Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby dostosować zawartość witryny do Twoich preferencji. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby uzyskać więcej informacji i zmienić swoje ustawienia, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookie i Polityką Prywatności. Zamknij

BRM Staking

• wieczko
      wieczko
      Brąz
      na forum od: 13.10.2013 Posty: 540
      Hej,
      jaką taktykę przyjąć przy inwestowaniu w graczy turniejowych?
      Dopiero zacząłem przygodę z inwestowaniem i wykupuje udziały na weekendowe turki.
      Do tej pory stosowałem zasadę x$/turniej.
      Liczyłem ilośc turniejów w paczce i mnożyłem przez ilość dolarów na którą pozwalał mój bankroll.

Zastanawiam się jednak czy to na pewno dobry sposób?

Jak Wy do tego podchodzicie? ?(
  • 11 odpowiedzi
    • wincentf
      wincentf
      Brąz
      na forum od: 25.07.2013 Posty: 957
      Napisane przez wieczko
      Hej,
      jaką taktykę przyjąć przy inwestowaniu w graczy turniejowych?(
      Jedyną słuszną- nie stakować innych.
    • Lonke777
      Lonke777
      Brąz
      na forum od: 25.10.2009 Posty: 4 840
      :why:
    • AABurzaAA
      AABurzaAA
      Brąz
      na forum od: 09.07.2012 Posty: 658
      Napisane przez wincentf
      Napisane przez wieczko
      Hej,
      skąd takie wnioski ?
    • wieczko
      wieczko
      Brąz
      Liczę na jakiejś sensowne odpowiedzi.
      Bo na pierwszy rzut oka wydaję się bez sensu kupować taki sam procent u jednego gracza.
      Jeśli w jednej paczcze ma 2 drogie turnieje, a w innej 20 z niskim wpisowym.
    • panpankracy
      panpankracy
      Platyna
      na forum od: 13.01.2010 Posty: 4 752
      Polecam przede wszystkim stakowac graczy uczciwych, solidnych i wygrywajacych. Poza tym odradzam stakowania ludzi ktorzy graja turki o duzo wyzszym poziomie wpisowego niz twoj wlasny. Dodalbym do tego, ale juz bardziej jako moje widzimisię zeby nie stakowac jesli nie stac cie minimum na 5% cegly. Poza tym wiadomo, im więcej turkow i im mniejsze fieldy tym większa szansa na profit. Z drugiej strony im wieksze fieldy tym wieksza wariancja ale tez w tym pozytywnym sensie, czyli oczekiwany profit maksymalny wiekszy. Z trzeciej strony jesli podchodzic do tego longtrrmowo potrzebowalbys multum stakingow zeby przy turkach po pare k ludzi natrafic na staking z binkiem.
      Pozdrawiam
    • wincentf
      wincentf
      Brąz
      Napisane przez AABurzaAA
      Napisane przez wincentf
      Napisane przez wieczko
      Hej,
      skąd takie wnioski ?
      Stąd że większość super-duper-dżuicy-jedno(dwu)dniowych ofert jest na zasadzie "pograłbym se, dajcie mi kasę" i jest ev-?
      Albo że PS generalnie ma gdzieś oszustów?
      Zresztą wystarczy przeanalizować sobie dokładnie oferty i ich wyniki. Ostatnio sprzedała się oferta gościa który miał zjazd 100 000$ (!!) a jak go spytałem skąd ten zjazd to "no, tak wyszło - nie zszedłem ze stawek" (Ale ogólnie to jestem zajebisty). Oferta oczywiście na 100% udziałów. I takich rzeczy jest pełno.

Spoko- jest pewnie trochę graczy regularnie wystawiających stakingi (majkel np.), albo wystawiających sensowne longtermy ale cały ten dział to jedno wielkie miejsce do przewalania pieniędzy przez osoby które chciałby grać w pokera, ale że nie idzie to dla emocji wolą postawić na hiper-duper-ekstra oferty bo ktoś ma "Czutkę" że "będzie rzygnięcie"
      Zresztą.
      Wasza kasa.
    • AABurzaAA
      AABurzaAA
      Brąz
      na forum od: 09.07.2012 Posty: 658
      No do stakingów trzeba mieć trochę głowy i wiedzieć kogo się stakuje.
      Ja osobiście stakuje TYLKO longtermy i to najlepiej cash'ówki i sitki, rzadziej MTT.
    • wieczko
      wieczko
      Brąz
      Ja stakuje jednodniowe paczki mtt, zazwyczaj graczy któzy sami mają 50+% wkładu.
      Chodzi mi o to czy określenie BI/turniej jest sensowne?
      bo wykupując taką samą/lub o tej samej wartości cegłę za każdym razem BI/turniej się różni.
      No chyba że stakujemy gracza który zawsze wystawia podobną paczkę.
    • dark1one
      dark1one
      Brąz
      na forum od: 25.01.2008 Posty: 920
      Napisane przez wieczko
      mnożyłem przez ilość dolarów na którą pozwalał mój bankroll.
      Nie jestem do końca pewny czy dobrze rozumiem, chodzi Ci o av BI? jeśli tak, to z punktu widzenia czysto matematycznego (pomijając ilość graczy w turkach itp) to nie ma rożnicy, czy inwestujesz w kogoś, kto ma roi 20% z av BI 10$ i wystawia paczkę 100 turków z takim av BI, czy w kogoś kto ma 20% z av bi 100$ i też wystawia paczkę z 100 turkami i av bi 100$. Po prostu zamiast cegły 20% bierzesz wtedy 2%.

Uważałbym natomiast na paczki w stylu SM + SWU + 38 turkow z av BI 5$. Na kartce wyjdzie ci ladnie, bo 600$ paczka, av BI 15$, a tak naprawdę paczka opiera się na 2 turkach. Nie twierdzę, że nie mogą być one profitowe, ale na pewno analizowane w troche inny sposób
    • wincentf
      wincentf
      Brąz

Uważałbym natomiast na paczki w stylu SM + SWU + 38 turkow z av BI 5$. Na kartce wyjdzie ci ladnie, bo 600$ paczka, av BI 15$, a tak naprawdę paczka opiera się na 2 turkach. Nie twierdzę, że nie mogą być one profitowe, ale na pewno analizowane w troche inny sposób
      Uczniak w jednym filmiku ładnie pokazał (kryterium kellyego) że SM zawsze jest ev- , nawet mając roi 50%, chyba że ma się roll +130000$ ,a minimalny bankroll do SM to 57000$ i wtedy ev=0 :P
    • dark1one
      dark1one
      Brąz
      na forum od: 25.01.2008 Posty: 920
      taka sytuacja zachodzi tylko w dużym uproszczeniu, zakładając, że grasz same SMy albo turki o podobnych fieldach/wpisowych ;) . Dlatego jestem przeciwny graniem takich turków na longtermach, sytuacja wyglada troche inaczej w przypadku, gdy nie masz ryzyka bankructwa, np grasz 180 8$+ grajac miesiecznie kilka k gierek a w weekendy grasz sobie na fazę SMa. Wtedy EV bedziesz mial takie jak wynika z ROI, aczkolwiek bardzo wariancyjne.

Jeszcze inaczej to wygląda w przypadku kupowania paczek na turki, gdzie po prostu możesz wziąć dużo mniejszą cegiełkę, i to u kilku osób, ale szansa na profitowość paczek może być mocno zakrzywiona ;)