[HM2] Przeniesienie bazy i HMa

• jubi89
      jubi89
      Złoto
      na forum od: 10.12.2009 Posty: 624
      Siema,

kupiłem ostatnio dysk SSD i chciałbym przenieść na niego bazę.

Aktualnie bazę, HMa i system mam na starym dysku SSD, ale przy Note Caddy brakuje na nim miejsca więc postanowiłem kupić osobny SSD na samą bazę i HMa.

Z tego co wiem SQL instaluje się domyślnie na dysku systemowym więc jak mam to zrobić żeby wszystko śmigało jak należy?

Mógłby ktoś napisać krok po kroku jak to zrobić?

Wiem tylko, że krok pierwszy to eksport notek/ustawień itp HMa :)

Ręce też muszę importować czy z HM Archive mogę zaimportować ?

Dziękuje
  • 7 odpowiedzi
    • innocent2102
      innocent2102
      Brąz
      na forum od: 27.08.2010 Posty: 4 587
      Witaj,

rozumiem, że po prostu podłączyłeś drugi dysk bez instalacji windows'a itd? Na samym początku zrób backup wszystkich ustawień + bazy dla bezpieczeństwa, żebyś mógł ją odzyskać w razie problemów. Samą bazę przenosisz w ten sposób.
      Gdybyś czegoś nie rozumiał, nie wahaj się pytać.

Pozdrawiam
    • jubi89
      jubi89
      Złoto
      To jest sposób na przeniesienie bazy na inną partycję, ale SQL zostaje, a mi chodzi, żeby przenieść zarówno bazę jak i całe pgSQL na nową partycję (zakładam, że szybciej będzie chodzić jak wszystko będzie na jednym dysku, a nie na dwóch bo nie będzie musieć przechodzić przez płytę główną).

Dlatego pytam ponownie.

Jak odinstalować SQL (z doświadczenia wiem, że są z tym problemy)

Jak zainstalować SQL na nowej partycji (bo domyślnie instaluje się na systemowej)
    • EmiyaKiritsugu
      EmiyaKiritsugu
      Srebro
      na forum od: 13.08.2013 Posty: 3 840
      Nic nie osiągniesz przenosząc pgsql na nową partycje, i tak cały potrzebny kod aplikacji jest łądowany do pamięci przy starcie więc w trakcie działania nie odczujesz żadnej różnicy.
    • jubi89
      jubi89
      Złoto
      A bawić się z przeinstlowywaniem HMa na inną partycję czy nie?

Właśnie podpiąłem dysk i mam problem. Gdy wchodzę w mój komputer nie wyświetla mi nic, choć wyskoczyło, że sterowniki sobie zainstalował + w Menadżerze urządzeń wyświetla mi nowy dysk.

Domyślam się, że muszę coś poustawiać ?

:thinking:
      Może trzeba włożyć płytkę z opakowania ?
    • sokolzb
      sokolzb
      Srebro
      na forum od: 17.12.2007 Posty: 149
      Dysk 0 - nieprzydzielone, klikasz na to prawym - nowy wolumin prosty

w skrócie musisz partycję utworzyć
    • jubi89
      jubi89
      Złoto

Wyniki całkiem, całkiem, tylko co znaczy to "Random Read" i czu jest to ważne ?

Ponaiwam pytanie: Wystarczy, że przeniosę samą bazę czy HMa też przenosić ?

HMArchive może być na HDD ??
    • emomaniac
      emomaniac
      Brąz
      na forum od: 11.08.2006 Posty: 2 420
      Witam

Od razu powiem, że przenieść to można wszystko...

Z samą bazą nie ma problemu - przy takiej samej wersji psql wystarczy kopiowanie folderów i zmiana ścieżki w rejestrze.

Pozostaje druga część bazy HM2, znajdująca się w users/appdata/itcośtam...

To pewnie wymagałoby zainstalowania na nowo HM (ustawienia huda itp można zachować).

...żeby wybrać nową ścieżkę dla tej części bazy na nowym dysku

http://hm2faq.holdemmanager.com/questions/1431/How+is+a+new+database+created+in+Holdem+Manager+2%3F

Jak to zrobisz to pisz, zobaczymy co dalej...za horyzontem.