[HM2] Powolne odpalanie HUDa

• pawew77
      pawew77
      Brąz
      na forum od: 27.06.2009 Posty: 810
      Hej. Sytuacja wygląda tak... kiedy rozpoczynam sesje mój HUD ze statystykami na stołach ładuje się bardzo powoli. Gram zooma i często muszę czekać 20-30 sekund na to aż załadują się statystyki na każdego gracza. Trochę mnie to irytuje, bo jestem zmuszony podejmować decyzje bez statystyk, bo kończy mi się czas na podjęcie decyzji. Dodam, że po jakiś 5 min zawsze sytuacja wraca do normy i HUD ładuje się normalnie 2-3 sekundy. Czym może to być spowodowane? komp nie wydala?
  • 8 odpowiedzi
    • pawew77
      pawew77
      Brąz
      NIkt nie jest w stanie pomoc?
    • Panmorz
      Panmorz
      Srebro
      na forum od: 27.09.2011 Posty: 7 552
      Nie ma już Dohpa Z :(
    • innocent2102
      innocent2102
      Brąz
      na forum od: 27.08.2010 Posty: 4 587
      Witaj,

Problem pojawił się nagle, czy zawsze tak miałeś? Importujesz ręce na początku gry?
    • pawew77
      pawew77
      Brąz
      Napisane przez innocent2102
      Witaj,

Problem pojawił się nagle, czy zawsze tak miałeś? Importujesz ręce na początku gry?
      Problem pojawil sie jakies 2 tyg temu. Kupilem baze ok. 5mln rak i od tamtej pory mam wrazenie ze najpierw HM musi przemielic swoje, a dopiero potem dziala jak nalezy. Nie importuje rak na poczatku gry, w sensie mam baze uruchamiam i gram:)
    • innocent2102
      innocent2102
      Brąz
      na forum od: 27.08.2010 Posty: 4 587
      Dla mnie to wygląda jakby HM w tym momencie ręce importował. Masz włączone notecaddy?
    • pawew77
      pawew77
      Brąz
      Napisane przez innocent2102
      Dla mnie to wygląda jakby HM w tym momencie ręce importował. Masz włączone notecaddy?
      Nie mam włączonego notecaddy, nie mam licencji wiec nie uzywam.
    • Vestelth
      Vestelth
      Global
      na forum od: 01.09.2011 Posty: 1 889
      Cześć pawew77,

to jest jak najbardziej norma - u mnie również. Dysk musi odczytać niezbędne dane do pamięci podręcznej. Zanim to zrobi, dostęp do nich jest opóźniony i potrwa to właśnie około 5 min. Zakup dysku SSD to rozwiąże. Pomoże odrobinkę też ewentualnie wejście w Database->Maintenance i optymalizacja bazy. Kolejna rada ode mnie - nie spiesz się z foldowaniem słabych rąk, niech to się wszystko podoczytuje zanim zaangażujesz się w trudnego spota.

Pozdrawiam.
    • pawew77
      pawew77
      Brąz
      Napisane przez Vestelth
      Cześć pawew77,

to jest jak najbardziej norma - u mnie również. Dysk musi odczytać niezbędne dane do pamięci podręcznej. Zanim to zrobi, dostęp do nich jest opóźniony i potrwa to właśnie około 5 min. Zakup dysku SSD to rozwiąże. Pomoże odrobinkę też ewentualnie wejście w Database->Maintenance i optymalizacja bazy. Kolejna rada ode mnie - nie spiesz się z foldowaniem słabych rąk, niech to się wszystko podoczytuje zanim zaangażujesz się w trudnego spota.

Pozdrawiam.
      Czyli wygląda na to, że niewiele mogę zrobić. Chyba trzeba sie przyzwyczaic. Dzięki Panowie za pomoc:)