
      a słuchanie audiobooków się liczy? :P
    • Pomarancza
      Pomarancza
      Brąz
      Napisane przez adidadi
      a słuchanie audiobooków się liczy? :P
      To już od Ciebie zależy. Główną ideą wyzwania jest poprawienie koncentracji, więc jeżeli siadasz wygodnie w fotelu, zamykasz oczy i wsłuchujesz się w audiobooka, nie myśląc o tym co za chwilę masz do zrobienia, to myślę że się liczy.