[PT4] Nie liczy wszystkich turniejow + problem z postgresem

• dzixxx
      dzixxx
      Brąz
      na forum od: 10.12.2012 Posty: 1 020
      Nr 1
      Rozegrałem dzisiaj 12 turniejow SNG na P*, a w PT4 pokaze tylko 11. Czemu tak jest? Jak to naprawic?

Nr 2
      Jakis czas temu wymienialem sie ze znajomymi pokazna iloscia rozdan z zooma. Teraz przerzucilem sie na SNG i chcialem usunac tamte rozdania. Dalem purge hand, zaznaczylem odpowiednie daty limit itd.

Zajelo programowi duzo czasu, ale wkoncu sie udalo. Jednak w dalszym ciagu tam gdzie mam zapisana postgresql jest za duzo GB, jakby nie usunal tych rozdan :O

Pod koniec usuwania PT4 sam sie pytal czy zwolnic miejsce i kompletnie usunac, to zaznaczylem tak i tez chwile to trwalo. Ale nic sie nie zmienilo co do wielkosci pliku.
  • 8 odpowiedzi
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      na forum od: 03.11.2010 Posty: 9 536
      Witaj dzixxx,

Problem ten dotyczy najprawdopodobniej zbyt szybkiego zamknięcia oprogramowania. Rozdania nie zdążyły się zapisać, a ty zamknąłeś oprogramowanie - PokerStars.

Możesz ponownie pobrać historię i ją jeszcze raz zaimportować do PokerTrackera. PokerStars -> Request -> Tournament Histroy...

Czy usunąłeś stare rozdania? Możliwe, że nie zaznaczyłeś jakiejś opcji. Ile ważyła baza danych przed usunięciem rozdań i ile rozdań usunąłeś.

Pozdrawiam.
    • dzixxx
      dzixxx
      Brąz
      ad.1 Troche poszperalem, sprawdzilem historie, pobalem wykaz turniejow i wyszlo, ze nie pobral mi turnieju, w ktorym gralem 13 rozdan - odpadlem bardzo szybko w porownaniu do reszty. Napewno PT4 mial wystarczajaco czasu, zeby go skonwertowac, bo gralem dluzej reszte turniejow i tamte mi dobrze zapisal.

ad.2
      Baza miala i ma ok. 60 GB i pogrzebalem troche w niej i jak zaznaczalem, zeby mi usunal rece do 1 marca, to znalazlem pliki np. z 17 02 i podobne daty, a nie powinno ich tam byc.

Btw Dzieki za taka szybka reakcje. Jestem zadowolony :truestory:
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      Czasem może dojść do problemów z historią rozdań, gdy plik zostanie źle zapisany. PokerTracker wtedy pomija taki turniej. Jednak rozwiązanie jest takie samo jak w poprzedniej wiadomości -> ponowny import.

Musiałeś jakiegoś filtru nie ustawić lub ustawiłeś ich zbyt dużo. Z Twojego opisu wynika, że opcja Purge nie zadziałała. Dlatego przydałby się w tym przypadku zrzut ekranau z ustawieniami funkcji Purgre.
    • dzixxx
      dzixxx
      Brąz
      Zimportowalem rozdania jeszcze raz i sie okazalo, ze on je skonwertowal, bo wyswietlilo sie 13xduplicates. A turnieju dalej ni widaci nie slychac.

http://screenshooter.net/4656006/tmryyog tak to wygladalo jak robilem purge hands.
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      Zaznaczyłeś opcję "Observed Only" przy usuwaniu rozdań. Odhacz tą opcję i jeszcze raz usuń rozdania. Warto później zrobić Vacum & Analyze w Database -> Housekeeping.

Nie wiem co pobrałeś, ale Ty musisz ponownie zaimportować podsumowanie turnieju, a nie historię rozdań z turnieju. Na PokerStars wybierz -> Request -> Tournament Histroy... tam nie będzie rozdań, możesz wpisać ID turnieju. Ustaw też wersję ENG w Language -> Email... -> 1. English.

Jeśli jednak pobrałeś podsumowanie turnieju to pobierz także historię rozdań z tego konkretnego turnieju. Zobacz także jakie komunikaty wyświetlają się w oknie Play Poker -> View Import Status.
    • dzixxx
      dzixxx
      Brąz
      1. Chyba zle zrobilem, bo odinstalowalem posgresa i usunalem recznie cala duza baze po odinstalowaniu, usunalem z uzytkownikow postgresa i na nowo zainstalowalem. Moglbys podac link, jesli wiesz o co chodzi, jak doszetnie odinstalowac postgresa i na nowo zainstalowac na XP?

2. Chodzi o to, ze pobralem historie rozdan i zapisalem w notatniku, pozniej dalem get hands from disk i ladnie mi zaimportowal te lapy, tylko, ze wyswietlil komunikat 13 duplicates i tyle. Ale to narazie drugorzedna sprawa.
    • dzixxx
      dzixxx
      Brąz
      Takie cos mam teraz, jak przeinstalowalem PT4 i uruchamiam http://screenshooter.net/4656006/lvhqbie
    • dzixxx
      dzixxx
      Brąz
      dobra ten problem juz rozwiazalem ;) Poczekam chwile i zobacze czy z turnijami sytuacja sie bedzie powtarzac.