[PT4] Własny hud overall

• Egiza1985
      Egiza1985
      Brąz
      na forum od: 22.01.2013 Posty: 84
      Czy ktoś wie czy można w Pt4 zobaczyć własny hud ze zbiorem wszystkich rąk? tzn tak jak mnie widzą przeciwnicy? Na winamaxie jak się dosiadam do stołu to nim dojdzie do mnie duża ciemna widzę swojego huda na podstawie wszystkich rąk a potem się zeruje.
  • 12 odpowiedzi
    • 4greg4
      4greg4
      Brąz
      na forum od: 07.07.2010 Posty: 987
      Bezpośrednio na stole raczej tego nie da się uzyskać. Zbiorcze statystyki wyświetlają się w replayerze
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      na forum od: 03.11.2010 Posty: 9 537
      Hej,

W PokerTrackerze nie ma statystyki vs Hero. Ty powinieneś znać swoje statystyki np. z replayera o którym wspomniał 4greg4.

Weź pod uwagę, że na podstawie statystyk powinieneś "odgadywać rękę przeciwnika". Ale jeśli wiesz jak zachowujesz się w danym spocie to ta informacja nie jest Ci potrzebna w formie statystyki. Mam nadzieję, że rozumiesz o co mi chodzi, bo chyba za bardzo to uogólniłem.

Jeśli w ten sposób wyświetlały się statystyki na winamaxie to był to błąd PokerTrackera.

Pozdrawiam.
    • Egiza1985
      Egiza1985
      Brąz
      Dzięki wielkie ale nie wiem czy do końca temat rozwiązany:)
      Przykładowo mam na gościa 15k rąk i podczas gry otwieram jego hud'a i mogę wywnioskować jakie ma leaki. Teraz chcąc znaleźć u siebie takie leaki muszę wchodzić w "view stats, statistics" po czym po kolei grupować sobie co chcę widzieć tzn. czy wg pozycji czy czegoś tam a w takim hudzie mam wszystko czego potrzebuje zaledwie za pomocą kliknięcia myszki. Czy jest taka opcja by jak nie w hudzie to w statsach podglądnąć swoją grę tak jak to widać w pop-up'ie??
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      Hej,

Tak. Jest taka możliwość:
      Ty powinieneś znać swoje statystyki np. z replayera o którym wspomniał 4greg4.

W replayerze ustaw tylko pokazywanie wszystkich rozdań dla Hero:

Pozdrawiam.
    • Egiza1985
      Egiza1985
      Brąz
      O to chodziło:) dzięki wielkie:D
    • Garggamel
      Garggamel
      Złoto
      na forum od: 13.09.2013 Posty: 736
      Napisane przez Skibcio
      Hej,

Tak. Jest taka możliwość:
      Ty powinieneś znać swoje statystyki np. z replayera o którym wspomniał 4greg4.

W replayerze ustaw tylko pokazywanie wszystkich rozdań dla Hero:

Pozdrawiam.
      Dzięki wielkie ale nie wiem czy do końca temat rozwiązany Przykładowo mam na gościa 15k rąk i podczas gry otwieram jego hud'a i mogę wywnioskować jakie ma leaki. Teraz chcąc znaleźć u siebie takie leaki muszę wchodzić w "view stats, statistics" po czym po kolei grupować sobie co chcę widzieć tzn. czy wg pozycji czy czegoś tam a w takim hudzie mam wszystko czego potrzebuje zaledwie za pomocą kliknięcia myszki. Czy jest taka opcja by jak nie w hudzie to w statsach podglądnąć swoją grę tak jak to widać w pop-up'ie??

Hej Skibcio.

A jeślibyśmy chcieli zobaczyć w takiej formie statsy np z danego limitu, albo z ostatnich 50k hands?

Chyba się nie da co?
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      Cześć,

Da się. Nawet na dwa sposoby.

1. To odpowiednie ustawienie filtrów w głównym oknie PokerTrackera ("More Filtres"). Można tam ustawić dany limit/przedział czasowy i wiele innych "ograniczeń". Zmiany będą widoczne w głównym oknie PokerTrackera, ale nie w HUD'zie.

2. Filtry w HUD'zie. PokerTracker -> HUD -> Edit Hud Options. Zmiany te będą widoczne w HUD'zie w replayerze oraz podczas gry.

Przy czym opcja ostatnich xxk rąk działa bardzo wolno. Przy dużych bazach danych i wolnym dysku, HUD może pojawić się czasem dopiero po kilku/kilkunastu minutach. Opcja z xx ostatnich tygodni jest już szybsza. Jednak ja zawsze mam tam ustawione 0, czyli nieskończoność.

Gdyby, któraś opcja była niejasna to daj znać.

Pozdrawiam.
    • Garggamel
      Garggamel
      Złoto
      1. To odpowiednie ustawienie filtrów w głównym oknie PokerTrackera ("More Filtres"). Można tam ustawić dany limit/przedział czasowy i wiele innych "ograniczeń". Zmiany będą widoczne w głównym oknie PokerTrackera, ale nie w HUD'zie.

To wiem i używam od dawna :)

2. Filtry w HUD'zie. PokerTracker -> HUD -> Edit Hud Options. Zmiany te będą widoczne w HUD'zie w replayerze oraz podczas gry.

Ta opcja ,działa ale z tego co widzę tylko dla przeciwników.

Mi chodzi o zobaczenie SWOICH statystyk (przykładowo z ostatnich 50k hands) np. w replayerze w formie huda i pop-up'a - ja do tej pory takiej opcji nie znalazłem X(
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      Opcja ta działa także dla Hero. Jednak tak jak wcześniej wspomniałem, będzie to działać bardzo wolno. Gdy ją włączyłeś prawdopodobnie Twój HUD się nie pojawił?

Na PokerStars rozegrałem 170 rozdań. W ustawieniach mam wpisane ograniczenie 50 rozdań i u mnie wygląda to tak:

Czerwony kolor to ilość rozdań.

Pozdrawiam.
    • Garggamel
      Garggamel
      Złoto
      Super Skibcio - tylko opcja ustawienia z ilości "ostatnich tygodni" nadaje się do użytku - dziękuję Ci bardzo :fdrink
      Wczoraj próbowałem tylko opcję z ilości "ostatnich rąk" i lepiej sobie odpuścić jej używanie - tak jak napisałeś czekałem i czekałem i HUD się nie wyświetlił, a moja baza to tylko 400k hands - co mają powiedzieć użytkownicy kilkumilionowej bazy....

Swoją drogą to pokazuje jak beznadziejnie zoptymalizowany jest PT4 , pisałem gdzieś w wątku - pamiętasz może - że mam dość szybki sprzęt (specjalnie kupiony pod grę) - myślałem że takie coś jak tracker będzie śmigać bez zająknięcia, a się okazuje że nie.
      Np. jak wczoraj sprawdzałem tą opcję wyświetlenia statystyk z "ostatniej ilości rąk" i czekałem na łaskawe pojawienie się HUD-a to spojrzałem ile zasobów systemowych zabiera to zadanie mojemu PC, i cóż mogę napisać - on po prostu w tym czasie odpoczywał :rage: .

Czy HM2 też jest tak kiepsko zoptymalizowany, wiesz coś może o tym?

Jeśli dane mi będzie kiedyś dojść gdzieś wyżej (NL50/NL100) to będę musiał zmienić tracker ze względu na ilość potrzebnych statystyk - tyle co ja znalazłem błędów w statsach PT4 (nawet w tych oryginalnych podstawowych!) to głowa mała. O niektórych przypadkach pisałem na forum , ale o większości już mi się nie chciało po prostu.
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      Opcja z x ostatnimi rozdaniami na pewno będzie szybciej działać. I jest moim zdaniem lepszym rozwiązaniem, bo możemy mieć na danego użytkownika 5k rozdań, ale co z tego jeśli będą one z przed ~roku.

W moim przypadku baza danych miała 52k rozdań i też nie doczekałem się wyniku.

To generalnie nie jest jakąś wielkim błędem PokerTrackera. Z tej opcji korzysta się relatywnie rzadko. Do tego musisz wziąć pod uwagę, że jest gigantyczną różnicą praca z danymi o wadze, np. 2 GB w przypadku filmu, plików graficznych czy bazy danych. Jeśli chciałbyś się tym zainteresować to polecam poczytać o bazach SQL. W przypadku ustawienia filtru na ilość rozdań, cała Twoja baza była ponownie przetwarzana i wszystkie statystki liczone od początku. Nawet przy bardzo szybkim komputerze obliczenia takie przy 400k h mogą potrwać kilkadziesiąt minut.

Mam Hold'em Managera oraz PokerTrackera i ciężko tu mówić o tym, który jest lepiej zoptymalizowany. Przez bardzo długi czas nie mogłem korzystać z Hold'em Managera, bo mój komputer sobie z nim nie radził :( Wystarczyła zmiana dysku na SSD i wreszcie mogłem z niego korzystać. Jednak bardziej jestem przyzwyczajony do PokerTrackera jest łatwiejszy w obsłudze.

Już chyba Tobie kiedyś o tym pisałem. Nie można powiedzieć, że statystyki PokerTrackera są złe. Statystyki pokerowe nie są w żaden sposób "unormowane" jak np. jednostki układu SI.

Zapoznałeś się z definicjami statystyk z Hold'em Managera i chciałeś je przenieść do PokerTrackera. Zdecydowana większość statystyk jest taka sama, jednak te bardziej szczegółowe, które Ciebie interesowały mogą się różnić.

Jesteś bardzo negatywnie nastawiony do PokerTrackera co nie jest moim zdaniem dobre. Testowałeś już Hold'em Managera 2?
    • Garggamel
      Garggamel
      Złoto
      Jesteś bardzo negatywnie nastawiony do PokerTrackera co nie jest moim zdaniem dobre. Testowałeś już Hold'em Managera 2?

Nie, nie testowałem HM2 - pewnie przyjdzie na to pora w odpowiednim czasie ;)

Już chyba Tobie kiedyś o tym pisałem. Nie można powiedzieć, że statystyki PokerTrackera są złe. Statystyki pokerowe nie są w żaden sposób "unormowane" jak np. jednostki układu SI.

Zapoznałeś się z definicjami statystyk z Hold'em Managera i chciałeś je przenieść do PokerTrackera. Zdecydowana większość statystyk jest taka sama, jednak te bardziej szczegółowe, które Ciebie interesowały mogą się różnić.

Nie jest do końca tak jak piszesz Skibcio, po prostu jest sporo potrzebnych stats (może nie na NL5 gdzie jeszcze siedzę - ale wyżej na pewno) które PT4 nie liczy tak jak potrzeba, ale nie będę rozwijał tematu bo i tak tego nie zmienię - choćby dlatego , że nie umiem tworzyć statystyk.