[PT4] Problem

• Bolexx
      Bolexx
      Złoto
      na forum od: 23.12.2013 Posty: 693
      Witam

Mam otuż taki problem z PT4 że chce go zainstalować na Windowsie 8.1 jednak zawsze przy otwarciu programu wyskakuje konfiguracja SQL ja klikam "Create" a wtedy wyskakuje :

Unable to create PostgreSQL database: PT4 DB
      Reason: Unable to login to database (template1). Reason: could not connect to server: Connection refused (0x0000274D/10061) Is the server running on host "???" and accepting TCP/IP connections on port 5432?

Mam najnowszą wersję PT4 oraz próbowałem to zrobić na SQL od 8.4 do najnowszych jednak efekt ten sam.Próbowałem równiez z HM2 jednak też nie chce zadziałać.Proszę o pomoc ;)
  • 17 odpowiedzi
    • smoku
      smoku
      Moderator
      Moderator
      na forum od: 15.05.2008 Posty: 4 241
      Cześć Bolexx.

Spróbuj zastosować instrukcję z tego posta. Jeśli to nie zadziała, to będziemy myśleć dalej.

Pozdrawiam
    • Bolexx
      Bolexx
      Złoto
      Robię tak jak jest napisane usuwam w cmd tego użytkownika i tworze ten folder , ale przy instalacji SQL 9.3 juz na koniec wyskakuje jakiś błąd a potem przy tworzeniu w PT4 ten sam komunikat co w 1 poście.
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      na forum od: 03.11.2010 Posty: 9 601
      Witaj Bolexx,

na koniec wyskakuje jakiś błąd

Jaki błąd wyskakuje?

PokerTracker 4 nie obsługuje wersji 9.3 PostgreSQL. Zainstaluj wersję 9.0.

Pozdrawiam.
    • Bolexx
      Bolexx
      Złoto
      Teraz zainstalowałem 9.0.17 i nadal tak samo przy końcu instalacji:

Problem running post-install step.Installation may nit complete correctly The database cluster initialisation failed.

A przy tworzeniu w PT4 komunikat z pierwszego postu.
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      PostfeSQL nie został zainstalowany na Twoim komputerze, nie masz go także w usługach (?) Bez tego PokerTracker nie uruchomi się.

Napisz dokładnie co zrobiłeś podczas usuwania starej wersji PostgreSQL (jakie posiadasz teraz zainstalowane) oraz co robisz podczas instalacji.
    • Bolexx
      Bolexx
      Złoto
      Więc tak obecnie mam zainstalowane wersje 9.0, teraz zrobie to ponownie i opisze co robię krok po kroku.
      Wchodzę w usługi włączam logowanie pomocnicze na automatyczne
      -usuwam z panelu sterowania SQL,na koncu instalacji wyskakuje okienko że odinstalowanie nie została zakonczone pomyślnie.

-uruchamiam cmd jako admin i wpisuje komendę net user postgres /delete.Polecenie zostało wykonane pomyślnie.
      -Zmieniam nazwę folderu PostgreSQL na PostgreSQL_ORIG
      -Następnie instaluje SQL 9.0,hasło wpisuje : svcPASS83,port zostawiam 5432,Locale:[Default locale].
      Na końcu instalacji tradycyjnie wyskakuje :

http://zapodaj.net/b8a9f06d1763a.jpg.html

-Otwieram PT4 przy tworzeniu nadal okienko z pierwszego postu.Jeśli coś robię nie tak to proszę o skorygowanie mnie ;)
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      wyskakuje okienko że odinstalowanie nie została zakonczone pomyślnie.

Jeśli wyświetlił się jakikolwiek błąd to powinieneś się nim zająć. Jeśli go pominąłeś to mogłeś zrobić jeszcze większy bałagan i problem, który był łatwy do naprawienia już takim być nie musi ;(

Po raz kolejny nie zainstalowałeś PostgreSQL więc PokerTracker nie będzie działać.

Zostawiłeś defaultową ścieżkę do folderu z PostgreSQL. Jeśli znajduje się w niej spacja to pojawi się wspomniany przez Ciebie błąd. Dlatego sugeruję rozpocząć instalację w folderze do którego ścieżka nie zawiera spacji.
    • Bolexx
      Bolexx
      Złoto
      Dzięki , usunięcie spacji pomogło :milord: !
    • MlodaFocka
      MlodaFocka
      Brąz
      na forum od: 28.04.2013 Posty: 10
      Witam,
      nie zakładam nowego wątku - trochę szukałem odpowiedzi na forum ale nie mogę nic znaleźć.

Mam taki problem: podczas instalacji bazy Postgre SQL wyskakuje mi następujący błąd:

"There has been an error
      Error running
      C:\users\marcin\AppData\local\temp\postgresql_installer\validateuser.exe
      "." "postgres" "****" :P rogram ended with an error exit code"

Ktoś wie o co chodzi i jak to naprawić???
    • MlodaFocka
      MlodaFocka
      Brąz
      jeszcze raz wklejam treść błędu bomi się przypadkiem emotka wkradła :)

"There has been an error
      Error running
      C:\users\marcin\AppData\local\temp\postgresql_installer\validateuser.exe
      "." "postgres" "****": Program ended with an error exit code"

Pomóżcie! ;-)
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      Witaj MlodaFocka,

Czy miałeś wcześniej zainstalowany PostrgreSQL? Czy na liście użytkowników znajduje się user "postgres" .Dysk systemowy, najczęściej C: -> Użytkownicy

Pozdrawiam.
    • MlodaFocka
      MlodaFocka
      Brąz
      Witam,
      właśnie kiedyś podchodziłem już do tematu instalacji i również mi się nie udało i wtedy zawiesiłem sprawę. W folderze c:\Użytkownicy był folder "postgres" ale go usunąłem... (wczoraj przeglądając forum gdzies natrafiłem na podobny wątek i ktos o tym napisał...). Mam nadzieje że to nie komplikuje sprawy...?

z góry dzięki za pomoc
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      Tylko to nie był taki zwykły folder i powinieneś go usunąć w odpowiedni sposób. Całość jest opisana w tym artykule:

-> Uninstalling PostgreSQL 9.0.x

Mimo wszystko zastosuj się do tamtych rad. Następnie ponownie zainstaluj PostgreSQL. W powyższym linku znajduje się także instrukcja.
    • MlodaFocka
      MlodaFocka
      Brąz
      Działa!!!

Niech moc będzie z Tobą!!! :)
    • MlodaFocka
      MlodaFocka
      Brąz
      Witam raz jeszcze,
      kontynuuje wątek nie zakładając nowego tematu.

Gram na Poker Stars i nie wiem dlaczego ale aplikacja nie zapisuje mi historii rąk. Mam wybrany folder i podczas gry tworzą się pliki txt z zapisem rąk ale po wyłączeniu aplikacji pliki znikają i jak chce sobie coś przeanalizować w PT4 to nie mam takiej możliwości bo nie ma skąd zaczytać rąk.... :(

pomoże ktoś?
    • MlodaFocka
      MlodaFocka
      Brąz
      Poza tym za każdym razem statystyki w HUDzie startują mi od zera...

będę wdzięczny za pomoc
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      Witaj MlodaFocka,

Z Twojego opisu wynika, że wszystko działa tak jak powinno.

Pliki *.txt przenoszone są przez PokerTrackera do bazy danych. Możesz je przeglądać bezpośrednio w PokerTrackerze. Polecam zapoznać się z filmem dotyczącym tego programu:

-> PokerTracker 4 - wprowadzenie

Pliki *.txt przenoszone są do folderu Processed:

PokerTracker -> Configure -> Sites & Import Options -> Prefernces -> po kliknięciu na trzy kropki otworzy się folder Processed

Ilość Twoich rozdań przy stoliku zawsze będzie liczona od 0. Ma to przedstawić Ci jak widzą Ciebie nowi przeciwnicy. Swoje "pełne" statystyki możesz sprawdzić np. w replayerze PokerTrackera.

Pozdrawiam.