[PT4] Pomocy

• Megamon
      Megamon
      Brąz
      na forum od: 06.11.2009 Posty: 9
      Witam

Korzystałem z trialowej wersji PT przez ok. tydzień. Dziś zmuszony byłem zrobić format dysku i po ponownym zainstalowaniu wyskakuje mi następujący komunikat:
      Unable to create PostgreSQL database: PT4 DB
      Reason: Unable to login to database (template1). Reason: could not connect to server: Connection refused (0x0000274D/10061) Is the server running on host "???" and accepting TCP/IP connections on port 5432?

Program nie odpala się.
      Z góry dziękuje za ewentualną pomoc
  • 3 odpowiedzi
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      na forum od: 03.11.2010 Posty: 9 604
      Witaj Megamon,

Jeśli wykorzystałeś już trialową wersję i teraz po formacie dysku twardego chcesz z niej ponownie skorzystać to niestety jest to nie fair w stosunku do twórców tego programu oraz do mnie jako osoby, od której oczekujesz pomocy :s_rolleyes:

Jeśli jednak format komputera nie był związany z "odnowieniem" triala to problem ten dotyczy braku usługi PostgreSQL.

Wystarczy sprawdzić listę usług w systemie: Start -> Usługi -> wyszukaj postgresql i ją uruchom.

Jeśli jej nie masz to oznacza, że jej nie zainstalowałeś:

-> How to Uninstall/Manually Install PostgreSQL 9.0 (Windows)

Pozdrawiam.
    • Megamon
      Megamon
      Brąz
      Witaj
      Absolutnie nie jest to związane z odnowieniem triala :)
      Zgodnie z tym co napisałeś zainstalowałem postgreSQL. Przy włączaniu Poker Trackera wyskakuje mi komunikat przy próbie połączenia się z PosygreSQL po kliknięciu przycisku connect :

Unable to connect to PostgreSQL database: PT4 DB
      Reason: Unable to login to database (PT4 DB). Reason: KATASTROFALNY: baza danych "PT4 DB" nie istnieje
    • Megamon
      Megamon
      Brąz
      Wszystko działa. Wielkie dzięki za pomoc :sdrink