[HM2] Akceptowalne bb/100

• L0rdOfFreedom
      L0rdOfFreedom
      Diament
      na forum od: 31.01.2013 Posty: 125
      Siemka, zainspirowany jednym video postanowiłem, że przeanalizuje całą swoją bazę rąk i chciałbym się upewnić co do jednej rzeczy.

Mianowicie, przeglądam zakładkę wyniku bb/100 poszczególnych grup rąk startowych i niestety jest kilka grup >-25bb/100. Standardowe bb/100 w mojej odmianie przy autofoldzie wychodzi mi ~ -23bb/100.

Teraz pytanie jest takie, czy zakładając, że zawsze niezależnie od sytuacji foldowałbym te ręce, to traciłbym mniej? Czyli innymi słowy mam leaki z tymi łapkami? Zakładając oczywiście, że próbka jest miarodajna ;)
  • 9 odpowiedzi
    • innocent2102
      innocent2102
      Brąz
      na forum od: 27.08.2010 Posty: 4 587
      Witaj,

Nie napisałeś o jaką pozycję chodzi:) Overall jeśli będziesz cały czas foldował:

-Na stołach 6-max (zakładając, że zawsze gra 6 osób) otrzymasz wynik -25bb/100
      -Na stałach 9-max (j/w) otrzymasz wynik -16bb/100

Jeśli założymy, że chodzi Ci o grę na blindach otrzymasz wyniki:

-Na SB -50bb/100
      -Na BB -100bb/100

Wszystko zależy od Twojej gry. Często spadek WR na SB może przełożyć się na wyższy WR na BB i odwrotnie. Pytanie odnosi się bardziej do samej strategii niż do Holdem Manager'a, dlatego polecam ten temat założyć w innym wątku jeśli będziesz dalej zainteresowany.

Pozdrawiam
    • L0rdOfFreedom
      L0rdOfFreedom
      Diament
      Niby 9-maxy, ale w 180tkach dochodzi ante + czasem gra na krótszych stołach, więc tak się zastanawiałem gdzie jest ten punkt odniesienia(tak na oko wyszło mi ~23bb).

Potrzebowałem potwierdzenia, bo wszystkie ręce oprócz QTs i 97s, mam do max -26bb/100 po dużej próbce, a te dwie... bam przeskok na ~ -40bb/100 :facepalm:
    • innocent2102
      innocent2102
      Brąz
      Mówisz o blindach? Jeśli tak to wcale to nie musi być leak, czy bardzo zły wynik. Najlepiej jednak pytać trenerów.
    • OcoChodzi
      OcoChodzi
      Brąz
      na forum od: 28.09.2011 Posty: 173
      Mógłbyś powiedzieć jaka jest mniej więcej miarodajna próbka?
      i/lub podać link do filmku jeśli mówią tam o analizie własnej gry?
    • innocent2102
      innocent2102
      Brąz
      Ogólnie powinno być dobrym wynikiem:

Na SB do -25bb/100
      Na BB do -50bb/100

Aczkolwiek sam ten wynik nic nam do końca nie będzie mówił. Tak jak powiedziałem wcześniej, niektórzy będą mieli mniej, niektórzy więcej a obydwoje będą robili dobry profi i overall WR. Wszystko zależy od stylu gry. Generalnie, jeśli mamy obawy co do naszej gry na blindach wolałbym się skupić po prostu na filmach np. http://pl.pokerstrategy.com/video/#searchtext=blind&key=all&contenttype=0&gametype=0&tablesize=0&languages=pl,en&levels=basic,bronze,silver,gold,platinum,diamond&lowerlimit=0&upperlimit=100&ob=date&od=desc&page=1&rpp=50 i wstawianiu rozdań.

Pozdrawiam
    • L0rdOfFreedom
      L0rdOfFreedom
      Diament
      Nie chodzi o konkretną pozycje tylko o wynik bb dla grupy rąk (np. QTs) po 100 rękach foldowania ;) W 180tkach(z ante i sporadyczną grą na krótszych stołach) wyszło mi ~ -23bb/100, co jest martwiące bo mam kilka grup z którymi po 0,5kk próbce mam -40bb/100.
    • przemasso
      przemasso
      Brąz
      na forum od: 13.10.2013 Posty: 821
      Napisane przez innocent2102
      ... i wstawianiu rozdań.
      Ostatnio to po ch*ju można wstawić tych rozdań... :ayfkm:
    • johnybravo80
      johnybravo80
      Brąz
      na forum od: 04.02.2011 Posty: 1 824
      Napisane przez L0rdOfFreedom
      Nie chodzi o konkretną pozycje tylko o wynik bb dla grupy rąk (np. QTs) po 100 rękach foldowania ;) W 180tkach(z ante i sporadyczną grą na krótszych stołach) wyszło mi ~ -23bb/100, co jest martwiące bo mam kilka grup z którymi po 0,5kk próbce mam -40bb/100.
      tylko, że takie podejście jest za przeproszeniem o kant dupy. Nie gram akurat turków czy tam MTT. Ale np takie QTs przy 100bb deep z UTG1 może się opłacać foldować, a dla przykładu na BTN to prawie zawsze będzie profitowy open. Jak dla mnie daną grupę rąk należy rozpatrywać oddzielnie dla poszczególnej pozycji oraz fazy turnieju. Takie uogólnianie, że rozgrywanie QTs czy innej ręki jest nieprofitowe w całym turku jest bez sensu. Czasami opłaca się jest rozgrywanie nawet 72o.
    • L0rdOfFreedom
      L0rdOfFreedom
      Diament
      Zgadza się, nie mowie przecież, żeby teraz w ogóle nie grać tej ręki, ale o ustalenie gdzie może być problem. Żeby podzielić dodatkowo na pozycje + fazy turnieju potrzebowałbym o wiele większej próbki(5kk+? ;) ).