[PT4] PT4 - wolne wczytywanie historii

• Sylwina
      Sylwina
      Brąz
      na forum od: 02.11.2013 Posty: 88
      Hey !

Mam problem z czasem wczytywania danych (przeszłych sesji) w PT4 - dziś sprawdzałam wczytywanie zajmuje 22min - w ostatnim czasie się drastycznie pogorszyło, ciężko ogólnie zrobić analizę bo jeśli mam do sprawdzenia 3 sesje to już godzinę na wczytywanie idzie. Czy wiecie co można z tym zrobić ?? usunąć jakieś starsze rozdania (na pewno ich mam bardzo dużo - ostatnio czyściłam ok listopada ) czy może coś z komputerem ?? w trakcie wczytywania procesor pracuje na 95-100% , podczas gdy normalnie rzadko przekracza 10%.
      Dzięki. Pozdrawiam
  • 3 odpowiedzi
    • hitenz
      hitenz
      Brąz
      na forum od: 29.10.2013 Posty: 121
      Nowy dysk - najlepiej ssd.
    • Sylwina
      Sylwina
      Brąz
      na forum od: 02.11.2013 Posty: 88
      też o tym myślę, ale czy tylko dysk wystarczy ?? a co z procesorem dzialajacym na 100%
      i inne pytanie odnośnie ssd - czy wtedy system+PT4 na SSD czy tylko system ?
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      na forum od: 03.11.2010 Posty: 9 605
      Witaj Sylwina,

Czy podczas uruchamiania PokerTrackera i włączeniu importu rąk w zakładce Play Poker w lewym dolnym rogu rośnie liczba rozdań. Nie powinna być ona większa od 0, w niektórych przypadkach może być równa liczbie rozdań z poprzedniej sesji. Sądzę, że to jest problemem.

Jeśli grasz na 24hPoker lub Unibet Poker to musisz ręcznie wyczyścić bazę zapisaną przez ten poker room.

PokerTracker 4 -> Play Poker -> MicroGaming (MPN) -> Clear Databases Now

W przypadku innych poker roomów, sprawdź czy rozdania są automatycznie przenoszone do folderu Processed (musi być zaznaczona poniższa opcja) :

PokerTracker 4 -> Configure -> Sites & Import Options -> Preferences

Folder Processed nie może znaleźć się na liście folderów z których PokerTracker pobiera rozdania:

PokerTracker 4 -> Play Poker -> lista poker roomów z lewej strony (najlepiej sprawdź wszystkie poker roomy). Na poniższym screenie jest pokazany tylko PokerStars (tak nie może być):

Odnośnie dysku SSD to możesz oddzielnie mieć system i bazę danych. Jednak jeśli już masz zamiar kupić dysk SSD to najlepiej co najmniej 120GB (ceny wiele się nie różnią od tych 60GB). W takim przypadku rozsądnie jest wgrać cały system oraz bazę danych na SSD, a do starego dysku dokupić zewnętrzną obudowę i na nim przechowywać duże pliki.

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że jeśli zaczniesz korzystać z dysku SSD, na którym znajduje się system to już nigdy nie wrócisz do starego talerzowego dysku.

Pozdrawiam.