[HM2] Muli kompa

• Puza2010
      Puza2010
      Brąz
      na forum od: 14.07.2010 Posty: 309
      Cześć,

niedawno hm2 zaczął mi strasznie mulić kompa, wcześniej nie było z tym problemów i nie mam też więcej programów odpalonych niż zwykle. Czy to może być przez to, że każdorazowo jak włączam hm2 to jest "loading hands" i dochodzi już do 1,5 miliona. Nie chodzi mi także o działanie komputera w trakcie ich ładowania tylko jak już się wszystko załaduje. Poradźcie proszę jak można zmniejszyć użycie procesora przez hm2. Z góry wielkie dzięki.

Pozdrawiam, Puza2010
  • 6 odpowiedzi
    • innocent2102
      innocent2102
      Brąz
      na forum od: 27.08.2010 Posty: 4 587
      Witaj Puza2010,

mówisz, że masz 1,5 mln rąk. A robisz vacuum + purge co jakiś czas? Każdy to musi robić raz na jakiś czas, bez względu na posiadany sprzęt, bo ja masz ogromną bazę to nie ma siły - komp będzie mulił. Skorzystaj z kilku porad, które na pewno Ci się przydadzą:

Kwestia nr. 1:
      Masz włączone NoteCaddy?
      HUD Settings -> Stat Apearance -> Show Caddy Notes.
      Odznaczenie tego przyspieszy bazę ale wyłączy notatki.

Kwestia nr. 2:
      Wybranie na miejsce hero osoby, na którą mamy mało rąk

Kwestia nr. 3:
      Zmniejszenie ilośći wyświetlanych rąk:

Kwestia nr. 4:
      Wyłączenie automatycznego odświeżania:

Kwestia nr. 5:
      Ogarnicz wielkość bazy. To czynnik kluczowy, możesz to zrobić za pomocą opcji "Purge" lub trochę na około.
      Opcja Purge:

Pamiętaj o zaznaczeniu opcji "Save Hands Played By" i wybraniu swojego nicka.

Kwestia nr. 6:
      Odkurzanie:
      http://faq.holdemmanager.com/questions/88/Vacuum+Analyze+Database+

Opcja 'na około':
      Eksportujesz ręce z ostatnich paru(nastu) dni i zwyczajnie usuwasz bazę.
      1.

2.

Potem tworzysz nową bazę i Importujesz wcześniej eksportowane łapki.

Kwestia nr. 7: Rada Sebkrola
      Różnice daje zmiana ustawien pliku holdemmanager.config który znajduje sie u mnie na windows 7 w folderze
      C:\Users\Moja_nazwa_uzytkownika\AppData\Roaming\HoldemManager

MaxHandsCachedPerGBofRAM_Hybrid" Value="20000"

Kwestia nr. 8:
      Kupujesz SSD ;)

Pozdrawiam
    • Puza2010
      Puza2010
      Brąz
      na forum od: 14.07.2010 Posty: 309
      Dzięki wielkie za odpowiedź! Na pewno skorzystam z porad. Powiedz mi jeszcze co to takiego SSD?
    • ding99
      ding99
      Brąz
      na forum od: 22.03.2008 Posty: 353
      Hej
      Skorzystam z założonego tematu i się podepnę -> W Opcji Purge zaznaczam wybrane limity do usunięcia ? czy do zapamiętania :) i czy w momencie kiedy chcę usunąć dany limit to muszę też zaznaczyć "save hands played by" ?
      Pozdrawiam :)
    • ding99
      ding99
      Brąz
      na forum od: 22.03.2008 Posty: 353
      Napisane przez Puza2010
      Dzięki wielkie za odpowiedź! Na pewno skorzystam z porad. Powiedz mi jeszcze co to takiego SSD?
      A SSD to jest dysk tyle że szybszy i w innej technologi niż obecne dyski np. w laptopach czy jednostkach stacjonarnych:)
    • innocent2102
      innocent2102
      Brąz
      Napisane przez ding99
      Hej
      Skorzystam z założonego tematu i się podepnę -> W Opcji Purge zaznaczam wybrane limity do usunięcia ? czy do zapamiętania :) i czy w momencie kiedy chcę usunąć dany limit to muszę też zaznaczyć "save hands played by" ?
      Pozdrawiam :)
      Purge to są ręce które zostaną usunięte. Save hands played by - tutaj wpisujesz nick gracza, którego ręce mają zostać w bazie, a więc nie chcemy ich kasować. Każdy wybiera siebie w tym okienku bo nie chce kasować własnych rozdań. Dodatkowo można wybrać przedział czasowy + poker room.

Pozdrawiam
    • innocent2102
      innocent2102
      Brąz
      Napisane przez Puza2010
      SSD - jest to nowy rodzaj dysków twardych zbudowanych w oparciu o pamięć flash. Są dużo szybsze niż dyski HDD.

Pozdrawiam