[HM2] Ukryty folder bazy danych-> czy można usunąć?

• solmyr9
      solmyr9
      Brąz
      na forum od: 24.01.2009 Posty: 1 560
      Szukając wolnego miejsca na dysku natknąłem się na pewną rzecz: moja baza danych według HM2 wynosi 52GB. Jednak folder postgreSQL ma ok 55GB, a ponad to jest folder domyślnie ukryty w C/Użytkownicy/Nazwa/AppData/Roaming/HoldemManager/Database/NazwaBazy który zajmuje 45GB, więc moja baza w rzeczywistości zajmuje 2x więcej niż podaje HM. Czy jest możliwość usunięcia jakiś z tych plików?

Przez przypadek zresetowałem notki w notecaddy i usunęło mi je wszystkie z HM2 ale na dysku zwolniło się tylko ok 1,5GB. Czy ww. foldery moga zawierać pozostałości po notecaddy?

Vacuum bazy robię regularnie (również dzisiaj) więc to na pewno nie jest kwestia uporządkowania bazy.
  • 7 odpowiedzi
    • innocent2102
      innocent2102
      Brąz
      na forum od: 27.08.2010 Posty: 4 587
      Witaj,

nie możesz usunąć tego, bo tam również znajduje się Twoja baza i jeśli coś skasujesz to będziesz miał problem z odpaleniem. Btw. w jaki sposób robisz vacuum?

Pozdrawiam
    • solmyr9
      solmyr9
      Brąz
      Czyli HM kłamie i baza jest dużo większa niż podaje ;)

Vacuum robię regularnie poprzez notecaddy (to pewnie czyści tylko notki). Poza tym raz na 2-3 tyg robię w HM, a raz na 3-4 msc poprzez postresql pgadmin.

A odnosnie notek w notecaddy to skasowałem/wyłączyłem je poprzez reset notes. Czy to oznacza, że skasowałem je z dysku czy tylko jakoś wyłączyłem?
    • innocent2102
      innocent2102
      Brąz
      Jeśli wybrałeś tą opcję:

to notatki zostały usunięte wraz z bazą CadyyScatter.
      Vacuum poprzez pgAdmin jest wydajniejszy i oszczędza więcej miejsca na dysku. :truestory:

Btw. Czemu masz taką dużą bazę? Z mojego doświadczenia wynika, że przy takiej bazie lepiej exportować wybrane ręce, stworzyć nową bazę i ponownie zaimportować. Często to najszybszy sposób optymalizowania swojej bazy i najlepszy. Chyba, że masz mnóstwo notatek i jeśli nie masz bardzo dobrego procesora to proces tworzenia notatek może być co najmniej długi.
    • solmyr9
      solmyr9
      Brąz
      Wybrałem właśnie ta opcję reset notes, zdziwiło mnie to że zaraz po kliknięciu wyskoczyło okienko z potwierdzeniem skasowania, myślałem że taka duża baza notatek kasuje się szybciej niż ułamek sekundy i zwalnia jakieś miejsce na dysku.

Vacuum poprzez pgAdmin jest wydajniejszy i oszczędza więcej miejsca na dysku.
      Dzięki, tego nie wiedziałem więc teraz będe korzystał z tej opcji ;)

Baza tworzona jest już od długiego czasu dlatego tyle zajmuje, nie narzekam również na wydajnośc ponieważ mam SSD, jedynym problemem jest to że kończy się wolne miejsce.

Przy okazji zapytam, jakie działanie zapamiętuje/kasuje sytuację zapamiętanych rozdań w pop-upie pomiędzy konkretnym graczem a hero? Np. 3Bet vs Hero. Zauważyłem że czasem kasują mi się te statystyki, a przy tworzeniu nowej bazy i imporcie rąk nie są one automatycznie dodawane do pop-upów.
    • innocent2102
      innocent2102
      Brąz
      A wybierasz siebie jako hero?
    • solmyr9
      solmyr9
      Brąz
      Tak
    • innocent2102
      innocent2102
      Brąz
      W takim razie nie znam odpowiedzi na Twoje pytanie. Pamiętam, że sprawdzałem jak NoteCaddy tworzy te statystyki i z tego co zauważyłem to właśnie na podstawie wybranego hero.

Pozdrawiam